سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

Dr. Ariamax

کاربر سایت
Feb 1, 2012
2,451
نام
آریا
دوستان موقع خرید کنسول راهی هست فهمید دستگاه اکه یا دست دوم؟ چون ps5 بوت اولیه داشت مشخص بود xbox رو نمیدنم
کنسولای اکس باکس به محض روشن شدن یه آپدیت اجباری دارن

darksider666

کاربر سایت
Mar 8, 2016
1,049
نام
رضا قاسمی
اگر tv فورکی باشه و بخوام سریز اس بگیرم
رزولوشن اپ اسکیل میشه؟
فقط فیفا پلی میدم فقط نمیخوام بازی 1080 باشه حداقل 1440
خروجی هردو کنسول زمانی که متصل بشن به 4کا همون 4کا است منتهی یکی اپ اسکیل میکنه از 1080 پی یا 1440 پی ( بسته به تایتل) به 4کا و لی x بیشتر native 4k است یا حالا یکم بالا و پایین چون از DRS هم استفاده میکنند هردو و تو بیشتر عناوین داینامیک رزلوشن اسکلیر بسته به لود gpu رزلوشون رو بالا پایین میکنه تا روی فریم ریت هدف قفل بمونه -- سریز اس هم روی تی وی خوب با اسکلیر خوب خیلی تمیز از 1440 پی آپ اسکیل میکنه من والهالا رو دیدم روی سریز اس ب خیلی خوب بود . تفاوت رو سخت میشه مشاهده کرد برای چشم کاربر عادی ولی اگر تجربه دیدن تصاویر رزلوشن بالا رو داشته باشید باز native براحتی برتری داره.

• Like
Reactions: aha2012 and GMAER

darksider666

کاربر سایت
Mar 8, 2016
1,049
نام
رضا قاسمی
دوستان موقع خرید کنسول راهی هست فهمید دستگاه اکه یا دست دوم؟ چون ps5 بوت اولیه داشت مشخص بود xbox رو نمیدنم
دوستان بالا گفتند . اپدیت 800 مگی رو باید حتما بگیره اگر بوت اولیه باشه تا این رو نگیره اصلا هیچ کاری نمیکنه

mostafawarcraf

کاربر سایت
Aug 26, 2011
2,022
نام
مصطفی
دوستان،شکر خدا یه فرصتی پیش اومد برام و باعث شد یه سری ایکس سفارش بدم.
سوالی که دارم اینه که تو مهلت تست اولیه چیا باید تست بشن؟
ممنون
مبارکه عزیز
به پلمپ دستگاه دقت کن مایکرو خودش یه چسب سفید رنگ داره برا پلمپ که دو طرف زده دستگاه رو هم برای بار اول روشن میکنی یه آپدیت میخواد تا بالا بیاد.

• Like
Reactions: InfeR and aha2012

InfeR

کاربر سایت
Feb 27, 2014
278
نام
Abolfazl
مبارکه عزیز
به پلمپ دستگاه دقت کن مایکرو خودش یه چسب سفید رنگ داره برا پلمپ که دو طرف زده دستگاه رو هم برای بار اول روشن میکنی یه آپدیت میخواد تا بالا بیاد.
دمت گرم،از این چسبی که گفتی ویدیویی،عکسی چیزی هست بفرستی؟
ممنون

Dr. Ariamax

کاربر سایت
Feb 1, 2012
2,451
نام
آریا
سلام دوستان عزیز
تو بازی فورزا سری ایکس لگ و کرش طبیعی هست؟
کلا به ندرت کرش میکنن بازیای من اونم یا بتا ها و پریویو ها هستن یا ایندی ها
اگه زیادی کرش میکنین بازی رو حذف کنید دوباره دانلود کنید

• Like
Reactions: Captain Tsubasa

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,342
بازی اسفالت 9 رایگان بوده نصب کردم اجرا میشه ولی موقع لودینگ انگاری بازی هنگ میکنه برا شما هم اینطوره؟ بازیش لایو میخاد؟

Sam Drake

Shook Ones
Gold User
Dec 24, 2010
543
نام
Ahmadreza
بازی اسفالت 9 رایگان بوده نصب کردم اجرا میشه ولی موقع لودینگ انگاری بازی هنگ میکنه برا شما هم اینطوره؟ بازیش لایو میخاد؟
یکی از سرور های gameloft آیپی ایران رو تحریم کرده و با اکثر dns های موجود هم سازگاری نداره.با dns ه electro تست بگیر احتمالا مشکلت رفع شه اگرم نشد نیاز به چیزشکن داره.

• Like
Reactions: g - unit

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,173
dns های مختلف رو تست کن و همینجا اعلام کن منم میخوام نصب کنم
ببین کار کرد یا نه

Helghast

کاربر سایت
May 6, 2014
560
نام
S O |-| E I L
دوستان من هدست استیل سریز Siberia 350 دارم، کابل USB عه

بعد به کنسول میزنم انگار نمیشناسه، میخواستم ببینم راحلی داره؟ یوتیوب زدم روش ها رو ولی جواب نداد، ممنونم میشم کمک کنید.

راستی این حجم آپدیت اولیه دیدم یکی از دوستان میگفت 4 گیگه برام، اینجا دیدم 700-800 مگه برای خودم 1.2 گیگ بود میخواستم ببینم علت این چیه؟

بعد من یه کابل usb Type C هم واسه کنترلر خریدم، میزنم به کنسول انگار باتری رو هم شارژ میکنه! میخواستم ببینم واسه استفاده با کابل باتری رو دربیارم یا بزارم باشه داخلش؟

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,342
دوستان گیم پس التیمیت دارم میخام بازی های xbox 360 اجرا کنم موقع اجرا ارور میده عکس هم میدم بعدش لود میکنه میگه باید لاگین شید و پروفایل دانلود کنید.. هرچی میزنم نمیاد؟ dns هم که زدم درسته همه چی میاد فقط گیم های 360 این مشکل دارن

Attachments

• photo_2021-10-07_17-56-57.jpg
    photo_2021-10-07_17-56-57.jpg
    23.3 KB · مشاهده: 20
آخرین ویرایش:

John-117

کاربر سایت
May 16, 2020
1,718
دوستان گیم پس التیمیت دارم میخام بازی های xbox 360 اجرا کنم موقع اجرا ارور میده عکس هم میدم بعدش لود میکنه میگه باید لاگین شید و پروفایل دانلود کنید.. هرچی میزنم نمیاد؟ dns هم که زدم درسته همه چی میاد فقط گیم های 360 این مشکل دارن
واسه اینکه بازی های ۳۶۰ به اکانتتون وصل شه باید چیز پی ان بزیند

• Like
Reactions: Perfectdark

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر