سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:

inintendo

کاربر سایت
Dec 9, 2018
5
چرا انقدر سخت بازی سوئیچ پیدا میشه :(

فکر نکنم اونقدری کم باشیم سوئیچ بازها

من الان کل گوگل و فروشگاه های مختلف آنلاین رو گشتم ولی نتونستم بازیهای خفنی مثل
Diablo 3
Skyrim
Witcher 3
Dragon Quest XI S
Xenoblade 2

رو پیدا کنم...

بیشتر زلدا و ماریو و اینجور چیزا پیدا میشه

اگه دوستان کسی فروشگاه آنلاین خوب میشناسه لطفا بهم پیام خصوصی بده

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: che-jaleb

33505775

کاربر سایت
May 17, 2013
711
نام
محمد علی
این سوال رو در دو جدا گفتم
با سلام جایی تو تهران میشناسید که جویکان های نینتندو سوییچ رو تعمیر کنند؟
خیلی غیر تحمل شدن
دو تا حرکت خوندم تو نت انجام دادم جفتش جواب می دن علت این مشکل که تو بقیه دسته ها هم هست (حتی من تو ds4 هم مشکل خوردم) ذراتیه که میره تو مکانیک انالوگ
چون واسه سوییچ کوچیکه خیلی زود به این وضعیت میرسه
۱- با استفاده از find my controller اون جویکان رو بذار رو ویبره (یعنی یه دستت رو lcd باشه رو جویکان مورد نظر اون یکی دستت رو انالوگ باشه) و انالوگی که خرابه رو اروم بچرخون (حدود ۲۰ بار هر بار حدود ۳۰ ثانیه بکن) اینجوری حداقل ذرات تکون می خورند ولی این راه شاید نتونه کامل مشکل رو حل کنه
۲- این راه جدی واسه من معجزه کرد پیاده سازیشم ساده است حتی یه ds4 داشتم که اونم مشکل داشت با این حل شد
یه اسپری هایی هست برا شست و شو مدار حداکثر ۲۰ تومنه تو الکترونیکی فروشیا هم هست اسپری خشکشو بگیر (دو مدل داره چرب و خشک ما خشکشو لازم داریم به انگلیسی هم بهش می گن contact cleaner) حتی ایرانیاشم خوبه این یه مدل ایرانیشه اسمش هم ناهیده
123885
بعد اون رو باید یه جوری بزنی بره زیر انالوگت
با خلال دندون اول یه خرده پلاستیک زیرش رو بالا میاری به این شکل (حتما جویکان خاموش باشه)
123886
بعدش سر نی اسپری رو می کنی اون زیر و یه نمه میزنی بعد انالوگ رو چن دور می چرخونه که زیرش پخش شه تا ۵ الی ۱۰ دقیقه هم هیچ دکمه ایش رو نزن که روشن نشه و اون مایعه خشک شه
123887
تمام
در کل هم می خواین وضعیت عملکرد جویکان رو ببینید تو بخش کالیبره انالوگ ها تو تنظیمات برید ( Calibrate Control Sticks) از اونجا ببینید که وقتی جویکان رو جا به جا می کنید بعد از ول کردنش دوباره میاد وسط شکل + شه یا نه (فقط واسه دیدن استفاده کنید کالیبره کردنش خیلی به درد نمی خوره)

• Like
Reactions: inintendo and Z-fan

33505775

کاربر سایت
May 17, 2013
711
نام
محمد علی
دو تا حرکت خوندم تو نت انجام دادم جفتش جواب می دن علت این مشکل که تو بقیه دسته ها هم هست (حتی من تو ds4 هم مشکل خوردم) ذراتیه که میره تو مکانیک انالوگ
۱- با استفاده از find my controller اون جویکان رو بذار رو ویبره (یعنی یه دستت رو lcd باشه رو جویکان مورد نظر اون یکی دستت رو انالوگ باشه) و انالوگی که خرابه رو اروم بچرخون (حدود ۲۰ بار هر بار حدود ۳۰ ثانیه بکن) اینجوری حداقل ذرات تکون می خورند ولی این راه شاید نتونه کامل مشکل رو حل کنه
۲- این راه جدی واسه من معجزه کرد پیاده سازیشم ساده است حتی یه ds4 داشتم که اونم مشکل داشت با این حل شد
یه اسپری هایی هست برا شست و شو مدار حداکثر ۲۰ تومنه تو الکترونیکی فروشیا هم هست اسپری خشکشو بگیر (دو مدل داره چرب و خشک ما خشکشو لازم داریم به انگلیسی هم بهش می گن contact cleaner) حتی ایرانیاشم خوبه این یه مدل ایرانیشه اسمش هم ناهیده
View attachment 123885
با خلال دندون اول یه خرده پلاستیک زیرش رو بالا میاری به این شکل (حتما جویکان خاموش باشه)
View attachment 123886
بعدش سر نی اسپری رو می کنی اون زیر و یه نمه میزنی بعد انالوگ رو چن دور می چرخونه که زیرش پخش شه تا ۵ الی ۱۰ دقیقه هم هیچ دکمه ایش رو نزن که روشن نشه و اون مایعه خشک شه
View attachment 123887
تمام
در کل هم می خواین وضعیت عملکرد جویکان رو ببینید تو بخش کالیبره انالوگ ها تو تنظیمات برید ( Calibrate Control Sticks) از اونجا ببینید که وقتی جویکان رو جا به جا می کنید بعد از ول کردنش دوباره میاد وسط شکل + شه یا نه (فقط واسه دیدن استفاده کنید کالیبره کردنش خیلی به درد نمی خوره)
واسش یه تاپیک هم زدم که افراد بعدا ازش استفاده کنند :D
مشکل دریفت جویکان و روشهای درست کردن آن

R.M.G.S

کاربر سایت
Sep 7, 2015
106
View attachment 123885
View attachment 123886
View attachment 123887
تمام
سپاس فراوان ممنون

• Like
Reactions: 33505775

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,084
چرا انقدر سخت بازی سوئیچ پیدا میشه :(

فکر نکنم اونقدری کم باشیم سوئیچ بازها

من الان کل گوگل و فروشگاه های مختلف آنلاین رو گشتم ولی نتونستم بازیهای خفنی مثل
Diablo 3
Skyrim
Witcher 3
Dragon Quest XI S
Xenoblade 2

رو پیدا کنم...

بیشتر زلدا و ماریو و اینجور چیزا پیدا میشه

اگه دوستان کسی فروشگاه آنلاین خوب میشناسه لطفا بهم پیام خصوصی بده
اون زمان که کنسول هک نشده بود و دلار ارزون بود بازیاش به سختی پیدا میشد و کارکرده بازیاشم تقریبا نایاب بود چه برسه به الان که کنسول هک شده و اکثرا بخاطر سرویس دهی افتضاح نینتندو و گرونی بازیا و بازار بد خرید و فروش بازیاش کنسولشونو هک کردن. از وقتی دلار گرون شد خرید و فروش بازیای ps4 هم به شدت کاهش پیدا کرد دیگه چه برسه به کنسولی مثل سوییچ که مثل ps4 محبوبیت نداره توی کشور ما

• Like
Reactions: 33505775

Dant3

کاربر سایت
Mar 13, 2006
768
نام
سحر رضوی
دوستان، اگر دستگاه روشن نشه یا شارژ نشه، چطوری بفهمم مشکل از دستگاه یا از شارژرش؟

البته چراغ داک هم روشن نمی شه، فقط لحظه ای که تو برق می زنم یه لحظه روشن می شه، بعدش دیگه روشن نمی شه

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,389
نام
Ali
دوستان، اگر دستگاه روشن نشه یا شارژ نشه، چطوری بفهمم مشکل از دستگاه یا از شارژرش؟

البته چراغ داک هم روشن نمی شه، فقط لحظه ای که تو برق می زنم یه لحظه روشن می شه، بعدش دیگه روشن نمی شه
مشخص نکردی کنسولت هک شده یا اورجنینال هست و اگه هک شده احتمالا اتو rcm روشن بوده باتری رو تموم کرده و از روش زیر استفاده کن و طولانی مدت هم بزاری توی شارژ کم کم شارژ میشه

Nintendo Switch Hack

amirshakoori

کاربر سایت
Nov 16, 2018
99

خیلی ساده...
یه شارژر گوشی بهش بزن ببین شارژ می شه یا نه

Sent from my LG-H860 using Tapatalk

• Like

Dant3

کاربر سایت
Mar 13, 2006
768
نام
سحر رضوی
مشخص نکردی کنسولت هک شده یا اورجنینال هست و اگه هک شده احتمالا اتو rcm روشن بوده باتری رو تموم کرده و از روش زیر استفاده کن و طولانی مدت هم بزاری توی شارژ کم کم شارژ میشه

Nintendo Switch Hack

اوه بله سوال خوبی بود. والا فرستادم بودم ایران دوستم برام روش بازی بریزه، احتمالا کپی خورش کرده بوده چون منم خیلی سوال نکردم. فقط ولی رسید دستم روشن نشد که اول نگران شدم شاید تو چمدون به شارژرش یا داکش فشار اومده یکم مشکل پیدا کرده.

اما الان که شما درمورد هک بودن سوال کردید، احتمالا یه ربطی به همون داشته باشه.

حتما لینکو چک می کنم، خیلی ممنونم.

Dant3

کاربر سایت
Mar 13, 2006
768
نام
سحر رضوی
خیلی ساده...
یه شارژر گوشی بهش بزن ببین شارژ می شه یا نه

Sent from my LG-H860 using Tapatalk

اونو قبلش تست کرده بودم نشد.

شارژرو که به دستگاه می زنم یه لحظه چراغ داک روشن می شه ولی بعدش دیگه هیچی نمی شه.

koroush.badi

کاربر سایت
Jan 25, 2010
24
نام
کورش
سلام رفقا امیدوارم ردیف باشین
من می خوام یه سوییچ بگیرم بعد 4 سال ps4 بازی کردن یه تنوعی بدم
فقفط اینکه با این دلار پولم به نو نمیرسه چند تا سوال داشتم اگر جواب بدین که منت گذاشتین
1- اصلا پیشنهاد میدید دست دوم بگیرم یا نه؟
2- دقیقا موقع خرید باید چیارو چک کنم؟
3- اگر کنسولی هک شده باشه و نشه به نت وصل کرد چطور میشه فهمید بن شدی و چه نوع بن شدنی؟
4- کنسول هک شده کاری میشه کرد مثلا ریست فکتوری که به شرایط کارخونه برگرده و بشه به نت وصل شد و نینتندو متوجه نشه که دستگاه قدیم هک شده؟
5-فک کنم برای وصل دوال شوک ps4 به سوییچ باید 8bitDo بگیرم توی بازار پیدا میشه چون تو نت من چیزی ندیدم؟و اینکه با این روش دقیقا مثل جوی کان ها روان و بدون لگ میشه با دسته ps4 سوییچ بازی کرد؟
دمتونم گرم:-bd

آخرین ویرایش:
  • Like

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,389
نام
Ali
سلام علی اقا میخواهم بازی نصب کنم بار فرمت nsz با gold briks این خطا میاد پیوست عکس
برنامه هات رو در حالت فول رم اجرا کن یعنی دکمه R بگیر همزمان روی یک بازی به دلخواه تاچ کن تا وارد برنامه ها بشی و از قسمت البوم نرو داخل برنامه ها

• Like
Reactions: abo3bsa20

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر