سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:

dishdish

کاربر سایت
May 7, 2007
447
نام
امیرحسین لطف اللهی
اگه از حافظه ناند چیزی پاک کرده باید فایل بکاب 30 گیگی که همیشه میگیم از ناند همون اول بگیرید رو ریستور کنه

اموزش بکاب گرفتن کامل از ناند نینتندو سوییچ

اگه بکاب رو نداره تنها چیزی که به ذهنم میرسه برای درست کردن دستگاه و عواقبش هم به پای خودش اینه که اتوrcm غیر فعال کنی از hekate و با رفتن به ریکاوری نینتندو(گرفتن ابتدا هر دو دکمه ولم و بعد گرفتن دکمه پاور) با گزینه های موجود ببینه میتونه درستش کنه یا نه و اولم ریست کارخونه ای تست کنه بعد اگه نشد گزینه اپدیت که اول هست

لینک ویدیو ریکاوری سوییچ
علی جان چطوری میشه با گوشی پیلوت زد اومدیم ییلاق اسیر شدیم هم خود فایل پیلوتش میخوام واسه sxos هم برنامه اموزش پیلوت زدنش ممنون میشم برنامش پیدا کردم ولی سیمی که بشه مستقیم به سوییچ زد ندارم ولی سیم دارن بع داکت گوشی بخوره ولی پیلوت نمیکنه

آخرین ویرایش:

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,404
نام
Ali
علی جان چطوری میشه با گوشی پیلوت زد اومدیم ییلاق اسیر شدیم هم خود فایل پیلوتش میخوام واسه sxos هم برنامه اموزش پیلوت زدنش ممنون میشم برنامش پیدا کردم ولی سیمی که بشه مستقیم به سوییچ زد ندارم ولی سیم دارن بع داکت گوشی بخوره ولی پیلوت نمیکنه
برنامه Rekado نصب میکنی و کابل هم کافیه اون سری که به گوشی میزنی تبدیل مثل otg بزنی و اموزش خاصی هم نداره چیز ساده ای هست.

لینک دانلود برنامه

پیلود sxos

• Like
Reactions: dishdish

p990_judi

کاربر سایت
Jul 25, 2009
815
همیشه از مموری اگه تو کامپیوتر جا دارید یه بکاب بگیرید و حالا فایلهای هک خراب بشه حجمی نداره میشه جایزگین کرد ولی فولدر نینتندو مشکلی براش پیش بیاد کاریش نمیشه کرد و از یه مموری مارک درست و حسابی مثل سن دیسک و اورجینال هم استفاده کنید و فرمت مموری هم fat 32 باشه این مشکلات براتون پیش نمیاد و فرمت exfat درایورهاش نینتندو کامل نداده و خصوصا در اجرای برنامه ها مثل تاینفول و ریتروارچ فایلهای مموری خراب میشن در دراز مدت.(اتو rcm هم روشن باشه نیازی به جیگ نداری دیگه تا موقعی دستش نزنی و غیر فعالش نکنی اونم از طریق hekate)

بنظرم فایلهات خراب شده و بخوای روی همینا فایل نصب کنی دراینده باز مشکل میخوری و اگه فرمت مموری exfat هست تغییر بده fat 32 البته اول با استفاده از برنامه ChoiDujourNX ضمن اپدیت به هر فریموری که میخوای تو قسمت انتخاب فرمت فت 32 انتخاب کن و بعد در اخر بزن دستگاه خاموش بشه و بعد مموریت در بیار اگه با ویندوز فرمت فت 32 نشد با یه برنامه مثل EaseUS Partition Master اینکار انجام بده و بعد فایلهای هک رو بریز و من توصیه میکنم پک زیر بریزی و از پیلود Fusee Primary.bin داخپل پکم استفاده کن

Download Atmosphere_v0.14.1_AliTriple.zip

و بعد بازیهات از نو نصب کنی و قبل نصب بازیهات میتونی دستگاه یه بار فرمت کارخونه ای کنی همه چی پاک بشه یا بشینی دونه دونه بازیها حذف کنی و از سیوهات هم بکاب بگیر با برنامه چک پوین یا Jksv و من توصیه میکنم فرمت کارخونه ای کن و بازیها هم از طریق کامپیوتر نصب کن با برنامه nut یا گلدلیف

اگه همه اینکارها سر حوصله انجام بدی بصورت خیلی تمیز از اول همه بازیهات نصب میشن و در اخر که بازیهات نصب کردی و همه چی اوکی شد اگه تو کامپیوتر یا هارد اکسترنال فضا داری اول یه بار از ناند با hekate بکاب 30 گیگی بگیر و بعد هم از کل فایلهای مموری جانبیت بکاب بگیر یا حداقل از پوشه nintendo خالی و این بکاب دیگه دستش نزن و هر وقت حتی فرمت کارخونه ای هم دستگاه کنی و مموریت هم کلا پاک بشه اول با برگردوندن بکاب 30 گیگی و بعد ریختن فایلهای مموری جانبی عین همین روز که همه چی تر و تمیز انجام دادی میشه و من خودم از بازیهایی که همیشه میخوام روی مموری باشه مثل زلدا و ماریو و غیره اول نصب میکنم و بعد همینجوری بکاب میگیرم و حدود 330 گیگ بکاب دارم و هر وقت مشکلی پیش بیاد سریع بدون نشستن هر سری بازی نصب کردن و وقت خودم گرفتن جایزگین میکنم و یه بار بشین وقت بزار کلی وقت راحت باش.

اموزش بکاب از ناند با hekate و نصب بازی از طریق کامپیوتر هم تو تابیک برنامه های کاربردی هست.
من تمام فایل ها رو آماده کردم می خوام درستش کنم
فقط می خوام بدونم پاک کردن پوشه نینتندو عواقب خاصی داره ؟!
چون می خوام دستگاه رو از نو همه کاراش رو انجام بدم و یه جورایی آپدیت تمیز انجام بشه بدون انتقال هیچ بازی و سیوی
البته بازم می گم autorcm دارم فقط

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,404
نام
Ali
من تمام فایل ها رو آماده کردم می خوام درستش کنم
فقط می خوام بدونم پاک کردن پوشه نینتندو عواقب خاصی داره ؟!
چون می خوام دستگاه رو از نو همه کاراش رو انجام بدم و یه جورایی آپدیت تمیز انجام بشه بدون انتقال هیچ بازی و سیوی
البته بازم می گم autorcm دارم فقط
شما فقط اتوrcm روشن باشه کافیه و موقعی میخوای همه چی از نو کنی مثل ریست کارخونه ای باید مموری هم فرمت بشه به طبع و پوشه nintendo هم پاک باید بشه و این پوشه بازیها و دیگر فایلهای کنسول داخلشه و پاک کردنش موقعی که کنسول ریست میشه مشکلی به وجود نمیاره چون باید بازیها از نو نصب کنی و حجم اضافه میگیره و شما به ترتیب ریست کارخونه ای کن کنسول و بعد اگه مموری exfat هست اپدیت کن دستگاه و مموری بزار fat32 باشه تو تنظیمات برنامه اپدیت مثل ChoiDujourNX یا با برنامه daybreak میتونی هر دو گزینه fat 32 و exfat با هم داشته باشی ولی مموری بعدا با کامپیوتر فت 32 فرمت کن تا مشکلاتی که گفتم پیش نیاد و بعد دیگه از نو بازی نصب کن و غیره.

• Love
Reactions: p990_judi

p990_judi

کاربر سایت
Jul 25, 2009
815
شما فقط اتوrcm روشن باشه کافیه و موقعی میخوای همه چی از نو کنی مثل ریست کارخونه ای باید مموری هم فرمت بشه به طبع و پوشه nintendo هم پاک باید بشه و این پوشه بازیها و دیگر فایلهای کنسول داخلشه و پاک کردنش موقعی که کنسول ریست میشه مشکلی به وجود نمیاره چون باید بازیها از نو نصب کنی و حجم اضافه میگیره و شما به ترتیب ریست کارخونه ای کن کنسول و بعد اگه مموری exfat هست اپدیت کن دستگاه و مموری بزار fat32 باشه تو تنظیمات برنامه اپدیت مثل ChoiDujourNX یا با برنامه daybreak میتونی هر دو گزینه fat 32 و exfat با هم داشته باشی ولی مموری بعدا با کامپیوتر فت 32 فرمت کن تا مشکلاتی که گفتم پیش نیاد و بعد دیگه از نو بازی نصب کن و غیره.
عالی شد
خیلی ممنون?

|FARSHAD|

کاربر سایت
Nov 19, 2010
638
نام
فرشاد
کسی ori رو دانلود و نصب کرده؟
راحت نصب شد ولی اجراش که میکنم ارور میده و اجرا نمیشه گیم
تازه هم آپدیت کردم و آخرین نسخه اتمسفر هم نصب کردم :((

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,404
نام
Ali
این بازی روی فریمور 9.2 هم باید اجرا بشه و باید ببینی همه بازیها اینجورین یا فقط این بازی و مشکل احتمالا از سیگ پچ باید باشه

میتونی پک اتمسفر داخل این پست هم استفاده کنی ببینی نتیجه چه جوره و فریمور هم اپدیت کن اگه باز اجرا نشد.

معرفی برنامه های کاربردی نینتندو سوییچ

• Like
Reactions: |FARSHAD|

James Sunderland

کاربر سایت
Apr 3, 2012
301
نام
ایمان
بله من نصب کردم بدون مشکل هم اجرا شد.فریمور 10.2 اتمسفر10.4 - fuse primary sig patch

• Like
Reactions: |FARSHAD|

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,404
نام
Ali
بازی با پسوند xci رو چجوری میشه نصب کرد ؟ من همیشه nsp با گلدلیف نصب میکردم
الان اکثره برنامه های نصب کننده xci و فرمتهای جدید دیگم نصب میکنن و میتونی از اینها استفاده کنی

Lithium
Tinfoil
Awoo-Installer
اموزش نصب بازیهای nsp و xci و nsz و xcz از طریق pc با برنامه Tinfoil و lithium

سلام دوستان سویچ اگر فریمورش آپدیت باشه دیگه کپی خور نمیشه؟

Sent from my SM-A705YN using Tapatalk

شما سوییچ هکی هر فریموری میخوای اپدیت کنی باید ببینی طبق هکی که میخوای استفاده کنی مثلا کاستوم فریمور اتمسفر اون فریمور رو اگه ساپورت کرد به اون ورژن اونم با روشهای مخصوص هک اپدیت میکنید و این روزها هنوز اپدیت جدید نیومده هم توسط ورژنهای جدید اتمسفر سریع ساپورت میشه مثل فریمور 10.2.0 که الان اخرین فریمور هست.

برنامه Daybreak برنامه ای ساده و جدید برای اپدیت فریمور و جایزگزین برنامه ChoiDujourNX

peymansnake

کاربر سایت
May 22, 2010
25
نام
پیمان
سلام دوستان جای مطمئن جهت تعمیر جوی کان میشناسید؟
این جوی کان چپ پدر من در آورده اول که دریفت انالوگ داشت با اسپری حل شد. الان دکمه L گیر میکنه و دکمه SL هم باید خیلی محکم فشار بدی تا کار کنه.
قیمت دقیق جوی کان هم مشخص نیست هر سایتی یه چی گذاشته از 1800 تا 2900

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر