سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:

Parsa13

کاربر سایت
Nov 16, 2011
2,233
سلام، من چند وقت پیش BotW رو پاکش کردم (نمیدونم چی با خودم فکر میکردم که پاکش کردم :)) ) الان دوباره نصبش کردم (همون دیتای قبلی رو) وقتی میخوام اجراش کنم میگه Unable to start software، چجوری میشه درستش کرد؟

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,414
نام
Ali
سلام، من چند وقت پیش BotW رو پاکش کردم (نمیدونم چی با خودم فکر میکردم که پاکش کردم :)) ) الان دوباره نصبش کردم (همون دیتای قبلی رو) وقتی میخوام اجراش کنم میگه Unable to start software، چجوری میشه درستش کرد؟

سلام
اگه هکی هست کنسولت یه بار سیو رو پاک کن و قبلش از سیو بکاب بگیر برای احتیاط و بعد تست کن بازی و موارد هک مثل اتمسفر و سیگ پچ هم چک کن از نو بریز یه موقع فایلهاش خراب ممکنه شده باشه روی مموری خصوصا مموری با فرمت exfat که فایلها ممکنه خراب بشن روش طولانی مدت و برنامه dbi هم یه گزینه داره برای پاک کردن کلیدهای اضافی و شما بازیت یه دور باز پاک کن و بعد با برنامه dbi گزینه زیر که تو عکس مشخص کردم بزن و بعد دوباره نصب کن و یه دور هم فقط بازی با اپدیت نصب کن و dlc نصب نکن اگه باز درست نشد ببین اجرا میشه یا نه و در کل اگه همه این موارد جواب نداد بهتره مموری فرمت fat 32 کنی و قبلش هم باید ساپورت کنه دستگاه و یه بار اپدیت بصورت هکی کنی و ساپورت این فرمت تیکش بزنی و بهتره با دیبریک تیک ساپورت هر دو فرمت بزنی و میتونی از پک هک اتمسفر من هم استفاده کنی در اموزش دیبریک.

dbi_eur.jpg

• Like
Reactions: Parsa13

mohsenf5

کاربر سایت
Feb 21, 2015
47
سلام و عرض ادب خدمت عزیزان،دوستان من سالها پیش سویچ داشتم به کمک عزیزان تو این سایت کپی خورش کرده بودم یادمه فویل آلمینیومی اینا وصل میکردیم به سویچ یکی از دوستان هم لایسنس میفروخت بااون اوکی شد ولی خب بعدها متاسفانه فروختمش ،میخواستم از عزیزانی که سررشته دارن تو این مورد بپرسم الان بخوام سویچ کپی خور بخرم مهم هست که نوع کپی خوریش یا برنامی که باهاش هک شده چی باشه فرق دارن باهم ؟یا همینکه سویچ قابل هک باشه(از سری اول ها) کافیه بقیش میشه درست کرد؟؟ممنون میشم راهنماییم کنین

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,414
نام
Ali
سلام و عرض ادب خدمت عزیزان،دوستان من سالها پیش سویچ داشتم به کمک عزیزان تو این سایت کپی خورش کرده بودم یادمه فویل آلمینیومی اینا وصل میکردیم به سویچ یکی از دوستان هم لایسنس میفروخت بااون اوکی شد ولی خب بعدها متاسفانه فروختمش ،میخواستم از عزیزانی که سررشته دارن تو این مورد بپرسم الان بخوام سویچ کپی خور بخرم مهم هست که نوع کپی خوریش یا برنامی که باهاش هک شده چی باشه فرق دارن باهم ؟یا همینکه سویچ قابل هک باشه(از سری اول ها) کافیه بقیش میشه درست کرد؟؟ممنون میشم راهنماییم کنین

سلام
کپیخور و هک قدیم که با همون جیگ هست که حالا شما فویل الومینیوم استفاده میکردی بجای جیگ که فرقی نداره و autorcm هم فعال بشه دیگه نیازی به جیگ نداری کلا که این هک مال همون مدلهای قدیمی سوییچ هست که راحت اینجوری هک میشدن و در حال حاضر هم برای این مدلها فقط کاستوم فریمور اتمسفر فقط اپدیت میده و معمولا همه روی این هستن و مشکلی هم نداره و sxos که پولی و لایسنس میخواست تیمش تحت تعقیب قرار گرفت و دستگیر شدن دیگه کاستوم فریمور sxos براش اپدیت نداد از اپدیت 11.0.0 به بعد و البته اگه روی فریمور 11.0.0 دانگرید کنی میشه از sxos استفاده کرد حتی دیگه لایسنس هم نمیخواد ورژن کرک شده sxos هم موجوده ولی فقط روی همون فریمور 11 جوابگو هست و البته اتمسفر واقعا خوبه نیازی بخ sxos نیست و رایگان هم هست و البته کاستوم فریمور رینکس هم هست ولی اونم اپدیت نمیده یا خیلی دیر بده امیدی بهش نیست درکل.

سریهای جدید چه لایت چه کارتون قرمز و چه oled هم همه هک میشن ولی فقط با مد چیپ که باید داخل دستگاه کار گذاشته بشه و مد چیپ هم sxos داد تیمش بیرون که گرفتنشون و اون مدل نایاب هست ولی کپی همین چیپ هم دادن چینیها بیرون که همون هم تو بازار ایران کمیاب و گرون هست و کار گذاشتنش هم تخصصی هست پول زیاد میگیرن یهو دیدی بین 6 تا 10 میلیون هم پات افتاد من قیمت ندارم خودم ولی دوستان دیدم چندتا همه مبلغ زیادی داده بودن و بنظر خودم هک سری قدیم کم دردسرتره اون مدل باز بگیری دسته دو تمیز بصرفه تره.

mohsenf5

کاربر سایت
Feb 21, 2015
47
سلام
کپیخور و هک قدیم که با همون جیگ هست که حالا شما فویل الومینیوم استفاده میکردی بجای جیگ که فرقی نداره و autorcm هم فعال بشه دیگه نیازی به جیگ نداری کلا که این هک مال همون مدلهای قدیمی سوییچ هست که راحت اینجوری هک میشدن و در حال حاضر هم برای این مدلها فقط کاستوم فریمور اتمسفر فقط اپدیت میده و معمولا همه روی این هستن و مشکلی هم نداره و sxos که پولی و لایسنس میخواست تیمش تحت تعقیب قرار گرفت و دستگیر شدن دیگه کاستوم فریمور sxos براش اپدیت نداد از اپدیت 11.0.0 به بعد و البته اگه روی فریمور 11.0.0 دانگرید کنی میشه از sxos استفاده کرد حتی دیگه لایسنس هم نمیخواد ورژن کرک شده sxos هم موجوده ولی فقط روی همون فریمور 11 جوابگو هست و البته اتمسفر واقعا خوبه نیازی بخ sxos نیست و رایگان هم هست و البته کاستوم فریمور رینکس هم هست ولی اونم اپدیت نمیده یا خیلی دیر بده امیدی بهش نیست درکل.

سریهای جدید چه لایت چه کارتون قرمز و چه oled هم همه هک میشن ولی فقط با مد چیپ که باید داخل دستگاه کار گذاشته بشه و مد چیپ هم sxos داد تیمش بیرون که گرفتنشون و اون مدل نایاب هست ولی کپی همین چیپ هم دادن چینیها بیرون که همون هم تو بازار ایران کمیاب و گرون هست و کار گذاشتنش هم تخصصی هست پول زیاد میگیرن یهو دیدی بین 6 تا 10 میلیون هم پات افتاد من قیمت ندارم خودم ولی دوستان دیدم چندتا همه مبلغ زیادی داده بودن و بنظر خودم هک سری قدیم کم دردسرتره اون مدل باز بگیری دسته دو تمیز بصرفه تره.
زنده باشین ،پس مهم نیست که با چه برنامه هکی اجزا شده بالا اومده sxox یا رینکس میشه وقتی دستم اومد راحت هک اتمسفر که میفرمایین آپدیت میده رو روش بزنم درسته، کاش یکم پایینتر بود قیمت مد چیپ و نصبش راحت، نسخه اولدش واقعا کیفیت و اندازه صفحه خوبی داره

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,414
نام
Ali
زنده باشین ،پس مهم نیست که با چه برنامه هکی اجزا شده بالا اومده sxox یا رینکس میشه وقتی دستم اومد راحت هک اتمسفر که میفرمایین آپدیت میده رو روش بزنم درسته، کاش یکم پایینتر بود قیمت مد چیپ و نصبش راحت، نسخه اولدش واقعا کیفیت و اندازه صفحه خوبی داره
قربونت داداش.نه مهم نیست و اره مدل اولد واقعا حیفه و من زلدا باهاش بازی کردم مال یکی از رفقا واقعا ادم لذت میبرد از کنتراست و رنگهای تصویر

mohsenf5

کاربر سایت
Feb 21, 2015
47
قربونت داداش.نه مهم نیست و اره مدل اولد واقعا حیفه و من زلدا باهاش بازی کردم مال یکی از رفقا واقعا ادم لذت میبرد از کنتراست و رنگهای تصویر
ارادتمندم،اره داداش منم تو یوتیوب دیدم تفاوتشو راستش بیشترهم بخاطر زلدا (برث اف ده وایلد) میخوام دوباره سویچ بخرم بااینکه قبلاهم خیلی بازیش کردم ولی بازم ادم دلش میخواد ، راستش خودمم دودلم شاید قسمت شد اولد گرفتم

m.ayoubzadeh

کاربر سایت
Mar 15, 2021
16
سلام دوستان
لطفا اگر کسی پاسخ سوال منو میدونه راهنماییم کنه
نینتندو من هک بود و یه سری بازی روش بود
من اتمسفر جدید گذاشتم روش و hekate را هم آپدیت گذاشتم
نینتندو بالا میاد ولی بازی ها را فقط نشون میده ولی اجرا نمیشن
کسی میدونه باید چکار کنم؟ و علت این مشکل چیه؟

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,414
نام
Ali
سلام دوستان
لطفا اگر کسی پاسخ سوال منو میدونه راهنماییم کنه
نینتندو من هک بود و یه سری بازی روش بود
من اتمسفر جدید گذاشتم روش و hekate را هم آپدیت گذاشتم
نینتندو بالا میاد ولی بازی ها را فقط نشون میده ولی اجرا نمیشن
کسی میدونه باید چکار کنم؟ و علت این مشکل چیه؟

سلام
مواردی رو که میگم چک کنید باید درست بشه.
اتمسفر که اپدیت میکنید حتما سیگ پچ هم اپدیت بشه و اینکه کلین همیشه اتمسفر اپدیت کنید یعنی فایلهای قدیمی کامل پاک کنید و از نو بریزید و روی هم بریزید اینجور مشکلات پیش میاد.
از پیلود Fusee.bin همون ورژن از اتمسفر استفاده کنید برای بالا اومدن و پیلود قدیمی نباشه یا از روش قدیمی که با hekate بالا میومد استفاده نکنید و یا فقط پیلود Fusee.bin رو از قسمت پیلود hekate لود کنید.

از پک اماده هک اتمسفر که من در اموزش دیبریک میزارم هم میتونید استفاده کنید.

برنامه Daybreak برنامه ای ساده و جدید برای اپدیت فریمور و جایزگزین برنامه ChoiDujourNX

• Like
Reactions: m.ayoubzadeh

m.ayoubzadeh

کاربر سایت
Mar 15, 2021
16
سلام
مواردی رو که میگم چک کنید باید درست بشه.
اتمسفر که اپدیت میکنید حتما سیگ پچ هم اپدیت بشه و اینکه کلین همیشه اتمسفر اپدیت کنید یعنی فایلهای قدیمی کامل پاک کنید و از نو بریزید و روی هم بریزید اینجور مشکلات پیش میاد.
از پیلود Fusee.bin همون ورژن از اتمسفر استفاده کنید برای بالا اومدن و پیلود قدیمی نباشه یا از روش قدیمی که با hekate بالا میومد استفاده نکنید و یا فقط پیلود Fusee.bin رو از قسمت پیلود hekate لود کنید.

از پک اماده هک اتمسفر که من در اموزش دیبریک میزارم هم میتونید استفاده کنید.

برنامه Daybreak برنامه ای ساده و جدید برای اپدیت فریمور و جایزگزین برنامه ChoiDujourNX
آقا دم شما گرم بسیار محبت کردی
از پک شما استفاده کردم عالی بود و موضوع حل شد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر