سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
اکانت پسر داییم زدم روی کنسولم ولی هر بار باید انلاین بشم و با اکانت خودم نمیتونم بازی کنم . راهی هست بشه روی اکانت خودم و به صورت افلاین بازی ها رو اجرا کنم؟

نه
ولی میتونی هر وقت وارد بازی شدی تو اکانت پسر داییت درجا بری تو حالت هواپیما و به صورت افلاین بازی رو ادامه بدی

dns یا ترفندی وجود داره که با نت ایرانسل دانلود هام رو انجام بدم؟

dns نه ولی میتونی با برنامه Every proxy بسته به قندشکن ات، شیر اش کنی رو کنسول

• Like
Reactions: VITAMIN2X

Minato Arisato

کاربر سایت
Sep 21, 2015
310
نام
امیر
درود. دوستان من خوابگاهی‌ام و برای همین میخوام یه سوییچ اولد هک‌شده از مایتندو بخرم. چندتا سوال داشتم.
اولا اینکه الان خرید سوییچ اولد می‌ارزه یا نه؟ من بیش‌تر قراره کنسول رو توی حالت هندهلد استفاده کنم و داکش وقتی توی خوابگاهم کاربردی برام نداره تقریبا.
دوم درمورد هک سخت‌افزاریش. دقیقا توی کاربرد به چه شکله؟ خطر بن شدن و اینجور چیزا داره به شکلی که کنسول غیرقابل استفاده بشه؟ بازی ریختن به چه صورته؟ به اینترنت میشه وصل شد و آنلاین بازی کرد؟
و اینکه من توی تحقیقاتم به مایتندو رسیدم. دوستان فروشگاه بهتری برای خرید هک‌شده‌ش سراغ دارن یا نه؟
کلا اگه میشه هر نکته‌ای راجع به خرید سوییچ هست رو لطف کنید بگید :D

faridsarvar

کاربر سایت
Jan 22, 2013
162
سلام
۱.دوستان کسی میدونه چجوری آندروید روی سوییچ نصب میکنن؟
۲.و اینکه چجوری باید درصد سلامت باتری سوییچ رو فهمید؟
سوال هام زیاد شد
۳.آیا میشه روی سوییچ هکی از نوع نرم افزاری همزمان هم هکی داشت هم اصلی؟ که بازی های اورجینال آنلاین بازی کرد و از هک هم استفاده کرد

amfouter

کاربر سایت
Nov 23, 2012
197
سلام
در مورد سنسورها تو ویدیو این قضیه رو تاکید میکرد که مای فلش بیشتر ساپورت میکنه و این دانگلها فریمورشون هم اپدیت میشه و تو اپدیتهای اینده هم ممکنه چیزی اضاف بکنن که بعدا ساپورت کنه و اینکه ممکنه چون در حالت بلوتوث خود دسته ps4 وصل شده که سونی این امکان رو گذاشته برای دسته هاش تا به ویندوز و اندروید و غیره وصل بشه بعضی چیزها کار نده و من خودم دسته ps4 در حالت بلوتوث به ps3 وصل میکردم بعضی از امکانات درست جواب نمیداد ولی در حالت سیمی کاملا اوکی بود و شاید اینم اینجوری باشه و اینکه برای شناسوندن دسته به دانگل مای فلش مثل ps4 از سیم استفاده میکرد و دسته راحت شناسایی میشد و یه جورایی عین سیگنالی که خود سونی استفاده میکنه ولی اون 8bito فقط عین ویندوز و غیره باید وصل بشی چون وایرلس فقط داره و اینکه چندتا دسته یکی شناخته میشه هم درسته و مولتی پلیر رو خود منم تا دستم نرسه نمیتونم تایید کنم و اون دسته nacon revolution unlimited چون کپ ps4 هست ساپورت میکنه و تو ویدیو زیر هم تایید کرده بصورت سیمی کار میده و من هیچ کدوم از این دانگلها رو تایید یا تکذیب نمیکنم و روز اولی که میخواستم بخرم اولش میخواستم 8bito بخرم ولی دیدم اون یکی حدقل اگه عین هم باشن سیمی ساپورت میکنه و برای همین اون رو انتخاب کردم و پول داری میتونی جفتش رو بخری.

سلام وقتتون بخیر. قصد خرید دانگل mayflash رو داشتم دیدم شما قبلا تهیه کردینش. میخواستم نظرتون رو درمورد این محصول بدونم. ( به لحاظ رابط کاربری، مقدار دیلی اداپتور و اینکه قابلیت ساپورت دوال سنس و هدفون بلوتوثی رو داره یا نه؟ و اینکه میتونه جایگزین مناسبی برای پروکنترلر سوییچ باشه؟)

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,414
نام
Ali
سلام وقتتون بخیر. قصد خرید دانگل mayflash رو داشتم دیدم شما قبلا تهیه کردینش. میخواستم نظرتون رو درمورد این محصول بدونم. ( به لحاظ رابط کاربری، مقدار دیلی اداپتور و اینکه قابلیت ساپورت دوال سنس و هدفون بلوتوثی رو داره یا نه؟ و اینکه میتونه جایگزین مناسبی برای پروکنترلر سوییچ باشه؟)

سلام

این میشه گفت بین دانگلها از همه بهتره من وصل میکردم بهترین عملکرد بین دانگلها رو داشت چون هم بصورت بی سیم هم با سیم قابل استفادس و من دسته ps4 تست کردم و ps3 خوب جواب میداد هدفون و غیره تست نکردم و بله میتونه جایگزین خوبی باشه و حتی سنسورهای دسته هم کار میکردن ولی خوب من کنسولم هکیه از زمانی که برنامه میشن کنترل و syscon اومد گذاشتمش کنار و اون زمان هنوز تو ایران نیومده بود من از امازون سفارش دادم دوماه هم طول کشید اومد و من 400 اون زمان پام افتاد الان تو سایتها دیدم خیلی گرون میدن که البته اینجا ایرانه و از شهر هرت هم بدتر و همه بقالیها و گاوداریهاشون بستن زدن تو فروش کنسول تو سالهای اخیر دهن ما هم اسفالت شده این وسط.

• Like
Reactions: amfouter

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,470
نام
Nimo
دوستان من یک مشکلی خوردم من نینتندو سوییچ انلاین گرفتم 3 ماهه و رو اکانتم فعال کردم بیشتر اشتراک رو برای دی ال سی های mario kart گرفتم و بازی رو به صورت کارتریج دارم اما هنوزم میگه بازی و بوستر پک رو باید بخرم الان دقیقا باید چیکار کنم ؟

• Like
Reactions: Z-fan

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
دوستان من یک مشکلی خوردم من نینتندو سوییچ انلاین گرفتم 3 ماهه و رو اکانتم فعال کردم بیشتر اشتراک رو برای دی ال سی های mario kart گرفتم و بازی رو به صورت کارتریج دارم اما هنوزم میگه بازی و بوستر پک رو باید بخرم الان دقیقا باید چیکار کنم ؟
با Expansion گرفتی؟

• Like

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
والا من خیلی دقت نکردم 3 ماهه گرفتم و فکر کنم expansion اصلا روی 3 ماهه نیست مثل این که و کلا 12 ماهه هست. خیلی مسخره هست
آره Expansion رو کلا سالانه می دن.
گفتم شاید اکانتی چیزی گرفتی که 3 ماه مونده ازش :D

• Like

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
خیلی بد رکب خوردم :( نمیشه تبدیلش کرد ؟
چرا می شه.
می تونی بری توی استور موقع خرید Expansion تبدیلش کنی. به ازای هر روزی که از اشتراکت مونده باشه یک مبلغی مدنظر می گیره ولی ارزون تر از اشتراکت می شه.
مثلا اگر برای اشتراک 7.99$ داده باشی توی آمریکا برای 3 ماه، عین 90 روزش مونده باشه 4.5$ باهات حساب می کنه.

• Like
Reactions: Z-fan and RoCoCo

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,470
نام
Nimo
چرا می شه.
می تونی بری توی استور موقع خرید Expansion تبدیلش کنی. به ازای هر روزی که از اشتراکت مونده باشه یک مبلغی مدنظر می گیره ولی ارزون تر از اشتراکت می شه.
مثلا اگر برای اشتراک 7.99$ داده باشی توی آمریکا برای 3 ماه، عین 90 روزش مونده باشه 4.5$ باهات حساب می کنه.
در اخر تبدیلش کردم و نینتندو عزیز شیرین ۳ تومن در من فرو کرد امشب. واقعا چه مسخره بازی هست حتما ۱۲ ماهه ادم بخره :|

HoSIs

کاربر سایت
Nov 18, 2012
929
نام
Hossein
دوستان سلام و درود
امروز یه مشکلی برای بنده پیش اومد، نینتندورو در حالت هندهلد چک کردم و دیدم 18% شارژ داره. وقتی شارژر رو به کنسول وصل کردم که کنسول شارژ بشه، کنسول خاموش شد و الان هر کاری میکنم روشن نمیشه.
میخواستم بدونم کسی همچین مشکلی داشته تا حالا و یا حدس میزنید مشکل کجا باشه ؟

پ.ن: کنسول سری اول هست و هک نرم افزاری شده. توی برنامه tegrarcm هم وصل بودن کنسول رو تشخیص نمیده.

• Like
Reactions: RoCoCo

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,414
نام
Ali
دوستان سلام و درود
امروز یه مشکلی برای بنده پیش اومد، نینتندورو در حالت هندهلد چک کردم و دیدم 18% شارژ داره. وقتی شارژر رو به کنسول وصل کردم که کنسول شارژ بشه، کنسول خاموش شد و الان هر کاری میکنم روشن نمیشه.
میخواستم بدونم کسی همچین مشکلی داشته تا حالا و یا حدس میزنید مشکل کجا باشه ؟

پ.ن: کنسول سری اول هست و هک نرم افزاری شده. توی برنامه tegrarcm هم وصل بودن کنسول رو تشخیص نمیده.

سلام

12 تا 15 ثانیه دکمه پاور نگه دار و بعد باز یه تک پاور سریع بزن و بعد پیلود بزن بالا میاد و اینجور هنگها عادی هست و اگرم درست نشد احتمال تموم شدن شارژ هم هست بعضی وقتها درصد الکی هم میزنه باتری یه 7 تا 24 ساعت بزن به شارژر اصلی دستگاه بعد پیلود بزن بالا میاد و باز بزارش تو شارژر تا کامل شارژ بشه.

• Like
Reactions: HoSIs

Sarvior

کاربر سایت
Feb 13, 2016
1,057
نام
Ali
سلام دوستان نمی‌دونم دارم سوالمو جای درستی میپرسم یا نه اگر اشتباه هست اصلاح بفرمایید
هزینه کپی خور کردن سخت افزاری سوییچ قرمز (ماریکو) یا همون نسخه عادی با باتری بهتر چند تومنه؟
یه جا به من قیمت ۴ تومن داد که خیلی غیر منطقیه (؟)
چیپش گیر میاد خودم بدم به یه نفر اوکیشن کنه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر