سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:

Moji nas

کاربر سایت
Jun 5, 2019
56
ممنونم از دوست عزیز z-fan سوالی که در مورد سلامت دستگاه بود راهنماییم کردن.
دوستان اگه در مورد چجوری بفهمیم دستگاه هک کامله یا بن شدست یا هکش باید رو چی باشه یا ورژن دستگاه چی باشه راهنماییم کنین ممنون میشم

Dant3

کاربر سایت
Mar 13, 2006
768
نام
سحر رضوی
دوستان، دستگاهی که هک شده بعد از هربار خاموش شدن فقط با وسط کردن به کامپیوتر دوباره روشن می شه؟ یعنی همیشه باید رو حالت sleep بمونه؟ ?

• Like
Reactions: che-jaleb

.SoRoUsH.

کاربر سایت
Jul 5, 2016
420
دوستان، دستگاهی که هک شده بعد از هربار خاموش شدن فقط با وسط کردن به کامپیوتر دوباره روشن می شه؟ یعنی همیشه باید رو حالت sleep بمونه؟ ?
علاوه بر کامپیوتر با گوشی اندرویدی هم میشه پی لود رو اینجکت کرد (یا به عبارتی کنسول رو روشن کرد)
تا زمانیکه کنسول رو خاموش یا ریستارت نکنید نیازی به ارسال پی لود ندارید ولی اگر کردید بله نیاز به اینجکت پیلود دارید
(روی حالت sleep موندن کنسول صدمه ای براش نداره و میشه سالها کنسولو روی اسلیپ مود گذاشت بدون نیاز به خاموش یا ریستارت کردنش)

• Like
Reactions: che-jaleb and Dant3

Dant3

کاربر سایت
Mar 13, 2006
768
نام
سحر رضوی
علاوه بر کامپیوتر با گوشی اندرویدی هم میشه پی لود رو اینجکت کرد (یا به عبارتی کنسول رو روشن کرد)
تا زمانیکه کنسول رو خاموش یا ریستارت نکنید نیازی به ارسال پی لود ندارید ولی اگر کردید بله نیاز به اینجکت پیلود دارید
(روی حالت sleep موندن کنسول صدمه ای براش نداره و میشه سالها کنسولو روی اسلیپ مود گذاشت بدون نیاز به خاموش یا ریستارت کردنش)

خط آخر توضیحاتتون خیلی مفید بود، ممنونم، همینو می خواستم بدونم. برام سوال شده بود تو مسافرت اینا، باید چیکار کرد.

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,388
نام
Ali
دوستان سویچم رو با اتمسفر کپی خورکردم حالا میخام هک sx so رو روی سویچ بزنم آیا اینکارخطری داره؟چطوری rcm و کلا این هک قبلی رو از بین ببرم؟
نیازی به دستکاری rcm نداری و ربطی اصلا نداره و میتونی همزمان هم از اتمسفر و هم از sxos و هم از رینکس استفاده کنی و پوشه ها تداخلی ندارن ولی اگه از sxos میخوای فقط استفاده کنی و لایسنس هم خریدی (در صورت نداشتن لایسنس نمیتونی بری قسمت برنامه ها ولی بازیها اجرا میشن) همه پوشه های داخل مموری به غیر از Nintendo رو پاک کن یا بکاب بگیر بریز تو کامپیوتر شاید لازمت بشه و بعد پوشه های sx os رو بریز و پیلود SX Loader.bin رو بفرست بالا میاد (نکته حتما اخرین ورژن sxos رو دان کن تو گوگل سرچ کن)

Bazicenter2021

عضو جدید
Apr 8, 2020
2
نیازی به دستکاری rcm نداری و ربطی اصلا نداره و میتونی همزمان هم از اتمسفر و هم از sxos و هم از رینکس استفاده کنی و پوشه ها تداخلی ندارن ولی اگه از sxos میخوای فقط استفاده کنی و لایسنس هم خریدی (در صورت نداشتن لایسنس نمیتونی بری قسمت برنامه ها ولی بازیها اجرا میشن) همه پوشه های داخل مموری به غیر از Nintendo رو پاک کن یا بکاب بگیر بریز تو کامپیوتر شاید لازمت بشه و بعد پوشه های sx os رو بریز و پیلود SX Loader.bin رو بفرست بالا میاد (نکته حتما اخرین ورژن sxos رو دان کن تو گوگل سرچ کن)
مطمئن هستی که مشکلی پیش نمیاد؟من میخاستم کل کنسول رو فرمت کنم از نو هک کنم بنظرت اینکارو بکنم یا هک رو پاک نکنم؟

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,388
نام
Ali
مطمئن هستی که مشکلی پیش نمیاد؟من میخاستم کل کنسول رو فرمت کنم از نو هک کنم بنظرت اینکارو بکنم یا هک رو پاک نکنم؟
نه مشکلی پیش نمیاد اگه درست انجام بدی و کاستوم فریمورها در واقع روی مموری جانبی هستن و هر دفه میشه بینشون سوییچ کرد و یکیش رو بالا اورد و حتی برای راحتی کار اموزش زیر هم هست
استفاده از هر سه کاستوم فریمور رینکس و sxos و اتمسفر بصورت همزمان
بنظر من از یک کاستوم فریمور استفاده کنی کمتر گیج میشی و فایل اضافی هم روی مموریت نمیریزی و همون sxos خالی استفاده کن و چه فرمت بکنی و چه نکنی هیچ فرقی هم نداره فقط در صورت فرمت کردن قبل فرمت اگه سیوهای بازی برات مهمه بکاب بگیر با برنامه Checkpoint و بکاب هم میره تو پوشه خود برنامه و قبل فرمت دستگاه و مموری اون بکاب رو انتقال بده به کامپیوتر

hossain

کاربر سایت
Sep 26, 2005
1,001
نام
محمدحسين
سلام دوستان می‌خواستم بدونم دوستان پیشنهادشون بین کنسول سوییچ معمولی با نسخه لایت کدوم هست؟(خودم لایت رو می پسندم چون می خوام دستی بازی کنم)
بعد ایا کپی خور میشه؟؟؟؟
راحتی کار باهاش چجوریه؟
همه بازی ها قابل اجران؟
یه راهنمایی کلی بکنید ببینیم بخریم یا نه قیمت هم اگر داشتن دوستان اعلام کنن(نسخه لایت)
ممنونم

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like
Reactions: che-jaleb

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,084
سلام دوستان می‌خواستم بدونم دوستان پیشنهادشون بین کنسول سوییچ معمولی با نسخه لایت کدوم هست؟(خودم لایت رو می پسندم چون می خوام دستی بازی کنم)
بعد ایا کپی خور میشه؟؟؟؟
راحتی کار باهاش چجوریه؟
همه بازی ها قابل اجران؟
یه راهنمایی کلی بکنید ببینیم بخریم یا نه قیمت هم اگر داشتن دوستان اعلام کنن(نسخه لایت)
ممنونم

Sent from my iPhone using Tapatalk
نمیدونم تفاوت قیمتشون چقدره ولی نسخه معمولی بهتره منم قبل خرید فکر میکردم خیلی از حالت دستیش استفاده کنم ولی همش به تی وی وصل بود
فعلا خیر ولی احتمالا تا چند وقت دیگه میشه کپی خور بخواید درحال حاضر فقط سری اول معمولیو باید بگیرید که کم یاب هم هست قیمت آک رو از توی سایتا میتونید دربیارید با یه سرچ کپی خور هم بخواید بستگی به فروشنده داره چه قیمت بده من 6 فروختم هفته پیش ولی بسته به فروشنده ممکنه هم قیمت آک هم قیمت بذارن روش

• Like
Reactions: hossain

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
نمیدونم تفاوت قیمتشون چقدره ولی نسخه معمولی بهتره منم قبل خرید فکر میکردم خیلی از حالت دستیش استفاده کنم ولی همش به تی وی وصل بود
فعلا خیر ولی احتمالا تا چند وقت دیگه میشه کپی خور بخواید درحال حاضر فقط سری اول معمولیو باید بگیرید که کم یاب هم هست قیمت آک رو از توی سایتا میتونید دربیارید با یه سرچ کپی خور هم بخواید بستگی به فروشنده داره چه قیمت بده من 6 فروختم هفته پیش ولی بسته به فروشنده ممکنه هم قیمت آک هم قیمت بذارن روش
اتفاقا من 1 هکی ماه پیش دیدم 3 تومن با رم تمیز نشد بخرمش الان خریده بود 100 درصد قیمتش سود کرده بود تازه 1 ماهم سرگرم بودم:D

یعنی ایران بهش دو دره بازیه و دلالیه

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,084
اتفاقا من 1 هکی ماه پیش دیدم 3 تومن با رم تمیز نشد بخرمش الان خریده بود 100 درصد قیمتش سود کرده بود تازه 1 ماهم سرگرم بودم:D

یعنی ایران بهش دو دره بازیه و دلالیه
قبل عید قیمت پایین بود از عید به اینور قیمتا رفت بالا بخاطر نبود واردات
الان با 6 تومن هم بزور میدن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر