سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:

Siatan

کاربر سایت
Dec 10, 2016
29
سلام دوستان
اینطور که من از این تاپیک فهمیدم، فقط سوییچ های سری اولیه قابلیت هک شدن رو دارن، حالا سوالی که هست اینکه، الان که دیگه فک نکنم اون سری به صورت آک برای فروش وجود داشته باشه، بنظرتون سوییچ دسته دوم مزنه قیمتش چقدره ؟یعنی معمولا با چه قیمتی خرید فروش میشه ؟
من تقریبا یک ماه پیش دسته دوم قابل هک رو گرفتم ۸/۵

mostafaamiri

کاربر سایت
Feb 3, 2012
793
نام
مصطفی
سلام, اگر كسي از دوستان حال و حوصله داره يه راهنمايي كنه كه الان بهترين حالت براي خريد سوييچ كدومه؟
قديمي كپي خور- lite- يا نسخه هاي جديد كه عمر باتري طولاني تر شده.
اگر نخوام آنلاين استفاده كنم و كنسول كپي خور نخرم، راهي داره كه ببرم براش بازي آفلاين بريزن؟ ( مثل ps4 و xbox و ...)

• Like
Reactions: Sega_genesis

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
سلام, اگر كسي از دوستان حال و حوصله داره يه راهنمايي كنه كه الان بهترين حالت براي خريد سوييچ كدومه؟
قديمي كپي خور- lite- يا نسخه هاي جديد كه عمر باتري طولاني تر شده.
اگر نخوام آنلاين استفاده كنم و كنسول كپي خور نخرم، راهي داره كه ببرم براش بازي آفلاين بريزن؟ ( مثل ps4 و xbox و ...)

اگه کنسول خونگی دارید مثل PS4 یا Xbox، طبیعتا خرید لایت خیلی بهتره
کنسول کاملا کنسول دستی میشه، ولی کلا خیلی خوش دست تر و ارزون تره
قدیمی کپی خور هم مسئله پیدا کردنشه. وگرنه که بای دیفالت بهترین گزینه است اون
بازی آفلاین ریختن مثل PS4، نه.
من چیزی ندیدم. اکانت اشتراکی داره سوییچ البته
اما این سیستم خرید و فروش بازی رو من جایی ندیدم

• Like
Reactions: mostafaamiri

mostafaamiri

کاربر سایت
Feb 3, 2012
793
نام
مصطفی
اگه کنسول خونگی دارید مثل PS4 یا Xbox، طبیعتا خرید لایت خیلی بهتره
کنسول کاملا کنسول دستی میشه، ولی کلا خیلی خوش دست تر و ارزون تره
قدیمی کپی خور هم مسئله پیدا کردنشه. وگرنه که بای دیفالت بهترین گزینه است اون
بازی آفلاین ریختن مثل PS4، نه.
من چیزی ندیدم. اکانت اشتراکی داره سوییچ البته
اما این سیستم خرید و فروش بازی رو من جایی ندیدم
ممنون از راهنماييت، كنسول خونگي دارم و استفاده اصلي من هم به عنوان كنسول دستي هست، ولي چون ديدم صفحه بزرگتري داره، گفتم شايد تجربه بهتري باشه.
شنيدم براي آنالوگ ها (فكر كنم اينجا جوي كان باشه اسمش) مشكل دريفت پيش مياد، خب لايت مثل اينكه جدا نميشه و اگر ايراد پيدا كنه نميشه كاريش كرد، ولي سوييچ معمولي رو ميشه براش نهايتا جوي كان جديد خريد ، درسته؟ و اينكه بازي اشتراكي راحت و بي درد سر تهيه ميشه؟ ( من روي ps4 و pc و .. استفاده نكردم و آشنايي ندارم)

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
ممنون از راهنماييت، كنسول خونگي دارم و استفاده اصلي من هم به عنوان كنسول دستي هست، ولي چون ديدم صفحه بزرگتري داره، گفتم شايد تجربه بهتري باشه.
شنيدم براي آنالوگ ها (فكر كنم اينجا جوي كان باشه اسمش) مشكل دريفت پيش مياد، خب لايت مثل اينكه جدا نميشه و اگر ايراد پيدا كنه نميشه كاريش كرد، ولي سوييچ معمولي رو ميشه براش نهايتا جوي كان جديد خريد ، درسته؟ و اينكه بازي اشتراكي راحت و بي درد سر تهيه ميشه؟ ( من روي ps4 و pc و .. استفاده نكردم و آشنايي ندارم)

دریفت جویکان رو با کانتکت کلینر بدون وا کردن دستگاه هم میشه درستش کرد.
بازی اشتراکی اگه کسی باشه که بتونی باهاش مشترک شی، واقعا دردسرش کمه و خیلی استفاده ازشون راحته

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
سلام دوستان. از چه پیچ گوشتی باید برای باز کردن جوی کان و کنسول استفاده بشه ؟ تو دیجیکالا پیدا میشه؟

پیچ گوشتی Y
و جدا نمیدونم کجا میشه پیدا کرد اینو :|

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
اینم 1 سایت برای بازی های اشتراکی سوییچ برید حالش رو ببرید
بازی های Nintendo Switch - فروشگاه گیم شیرینگ

البته من تونستم یک دونه چیپ هک سوییچ جدید هم بخرم که البته به خاطر کرونا فعلا به دستم نمی رسه البته با کلی مشکل بار اول که پولم رو خوردن بار دوم هم بعد از ارسال کارت بانکی رو هک کردن که البته توش پول نبود حدس می زدم چون

amirswitch

کاربر سایت
Mar 1, 2019
125
سلام
دوستان من آنالوگ جویکان چپم دریفت داشت، به کمک اسپری و الکل و اینا یکسال دوام آورد و اوکی بود. تا اینکه بالاخره دکمه کلیکی L از کار افتاد. آنالوگ رو باز کردم داخل هم چک کردم. دوباره بستم، درست نشد..دریفت هم شدید داره.
خلاصه..
از تهران آنالوگ سفارش دادم رسید دستم نصب کردم دیدم بازم شدید دریفت داره به چپ و اجازه کالیبره کردن هم نمیده. کاملا دریفت چپ داشت و وسط هم نمیومد. پس فرستادمش.
اونا هم گفتن آنالوگ رو تست کردیم، سالمه!
بالاخره مرجوع کردم.
حالا شنبه میخوام برم جای دیگه تهیه کنم.
فک کنم مشکل جای دیگه باشه و هر آنالوگی نصب کنم بازم دریفت داشته باشه.
مثلا بورد جویکان عیب کرده باشه!
شما چنین مشکلی برنخوردین؟؟

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
سلام
دوستان من آنالوگ جویکان چپم دریفت داشت، به کمک اسپری و الکل و اینا یکسال دوام آورد و اوکی بود. تا اینکه بالاخره دکمه کلیکی L از کار افتاد. آنالوگ رو باز کردم داخل هم چک کردم. دوباره بستم، درست نشد..دریفت هم شدید داره.
خلاصه..
از تهران آنالوگ سفارش دادم رسید دستم نصب کردم دیدم بازم شدید دریفت داره به چپ و اجازه کالیبره کردن هم نمیده. کاملا دریفت چپ داشت و وسط هم نمیومد. پس فرستادمش.
اونا هم گفتن آنالوگ رو تست کردیم، سالمه!
بالاخره مرجوع کردم.
حالا شنبه میخوام برم جای دیگه تهیه کنم.
فک کنم مشکل جای دیگه باشه و هر آنالوگی نصب کنم بازم دریفت داشته باشه.
مثلا بورد جویکان عیب کرده باشه!
شما چنین مشکلی برنخوردین؟؟

نه من جفت جویکان هم همچین مشکل حادی ندارن

• Like
Reactions: amirswitch

Arshiixx

کاربر سایت
Apr 5, 2016
1,159
اقا من احتمالا هفته دیگه یه لایت دسته دوم بگیرم و به شما بپیوندم تا سوییچ بعدی بیاد :D
یک سوال , الان این دچار دریفت شه ، امکانش هست تعمیرش کنم؟

• Like
Reactions: Sega_genesis

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
اقا من احتمالا هفته دیگه یه لایت دسته دوم بگیرم و به شما بپیوندم تا سوییچ بعدی بیاد :D
یک سوال , الان این دچار دریفت شه ، امکانش هست تعمیرش کنم؟

آره
با اسپری کانتکت کلینر میشه تا حد زیاد رفع کرد دریفت رو
یه تاپیک تو همین بخش هست توش کامل توضیح دادن با جرئیات. از اون جا که جفت جوی استیک ها یکیه، بعیده تعمیرشون هم فرقی کنه

• Like
Reactions: Arshiixx

genaveh

کاربر سایت
Mar 6, 2006
1,435
نام
علی
سلام
دوستان يه نينتندو سوئيچ دسته ٢ كپي خور ميخوام بخرم نكته خاصي هست كه نياز باشه بدونم خدايي نكرده كلاه سرم نره ؟
ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد.
تشكر

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,413
نام
Ali
سلام
دوستان يه نينتندو سوئيچ دسته ٢ كپي خور ميخوام بخرم نكته خاصي هست كه نياز باشه بدونم خدايي نكرده كلاه سرم نره ؟
ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد.
تشكر

سلام
خود دستگاه صحفه نمایش چک بشه از لحاظ سلامت و پیکسل سوخته و غیره و جوی کانهای هم دریفت نداشته باشه خصوصا جوی کان سمت چپ و از لحاظ سلامت ظاهری هم اونجوری باشه که صاحب قبلیش میگه و وسایل همراهش هم کامل باشه و اگه برات مهمه دستگاه بن هم نشده باشه یعنی طرف با وجود هک کنسول انلاین تو همون حالت نشده باشه و بازی کرده باشه بصورت انلان و بن شده باشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر