سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

بچه ها من مطلقا مطلقا هيچ نوع Dns اى روى كنسولم كار نميكنه! نكنه موقع واه اندازى كنسول يا ساختن اكانت يه چيزى رو اشتباه زدم كه اينجورى شده؟ موقع ساختن اكانت تايم زون رو گذاشتم روى تهران و براى ريكاورى كردن اكانت هم موبايل خودمو دادم.

چيكار كنم به نظرتون؟
اینم از اون کارا بودا...DNS ست میکنی که سر ماکروسافتو شیره بمالی که اینی که میبینی من کاربر ایرانی نیستم ، بعد خیلی شیک میای میگی من که تایم زونم ایرانه موبایلمم ایرانیه...از دست تو پسر...:p

اتفاقا منم دیروز داشتم اکانت خودم و گیم پسی که خریده بودم رو ست میکردم...بازی هم استریت فایتر نصب کردم...همه چی عالی..اون گیم پسی هم که گرفته بودم 510 تا بازی تو لیستش بود که میشه دانلود کرد...اما چیزی که شدیدا برای این کنسول ( و شاید برا همه چی ) لازمه یه نت درست و حسابی و پایداره..من چون افت سیگنال پیدا میکردم پروسه دانلود یکم طولانی شد والا همه چی اکیه خدارو شکر..

كار كردنش چه شكليه؟ بايد گيم پس و استور رو باز كنه ديگه درسته؟!

اره وقتيم لاگين ميكنى نميگه اين خراب شده ايي كه هستيد اين سرويس در دسترس نيست.
واسه من با هر نتى و هميشه اين جواب ميده:
10.202.10.10
10.202.10.11

مشکل از همون IPV6 بود که دوستمون راهنمایی کرد و گفت غیرفعالش کنم. آقا دمت گرم دستت درد نکنه. از بقیه هم خیلی ممنونم بابت راهنمایی هاشون. فعلا آسفالت رو رایگان دانلود کردم دارم بازی میکنه خیلی میچسبه :دی

مشکل از همون IPV6 بود که دوستمون راهنمایی کرد و گفت غیرفعالش کنم. آقا دمت گرم دستت درد نکنه. از بقیه هم خیلی ممنونم بابت راهنمایی هاشون. فعلا آسفالت رو رایگان دانلود کردم دارم بازی میکنه خیلی میچسبه :دی
انشالله که چرخش برات بچرخه :D مبارکه ❤️

مبارک باشه،
تا زمانیکه گیم پس یا بازی بگیری میتونی دموی یکسری بازیهارو هم رایگان دانلود کنی.
دوستان چرا از سرویس های رادار یا الکترو استفاده نمیکنین بجای گشتن دنبال dns های مختلف
من با فیبر نوری مخابرات با این dns ها هی offline online میشم. (میتونم بازی کنم ولی دوستام نمیتونند inviteم کنند یا یکسری اچیومنت هارو نمیتونم دریافت کنم)

• Like
Reactions: Love Console
اره وقتيم لاگين ميكنى نميگه اين خراب شده ايي كه هستيد اين سرويس در دسترس نيست.
واسه من با هر نتى و هميشه اين جواب ميده:
10.202.10.10
10.202.10.11
قبل از آپدیت ولی از به من اصلا گیر نداد بابت نت و نمیتونم و ...ولی برای دانلود با سرعت نسبتا مناسب مجبور شدم چند بار DNS عوض کنم تا اکی بشه..

سلام دوستان وقت بخیر
اخیرا کنسول رو تهیه کردم و چند روزی میشه که راه اندازیش کردم
یه اکانت از طریق سایت مایکروسافت ساختم و لوکیشن هم آمریکا زدم و یه گیفت کارت 10 دلاری آمریکا خریدم و با روشن کردن فیلترشکن ، ریدیم کد زدم و سه تا بازی تخفیف دار نسل هفت هم خریداری کردم
بعد با کنسول وارد اکانت شدم ( اینترنت مخابرات + دی ان اس 10.202.10.10 ) . چند روزی هیچ مشکلی نداشت و حتی اچیومنت هم می گرفتم و بازیها هم داخل کنسول دانلود شدن و از اسپاتیفای هم استفاده می کردم و با کنسول به راحتی به اکانتم لاگین میکردم . اما امروز صبح اروری داد با مضمون : Fix this on the web . theres a problem with your account . Fix it at account.live.com then come back to sign in
وقتی به سایت فوق رفتم تا وارد اکانت بشم ، با این متن مواجه شدم :

Microsoft

mosaferi.parsa89@gmail.com
Your account has been locked
We've detected some activity that violates our Microsoft Services Agreement and have locked your account.
Unlocking your account
Choose Next and we'll send a verification code to your phone. After you enter the code, you can get back into your account.

و بعدش که تلاش کردم تا کد بگیرم ، با این ارور مواجه شدم :

Microsoft

arrow_left_a9cc2824ef3517b6c416.svg

Try another verification method
That verification method isn't working right now. Please try another method.

سوال : دلیل این ارور ها چیه ؟ چرا اکانت بلاک شده ؟ و چه راهکاری پیش روی منه ؟ من که با کارت دزدی یا گیفت کارت دزدی بازی نخریدم . گیفت کارت هم از اپل نیک تهیه شده که سالها قبل برای خریداری اشتراک ایکس باکس لایو گلد برای ایکس باکس 360 ازشون تهیه میکردم و هیچ مشکلی هم نداشتن

دوستان من کنسولم رو میفروشم اگر کسی خواست. اینترنت منطقمون کلا سازگاری با کنسول نداره و نمیتونم بازی کنم :دی هرکسی خواست دایرکت بده :دی
مگه وضعیت چقدر خرابه؟ :| من با ۵۰٪ سیگنال نت همراه اول بازی آنلاین هم انجام میدم رو ایکس باکس با پینگ مناسب و بدون پکت لاس :))

سلام دوستان وقت بخیر
یه اکانت از طریق سایت مایکروسافت ساختم و لوکیشن هم آمریکا زدم و یه گیفت کارت 10 دلاری آمریکا خریدم و با روشن کردن فیلترشکن ، ریدیم کد زدم و سه تا بازی تخفیف دار نسل هفت هم خریداری کردم
بعد با کنسول وارد اکانت شدم ( اینترنت مخابرات + دی ان اس 10.202.10.10 ) . چند روزی هیچ مشکلی نداشت و حتی اچیومنت هم می گرفتم و بازیها هم داخل کنسول دانلود شدن و از اسپاتیفای هم استفاده می کردم و با کنسول به راحتی به اکانتم لاگین میکردم . اما امروز صبح اروری داد با مضمون : Fix this on the web . theres a problem with your account . Fix it at account.live.com then come back to sign in

Microsoft

We've detected some activity that violates our Microsoft Services Agreement and have locked your account.
Unlocking your account
Choose Next and we'll send a verification code to your phone. After you enter the code, you can get back into your account.

Microsoft

سوال : دلیل این ارور ها چیه ؟ چرا اکانت بلاک شده ؟ و چه راهکاری پیش روی منه ؟ من که با کارت دزدی یا گیفت کارت دزدی بازی نخریدم . گیفت کارت هم از اپل نیک تهیه شده که سالها قبل برای خریداری اشتراک ایکس باکس لایو گلد برای ایکس باکس 360 ازشون تهیه میکردم و هیچ مشکلی هم نداشتن
سلام. این ارور ربطی به گیفت کارت دزدی و اینا نداره.
وقتی با آیپی های مختلف و dns های مختلف وارد اکانت می شیم معمولا پیش میاد.
من یک بار حتی با کنسول اینترنتم رو تغییر دادم با همون dns قبلی اینطوری شد.
و هر دفعه هم کد رو به موبایلم می فرستاد و اکانت آنبلاک می شد.
حالا غیر از sms از چه طریق دیگه ای میخواد کد بده ؟ اگه ایمیل دوم هم زده باشی شاید بفرسته

سلام دوستان وقت بخیر

Microsoft

Unlocking your account

Microsoft

عجب کابوسی.امیدوارم زودتر حل بشه.
اکانت گیم پس روش زده بودید؟

سلام. این ارور ربطی به گیفت کارت دزدی و اینا نداره.
وقتی با آیپی های مختلف و dns های مختلف وارد اکانت می شیم معمولا پیش میاد.
من یک بار حتی با کنسول اینترنتم رو تغییر دادم با همون dns قبلی اینطوری شد.
و هر دفعه هم کد رو به موبایلم می فرستاد و اکانت آنبلاک می شد.
حالا غیر از sms از چه طریق دیگه ای میخواد کد بده ؟ اگه ایمیل دوم هم زده باشی شاید بفرسته
یعنی منی که آیپی استاتیک ندارم ، به دفعات به این ارور بر میخورم ؟! والا توی پلی استیشن به همچین مشکلی بر نخورده بودم
بحث سر اینه که الان بخاطر اینکه اکانت بلاک شده ، کد رو اصلا اس ام اس نمیکنه . البته طبق چیزی که در فروم مایکروسافت جواب دادن
ایمیل ریکاوری هم از شانس وارد نکرده بودم و از اون طریق نمیتونه کدی بفرسته

عجب کابوسی.امیدوارم زودتر حل بشه.
اکانت گیم پس روش زده بودید؟
به هیچ وجه گیم پس استفاده نکرده بودم . فقط یه کد 10 دلاری خریدم و با سایت ، سه تا بازی خریداری کردم . همین

• Like
Reactions: Rezahajizadegan
یعنی منی که آیپی استاتیک ندارم ، به دفعات به این ارور بر میخورم ؟! والا توی پلی استیشن به همچین مشکلی بر نخورده بودم
بحث سر اینه که الان بخاطر اینکه اکانت بلاک شده ، کد رو اصلا اس ام اس نمیکنه . البته طبق چیزی که در فروم مایکروسافت جواب دادن
اگه با یه vpn معتبر استفاده کنی مشکلی پیش نمیاد، یه شماره موبایل وارد کن کد براش میاد.
بعد از فعال شدن اکانت میتونی شماره موبایلو از تنظیمات اکانت پاک کنی و رمز دو مرحله ای رو با برنامه Microsoft Authenticator فعال کنی.

سلام دوستان وقت بخیر

Microsoft

Unlocking your account

Microsoft

چیز خاصی نیست برای ارسال کد از گزینه تماس استفاده کنید امیدوارم مشکلتون حل بشه

• Like
Reactions: prisonbreak

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
    or