سقوط اعتبار سونی به درجه "کمپانیهای بنجول"

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
12031ps3_hw1_copy.jpg

اهم اخبار مالی پیرامون شرکت سونی حکایت از عملکرد ضعیف در زمینه (بازاریابی و فروش) PS Vita و از دست دادن مبلغ 198 میلیون دلار دارد.امروز شرکت اعتبار سنجی Fitch رتبه اعتباری این شرکت ژاپنی را به دلیل " از دست دادن برتری تکنولوژیک در محصولات کلیدی و بالا رفتن ارزش ین ژاپن" کاهش داد. و با صدور یک هشدار اعلام کرد که ارائه یک برنامه قوی در جهت بازسازی مجدد (زیر ساختها) برای نجات این کمپانی ضروری هست.

به گزارش فاینانشیال تایمز از توکیو آژانس اعتبار سنجی Fitch با استناد به دلایلی مانند عدم تاثیر بر بازار تکنولوژی , عدم ارائه محصولات قوی , بالا رفتن ارزش ین در برابر سایر ارزها و به وجود آمدن رقابت شدید از سوی کمپانیهای اپل و سامسونگ رتبه اعتباری سونی را با سه درجه کاهش از رتبه "BBB" به "BB" تنزل داد.
گزارشهای رویترز حاکی از آن است که این اتفاق بعد از اعلام فروش اوراق قرضه از طرف سونی به منظور جمع آوری مبلغ 1.82 میلیارد دلار برای کمک به صندوقی برای خرید خدمات کلود گیمینگ GaiKai رخ داده است.

Fitch در یک بیانیه رسمی در این باره گفت:

"باور ما این است که ادامه عملکرد ضعیف در بخش سرگرمیهای خانگی و صدا و محصولات موبایلی و بخشهای ارتباطاتی ثبات و موفقیت در بخشهای موزیک و تصویر و .... سایر بخشها را خنثی خواهد کرد."

رئیس بخش تحقیقات Fitch آقای Matt Jamieson درباره ارزیابی دوباره شرکت سونی گفت:

"این تصمیم آسانی نبود اما شهرت آنها مورد خدشه قرار گرفته و مدت زیادی طول میکشد تا به روال قبلی باز گردد"

همچنین این گزارش حاکی از آن است که سونی برای هفتمین سه ماهه متوالی اعلام کرده که در سه ماهه منتهی به سپتامبر با ضرر مالی مواجه بوده.اما در گفتگویی با رویترز Masahi Oda مدیر ارشد سرمایه گذاری در بانک Sumitomo Mitsui گزارش Fitch و نگرانیهای پیرامون آن را کم اهمیت جلوه داد.

وی گفت:
"سونی و پاناسونیک هر دو در تلاش برای بالا بردن سود عملیاتی و بازسازی زیر ساختهای خود هستند اما من تصور نمیکنم این وضع ادامه داشته باشد.سقوط از کسب و کار اصلی برای آنها یک مشکل خواهد بود اما ما در این مرحله نیستیم و من فکر میکنم نگاه Fitch بسیار منفی بوده"

بر اثر همین ادعاهای منفی رویترز اعلام کرد که سهام سونی روز پنجشنبه در بورس فرانکفورت با کاهش 4.4% در صدی مواجه شده و گزارش Fitch بیان میکند که سونی جزو یکی از هفت تا از بدترین شرکتهای عضو بورس اوراق بهادار Nikki ژاپن بوده.

منبع:

Sony Japan credit rating slashed to ‘junk’ due to ‘loss of technology leadership’ | VG247

آخرین ویرایش:

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
نظر خودم اینه که بیشترین و مهمترین عامل در ضربه زدن به کمپانیهای ژاپنی مثل پاناسونیک و سونی و شارپ بالا رفتن ارزش ین ژاپنه. در مقابلش چین و کره جنوبی مخصوصا چین به طور مصنوعی ارزش پول خودشونو پائین نگه داشتن.

soorena

کاربر سایت
Nov 9, 2009
2,678
نام
علی
خوب من نفهمیدم مگه ارزش پول یه کشور بره بالا بده؟؟؟:d
قبلا مگه نمیگفتن مثلا ارزش پول ایران پایینه و این خیلی بده و روز به روز هم داره پایین تر میاد خوب این خوبه یا بده؟

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
خوب من نفهمیدم مگه ارزش پول یه کشور بره بالا بده؟؟؟:d
قبلا مگه نمیگفتن مثلا ارزش پول ایران پایینه و این خیلی بده و روز به روز هم داره پایین تر میاد خوب این خوبه یا بده؟
باید تعادل داشته باشه برای ایران که یه کشوریه که 80-90 درصد محصولات رو وارد میکنه پائین اومدن ارزش پول خیلی بده ولی برای ژاپن که صادر کننده هست پائین اومدن ارزش پول به معنی بالا رفتن قدرت رقابته چون جنس رو ارزونتر تولید میکنن.

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
بله چین برای هماهنگی با بازار رقابت جهانی قیمت واحدش رو متعادل نگه میداره !!
همونطور که امریکا برای حفظ تعادل بازار غلّه گندم جهان ده ها هزار تُن گندم رو میریزه توی آب :d

hamid ps3

کاربر سایت
Jun 2, 2012
72
بله چین برای هماهنگی با بازار رقابت جهانی قیمت واحدش رو متعادل نگه میداره !!
همونطور که امریکا برای حفظ تعادل بازار غلّه گندم جهان ده ها هزار تُن گندم رو میریزه توی آب :d

اول از همه منبع معتبر؟ نه از این وبسایت و وبلاگای در پیت.
دوم اینکه اگرم اونکارو کرده باشه برای حمایت از کشاورزای خودش کرده که بدبخت و بیچاره نشن اگه گندمو نریزه تو آب قیمت جهانیش کم بشه کشاورزی آمریکا ورشکسته بشه اونوقت 3 میلیارد نفر تو دنیا گشنه میمونن.
سوم چین با خریدن اوراق قرضه و بدهی های آمریکا داره ارزش پولشو پایین نگه میداره.
چهارم رقابت سالم نمیکنه کار اصلیش زدن جنسای تقلبیه ژاپنی آمریکای و آلمانیه یعنی یه جور کلاه برداری.

hamid ps3

کاربر سایت
Jun 2, 2012
72
باید خیلی مواظب باشه ورشکست نشه الان اوضاع خیلی خطریه یکم دیگه بیوفته تو سرپائینی کار تمومه و شاهد حضور nathan drake در بازی Super smash bros خواهید بود.

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
اول از همه منبع معتبر؟ نه از این وبسایت و وبلاگای در پیت.
دوم اینکه اگرم اونکارو کرده باشه برای حمایت از کشاورزای خودش کرده که بدبخت و بیچاره نشن اگه گندمو نریزه تو آب قیمت جهانیش کم بشه کشاورزی آمریکا ورشکسته بشه اونوقت 3 میلیارد نفر تو دنیا گشنه میمونن.
سوم چین با خریدن اوراق قرضه و بدهی های آمریکا داره ارزش پولشو پایین نگه میداره.
چهارم رقابت سالم نمیکنه کار اصلیش زدن جنسای تقلبیه ژاپنی آمریکای و آلمانیه یعنی یه جور کلاه برداری.
عزیزم من درسشو خوندم، واسه حرف من دنبال منبع نگرد.
البته میخوای برو بگرد !

DeanAmbrose

کاربر سایت
Nov 9, 2010
2,939
نام
Scott
خیلی ها امیدوارم بودن سونی جمع شه بره
متاسفانه باید بگم هیچوقت همچین اتفاقی نمی افته
چیزی به اسم شکست فقط برای دل خوشی یه سریه

siamkogames

کاربر سایت
May 25, 2009
485
نام
Ashkan
هیچ وقت فکرش رو نکنید ژاپنی ها کم بیارن جلو 1 میلیارد جمعیت خوب دارن استاده گی میکنن که همه جنسایی که ژاپن طراحی و تولید کرده دارن کپیش میکنن اینو با اون قاطی میکنن با کیفیت دره پیت میدن تو بازار....

اینی که من میبینم تو اینده که مردم رو کره ماه زندگی می کنن اون امریکایی شم تو کره ماه تلویزیون مارک SONY رو روشن میکنه.....:d البته که همه میدونید امریکا که سحله هیچ انسانی رو کره ماه قدم نزاشته

چون نمی تونه و اون فیلمم پرچم امریکا رو کره ماه :dساختگی بوده.....

kiya

کاربر سایت
Oct 30, 2006
3,332
نام
کیا
بیچاره سونی :( این PS4 رو بده بعد هر بلایی میخواد سرش بیاد :D
میگم چرا برای نجات از این بحران مثل سامسونگ یخچال و لباس شویی تولید نمیکنن ؟!

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
بسیار جالبه ... من اخطار میگیرم ... در حالی که .... بی خیال .................

fitch .... جهان پر شده از این موسسه های اعتبار سنجی که در این وضع اقتصادی دنیا ... دنبال سود جویی و تازه کسب اعتبار و شهرت برای خودشونن ...

دیگه از کسر اعتبار کشور های مثل فرانسه و المان و امریکا .... باعث شده اونها به جمع کشور های بنجل جهان سومی مثل خودمون بشن ... ؟؟؟؟

برید ببینید خود رییس جمهور امریکا در مورد این موسسه های اعتبار سنجی چی گفته و چی خطابشون کرده .

...........................................................................................................................................................

حالا میریم سر این موسسه بنجل تر از بنجل ...

ضعف در بخش سرگرمی ... ؟؟؟؟ هاهاهاهاها .... من اصلا نمیفهمم منظور از ضعف در بخش سرگرمی یعنی چی ؟؟؟ ... منظورشون تکنولوژی بوده .... ؟؟؟ پشتیبانی از محصول بوده ؟؟؟ رضایت خریداران و مشترکین بوده ... ؟؟؟ میزان فروش بوده ...

کدوم کنسول سونی تا حالا فروش کم داشته؟؟ .... ویتا هم تازه اول کاره ... و هنوز PSP از دور خارجش نکرده سونی ... من نمیدونم منظورشون چیه ...

گوشی همراه یه چیزی .. اونم تازه سونی مستقل شده ... و در ضمن سونی ضعیف نبوده .... شرکت اپل خیلی فوق العاده ... خلاقانه و مبتکرانه تو این عرصه ظاهر شده .... و اگه سونی هم مثل بعضی شرکت ها میخواست تکنولوژی اپل رو بدزده الان داشت بهترین گوشی ها رو میساخت ...

بخش صدا ... ؟؟؟ هاهاها ... دیگه خر سر کوچمون هم میدونه ...بهترین برند محصولات سوتی و تصویری مال کدوم شرکت .... WHAT A SH*T

یعنی جمعش کنه ... با این احضار نظرش ... شرکت دیگه ای نمیتونستن برای مطرح شدن پیدا کنن این موسسه .... صد البته فکر نکنم .

خوبه داره میگه هفتمین 3 ماهه که از زلزله و سونامی ژاپن شروع شد ... مسئله کمبود برق و سیل تایلند و اندونزی و بحران شدید اروپا و امریکا .... هیچ ربطی به توانایی و کیفیت محصولات سونی نداره ...

همه این ها یه طرف این عنوان خبر داره میره رو نرو من .... اشکال نداره بزار بعضی ها هم با این چیز ها دلشون خوش باشه ...

راستی دوستان اسم چند تا شرکت اعتبار سنجی تا حالا به گوششون خورده بوده ؟؟؟ این یکی چی ... تا حالا شنیده بودید ؟؟؟؟

به دعای گربه سیاه و ارزومنداش بارون نمیاد ....

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
هیچ وقت فکرش رو نکنید ژاپنی ها کم بیارن جلو 1 میلیارد جمعیت خوب دارن استاده گی میکنن که همه جنسایی که ژاپن طراحی و تولید کرده دارن کپیش میکنن اینو با اون قاطی میکنن با کیفیت دره پیت میدن تو بازار....

اینی که من میبینم تو اینده که مردم رو کره ماه زندگی می کنن اون امریکایی شم تو کره ماه تلویزیون مارک SONY رو روشن میکنه.....:d البته که همه میدونید امریکا که سحله هیچ انسانی رو کره ماه قدم نزاشته

چون نمی تونه و اون فیلمم پرچم امریکا رو کره ماه :dساختگی بوده.....

70100144535608071607.gif

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر