سوالات و مشکلات مربوط به کنسول Xbox 360

x_yashar_x

کاربر سایت
Dec 1, 2011
28
پس بدید یه جای معتبر بهتون معرفی می کنم برید از اونجا بگیرید...

آدرس معتبر کجا میشه ؟
بگید لطفا".

---------- نوشته در 07:34 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 07:23 PM ارسال شده بود ----------

1 می تونه از درایو دستگاه باشه که اگر این قیمت اسلیم لایتون نباشه گرون گرفتی
2 می تونه از بد انلاک شدن درایو باشه
3 اگر درایوت اسلیم لایتون باشه که من ان مشکل رو داشتم این هستش که کلید درایو ناقص گرفته شده یعنی بعضی از حروف های هگز کلید گرفته نشده و جای این حروف حرف اف قرار می گیره با این که ال تی 3 زده شده و لی به علت ناقص بودن کلید یک بار بازی اجرا میشه یک بار نمیشه که با روشن خاموش شدن دستگاه درست میشه ولی با که خاموش می کنی دوباره همینطور میشه و راهی نداره یعنی تا اخهر همین طور هستش جز اینکه کلید سالم رو داشته باشی اگر فروشنده نداره دستگاهو بهش بده یه دستگاه دیگه بگیر[/QUOTE]

بدم یه جای دیگه کپی خور LT3 کنن درست میشه ؟؟؟
منظورتون از کلیده سالم چیه ؟ فقط همون فروشندهه داردش ؟

zia

کاربر سایت
Sep 17, 2006
894
آدرس معتبر کجا میشه ؟
بگید لطفا".

---------- نوشته در 07:34 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 07:23 PM ارسال شده بود ----------

1 می تونه از درایو دستگاه باشه که اگر این قیمت اسلیم لایتون نباشه گرون گرفتی
2 می تونه از بد انلاک شدن درایو باشه
3 اگر درایوت اسلیم لایتون باشه که من ان مشکل رو داشتم این هستش که کلید درایو ناقص گرفته شده یعنی بعضی از حروف های هگز کلید گرفته نشده و جای این حروف حرف اف قرار می گیره با این که ال تی 3 زده شده و لی به علت ناقص بودن کلید یک بار بازی اجرا میشه یک بار نمیشه که با روشن خاموش شدن دستگاه درست میشه ولی با که خاموش می کنی دوباره همینطور میشه و راهی نداره یعنی تا اخهر همین طور هستش جز اینکه کلید سالم رو داشته باشی اگر فروشنده نداره دستگاهو بهش بده یه دستگاه دیگه بگیر

بدم یه جای دیگه کپی خور LT3 کنن درست میشه ؟؟؟
منظورتون از کلیده سالم چیه ؟ فقط همون فروشندهه داردش ؟[/QUOTE]

سلام دوست من

درایو دستگاه شما مدل 0401 است در این مدل از دستگاه ها هک به صورت ناقص انجام میشود نه اینکه ایراد داشته باشه اصلا این طور نیست
کلا مدلش اینجوری هست حالا اگر دستگاه دیگری با مشکل PLAY DVD برخورد نمی کند نباید دستگاه شما را متهم به خرابی کنید.

دستگاه شما کپی خور شده است و از اینکه از نعمت بازی های کپی 2 هزار تومنی استفاده میکنید باید خیلی راضی باشید
حالا 1 بار خاموش کردن و روشن کردن کار زیاد سختی نیست که بخوایید روی دستگاه عیب بگذارید

من برای فروشنده واقعا متاسفم که نظر بر خرابی لنز داده واقعا سطحش پایین هست کاری که شما باید انجام بدید
این هست که برید پول لنز رو پس بگیرید چون لنز دستگاه شما اصلا موردی نداشته
یا حداقل لنز خودتون رو پس بگیرید برای یدکی

نمی خوام ادعا کنم اما فکر نمی کنم کسی بیشتر از من دستگاه کپی خور کرده باشه

برای استخراج key من 3 بار اقدام میکنم 1 بار فقط Dummy را میکشم
1 بار با لیزاد کلا فیموار را استخراج میکنم
1 بار با جانگل کلا فایموار را استخراج میکنم

پس شکی بر درست کشیدن ندارم
اما در مدل های 0401 کمالا این اتفاق هست

خیلی در موردش مطالعه کردم
KEY که روی درایو هست کاملا درسته و این مادربرد هست که key رو با درایو چک میکنه
با JTAG کردن دستگاه و غیر فعال کردن چک مادربرد این اتفاق به کلی حل میشود

مباحث واقعا تخصصی هست من یکجورایی نوشتم چون تازه وارد هم هستید متوجه شوید.

حلا اگر اطلاعات تکمیلی تری هم خواستید در خدمتم

اصلا شک نکن به دستگاتون و حالشو ببر

metalgear_kojima

کاربر سایت
Oct 21, 2007
133
نام
pedram
همونطور که همکار عزیز مون گفتن هیچ ربطی به !!!! لنز !!!!! نداره کلا این مدل 0401 اینطوریه

من تنها 2 دستگاه x-360 درایو 0401 دیدم که هیچ مشکلی نداشت!

آخرین ویرایش:

farbodkain

کاربر سایت
Mar 10, 2007
2,281
نام
farbod
اساتید محترم آیا راهی هست که بشه فهمید درایو دستگاه الان چی است البته بدون باز کردن خوده Xbox .منظور نوع 0401/0255/... است

Real Madrid 9

کاربر سایت
Jun 10, 2011
3,996
نام
M O E I N
اساتید محترم آیا راهی هست که بشه فهمید درایو دستگاه الان چی است البته بدون باز کردن خوده Xbox .منظور نوع 0401/0255/... است

فربد جان به این یه نگاه بنداز .

تشخیص درایو اسليم

مرحله ی 0
تشخیص دو درایو Lite-ON و Hitachi که تنها درایوهای Slim میباشد، کار بسیار ساده ای هست و با یکبار روشن کردن و زدن کلید Eject کنسول قابل تشخیص است.

Xbox360SlimDrives.jpg

با نگاهی به تصویر فوق، براحتی می توان اختلاف و شکستگی که در سینی درایو Hitachi است، مدل درایو کنسول را بر اساس آن تشخیص داد.

همچنین روش دیگری توسط تاریخ ساخت کنسول وجود دارد که برای خواندن آن پیشنهاد میکنم به فروم gameemag رفته و مطلب آموزشی آنرا بخوانید.

نحوه شناسایی درایوهای XBOX360 slim

مرحله ی 1

روش اول
مجموعه ی اول، دو حالت بررسی دارد و هر دو از طریق شماره سریال های درج شده برروی جعبه ی مقوایی کنسول است که میتوان درایو را تشخیص داد (البته اگر یقین دارید جعبه، متعلق به همان کنسول است موارد زیر را چک کنید).

rad2631D.jpg

در تصویر بالا دو محل به رنگ قرمز مشخص شده

روش تشخیص از شماره LOT NO
* آغاز کد با شمارهای 11xxx دارای تمامی درایوهای 0225 میباشد
* آغاز کد با شمارهای 104xx ترکیبی از دو درایو 9504 و 0225 که با اکثریت 0225 میباشد
* آغاز کد با شمارهای 103xx ترکیبی از دو درایو 9504 و 0225 که با اکثریت 9504 میباشد
* آغاز کد با شمارهای 104x, 101xx, 102xx دارای تمامی درایوهای 9504 میباشد

روش تشخیص از شماره SN
کد چهارم که از سمت راست در تصویر بالا مشخص شده، ملاک این روش بررسی میباشد.

* شماره 2 دارای درایوهای 9504 میباشد
* شماره 3 دارای درایوهای 0225 میباشد
* شمارهای 4 و یا 0، دارای درایوهای Hitachi 0500 میباشد
نکته: درایوهای Hitachi 0500 ای که در اسلیم ها مشاهده شده است، دارای LOT NO های 1052X, 1048X, 1047X, 1045X, 1044X, 1028X میباشند.

روش دوم
روش دوم همانطور که در چند تصویر زیر قابل مشاهده است، توسط دایره ی رنگ ای که در کنار درایو قرار دارد، تفاوت ورژن درایو بین 9504 و 0225 قابل تشخیص است.

1301831277-03042011845.jpg

* رنگ زرد - نارنجی، دارای درایوهای 9504 میباشد
* رنگ زرد ، دارای درایوهای 0225 میباشد

تشخیص در این روش بسیار ساده هست و با چشمان غیر مسلح میتوان محل و رنگ را بدون باز کردن کامل کنسول شناسایی کرد. ولی همچنان این روش درصدی احتمال خطا و جابجایی رنگ در آن نیز وجود دارد.
میتوانید از کلیپ زیر که تصحیح شده، برای دیدن و راحتر انجام دادن این بررسی کمک بگیرید.
http://www.youtube.com/watch?v=6VCK9Fl0eBQ

مرحله ی 2
مجموعه ی اول بطور قطعی و 100% نوع و مدل درایو را همیشه نمی تواند مشخص کند و برای دقیق مشخص کردن مدل درایو باید کنسول را باز کرد و با نگاه کردن به برچسب ای که برروی درایو قرار دارد، مدل آنرا تشخیص داد.

Untitled.jpg

و یا در روش دیگر، با اتصال درایو کنسول توسط کابل SATA به مادربورد PC خود و اجرای آخرین ورژن برنامه ی JungleFlahser میتوان ورژن درایو را تشخیص داد و یا فایل Firmware آنرا Dump کرد.

metalgear_kojima

کاربر سایت
Oct 21, 2007
133
نام
pedram
فربد جان به این یه نگاه بنداز .

تشخیص درایو اسليم

مرحله ی 0
تشخیص دو درایو Lite-ON و Hitachi که تنها درایوهای Slim میباشد، کار بسیار ساده ای هست و با یکبار روشن کردن و زدن کلید Eject کنسول قابل تشخیص است.

Xbox360SlimDrives.jpg

با نگاهی به تصویر فوق، براحتی می توان اختلاف و شکستگی که در سینی درایو Hitachi است، مدل درایو کنسول را بر اساس آن تشخیص داد.

همچنین روش دیگری توسط تاریخ ساخت کنسول وجود دارد که برای خواندن آن پیشنهاد میکنم به فروم gameemag رفته و مطلب آموزشی آنرا بخوانید.

نحوه شناسایی درایوهای XBOX360 slim

مرحله ی 1

روش اول
مجموعه ی اول، دو حالت بررسی دارد و هر دو از طریق شماره سریال های درج شده برروی جعبه ی مقوایی کنسول است که میتوان درایو را تشخیص داد (البته اگر یقین دارید جعبه، متعلق به همان کنسول است موارد زیر را چک کنید).

rad2631D.jpg

در تصویر بالا دو محل به رنگ قرمز مشخص شده

روش تشخیص از شماره LOT NO
* آغاز کد با شمارهای 11xxx دارای تمامی درایوهای 0225 میباشد
* آغاز کد با شمارهای 104xx ترکیبی از دو درایو 9504 و 0225 که با اکثریت 0225 میباشد
* آغاز کد با شمارهای 103xx ترکیبی از دو درایو 9504 و 0225 که با اکثریت 9504 میباشد
* آغاز کد با شمارهای 104x, 101xx, 102xx دارای تمامی درایوهای 9504 میباشد

روش تشخیص از شماره SN
کد چهارم که از سمت راست در تصویر بالا مشخص شده، ملاک این روش بررسی میباشد.

* شماره 2 دارای درایوهای 9504 میباشد
* شماره 3 دارای درایوهای 0225 میباشد
* شمارهای 4 و یا 0، دارای درایوهای Hitachi 0500 میباشد
نکته: درایوهای Hitachi 0500 ای که در اسلیم ها مشاهده شده است، دارای LOT NO های 1052X, 1048X, 1047X, 1045X, 1044X, 1028X میباشند.

روش دوم
روش دوم همانطور که در چند تصویر زیر قابل مشاهده است، توسط دایره ی رنگ ای که در کنار درایو قرار دارد، تفاوت ورژن درایو بین 9504 و 0225 قابل تشخیص است.

1301831277-03042011845.jpg

* رنگ زرد - نارنجی، دارای درایوهای 9504 میباشد
* رنگ زرد ، دارای درایوهای 0225 میباشد

تشخیص در این روش بسیار ساده هست و با چشمان غیر مسلح میتوان محل و رنگ را بدون باز کردن کامل کنسول شناسایی کرد. ولی همچنان این روش درصدی احتمال خطا و جابجایی رنگ در آن نیز وجود دارد.
میتوانید از کلیپ زیر که تصحیح شده، برای دیدن و راحتر انجام دادن این بررسی کمک بگیرید.
http://www.youtube.com/watch?v=6VCK9Fl0eBQ

مرحله ی 2
مجموعه ی اول بطور قطعی و 100% نوع و مدل درایو را همیشه نمی تواند مشخص کند و برای دقیق مشخص کردن مدل درایو باید کنسول را باز کرد و با نگاه کردن به برچسب ای که برروی درایو قرار دارد، مدل آنرا تشخیص داد.

Untitled.jpg

و یا در روش دیگر، با اتصال درایو کنسول توسط کابل SATA به مادربورد PC خود و اجرای آخرین ورژن برنامه ی JungleFlahser میتوان ورژن درایو را تشخیص داد و یا فایل Firmware آنرا Dump کرد.

اولین سری x-360 slim با این روش قابله تشخیص بودند!
ار سری درایو های که ُspdi انها lock شدند عمل نشخیص این روش غیره ممکن شد
در حال حاظز X-360 Slim که دارای درایو liteon هستند فقط باید X360 رو باز کنید تا مدل درایو ....

farbodkain

کاربر سایت
Mar 10, 2007
2,281
نام
farbod
ممنون metalgear_kojima و معین عزیز
الان من یک مشکل کوچیک دارم که یکم نگران کننده شده برای من شاید شما دوستان بدونید مشکل از کجاست
من دیروز دستگاه را به لایو وصل کردم همه چیز درست بود یک آپدیت می خواست انجام داد و تمام شد از نت قطع کردم دستگاه را و زمانی که بازی داخل دستگاه می زاشتم Play DVD میامد و چند تا بازی گذاشتم اما فایده نداشت یکبار دستگاه را خاموش و روشن کردم اما باز هم فایده نداشت یکبار خاموش کردم از برق کشیدم و بعد از چند دقیقه دوباره امتحان کردم درست شد و بعد از اون دیگه اتفاق نیافتاد.حالا به نظر شما دوستان مشکل از کجا می توانه باشه؟مشکل نرم افزاری است یا سخت افزاری؟و آیا باید نگرانش باشم یا خیر
ممنون میشم راهنمایی کنید

James Bond

کاربر سایت
Sep 22, 2010
2,317
نام
حسين
ممنون metalgear_kojima و معین عزیز
الان من یک مشکل کوچیک دارم که یکم نگران کننده شده برای من شاید شما دوستان بدونید مشکل از کجاست
من دیروز دستگاه را به لایو وصل کردم همه چیز درست بود یک آپدیت می خواست انجام داد و تمام شد از نت قطع کردم دستگاه را و زمانی که بازی داخل دستگاه می زاشتم Play DVD میامد و چند تا بازی گذاشتم اما فایده نداشت یکبار دستگاه را خاموش و روشن کردم اما باز هم فایده نداشت یکبار خاموش کردم از برق کشیدم و بعد از چند دقیقه دوباره امتحان کردم درست شد و بعد از اون دیگه اتفاق نیافتاد.حالا به نظر شما دوستان مشکل از کجا می توانه باشه؟مشکل نرم افزاری است یا سخت افزاری؟و آیا باید نگرانش باشم یا خیر
ممنون میشم راهنمایی کنید

من تا اونجایی که میدونم این اتفاق زمانی رخ میده که دستگاهت با این آپدیت کپی خور بودنش پریده باشه!!! اما چجوری درست شدنش رو که انجام دادی نمیدونم.

farbodkain

کاربر سایت
Mar 10, 2007
2,281
نام
farbod
{moteasefane pc font farsi nadare sorry}
x-360 che update va frimware i darhale hazer roye X nasbe

LT3 روی دستگاه است و من چون دقیق نمی دونم دوتاش را می نویسم
D:2.0.14719.0
K:2.0.14719.0(BK:2.0.1888.0) این آپدیت هم از روی بازی max payne فکر می کنم ریخت.

rezahtc2

کاربر سایت
Feb 11, 2012
118
سلام
من وقتی ایکس باکسم رو روشن میکنه ارور زیر رو میده
A system update is requied to use kinect
اواتار هم پریده
مشکل از کجا هست
البته دستگاه من lt3 و جدیدترین داشبرد روش هست

metalgear_kojima

کاربر سایت
Oct 21, 2007
133
نام
pedram
مدل درایو X چیه ؟قبل از اینکه به نت وصل بشی بازم play dvd میزد؟

---------- نوشته در 01:32 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 01:10 AM ارسال شده بود ----------

داشبورد رو دوباره دانلود کن {{ 14719 }} بزن تو فلش ,, کنیکت رو از دستگا جدا *** فلش رو بزن به دستگا. اگه پیغام آپدیت اومد که آپدیت لینک دانلود 14719 http://download.microsoft.com/downl...-8454-AE71F6F1C4FF/SystemUpdate_14719_USB.zip

James Bond

کاربر سایت
Sep 22, 2010
2,317
نام
حسين
LT3 روی دستگاه است و من چون دقیق نمی دونم دوتاش را می نویسم
D:2.0.14719.0
K:2.0.14719.0(BK:2.0.1888.0) این آپدیت هم از روی بازی max payne فکر می کنم ریخت.

فکر کنم از این موردا کم پیش بیاد اما حالا که دیگه بازیات درست کار می کنن درسته؟ چون اگه بازیات درست کار می کنن خیالت راحت باشه.

farbodkain

کاربر سایت
Mar 10, 2007
2,281
نام
farbod
فکر کنم از این موردا کم پیش بیاد اما حالا که دیگه بازیات درست کار می کنن درسته؟ چون اگه بازیات درست کار می کنن خیالت راحت باشه.
ممنون .دیروز که این اتفاق اصلا نیافتاد و بدون مشکل همه دیسک ها را خواند.
اما در یک سایت خوندمکه کسی مشکل مشبه من را داشت و گفته بود مشکلش از برق خانه بوده و زده به جای دیگه و بدون مشکل کار کرده.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر