سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:

SON OF HEAV3N

ESTEGHLAL
کاربر سایت
Oct 31, 2011
1,830
نام
روزبه
برا محافظ صفحه ی سوییچ ۱۰۰ درصد باید از اینا که تو سایت خریداری کرد خیلی گیرونه ۶۵ هزار تومن برا محافظ صفحه نمیشه قیمت پاییتر گیر اورد ؟

• Like
Reactions: che-jaleb

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,084
برا محافظ صفحه ی سوییچ ۱۰۰ درصد باید از اینا که تو سایت خریداری کرد خیلی گیرونه ۶۵ هزار تومن برا محافظ صفحه نمیشه قیمت پاییتر گیر اورد ؟
65 تومن زیادم گرون نیست من فکر کنم بیشتر دادم بابت محافظ اونم تازه پارسال که همه چیز خیلی ارزونتر بود
درمورد قیمتا اطلاع ندارم ولی حتما زودتر تهیه کنید چون خیلیا گفتن داک رو صفحه کنسول خط انداخته برای منم دقیقا از همون سمتی که گفتن خط انداخته محافظ یه مقدار کمی رفته بالاتر

SON OF HEAV3N

ESTEGHLAL
کاربر سایت
Oct 31, 2011
1,830
نام
روزبه
65 تومن زیادم گرون نیست من فکر کنم بیشتر دادم بابت محافظ اونم تازه پارسال که همه چیز خیلی ارزونتر بود
درمورد قیمتا اطلاع ندارم ولی حتما زودتر تهیه کنید چون خیلیا گفتن داک رو صفحه کنسول خط انداخته برای منم دقیقا از همون سمتی که گفتن خط انداخته محافظ یه مقدار کمی رفته بالاتر

من شهرستانم‌‌ امروز تازه سوییچ رو سفارش دادم با تیباکس ۲۲۲۰ پام در اومد الان‌‌رفتم‌‌تو سایت یه گلس سفارش یدم ۶۸ گلس بود ۱۰ هزینه پست تو کارت موجودی نبود الان ‌ترس خط افتادن صفحه نمایش دارم الان خرید یه SD CARED با حجم ۶۰ گیگ توصیه میشه یا حجم بیشتر بخرم برا هک میگم

• Like

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,084
من شهرستانم‌‌ امروز تازه سوییچ رو سفارش دادم با تیباکس ۲۲۲۰ پام در اومد الان‌‌رفتم‌‌تو سایت یه گلس سفارش یدم ۶۸ گلس بود ۱۰ هزینه پست تو کارت موجودی نبود الان ‌ترس خط افتادن صفحه نمایش دارم الان خرید یه SD CARED با حجم ۶۰ گیگ توصیه میشه یا حجم بیشتر بخرم برا هک میگم
با همون کنسول میگرفتی یبار پول پست میدادی. البته اینایی که تو ایرانن گلس نیستن محافظ پلاستیکی هستن اونم ارزون‌ترین نوعش که بتونن سود بیشتری بکشن (حالا الان شاید گلس هم اومده باشه ولی اون موقع که من میخواستم هرچی گشتم نبود) با یکی دو بار گذاشتن تو داک فکر نکنم خش بیوفته فعلا استفاده کن ولی درکل محافظ بگیر براش
درمورد اینکه چقدر حافظه لازم مییشه اطلاع ندارم چون خودم هک نکردم بازیایی که گرفتمم فیزیکی بودن یه چندتا دیجیتالی هم که تا الان رو کنسول داشتم حجمای پایین بودن حجیم‌ترینشون south park fractured but whole بود
اگه بازیای عربی و مولتی پلتفرمو میخوای رو سوییچ بازی کنی (مثل LA noire - doom - nba - fifa) 60گیگ خیلی کمه. این بازیا بیشترشون حتی کامل رو کارتریج منتشر نشدن نسخه فیزیکیشونم تهیه کنی باز باید بقیه دیتاشون دانلود بشه برای همین 60گیگ برا اینجور بازیا خیلی کمه اگه اینارو میخوای بری 128 بگیر
ولی اگه بازیای شرقی و انحصاریارو میخوای بری میشه با 60گیگ سر کرد اونا حجماشون کمه ماریو ادیسه یادمه 5گیگ حجم داشت
ادیت: اگه میخوای محافظ ارزون بیوفته میتونی بدی بیرون برات یدونه برش بدن ولی من تا حالا همچین کاری نکردم نمیدونم خوب درمیاد یا نه

s.snake2

کاربر سایت
Jul 29, 2011
738
نام
هادی
دوستان سلام.میخواستم بدونم مموری برای سوییچ چه ویژگیهایی باید داشته باشه؟بهترین برندها کدوما هستن؟کلا یک سری توضیحات بدین ممنون میشم

• Like

Donger Reborn

کاربر سایت
Mar 21, 2017
1,414
دوستان سلام.میخواستم بدونم مموری برای سوییچ چه ویژگیهایی باید داشته باشه؟بهترین برندها کدوما هستن؟کلا یک سری توضیحات بدین ممنون میشم

100MB/s Read Speed (U1)

Sandisk Ultra
Samsung Evo plus

Donger Reborn

کاربر سایت
Mar 21, 2017
1,414
هردو‌ برند بهترین انتخاب هستن. اما اگر کلاس ۱۰ U3 هم باشه مشکلی پیش نمیاد

Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro

مشکلی پیش نمیاد
هزینه اضافیه
درگاه MicroSD اه سویچ توانایی خوندن بیشتر از 100MB/S رو نداره برای همین شما در سرعت لود بازی ها تفاوتی احساس نمی کنید، فقط در ریختن بازی ها از PC روی MicroSD توسط مموری ریدر سرعت Write بیشتری دارید

iMahmoud

کاربر سایت
May 28, 2009
813
نام
محمودرضا
مشکلی پیش نمیاد
هزینه اضافیه
درگاه MicroSD اه سویچ توانایی خوندن بیشتر از 100MB/S رو نداره برای همین شما در سرعت لود بازی ها تفاوتی احساس نمی کنید، فقط در ریختن بازی ها از PC روی MicroSD توسط مموری ریدر سرعت Write بیشتری دارید
درسته همینطوره
اما در حال حاضر قیمت Sandisk Ultra Class 10 U1 با Samsung Evo Plus Class 10 U3 تو یک رنج هست و بنظرم با در نظر گرفتن سرعت انتقال دیتا. خرابی کمتر و تکنولوژی بکار رفته پیشرفته‌تر در سامسونگ بهترین گزینه همین Samsung Evo Plus هست

Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro

آخرین ویرایش:

habibmp3

کاربر سایت
Dec 5, 2011
1,236
نام
ابوالفضل
من تازه سوئیچ خرید. متاسفانه انالوگ جوی کان سمت چپ بعضی وقتا سرخود عمل میکنه و خود به خود دستور جهت بالا رو عمل میکنه .. با اینکه از لحاظ ظاهری کوچکترین مشکل و گیری نداره!
نمیشه جوی کان رو ریست کرد؟!

habibmp3

کاربر سایت
Dec 5, 2011
1,236
نام
ابوالفضل
یه سوال دیگه .. زمانایی که از کنسول استفاده نمیکنیم رو داک باشه مشکلی نیست .. کلا کنسول برا طولانی مدت رو داک باشه مشکلی براش پیش نمیاد؟

s.snake2

کاربر سایت
Jul 29, 2011
738
نام
هادی
جایی نبود بپرسم اینجا میپرسم.کسی از دوستان استریت فایتر نسخه سوییچ رو بازی کرده؟قشنگه؟ارزش خرید داره؟ممنون

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,084
من تازه سوئیچ خرید. متاسفانه انالوگ جوی کان سمت چپ بعضی وقتا سرخود عمل میکنه و خود به خود دستور جهت بالا رو عمل میکنه .. با اینکه از لحاظ ظاهری کوچکترین مشکل و گیری نداره!
نمیشه جوی کان رو ریست کرد؟!
ریست کاملو اطلاعی ندارم ولی از قسمت کنترلر میتونید دوباره سینک کنید فکر کنم گزینه pair یا چنین چیزی باشه
من همچین مشکلی با جوی کان نداشتم تا حالا
یه سوال دیگه .. زمانایی که از کنسول استفاده نمیکنیم رو داک باشه مشکلی نیست .. کلا کنسول برا طولانی مدت رو داک باشه مشکلی براش پیش نمیاد؟
مشکلی خاصی نداره ولی بد نیست هر چند ماه یک بار بصورت دستی ازش استفاده کنید شارژش نزدیک اتمام بود بذارید رو داک
جایی نبود بپرسم اینجا میپرسم.کسی از دوستان استریت فایتر نسخه سوییچ رو بازی کرده؟قشنگه؟ارزش خرید داره؟ممنون
بازي هاي موجود در بازار براي switch
اگه منظورتون Street Fighter 30th Anniversary Collection هست بنظرم ارزش خرید نداره مگر اینکه از طرفدارای بزرگ بازی باشید
چون خیلی قدیمیه زیاد نمیشه باهاش کنار اومد نهایتش چند ساعت بتونه سرگرم کنه (حداقل از نظر من)
من نسخه ps4 رو رفتم رو سوییچ یه مد مخصوصم داره ولی توی یوتوب که هرکی انجامش داد بعد چند دقیقه خسته شد اومد بیرون

habibmp3

کاربر سایت
Dec 5, 2011
1,236
نام
ابوالفضل
سیستم آنلاین سوپیچ چطوریه؟! مثل سونی و مایکروسافت به چیزی مثل پلاس و گلد احتیاج هست؟
کنسول میتونه فیلم اجرا کنه؟ رو سیستم عاملش میشه مثلا پلیر برا پخش موزیک و فیلم نصب کرد؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر