سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:

33505775

کاربر سایت
May 17, 2013
711
نام
محمد علی
ببین هکت اتمسفر ورژن 10 به بالا باشه همون خالی بزنی روی البوم بدون گرفتن دکمه R میره داخل و حالت فول رم هم با گرفتن دکمه R و تاچ روی یک بازی و اتمسفر 9.4 به پایین باید برای هر دو R بگیری و اگرم نمیره تنظیمات فایل متنی override_config.ini در پوشه اتمسفر دستکاری شده که اتمسفر 10 به بالا تو مسیر فولدر Atmosphere\config و اتمسفر 9.4 به پایین تو همون پوشه اتمسفر اولش که وارد میشی هست و برای درست شدنش هر وژنی از اتمسفر داری برو همون ورژن رو دانلود کن و فایل override_config.ini متنیش جایگزین کن باید درست بشه.
چرا تو هر ورژن تغییرش می دن من موندم
من بعد دو ماه دیدم یه سری بازیام باز نمیشن error corrupt میدن سر همین هم یه دور همه چی رو پاک کردم و دوباره ریختم هم اتمسفر رو بروز کردم هم خود سوییچ رو

الان چجوری می تونم جلوگیری کنم که دوباره corrupt نشه چون اذیته دوباره بازیا رو نصب کردن؟؟؟
دفعه قبل fat32 بود الان exfat کردمش که ببینم فرقی میکنه یا نه؟

Mohsenjalayeri

کاربر سایت
Apr 8, 2018
153
وموقعی که tinfoil اجرا میکنم از جای البوم این خطا میاد اصلا هیچ کلید بالا و پایین هم کار نمیکنه

Attachments

• 20200115_153408.jpg
    20200115_153408.jpg
    591.1 KB · مشاهده: 7
آخرین ویرایش:

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,388
نام
Ali
چرا تو هر ورژن تغییرش می دن من موندم
من بعد دو ماه دیدم یه سری بازیام باز نمیشن error corrupt میدن سر همین هم یه دور همه چی رو پاک کردم و دوباره ریختم هم اتمسفر رو بروز کردم هم خود سوییچ رو

الان چجوری می تونم جلوگیری کنم که دوباره corrupt نشه چون اذیته دوباره بازیا رو نصب کردن؟؟؟
دفعه قبل fat32 بود الان exfat کردمش که ببینم فرقی میکنه یا نه؟
خوب این تغییرها خود منم اذیت کرد و تا چند مدت از تولباکس kosmos تو ورژن جدید خبری نبود تا اپدیت اونها هم چند وقت پیش دادن و تغییراتشون بر مبانی درستیه ولی باید زودتر انجام میدادن مثلا پوشه title نمیخواستن مثل sxos باشه و اسم content گذاشتن که صحیح تره و با تولباکس کاسموس میشه دکمه ها هم تو خود سوییچ تغییر داد نخوای بری از مموری اون فایلهای متنیش تغییر بدی.
اگه از برنامه ها و خصوصا امولاتورها استفاده میکنی با فرمت ایکس فت توی طولانی مدت همین ارور error corrupt هنگام اجرای بازیها و امولاتورها دریافت میکنی و درکل مموری فایلهاش خراب میشن چون درایور ایکس فت سوییچ چندان سازگار نیست با قسمت برنامه ها و امولاتورها و اگه بازی خالی بریزی چندان مشکلی نداری که همونم میگن کلا fat32 بزاری بهتره و اگه میخوای به چشم این مشکل رو ببینی امولاتور ریتروارچ روی مموری ایکس فت نصب کن و هر چندین بار برنامه رو ببندی و بازش کنی یهو تنظیمات ریست میشه و در طولانی مدت فایلها رو خراب میکنه و اون ارور میاد و من کلی تست کردم اخرم فهمیدم فقط با فرمت fat32 هیچ مشکلی ندارم و الان یکساله فت 32 هستم با مموری 400 گیگ مشکلی هم ندیدم.

برای دریافت نکردن این ارور کلا از یه مموری مارک معروف مثل سن دیسک سرعت بالا و مارکهای معروف و اورجینال دیگه استفاده کنید و پول بیشتر میدید و مشکلات کمتری دارید و موقع دراوردن مموری هم دستگاه یا خاموش یا روی حالت rcm باشه بهتره یا نهایت روی Hekate و همینجوری که دستگاه روشنه دربیاری شاید تو 50 بارم مشکلی پیش نیاد ولی عاقبت ممکنه بازی در حال اجرا باشه یا حتی نباشه و مشکل پیش بیاد و شما مموریت رو بزنی بعد دراوردن به pc اگه ارور چک دیسک برات اومد مال همینه یا برای ایکس فت بودن و اجرای برنامه ها و امولاتورها هست
tinfoil corrupted data has been detected please run a check for corrupt data
این خطا میاد

شما یکبار صحیح هک رو از اول انجام بدی مثل ریختن پک از sdsetup مشکلی نباید باشه اگه بعد ریختن پک بازم مشکلی مثل این بود ممکنه مموریت مشکلی داشته باشه

• Like
Reactions: 33505775

33505775

کاربر سایت
May 17, 2013
711
نام
محمد علی
خوب این تغییرها خود منم اذیت کرد و تا چند مدت از تولباکس kosmos تو ورژن جدید خبری نبود تا اپدیت اونها هم چند وقت پیش دادن و تغییراتشون بر مبانی درستیه ولی باید زودتر انجام میدادن مثلا پوشه title نمیخواستن مثل sxos باشه و اسم content گذاشتن که صحیح تره و با تولباکس کاسموس میشه دکمه ها هم تو خود سوییچ تغییر داد نخوای بری از مموری اون فایلهای متنیش تغییر بدی.
اگه از برنامه ها و خصوصا امولاتورها استفاده میکنی با فرمت ایکس فت توی طولانی مدت همین ارور error corrupt هنگام اجرای بازیها و امولاتورها دریافت میکنی و درکل مموری فایلهاش خراب میشن چون درایور ایکس فت سوییچ چندان سازگار نیست با قسمت برنامه ها و امولاتورها و اگه بازی خالی بریزی چندان مشکلی نداری که همونم میگن کلا fat32 بزاری بهتره و اگه میخوای به چشم این مشکل رو ببینی امولاتور ریتروارچ روی مموری ایکس فت نصب کن و هر چندین بار برنامه رو ببندی و بازش کنی یهو تنظیمات ریست میشه و در طولانی مدت فایلها رو خراب میکنه و اون ارور میاد و من کلی تست کردم اخرم فهمیدم فقط با فرمت fat32 هیچ مشکلی ندارم و الان یکساله فت 32 هستم با مموری 400 گیگ مشکلی هم ندیدم.

برای دریافت نکردن این ارور کلا از یه مموری مارک معروف مثل سن دیسک سرعت بالا و مارکهای معروف و اورجینال دیگه استفاده کنید و پول بیشتر میدید و مشکلات کمتری دارید و موقع دراوردن مموری هم دستگاه یا خاموش یا روی حالت rcm باشه بهتره یا نهایت روی Hekate و همینجوری که دستگاه روشنه دربیاری شاید تو 50 بارم مشکلی پیش نیاد ولی عاقبت ممکنه بازی در حال اجرا باشه یا حتی نباشه و مشکل پیش بیاد و شما مموریت رو بزنی بعد دراوردن به pc اگه ارور چک دیسک برات اومد مال همینه یا برای ایکس فت بودن و اجرای برنامه ها و امولاتورها هست

شما یکبار صحیح هک رو از اول انجام بدی مثل ریختن پک از sdsetup مشکلی نباید باشه اگه بعد ریختن پک بازم مشکلی مثل این بود ممکنه مموریت مشکلی داشته باشه
اوکی بسیار ممنون از راهنمایی شما

اره دیدم تنظیماتشو مشکل با ویرایش فایل متنی ندارم فعلا خودم هم کامپایلرای homebrew سوییچ رو دانلود کردم خودم دارم سعی می کنم یه homebrew چیزی براش بسازم

از امولاتور هم زیاد استفاده می کنم
ـــــــــــــــــــــ
فکر کنم علت corrupt شدن این بود که من
اوبونتو روش بالا آوردم بعد این زد ساعت سیستم رو بهم ریخت جوری که بر گشتم تو اتمسفر تاریخ 2040 بود :| منم حوصله نداشتم درستش کنم

شاید به خاطر این تغییر تاریخ سیستم عامل قاطی کرده و فایلا رو بهم ریخته البته میشه مال خود sd هم باشه مارکش lexar هه که مارک کوچیکی نیست (قبول دارم به پای sandisk نم رسه)

در زمینه دراوردن sd هم همیشه من میبرمش رو hekate بعد درش میارم که اذیت نشه سر همین جا خوردم چرا با این همه مراعات باز اینجوری شد

آخرین ویرایش:

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,388
نام
Ali
اوکی بسیار ممنون از راهنمایی شما

اره دیدم تنظیماتشو مشکل با ویرایش فایل متنی ندارم فعلا خودم هم کامپایلرای homebrew سوییچ رو دانلود کردم خودم دارم سعی می کنم یه homebrew چیزی براش بسازم

از امولاتور هم زیاد استفاده می کنم
ـــــــــــــــــــــ
فکر کنم علت corrupt شدن این بود که من
اوبونتو روش بالا آوردم بعد این زد ساعت سیستم رو بهم ریخت جوری که بر گشتم تو اتمسفر تاریخ 2040 بود :| منم حوصله نداشتم درستش کنم

شاید به خاطر این تغییر تاریخ سیستم عامل قاطی کرده و فایلا رو بهم ریخته البته میشه مال خود sd هم باشه مارکش lexar هه که مارک کوچیکی نیست (قبول دارم به پای sandisk نم رسه)

در زمینه دراوردن sd هم همیشه من میبرمش رو hekate بعد درش میارم که اذیت نشه سر همین جا خوردم چرا با این همه مراعات باز اینجوری شد
خواهش داداش
اره مال نصب لینوکس هم میتونه باشه و همون lakka هم شما بریزی روی مموری چه فت 32 چه ایکس فت یه بار بالا بیاریش بعد مموری بزن به pc ارور چک دیسک میده و من مموری جدا گذاشتم برای اینجور تستها و اگه مشکلی پیش نیومد روی مموری اصلی اعمال میکنم
مموری lexar مارک خوبیه و حتی مارکهای پایینتر از اینم مشکلی نداره روی سوییچ ولی ممکنه استفاده طولانی مدت و استهلاک اخر مموری دچار اسیب کنه و همین دراوردن و جا زدن من توی گوشی عادت داشتم زیاد دربیارم جا بزنم یکیش کلا از وسط شکست و اگه مموری توی استفاده طولانی یکی دوبار نرم افزاری اینجوری شد مشکلی نداره میتونه مال همون مشکلات بالا مثل نصب لینوکس و غیره یا همون ایکس فت باشه ولی دم به دقیقه مشکل ایجاد کنه مموری مشکل داره و شما هم حتما برگرد روی فت 32

• Like
Reactions: 33505775

33505775

کاربر سایت
May 17, 2013
711
نام
محمد علی
خواهش داداش
اره مال نصب لینوکس هم میتونه باشه و همون lakka هم شما بریزی روی مموری چه فت 32 چه ایکس فت یه بار بالا بیاریش بعد مموری بزن به pc ارور چک دیسک میده و من مموری جدا گذاشتم برای اینجور تستها و اگه مشکلی پیش نیومد روی مموری اصلی اعمال میکنم
مموری lexar مارک خوبیه و حتی مارکهای پایینتر از اینم مشکلی نداره روی سوییچ ولی ممکنه استفاده طولانی مدت و استهلاک اخر مموری دچار اسیب کنه و همین دراوردن و جا زدن من توی گوشی عادت داشتم زیاد دربیارم جا بزنم یکیش کلا از وسط شکست و اگه مموری توی استفاده طولانی یکی دوبار نرم افزاری اینجوری شد مشکلی نداره میتونه مال همون مشکلات بالا مثل نصب لینوکس و غیره یا همون ایکس فت باشه ولی دم به دقیقه مشکل ایجاد کنه مموری مشکل داره و شما هم حتما برگرد روی فت 32
قبلا فت ۳۲ بود سر تست همین امروز بردم xfat که فهمیدم درایورش ضایع است (خونده بودم مشکل داره درایورش ولی فکر کردم رفع کرده نینتندو)
الانم دارم دوباره دارم میبرمش فت ۳۲ که مشکل پیش نیاد بازم ممنون

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162

یعنی تنبل تر و خسته تر تاپیک SWITCH نیست اینجا حدس زده شده تا سال جدید چینی نسخه 2 با 3 عرضه بشه یعنی کمتر از 1 ماه دیگه نسخه ی جدید دارای بهبودهایی هست که روی نسخه ی قدیمی ترم کار می کنه نسخه ی 2 برای پچ شده ها نسخه ی 3 برای لایت هست

Kasra goodarzi

عضو جدید
Feb 15, 2020
2
سلام من تازه کنسول نینتندو خریدم و هرچی میخوام برم داخل Nintendo eshope بهم اجازه نمیده errorمیده رو هر اکانتی که داشتم تست کردم ولی جوابی نداد میشه بگید باید چیکار کنم

• Like
Reactions: Z-fan

Kasra goodarzi

عضو جدید
Feb 15, 2020
2
یه چند مورد درباره خرید دیجیتالی از Eshopرو بگم
امروز اولین خریدم رو از Eshopانجام دادم و بازی Zelda رو با قیمت 60 دلار خریدم که برام 244 تومان تموم شد در صورتی که قیمت فیزیکی بازی تا همین چند روز پیش 260تا 300 تومان بود
اول اینکه ریجن اکانتتون رو مشخص کنید در انجام مراحل نیازی به فندوق شکن نیست با خود کنسول میتونید کاراش رو برسید
ازتون فقط یک ZIP کد می خواد همین
برای خرید گیفت کارت هم میتونید از گیفت کارت هایی Wii uاستفاده کنید که توی سایت های فروش گیفت موجود هست چون هر دو کنسول از استور Eshopاستفاده میکنند و کد هاشون مشترک هست قبل از خرید هم از بخش پشتیبانی Nintendo و هم از فروشنده گیفت کارت سوال پرسیدم و گفتند مشکلی نیست
سرعت دانلود هم خیلی خوبه ولی دوستانی که با اینترنت موبایل می خوان رو این کنسول بازی کنند دقت کنند اینم مثل بقیه کنسول ها به NAT TYPE حساس است و موقع اتصال به اینترنت سرعت و NAT TYPEرو مشخص میکنه پس کلا از فکر اینترنت موبایل برای انلاین بازی کردن با نیننتدو بیایید بیرون
سوالی بود در خدمتم
سلام من نمیتونم وارد فروشگاه نینتندو بشم بهم ارور میده باید چیکار کنم؟

• Like
Reactions: che-jaleb and Z-fan

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,370
نام
سید محمد حسین
سلام من نمیتونم وارد فروشگاه نینتندو بشم بهم ارور میده باید چیکار کنم؟

برید تو ستینگ وایفای تو دستگاه
و DNS وایفای رو به صورت دستی به این اعداد تغییر بدید
1.1.1.1
1.0.0.1

بعدش سیو کنید برید تو ایشاپ
====
تا وقتی سوال در مورد هک دستگاه نباشه در خدمتم

madreaper

کاربر سایت
May 27, 2006
305
نام
Pouria
دوستان یه سوال داشتم
الان ورژن دستگاه من : V 9.1.0 | AMS 0.10.0 | S هست آخرین نسخه اتمسفر هم روش نصبه ولی هر بازی رو که می خوام اجرا کنم بهم یا پیغام میده که بازی نیار به آپدیت داره یا پیغام میده بازی باید چک شه که آیا با این دستگاه قابل اجرا هست یا نه ! بعد که میره برای چک شدن می گه مشکل Network Connection دارید و نمی تونید بازی رو اجرا کنید !
احتمال سوالم خیلی آماتوره ولی ممنون می شم اگه کمک کنید ..._\/_

• Like
Reactions: che-jaleb

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر