سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

arthur97

کاربر سایت
Oct 21, 2017
293
متشکرم
دانلودشو با نت شبانه و انتقال از کنسول رفقام یا نهایتا بدم بیرون برام دانلود کنن میشه یکاریش کرد
برای اتصال و آپدیت ها اگه اذیت نکنه بنظر میاد بهترین انتخابه
من سری ایکس داشتم حدود یک سال و خورده ای متاسفانه با نت ایران آنقدر اذیت می‌کنه که فروختمش.

• Like
Reactions: Aminem22

wave

کاربر سایت
Jun 27, 2007
775
با نت شاتل رفتم
پروفایل ۳۶۰؟ ‌رمز ایمیل اکانت رو سریز اس دارم چی؟
پروفایل ۳۶۰ مال سال بوقه یادم نیست چی بود
همون اکانت رو کنسولت رو بزن یه پروفایل دانلود کن. نیاز نیست اکانت جدید بسازی.

• Like
Reactions: *CATALAN*

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,381
دوستان قصد انلاین بازی کردن دارم و متاسفانه نمیتونم سرویس adsl به غیر از مخابرات دهن سرویس بگیرم با اینترنت مخابراتم که ادمیزادی انلاین بازی کردن با xbox جزو توهمات محسوب میشه میخواستم بدونم از چهار تا اینترنت سیم کارت رایتل و ایرانسل و شاتل و tdlte ایرانسل هیچ کدوم مناسب انلاین بازی کردن با سرعت و پینگ ادمیزادی هستن یا نه؟ و این که برای انلاین بازی کردن چقدر از حجم رو میسوزونه؟ یعنی من الان 1 ساعت یه بازی انلاین کنم مثل halo یا destiny یا titanfall به طور متوسط تو یه ساعت حدودا چقدر از حجم اینرنتم مصرف میشه؟ و در اخر این که ایا اگر من سیم کارتم داخل موبایلم باشه و هات اسپات کنم برای کنسول یا یه مودم خوبه lte بخرم از نظر سرعت و پینگ تفاوت محسوسی دارن یا نه؟ گوشیم هم a53 سامسونگ هست

*CATALAN*

کاربر سایت
Jan 4, 2009
1,427
دوستان قصد انلاین بازی کردن دارم و متاسفانه نمیتونم سرویس adsl به غیر از مخابرات دهن سرویس بگیرم با اینترنت مخابراتم که ادمیزادی انلاین بازی کردن با xbox جزو توهمات محسوب میشه میخواستم بدونم از چهار تا اینترنت سیم کارت رایتل و ایرانسل و شاتل و tdlte ایرانسل هیچ کدوم مناسب انلاین بازی کردن با سرعت و پینگ ادمیزادی هستن یا نه؟ و این که برای انلاین بازی کردن چقدر از حجم رو میسوزونه؟ یعنی من الان 1 ساعت یه بازی انلاین کنم مثل halo یا destiny یا titanfall به طور متوسط تو یه ساعت حدودا چقدر از حجم اینرنتم مصرف میشه؟ و در اخر این که ایا اگر من سیم کارتم داخل موبایلم باشه و هات اسپات کنم برای کنسول یا یه مودم خوبه lte بخرم از نظر سرعت و پینگ تفاوت محسوسی دارن یا نه؟ گوشیم هم a53 سامسونگ هست
من با نت سیم شاتل 10گیگ یک ماهه فقط فیفا 24 میزنم یک ماه کلا 9گیگ مصرف میشه
پینگ بین 90تا 100 هست .
البته رو مودم استفاده میکنم
رو گوشی اذیت میشدم !! با اینکه دایورت میکردم باز با یک ای ام اس دیسکانکت میشدم

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,381
من با نت سیم شاتل 10گیگ یک ماهه فقط فیفا 24 میزنم یک ماه کلا 9گیگ مصرف میشه
پینگ بین 90تا 100 هست .
البته رو مودم استفاده میکنم
رو گوشی اذیت میشدم !! با اینکه دایورت میکردم باز با یک ای ام اس دیسکانکت میشدم
بقیه نظری ندارن در این باره؟ به نظرتون یه سیم کارت شاتل با یه مودم lte خوب کارو راه میندازه؟
این بازی diablo 2 resurrected هم انگار برای one موجوده میخواستم ببینم دوستان اطلاع دارن با 4 تا دسته روی یه کنسول میشه 4 نفری بازیش کرد یا نه فقط مولتی پلیر انلاین میشه 4 نفره بازی کرد؟ diablo 3 و 4 چطور؟
این بازی hotline miami که لینکه خریدشو گذاشتم انگار زده فقط برای series هست و برای one نیست درسته؟ اخه بازیه خیلی پر گرافیکی هم نیست که نسخه one نداشته باشه و انگار قبلا برای one و ps4 هم عرضه شده
Buy Hotline Miami | Xbox
و در اخر میخوام بازیه age of booty رو از استور امریکا بخرم اخرین روزیه که تو استور موجوده و فردا پس فردا کپکام میخواد برای همیشه حذفش کنه از استور من اکانتم و ریجن کنسول و ریجن استوری که ازش بازی میخرم همشون امریکان الانم نیاز به یه قند شکن خوب دارم که هم سرعتش بالا باشه نسبتا هم ریجن امریکا داشته باشه تا بتونم کد reedem کنم و بازیو از استور مایکرو بخرم ولی متاسفانه یا قندشکنا از کار افتادن یا ریجن امریکا ندارن ممنون میشم دوستان اگر همچین قند شکنی سراغ دارن زودتر معرفی کنن تو pv با تشکر
راستیمیشه با یه ریجن دیگه قند شکن مثلا المان کد گیفت امریکا ریدیم کرد و در استور امریکا مایکرو با همین ریجن المان sign in کرد و بازی رو خرید؟ اگر میشه خطر بن شدن نداره؟

آخرین ویرایش:

wave

کاربر سایت
Jun 27, 2007
775
بقیه نظری ندارن در این باره؟ به نظرتون یه سیم کارت شاتل با یه مودم lte خوب کارو راه میندازه؟
این بازی diablo 2 resurrected هم انگار برای one موجوده میخواستم ببینم دوستان اطلاع دارن با 4 تا دسته روی یه کنسول میشه 4 نفری بازیش کرد یا نه فقط مولتی پلیر انلاین میشه 4 نفره بازی کرد؟ diablo 3 و 4 چطور؟
این بازی hotline miami که لینکه خریدشو گذاشتم انگار زده فقط برای series هست و برای one نیست درسته؟ اخه بازیه خیلی پر گرافیکی هم نیست که نسخه one نداشته باشه و انگار قبلا برای one و ps4 هم عرضه شده
Buy Hotline Miami | Xbox
و در اخر میخوام بازیه age of booty رو از استور امریکا بخرم اخرین روزیه که تو استور موجوده و فردا پس فردا کپکام میخواد برای همیشه حذفش کنه از استور من اکانتم و ریجن کنسول و ریجن استوری که ازش بازی میخرم همشون امریکان الانم نیاز به یه قند شکن خوب دارم که هم سرعتش بالا باشه نسبتا هم ریجن امریکا داشته باشه تا بتونم کد reedem کنم و بازیو از استور مایکرو بخرم ولی متاسفانه یا قندشکنا از کار افتادن یا ریجن امریکا ندارن ممنون میشم دوستان اگر همچین قند شکنی سراغ دارن زودتر معرفی کنن تو pv با تشکر
راستیمیشه با یه ریجن دیگه قند شکن مثلا المان کد گیفت امریکا ریدیم کرد و در استور امریکا مایکرو با همین ریجن المان sign in کرد و بازی رو خرید؟ اگر میشه خطر بن شدن نداره؟
اگر ریجن مخصوص کشور امریکا باشه باید با سرور امریکا بزنی.

اگر کد میخری، بهتره یه اکانت xویpان بخری.

بهترین نت سیمکارتی شاتل هست. بقیه واقعا آن‌استیبل هستن.

diablo 2 resurrected تا جایی که می‌دونم لوکال کوآپ (کوآپ آفلاین) نداره. فقط آنلاین ۲-۸ نفر میشه بازی کرد.(هر کسی روی کنسول خودش)

آخرین ویرایش:

majidharami

کاربر سایت
Jun 10, 2011
308
سلام دوستان. الان دو بازی assassin's Creed mirage cyberpunk 2077 چهار روز رایگان شدند. راهی هست کنسول رو آفلاین کنیم و اینا رو بتونیم زمان بیشتری روی کنسول بازی کنیم؟

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,381
دوستان دو بازی how to survive 2 و torchlight 2 رو اطلاع دارید با یه کنسول و بدون نیاز به انلاین شدن میشه چند نفره بازی کرد یا نه؟ torchlight 1 و 3 چطور؟

Emotion2

کاربر سایت
Dec 3, 2018
61
سلام. من دسته کنسسولمو پریروز یکم از کنسول دور کردم بعد ک برگشتم دیدم وصل نمیشه دکمه پیر رو زدم فیکس نشد بعد ازونجایی که کنسولو با دسته همیشه خاموش میکردم اشتباهی بجای دکمه خاموش کنسول چند بار دکمه پیر رو زدم تا ریست شه یا خاموش شه، بعد یهو یادم اومد دکمه خاموشش بالاس, خاموش روشنش کردم دیدم درست نمیشه، یاطرس رو در اوردم، با کایل تست کردم، دوتا دکمه رو همزمان گرفتم و هر روشی ک تو اینترنت زده بودو تست کردم درست نشد که نشد...
ازونجایی که تو یه شهر کوچیکم هستم متخصصس نیست ببرم پیشش.
کشی هست همچین مکشلی واسش پیش اومده باشه یا بفهمه مشکل از چیه؟

yashooora

عضو جدید
Apr 12, 2024
1
سلام وقت بخیر
من ۲,۳ روز پیش یک دستگاه کنسول
Xbox Series X گرفتم اکبند
بعد یه مشکلی داره
دستگاه که روشن میشه بعد چند دقیقه یهو دسته ها چشمک زن میشن کار نمیکنن
بعد ۳۰ ثانیه کنسول خاموش میشه
دیگه با دسته هم روشن نمیشه باید با دکمه پاور روشنش کنم
کسی تجربه مشابه داشته یا راهنمایی ای؟
ممنون میشم

mth1998

عضو جدید
Apr 19, 2024
1
سلام xbox series s گرفته نمیتونم آنلاین بازی کنم nat type با نت ایرانسل strict و با مخابرات moderate هست کسی نت open داره و اینترنت کدوم شرکت برای بازی بهتره
بازی exo primal رو هر کار کردم نتونستم وارد بشم error communicating with server میداد

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,796
نام
شیخ صدرا
سلام وقت بخیر
من ۲,۳ روز پیش یک دستگاه کنسول
Xbox Series X گرفتم اکبند
بعد یه مشکلی داره
دستگاه که روشن میشه بعد چند دقیقه یهو دسته ها چشمک زن میشن کار نمیکنن
بعد ۳۰ ثانیه کنسول خاموش میشه