سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:

aryan_17_bahal

کاربر سایت
Mar 7, 2009
172
نام
آرین
سلام بر دوستان نینتندویی
یه سوال فنی
جدیدا برای دانلود بازیها بمشکل خوردم و اصلا دانلود نمیشن
اینترنت تنظیماتشو بارها ریست کردم و مجدد کانکت شدم ، نینتندو شاپ راحت باز میشه ولی بازیها دانلود نمیشن مشکلی چیزی هست ؟!؟

• Like
Reactions: Z-fan

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
سلام بر دوستان نینتندویی
یه سوال فنی
جدیدا برای دانلود بازیها بمشکل خوردم و اصلا دانلود نمیشن
اینترنت تنظیماتشو بارها ریست کردم و مجدد کانکت شدم ، نینتندو شاپ راحت باز میشه ولی بازیها دانلود نمیشن مشکلی چیزی هست ؟!؟

با اینترنت گوشی هم امتحان کردید ببینید میشه یا نه؟

• Like
Reactions: aryan_17_bahal

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
با اینترنت گوشی
با مودم دیگه
با خط اینترنت دیگه
جالبه که نینتندو شاپ راحت باز میشه ، فقط تو دانلود بازی و نمایش تریلر کلا تعطیله

بعید میدونم تا حالا امتحان نکرده باشی
ولی این DNS رو امتحان کن ببین جواب میده یا نه
1.1.1.1
1.0.0.1

aryan_17_bahal

کاربر سایت
Mar 7, 2009
172
نام
آرین
بعید میدونم تا حالا امتحان نکرده باشی
ولی این DNS رو امتحان کن ببین جواب میده یا نه
1.1.1.1
1.0.0.1
اینم امتحان کردم ولی بازم دانلود نمیکنه
خیلی عجیبه برام
فکرکردم به چنین مشکلی برخوردید یا سرور نینتندو فیلتری چیزی شده !!!!
الان من موندم و کلی بازی دانلود نشده 😭😭😭

A92Ta

کاربر سایت
Apr 12, 2020
82
اینم امتحان کردم ولی بازم دانلود نمیکنه
خیلی عجیبه برام
فکرکردم به چنین مشکلی برخوردید یا سرور نینتندو فیلتری چیزی شده !!!!
الان من موندم و کلی بازی دانلود نشده 😭😭😭
با فیلترشکن امتحان کن. باید فیلترشکن لپ تاپ رو با کنسول به اشتراک بذاری. زمانی که ps4 داشتم یه بار تست کردم جوابم داد ولی روشش یادم نیست.

mkh-n71

کاربر سایت
Jul 16, 2009
569
نام
محمد
سلام وقت بخیر
چطوری میتونم بازی های سویچ کپی خور رو از یه مموری بریزم یه مموری دیگه؟ کپی پیست پوشه نینتندو کافیه؟
بعد مموری رو فرمت FAT32 کنم یا EXFAT?
ممنونم

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
سلام وقت بخیر
چطوری میتونم بازی های سویچ کپی خور رو از یه مموری بریزم یه مموری دیگه؟ کپی پیست پوشه نینتندو کافیه؟
بعد مموری رو فرمت FAT32 کنم یا EXFAT?
ممنونم
سلام
کافیه مموری روی سوییچ هر فرمتی بوده همون فرمت بکنی و فایلها عینن کپی کنی داخل مموری جدید و دستگاه غیر هکی باشه همون پوشه nintendo کافیه ولی برای اطمینان فایل دیگه ای هم بود کپی کنید و بعد بزنی به دستگاه تا بالا بیاد و در مورد نوع فرمت اگه با دیبریک کنسول اپدیت فریمور و بشه و تیک هر دو فرمت بزنی هم fat 32 ساپورت میکنه هم exfat وگرنه موقع بوت ارور میده و باید مراحل فرمت مموری و ریختن فایلها از نو انجام بدی و در اموزش دیبریک هم بصورت تصویری گفتم کجا تیک هر دو گزینه رو بزنید و نکته اخر هم اینکه فرمت fat 32 بهتره چون درایورهای سوییچ با exfat کمی ناسازگاره و به مرور خصوصا در دستگاهای هکی که برنامه ها و امولاتورها اجرا میشن فایلها خراب میشن روی مموری و در کل انتخاب با خودتون و فقط دستگاه اگه اورجینال هست مشکلی نداره همون exfat بزارید.

برنامه Daybreak برنامه ای ساده و جدید برای اپدیت فریمور و جایزگزین برنامه ChoiDujourNX

• Like
Reactions: mkh-n71

beshush

کاربر سایت
Jan 13, 2010
413
نام
iMaN
دوستان برای خرید بازی دیجیتال روی اکانت امریکا زیپ کد رو چند بزارم؟ (مال کدوم ایالت) چون گویا رو مالیات تاثیر داره.
فکر کنم باید تگزاس رو انتخاب کنی...اگه اشتباه نکنم اونجا مالیات نداره
یه سرچ تو نت کنی راحت پیدا میکنی

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
دوستان فروشگاه نینتندو سوییچ این خطا رو میده و متصل نمیشه،لطفا یه راهنمایی کنید
فروشگاهش در یک سری از خدمات دهنده های اینترنت فیلتر هست مثل اینترنت مخابرات بررسی کنید مرتبط به اون نباشه

• Like
Reactions: Z-fan

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر