سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

aha2012

کاربر سایت
Jan 9, 2009
2,879
نام
SubZero
سلام.
1.علت installation stop چیه برای بعضی بازیها مثل Asphalt 9 میزنه؟ تا وسطا دانلود میکنه بعد دیگه به هیچ عنوان دانلود نمیکنه و stop میزنه.

2. بعضی بازیهارو نمیتونم از هارد اکسترنال به internal storage منتقل کنم، بدون هیچ پیامی متوقف میشه و منتقل نمیکنه.(جا هم داره). چرا؟

3. از بازیها که فیلم و عکس میگیرم، بعد از چندتا، اون قبلیها خود به خود پاک میشن، internal storage هم جا زیاد داره ، علت؟

Dr. Ariamax

کاربر سایت
Feb 1, 2012
2,451
نام
آریا
سلام.
1.علت installation stop چیه برای بعضی بازیها مثل Asphalt 9 میزنه؟ تا وسطا دانلود میکنه بعد دیگه به هیچ عنوان دانلود نمیکنه و stop میزنه.

2. بعضی بازیهارو نمیتونم از هارد اکسترنال به internal storage منتقل کنم، بدون هیچ پیامی متوقف میشه و منتقل نمیکنه.(جا هم داره). چرا؟

3. از بازیها که فیلم و عکس میگیرم، بعد از چندتا، اون قبلیها خود به خود پاک میشن، internal storage هم جا زیاد داره ، علت؟
سوال دوم رو نمیدونم :D
در مورد سوال اول باید بگم که یک سری از بازی ها مثل ماینکرفت و اکثر برنامه های استور موقع آپدیت معمولی ارور میدن (حتی با دی ان اس) و باید با لپتاپ وی پی ان شیر کنید برای نصبشون
سوال سوم هم که اگه بخواید به صورت آفلاین عکس و فیلم نگه دارید باید یه هارد اکسترنال وصل کنید حافظه اینترنال فقط برای نگهداری موقته تا آپلود کنه تو شبکه لایو و با اپ موبایل دانلودشون کنید :D

• Like
Reactions: aha2012

BF3

کاربر سایت
Jan 14, 2012
633
رفقا من X360 نداشتم. الان روی سری S میخوام بتلفیلد 3 رو دوباره بازی کنم قسمت Downloading Profile میخواد اطلاعات X360 رو دانلود کنه و خوب من اکانتی نداشتم. داخل منوی بازی هم Sign in برای Xbox Live که میزنم فقط دانلود پروفایل اکس باکس 360 رو داره و نمیشه اکانت جدید ساین این کرد. با این حال نه میتونم بخش کمپین رو Save کنم و نه میتونم آنلاین بازی کنم. راه حلی داره؟
کلا بازیهای 360 همین مشکل رو دارن برام ظاهرا.

Behnams923

کاربر سایت
Jun 4, 2014
410
نام
Behnam
رفقا من X360 نداشتم. الان روی سری S میخوام بتلفیلد 3 رو دوباره بازی کنم قسمت Downloading Profile میخواد اطلاعات X360 رو دانلود کنه و خوب من اکانتی نداشتم. داخل منوی بازی هم Sign in برای Xbox Live که میزنم فقط دانلود پروفایل اکس باکس 360 رو داره و نمیشه اکانت جدید ساین این کرد. با این حال نه میتونم بخش کمپین رو Save کنم و نه میتونم آنلاین بازی کنم. راه حلی داره؟
سلام
با این dns تست بزن ببین چی میشه.

185.231.182.126
37.152.182.112​

خودم با همین dns بازیهای 360 رو انجام میدم.

MU30YO

کاربر سایت
Mar 21, 2021
50
برو تو تنظیمات DNS رو اتوماتیک بزار، بعد برو یه چرخی تو منو بزن و برگرد DNS رو دوباره تنظیم کن، یکی از بچه های اینجا این راهو گفت، برای من که حل شد
اگر نشد با اینترنت موبایل هم تست کن

• Like
Reactions: BF3

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,343
درود دوستان من آخرین دستگاهی که از اکس باکس داشتم 360 بود و به زودی میخام کنسول جدیدش رو بخرم ... چند سوال داشتم دوستانی که دستگاه رو دارن خواهشن جواب بدن امیدوارم سوالاتم برای دوستان دیگه هم مفید باشه ...
سوال اول : کنسول های نسل 9 ماکروسافت ریجن خاصی دارن؟ مثلا مثل پلیستیشن که چند ریجن داره؟ و اگر ریجن داره شما کدوم رو پیشنهاد میکنید و چرا؟
سوال دوم : بازی های کنسول رو با خود دستگاه دانلود میکنید یا با نرم افزار ؟ چون در پلیستیشن انواع سایت های دانلود بازی هست ولی من برا اکس باکس ندیدم سایتی که بزاره!! اگر روشی داره و جواب میده لینک بدید یا توضیح بدید چون دانلود از خود دستگاه با سرعت پایین باید خیلی سخت باشه..
سوال سوم : فرق ردیم کد گیم پس با اکانت گیم پس که سایت های وطنی میفروشن چیه؟

Deadmau5

Joel Thomas Zimmerman
کاربر سایت
Mar 12, 2014
1,360
درود دوستان من آخرین دستگاهی که از اکس باکس داشتم 360 بود و به زودی میخام کنسول جدیدش رو بخرم ... چند سوال داشتم دوستانی که دستگاه رو دارن خواهشن جواب بدن امیدوارم سوالاتم برای دوستان دیگه هم مفید باشه ...
سوال اول : کنسول های نسل 9 ماکروسافت ریجن خاصی دارن؟ مثلا مثل پلیستیشن که چند ریجن داره؟ و اگر ریجن داره شما کدوم رو پیشنهاد میکنید و چرا؟
سوال دوم : بازی های کنسول رو با خود دستگاه دانلود میکنید یا با نرم افزار ؟ چون در پلیستیشن انواع سایت های دانلود بازی هست ولی من برا اکس باکس ندیدم سایتی که بزاره!! اگر روشی داره و جواب میده لینک بدید یا توضیح بدید چون دانلود از خود دستگاه با سرعت پایین باید خیلی سخت باشه..
همه ریجن ها یکیه
هم با خود کنسول میشه هم با نرم افزار تو همین فروم هم ست
کد که کده دیگه وارد میکنی اکتیو میشه
اکانت هم مثل اکانت هی ظرفیتیه شیر میشه رو اکانتت

• Like
Reactions: g - unit

darksider666

کاربر سایت
Mar 8, 2016
1,049
نام
رضا قاسمی
سلام این تاپیک من اکثرا سوال ها رو جواب دادم تا اونجا که تونستم /

GMAER

کاربر سایت
Oct 30, 2013
38
اگر tv فورکی باشه و بخوام سریز اس بگیرم
رزولوشن اپ اسکیل میشه؟
فقط فیفا پلی میدم فقط نمیخوام بازی 1080 باشه حداقل 1440

BF3

کاربر سایت
Jan 14, 2012
633
برو تو تنظیمات DNS رو اتوماتیک بزار، بعد برو یه چرخی تو منو بزن و برگرد DNS رو دوباره تنظیم کن، یکی از بچه های اینجا این راهو گفت، برای من که حل شد
اگر نشد با اینترنت موبایل هم تست کن
توی مودم پورت فورواردینگ کردم مشکل حل شد :">

• Like
Reactions: Aperture

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
اگر tv فورکی باشه و بخوام سریز اس بگیرم
رزولوشن اپ اسکیل میشه؟
فقط فیفا پلی میدم فقط نمیخوام بازی 1080 باشه حداقل 1440
خروجی سریز اس 4k هست و همه بازیا در نهایت روی tv روی 4k نشون داده میشه ولی رزولیشن native هر بازی فرق میکنه و باید موردی بررسی کنی

در مورد فیفا مطمئن نیستم ولی تا جایی که میدونم روی سریز اس رزولیشن نیتیو 1080p هست

Vesemir

A WITCHER ON THE PATH
کاربر سایت
May 29, 2014
1,428
نام
کیوان
سرعت دانلود روی اکس باکس با نت همراه اول خیلی خوبه من همین دیشب 103 گیگ رو سریس ایکس دانلود کردم.

Dysphoria

کاربر سایت
Jul 2, 2009
1,275
نام
محمدرضا
دوستان موقع خرید کنسول راهی هست فهمید دستگاه اکه یا دست دوم؟ چون ps5 بوت اولیه داشت مشخص بود xbox رو نمیدنم
سلام وقت بخیر ،
با 4 بار آنباکس کردن تو یه هفته میتونم با خیال راحت بهت بگم پک اصلی مایکروسافت چه شکلیه ! :D
ببین اولش باید از سلامت جعبه مطمئن بشی . ببین زخمی نباشه و در سلامت کامل باشه.
بعد سه طرف کنسول سه تا چسب مربعی زده شده که راحت باز میشه ولی خاصیتی داره اینه که اگه باز بشه دیگه نمیشه دوباره با همون کیفیت زده بشه و خوشبختانه تقلبی اش هم نیست تو بازار.(چند تا ویدیو آنباکس ببینی دست میاد).
به نحوه گذاشته شدن کابل ها هم دقت کن که اگه پلمپ باشه چسب های پلمپ دو طرف کابل که بصورت دایره ای گرد شدن هست. (مدلشون رو تو یوتیوب ببین که همون شکلی باشه)
و آخرین کلک فروشنده اینه که اون چسب هایی که اول گفتم رو تیغ میندازن و روش از این چسب گرد فله ای ها میزنن و میگن یه سری بار این شکلی پلمپ هستن و مشکلی نیست ولی تو به هیچ وجه گوش نکن به اینا ! :D (ترک محل کن)
و آخر اینکه کنسول برای بار اول ولکام اسکرین میاد و باید زبان انتخاب کنی و اینا ، اگه نیومد کنسول ریپک شده ( استفاده شده) هست.
موفق باشی.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر