سوالات و مشکلات مربوط به کنسول Xbox 360

• Thread starter Thread starter Ali
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز
سلام من در حال اجرای بازی به قسمت داشبورد رفتم بعد از این کار dvd بازی یک خش بزرگ افتاد می خام بدونم چشم دستگام به رحمت رفته ولی بعد از این کار بازی دیگری درون دستگاه گذاشتم اجرا شد چشم صدمه جدی دیده به نظر شما:confused: عزیزان لطفا جواب بدید

سلام كنسول روباز كردم درستش كنم خمير سيليكون رو هم عوض كنم اما حالا ديگه وقتي كنسول رو روشن مي كني پاور قرمز ميشه و 0001 ميده چه جوري درست ميشه ؟ممنون
منظورم اينكه اداپتور كه نارنجي هست بعد روشن كردن به جاي سبز قرمز ميشه
لطفا كمك كنيد ديگه دارم ديوونه ميشم از دست اين كنسول هر روز يه ادايي در مياره فكر كنم بايد به فكر يه جاسپر باشم ممنون

دیگه نظری نیست ؟ یعنی همون لنزم هستش که مشکل داره؟؟
یه راه عجیب رو امتحان کن ! با کنسولت یکی دو ساعت بازی کن , بعدش یه دیسک غیر از Verbatim بذار ببین کار میکنه یا نه. کنسول قبلی من این طوری بود. یه مارک به خصوص رو اجرا نمیکرد ولی وقتی کنسول یه کم گرم میشد اون رو هم اجرا میکرد !!!

سلام
من یه مشکل دارم با کنسولم سه چراغشو تعمیر کردم حالا دسته رو نمیشناسه حتی دسته های دوستمو گرفتم اونم کار نمی کنه ولی با دسته سیمی خوبه چیکار کنم

کسی هست بدونه مشکلم چیه
بابا دمتون گرم به ما هم برسین

آخرین ویرایش:
سلام
من یه مشکل دارم با کنسولم سه چراغشو تعمیر کردم حالا دسته رو نمیشناسه حتی دسته های دوستمو گرفتم اونم کار نمی کنه ولی با دسته سیمی خوبه چیکار کنم

کسی هست بدونه مشکلم چیه
خوب عزيزم از منم بعضي وقتا اين طوري ميشه!!
شما بايد اين 2تا دكمه روي كنسول و دسته رو فشار بدين!! كردي يا نه؟؟
دكمه سفيد روي كنسول بقل جاي مموري و گرفتن دكمه بالاي سر جاي باطري روي دسته!!

سلام .

من وقتی کنسول رو روشن میکنم به ترتیب هر 4 تا چراغ قرمز روشن میشه و بعد هم چند بار پشت سر هم چشمک میزنه و بعد خاموش میشه . به یکی گفتم گفت دستگات 4 چراغ شده .

من 3 چذاغ شنیده بودم اما 4 چراغ نشنیده بودم . دستگاه چقدر خرج داره تا درست بشه ؟ درست شدنی هست ؟

یه راه عجیب رو امتحان کن ! با کنسولت یکی دو ساعت بازی کن , بعدش یه دیسک غیر از Verbatim بذار ببین کار میکنه یا نه. کنسول قبلی من این طوری بود. یه مارک به خصوص رو اجرا نمیکرد ولی وقتی کنسول یه کم گرم میشد اون رو هم اجرا میکرد !!!

ممنون دوست عزیز از راهنماییتون
همین کار رو هم انجام داده بودم ولی فایده ای نداشت
در ضمن وضعیتش هم الان بدتر شده دیگه ورباتیم هم به زور میخونه
شانسیه یه دفعه میخونه همین که یه بار در میاری و میذاری داخل دوباره نمیخونه
معلوم نیست چه مرگش شده
ولی من دلم می سوزه که کنسولم نو هستش واسه همینه که خیلی داغونم

ای بابا درایو نو هستش همش رو هم ایکس باکسم رو یه ماه بیشتر نیست که گرفتم
تازه اونم تو روز همش 2 ساعت بازی میکردم

حالا درایو چنده قیمتش؟
چاره ای نداری
منم این مشکل رو داشتم
باید درایو رو عوض کنی که خودش یه درد سره!
با Maysam صحبت کن مشکلتو حل میکنه
من 25 دادم درایو دست دوم و 15 تومن به maysam تا درایوم ردیف کنه
تقصیر شما هم نیست.تقصیر کیفیت پایینه 360ه

سلام.
من بالاخره بردم دادم فروشگاه فتحی برای تعمیر ولی الان میگه مشکل از مدارهای برقیشه داره روش کار میکنه احتمال درست شدنش پنجاه پنجاهه میخواستم بپرسم یعنی X-Clamp Replacement نمیخواد؟
ولی آخه ارور من 0103 بود ممکنه از مدار برقی باشه؟
چقدر احتمال داره درست بشه؟
چجوری باید بعد از تعمیر باهاش بازی کنم؟ یعنی چند ساعت؟ که دوباره خراب نشه؟
ممنون میشم جواب بدین

اهنگ خوبی را دارم گوش میدم، حس این رو پیدا کردم که یه سوالات دو سه صفحه اخیر جواب بدم...

یه سوال داشتم من وقتی بازی prototype رو میزارم تو دستگاه فقط صدای چرخش دیویدی میاد ولی تو بازی نمیره اشکال از چیه؟ از فریمور؟

نسخه دیگری ندارید از بازی، شاید سورس بازی اشکالی داشته باشد....!!
برای تست فرمور بازی های جدید دیگر را تست کنید.

اگر جواب داد و بازی های جدید اجرا شد، این احتمال قوی وجود دارد که سورس بازی شما دارای مشکلی است که جلوی صحیح اجرا شدن بازی را می گیرد.

+-----------------+

نگفتید عمودی بگذازیم یا افقی(منظورم 360 بید)؟
اگر 3 ساعت پشت سر هم باهاش بازی کنیم نیاز به Cooler و این حرفا داره یا نه؟

چرا قبلاً بارها و به دفعات خیلی زیاد درباره ی این موضوع صحبت کردیم
دوست عزیز شما که الان کاربر جدید سایت هستید بهتر است کمی فروم سایت را زیر و رو کنید
و با مطالب گذشته آن و سابقه این بخش اشنا بشوید.

xbox360 افقی یا عمودی
با خواندن دو سه صفحه اخر این تاپیک میتوانید به این جواب برسید که تفاوتی بین افقی و یا عمودی بودن کنسول وجود ندارند
و یا حداقل اون تفاوتی که احساس میکند که وجود دارد، وجود ندارند.

برای شروع و آشنا شدن با تالار X360 بهتر است به این تاپیک سری بزنید.
راهنمای استفاده از بخش XBOX 360

در مورد بازی کردن بدون کولینگ، دو سه ساعت می تواند کافی باشد ولی اگر سعی کنید شناخت نسبی در
مورد کنسول بدست آورید به این نتیجه می رسید که کولینگ جزء جدا نشدنی کنسول X360 است.

+-----------------------------+

ببخشید آقا خلیل ولی فکر کنم اون لینکی که تو پروفایلم گذاشتین لینک پروفایل خودمه!
راستی من می خواستم بپرسم که فروشگاه فتحی برای این کار خوبه یا نه چون میگه با گارانتی 2 ماهه تعمیر می کنه ولی مثلا پسردایی خودم کنسولش رو برد داد پیکسل تو گیشا براش تعمیر کنه.( در مورد فروشگاهش چیزی نمی گم فقط خودتون قضاوت کنین کسی که برای فریمور کردن 30 تومن میگیره چجور آدمیه) بعد گفت که درست نمیشه بعد بردش پیش آقا طاهر تو نکست جن ولی ایشونم گفتن که پیکسل هتسینک هاشو کنده و امکان تعمیر نداره مجبور شد بفروشتش. من می ترسم همچین اتفاقی برام بیفته.
البته سوال من بیشتر اینه که این ارور 0103 اصلا قابل تعمیر هست و عمر مفید دستگاه تعمیر شده یا همون فاصله بین دو خرابی اصولا چقدره؟
راستی جایی نیست که از BGA Overflow برای تعمیر استفاده کنه؟
ممنون میشم جواب بدین.

برای ارسال ادرس اشتباه شرمنده، دوباره ارسال کردم، هر چند که دوستان به دفعات زیاد اسم ایشون رو در تاپیک برده اند ( میثم جان )

در مورد کد خطای 0103 در پست قبلی کمی صحبت کردم، اگر بخواهید وارد جزئیات بشویم
این کد خطا بعد از بررسی و علل های آن فقط می توان گفت که نزدیک ترین کد خطا به 0102 است.

کد خطای 0102 هم شایع ترین کد خطا است. چرا شایع ترین، چون معمولاً با اولین سه چراغ قرمز این کد خطا دریافت می شود.
این کد هیمشه در بار اول قابل تعمیر بوده و عمر مفید آن هم خوب بوده و معمولاً گزارش کمی
داشتیم توسط اعضا که با این کد خطا 0102 سه چراغ قرمز شده باشد دستگاه و بعد از تعمیر
به سرعت دستگاه خراب شده باشد ( البته تعمیر هم شرط هستش )

اگر میخواید با دورن مایه های این مشکل اشنا شوید پست چهارم این تاپیک را بخوانید
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=14734&page=12

در مورد روش های تعمیری برروی BGA تنها کسی میشناسم میثم جان هستند
که ادرس پروفایل ایشون رو برای شما ارسال کردم.

سلام.
من بالاخره بردم دادم فروشگاه فتحی برای تعمیر ولی الان میگه مشکل از مدارهای برقیشه داره روش کار میکنه احتمال درست شدنش پنجاه پنجاهه میخواستم بپرسم یعنی X-Clamp Replacement نمیخواد؟
ولی آخه ارور من 0103 بود ممکنه از مدار برقی باشه؟
چقدر احتمال داره درست بشه؟
چجوری باید بعد از تعمیر باهاش بازی کنم؟ یعنی چند ساعت؟ که دوباره خراب نشه؟
ممنون میشم جواب بدین

میشه گفت خونه اول و آخر کنسول یک X-Clamp هستش، به نوعی برای کنسول های خراب جزء جدا نشدنی حساب میشه.

رفرنس این کد رو به شما میدم خودتان بخوانید
http://xbox-experts.com/e/errorcode.php?s=0103
http://www.forum.fanaei.com/viewtopic.php?f=82&t=285
http://www.llamma.com/xbox360/repair/Xbox-360-error-codes.htm

نمیدانم رو چه حساب این مشکل رو به برق کنسول مربوط دادند، (شاید مشاهده نزدیک)
ولی 50 هزار تومن اون بسیار تابلو هستش که قیمت بالایی داده، سوال نکردید که میخواید چی کار کنید که 50 تومن میشه.!!!

هر چند زیاد با سابقه کاری فحتی در تعمیر اشنا نیستم و دقیق نمی دانم چطور عمل میکنند.

در مورد بعد از تعمیر هم یک 12 ولت دو SDM و سه بریدن توری پشت کنسول برای شما واجب می شود.
میزان بازی کردن هم روی 2 ساعت کافی هستش و باید دست به عسی باشید باهاش که این مدتی که میخواید برایتان کار کند.

+----------------------+

سلام اقا خليل شرمنده كه باز مزاحم ميشم فكر كنم از پست هام تو چند صفحهي قبل من رو بشناسيد همونم كه دادم نكست جن بعد دو هفته 0103 داد همون طوري كه شما گفتين سفت كردن پيچ ها و راه اندازي كنسول موقتي هست بعد چند روز 2باره سه چراغ شد بعد خمير سيليكون رو عوض كردم ديگه 3 چراغ نميشه يا گاهي اوقات قفل مي كرد و شطرنجي ميشد يا گاهي بندرت اصلا وقتي روشنش ميكني تصوير نداره و يه خورده خط مياد رو صفحه ي تلويزيون كه ميگه سيگنال موجود نيست كه 1 دقيقه شورد رو بر ميدارم درست ميشه به نظر شما انجام حالت سوم replace ment اثر داره حداقل موقتا تا چند هفته منظورم تا 10-12 روز هست؟ يعني انجامش بدم؟ ريبال چي اون مشكل gpu رو رفع ميكنه ؟ يا كلا بيخيال كنسول شم؟راستي الان مشكلي نداره فعلا كار ميكنه

عمر پردازنده شما می توان گفت به نوعی به پایان رسیده و در حال نفس های آخر خودش است
فقط یک معجزه و معجزه گر می تواند کنسول را نجات دهد.

اجرای روش سوم X-Clamp که توی آموزش نوشتم فکر نکنم دردی از پردازنده های کنسول شما دوا کند.
سطح صدمه وقتی بالا می رد کنسول به شدت بازی در می آورد و کار کردن آن با صلوات های بلند همراه است.

در مورد Reball هم شرایط تعمیر خودش را دارد، این طور نیست که هر بلایی سر برد کنسول اورد
و در آخرین مرحله دست به دامن Reball شد. ( ولی بازم با یک متخصص این کار صحبت کنید )

اگر منتظر کاهش قیمت کنسول های جدید هستید و فروش این کنسول، فکر خوبی هستش
دیگر باید ترستان ریخته باشد از کنسول، ایشلا برای کنسول جدید جبران می کنید و با کولینگ اساسی سال های سال از کنسول لذت ببرید.

سلام كنسول روباز كردم درستش كنم خمير سيليكون رو هم عوض كنم اما حالا ديگه وقتي كنسول رو روشن مي كني پاور قرمز ميشه و 0001 ميده چه جوري درست ميشه ؟ممنون

منظورم اينكه اداپتور كه نارنجي هست بعد روشن كردن به جاي سبز قرمز ميشه
لطفا كمك كنيد ديگه دارم ديوونه ميشم از دست اين كنسول هر روز يه ادايي در مياره فكر كنم بايد به فكر يه جاسپر باشم ممنون

این کد 0001 خطا مربوط به مشکلات برقی کنسول است، می توان گفت که بیش از حد پیچ ها را سفت کردید
و باعث خمیدگی بیش از حدی در برد شده اید که موجب رخ دادن اتصالاتی شده است و این کد خطا و چراغ قرمز پاور رو دریافت کرده اید

کمی پیچ ها را شل کنید و از تعدادی واشر در زیر برد و بالایی برد استفاده کنید که تعادل در سطح
سینک و فشاری که وارد میشود برقرار شود.

سپس کم کم شروع به شل و سفت کردن پیچ ها در جهت های مختلف کنید تا نقطه اسیب دیده
در سطح پردازنده(ها) رو پیدا کنید و با فشار وارد کردن با آن نقطه سعی کنید مشکل را برطرف کنید.

+-------------------+

سلام من در حال اجرای بازی به قسمت داشبورد رفتم بعد از این کار dvd بازی یک خش بزرگ افتاد می خام بدونم چشم دستگام به رحمت رفته ولی بعد از این کار بازی دیگری درون دستگاه گذاشتم اجرا شد چشم صدمه جدی دیده به نظر شما:confused: dvd رو هم زدم شکستم

نظری که بتوان این عمل خشن درایو رو معنی کرد ندارم.
دیسک بازی از چه نوعی بوده.؟

+---------------------+

سلام

کنسول من ارور 0020 داده!!! , این چیه دیگه؟!:دی , قابل تعمیر هست؟

وضعیت کنسول هم بدین صورت هست که اصلا فریز یا اینجور موارد نشده بود. فقط دیروز که اومدم روشن کنم در همون لحظه سه چراغ داد که بعد از کد یابی(!) متوجه شدم که 0020 هست.

کد خطای 0020 یکی از خشن ترین و سرسخت ترین کدهای خطای کنسول است.
اگر این کد را در خرابی های بار دوم و سوم دریافت شود، از تعمیر کنسول باید دست کشید.

ولی چندین مورد رو دیدم در بین اعضا که با روش X-Clamp این کد خطا را به سرعت و به راحتی برطرف کردند و کنسول تعمیر شده.

همانطور که گفتم X-Clamp، پس این کد خطا مربوط به GPU و بعد CPU است.
همان ضعیف شدن اتصالات و داستان های تمام نشدنی همیشگی کنسول.

+-------------------+

سلام به همه

من 1ماه نیست ایک باکسم رو خریدم
امروز که روشنش کردم هیچ دی وی دی ای نمی خونه فقط دی وی دی های ورباتیم رو می خونه
دی وی دی های معمولی رو یا اصلان نمیشناسه که مینویسه Open try بعضی وقتها هم که میخونه فقط می نویسه Play game ولی آیکن بازی نمیاد.وقتی هم میزنی یه 10 ثانیه ای میشه بعد این پیقم رو میده که یا دی وی دی کثیفه با دستمال نرم پاکش کن یا کنسول رو رستارت کن
دیویدی ها که یه خش ریز هم روش نیست چه برسه که کثیف باشه کنسول رو هم 10 بار خاموش و روشن کردم این مشکل حل نشده.بازم میگم فقط دیویدی های ورباتیم رو باز میکنه . مشکل چیه دوستان؟ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

مرسی عرفان

نمی توان از روی مشاهدات ساده نظری رو داد.

منظور شما از دیسک های معمولی، دیسک های مالزی هستش.! Play Box
شاید لنز شما بر اثر گرد و خاک و یا جرمی که برروسی دیسک (هایی) بوده کثیف شده
و این موضوع باعث عدم خواندن دیسک های بی کیفیت شده.

شاید تنظیم لنز نیاز دارید و شاید مشکل دیگر از جایی دیگر باشد که منجر به تعویض درایو شود.

همانطور که گفتم نمیتوان بدون بررسی نظر دقیقی داد برای رفع این مشکل، بهتر است که کنسول را در اولین فرصت به پیش شخص قابل اطمینانی برده تا نگاهی به دستگاه بندازد.

و یا اگر خودتان توانایی باز کردن کنسول و درایو آن را دارید یک نگاهی به ان بیندازید.

+---------------------+

parsagamer جان بهترین جواب رو دانش جان دادند

به توضیحات آقا خلیل اضافه بکنم که دیدن فیلم با xbox به دلیل اینکه تقریبا سنسورهای حرارتی خوب عمل نمیکنند و دور فن ثابت میماند و بعد از اینکه از فیلم خارج میشوند میتوانند از روی صدای فن ها که زیاد میشوند و باد گرمی که از پشت کنسول می آید فهمید که دیدن فیلم با 360 به هیچ عنوان توصیه نمیشود چون در دراز مدت مشکلاتی را به هم میزند

ممنون از توضیح شما

+-----------------+

من یه سوال داشتم اما نمیدونم اینجا جاش هست بپرسم یانه؟!! میخواستم بدونم دستگاه های جدید با مادر برد جاسپر باز هم مشکلات قبلیرو دارن؟ یا نه؟ یعنی باز هم 3چراغ میشن؟ یا Errorهای مختلف میدن؟!!!

نه در آن حدی که فکر میکنید.

بیشترین موج خرابی های کنسول که باعث بیشترین بد نامی آن در سری برد لانچ بودش
و در برد فالکون کمتر شد و در برد جسپر به کمترین حد خود رسیده که تا جایی که گزارش های
خرابی آن را به صورت تک و تک از بعضی از تعمیرکاران می شنویم.

موارد خرابی هم معمولاً خاص بوده و به دلیل استفاده نادرست از کنسول.

بله در مورد حفظ تعادل موافقم!!! من روزی 1 ساعت بیشتر بازی نمیکنم، حتی شده چند روز اصلا بازی نکنم!

به این کار حفظ تعادل نمی گویند، حکایت نان را به شیشه پنیر بزن و بخور است...!!!

تعادل در چیزهایی دیگری وجود داره که از بس به انها اشاره کردیم خسته شدیم.

+--------------------+

سلام

کسی هست بدونه مشکلم چیه

به غیر از روشی که iman_esf جان گفتد که بهترین راه شناسایی دسته هستش.
این رو هم تست کنید: کنسول رو با دسته روشن کنید، اینطوری هم شناسایی میشه

+--------------------+

سلام .

من وقتی کنسول رو روشن میکنم به ترتیب هر 4 تا چراغ قرمز روشن میشه و بعد هم چند بار پشت سر هم چشمک میزنه و بعد خاموش میشه . به یکی گفتم گفت دستگات 4 چراغ شده .

من 3 چذاغ شنیده بودم اما 4 چراغ نشنیده بودم . دستگاه چقدر خرج داره تا درست بشه ؟ درست شدنی هست ؟

بله چهار چراغ قرمز نیز وجود دارد ولی گزارش های آن بسیار کم بوده.

کد خطای اون هم 4444 هستش و هیچ تصویری رو مشاهده نمیکنید.

در حالت عادی این چهار چراغ قرمز زن مربوط به کابل AV هستش و توصیه میشه بعد از دریافت
این خطا کابل AV تست بشه و یا تعویض بشه.

اگر مشکل از کابل باشد و ادم فنی باشید میتوانید آن را باز کنید و درست ـش کنید.

اگر مشکل از کابل نبود میرسیم به مشکلات سخت افزاری خود برد کنسول در محل چیپ H)ANA)
این چیپ تصویر است و اگر مشکلاتی به دلیل گرما و تحلیل اتصالات آن رخ دهد، مشکل خود را به اشکال گوناگونی نشان میدهد.

مثلا E74 و یا چهار چراغ قرمز چشمک زن، از این صحبت ها بگذریم تعمیر این قطعه حساس و کوچک
و یا شناسایی مشکل از عهده افراد با تجربه بر می آید و فکر نکنم با توضیح دادن من شما به نتیجه خوبی برسید.

پس توصیه میکنم به فکر تعمیر Reflow و با Reball باشید که بین 40 تا 50 تومن هزینه دارد.
و فقط یک شص است که توانایی این شیوه تعمیر را دارد که برای شما پیغام پروفایل میکنم.

+--------------+

اهنگ بسیار قشنگی بودش از Nana Mouskouri - En Aranjuez Con Mi Amor Rodrigo، باعث شد این پست رو بزنم.

خسته نباشید

حق نگهدار

دوستان مال من الیت هست و مادربورد فالکون

وقتی بازی میکنم بعد 2 یا 3 دقیقه کنسول خاموش میشه و 2 جراغ میشه بنظرتون چی کار کنم

کسی نبود کمک کنه و میشه یه ادم مطمعن برای تعمیر معرفی کنید

یعد یه چیز دیگه هیج عددی برای ارور نشون نمیده فقط خاموش میشه و روی 2 چراغ میمونه

کسی نبود کمک کنه و میشه یه ادم مطمعن برای تعمیر معرفی کنید

یعد یه چیز دیگه هیج عددی برای ارور نشون نمیده فقط خاموش میشه و روی 2 چراغ میمونه

در مورد اون مشکل در سه صفحه قبل گفتم، سوالی رو هم کردم، جواب ندادید تا الان (اگر دست یادم باشه )

فرد قابل اطمینان رو براتون پیغام پروفایل کردم

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or