سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:

senator@

کاربر سایت
May 2, 2010
273
نه منظورم این بود که دستگاه کپی خور شده نخرید،عادی بخرید بدید براتون کپی خور کنن.وگرنه همون سخت افزاریه.
Screenshot_20230926-222104_Divar.jpg

Screenshot_20230926-222121_Divar.jpg

نسخه oled پک هاش با هم تفاوت داره
مثلا پایین جعبه یکی به انگلیسی نوشته شده و اون یکی به زبان چینی درج شده
کدوم پک بهتره؟

• Like
Reactions: Aminem22

гадюка

کاربر سایت
Jul 21, 2008
3,980
نام
رضا
با سلام خدمت دوستان من الان یک هفته ای هستش که با اینترنت همراه اول و ایرانسل نمیتونم به اینترنت وصل بشم همون مرحله اول ارور میده کسی میدونه مشکل از کجاست کلی هم دی ان اس زدم ولی بازم نشده لطفا کسی میدونه مشکل از کجاست راهنمایی کنه
کسی نیست جواب منو بده

Aminem22

کاربر سایت
Aug 7, 2023
71
View attachment 311366

View attachment 311367

نسخه oled پک هاش با هم تفاوت داره
مثلا پایین جعبه یکی به انگلیسی نوشته شده و اون یکی به زبان چینی درج شده
کدوم پک بهتره؟
بالایی به ژاپنی نوشته organic EL model که منظورش مدلی جدید با صفحه نمایش OLED هست که رنگبندی طبیعی داره.(که ما خودمون با بررسی مدل ها متوجه این موضوع بودیم)
فرقی نمیکنه.

Aminem22

کاربر سایت
Aug 7, 2023
71
کسی نیست جواب منو بده
برای منم از یکشنبه اینطوری شده،فک نکنم مشکل از سمت ما باشه.اوایل تو مرحله دوم ارور میداد،الان همون مرحله اول ارور میزنه.من با نت ADSL فعلا وصل شدم بقیه اینترنت هامو غیرفعال کردم، شما این DNS هارو تست کنید:
199.85.126.10
199.85.127.10
----------------------
8.8.8.8
8.8.4.4
----------------------
89.165.0.12
8.8.8.8
----------------------
178.22.122.100
185.51.200.2
----------------------

senator@

کاربر سایت
May 2, 2010
273
بالایی به ژاپنی نوشته organic EL model که منظورش مدلی جدید با صفحه نمایش OLED هست که رنگبندی طبیعی داره.(که ما خودمون با بررسی مدل ها متوجه این موضوع بودیم)
فرقی نمیکنه.
1-کپی خور سخت افزاری چقدر زمان می بره انجام بشه؟ مثلا اگه مغازه دار گفت برو چند ساعت دیگه بیا بهش اطمینان کنم؟
2-موقع خرید جعبه کنسول پلمپ باید باشه یا قبلا باز شده؟

• Like

Aminem22

کاربر سایت
Aug 7, 2023
71
1-کپی خور سخت افزاری چقدر زمان می بره انجام بشه؟ مثلا اگه مغازه دار گفت برو چند ساعت دیگه بیا بهش اطمینان کنم؟
2-موقع خرید جعبه کنسول پلمپ باید باشه یا قبلا باز شده؟
1)من خودم کپی خور نکردم هنوز حقیقتش نمیدونم، دیگه چاره ای نیست یا باید اطمینان کنیم یا بیخیال کپی خور شیم 😁
2)پلمپ خاصی نداره،مثلا من دستگاه خودم انقد تمیزه میتونم ریپکش کنم به عنوان آکبند بفروشم.

• Like
Reactions: senator@

senator@

کاربر سایت
May 2, 2010
273
1)من خودم کپی خور نکردم هنوز حقیقتش نمیدونم، دیگه چاره ای نیست یا باید اطمینان کنیم یا بیخیال کپی خور شیم 😁
2)پلمپ خاصی نداره،مثلا من دستگاه خودم انقد تمیزه میتونم ریپکش کنم به عنوان آکبند بفروشم.
میشه ۲ تا کنترلر پرو همزمان به کنسول وصل و بازی کرد؟

• Like

senator@

کاربر سایت
May 2, 2010
273
حافظش کمه برای ریختن بازی حتما باید رم تهیه کنید.
من بیشتر برای فیفا این کنسول می خرم و حجم کمی از رم می گیره
تو سایت ها دیدم میانگین حجم بازی ها ۵ گیگ
اگه ۱۰ تا بازی بریزم بازم ۱۴ گیگ خالی می مونه
این حجم برای فایل های کپی خور کمه؟

آخرین ویرایش:

Aminem22

کاربر سایت
Aug 7, 2023
71
نه بستگی به بازیش داره،بعدم حدود 8 گیگ حجم سیستم عامل خود کنسول هست.من بازی های موردعلاقم رو که لیست کردم حدود یک ترابایت شد.
خود FC 24 به تنهایی حداقل 31 گیگ حجم داره و بازی های AAA حدودا بین 15 تا 35 گیگ هستن.حجیم ترین بازیش هم فکر میکنم NBA 2K23 باشه با 52 گیگابایت فضای ناقابل.

senator@

کاربر سایت
May 2, 2010
273
نه بستگی به بازیش داره،بعدم حدود 8 گیگ حجم سیستم عامل خود کنسول هست.من بازی های موردعلاقم رو که لیست کردم حدود یک ترابایت شد.
خود FC 24 به تنهایی حداقل 31 گیگ حجم داره و بازی های AAA حدودا بین 15 تا 35 گیگ هستن.حجیم ترین بازیش هم فکر میکنم NBA 2K23 باشه با 52 گیگابایت فضای ناقابل.
واو
این بازی ها تو سایت های داخلی نبود
به نظرت چه حجمی رم بخرم؟

• Like

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,394
نام
سید محمد حسین

اوه نه مطمئن باش فیفا حجم اش رو سوییچ زیاده
قبلیا که زیاد بودن.
میانگین 5 گیگ یعنی بعضی بازی های 200 مگ اند بعضی بازی ها 30 گیگ
عموما بین 5 گیگ و 10 گیگ اند
فیفا البته خارج از این قاعده است و حجمش بیشتره. مخصوصا این جدیده باید حجمش به نسبت زیاد باشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر