سطح انتظارات Crytek از کنسولهای نسل بعد .

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
انها میخواهند جزئیات فیلم avatar را به دنیای real time گرافیک بیارند .
ما نیاز به کنسلهای قوی و سریع داریم تا یک گام بزرگ برداریم .
بزرگ به معنی یک گرافیک سترگ و عظیم .
یک GPU به صورت دیوانه وار قوی به اندازه 4 برابر قویتر از NVIDIA 590
یک میزان MEMORY یا حافظه دیوانه وار که حداقل 8 گیگابایت باشد .
من از مایکروسافت و سونی مقدار حافظه میخوام این بزرگترین فاکتور برای گرافیک خواهد بود من واقعا دوست دارم کنسولهای نسل بعد حداقل 8 گیگ حافظه داشته باشند .
من بسیار باور دارم که همین حالا ما میتونیم جزئیات AVATAR را توی گرافیک REAL TIME بیاریم ولی الان وضعیت بازار طوری هست که این گام بزرگ بسیار به تاخیر افتاده (منظور یعنی الان هرکسی یک سیستم HIGH END تو خونه هاشون ندارند. )
http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=444402

27916237646263108043.jpg

----------------------------------------------------------------------------------

از دوستان و بعضی ها خواهش داریم دوباره نیان کرایتک را ترور کنن !

آخرین ویرایش:

ویلی

کاربر سایت
Mar 17, 2011
266
انگار یه بقال می خواد بره از amd چیپ بخره بحث فروش 10 ها میلیون چیپ در عرض 6 سال هست . اگر amd روی هر چیپ یه دلار هم سود کنه در پایان 6 سال اگر ماکرو بتونه 50 میلیون کنسول بفروشه یعنی amd تونسته 50 میلیون دلار سود کنه . میشه 50 میلیارد تومن در عرض 6 سال کمه؟ اونم برای یه تکنولوژِی که 6 سال قبلش گرون بوده و بعد از 6 سال دیگه ارزشش به 20 دلار هم نمیرسه! همین الان پردازنده rsx که تو ps3 هست فکر میکنید چه قدر ارزش داره؟ برای یه شرکت تولید کننده سخت افزار مثل amd بهترین و سو ده ترین چیز اینه که خط تولید یک محصول از رده خارجش سالها کار کنه . شاید 2 سال اول فروش چیپ سودی برای amd نداشته باشه . ولی از سال سوم به بعد چی؟ پس amd خیلی قیمت رو میشکونه اونم برای ماکرو و کنسول که 6 سال میخواد بفروش بره. بقال سر کوچه ما با این حساب سر انگشتی میتونه بره amd رو متقاعد کنه که amd جان چیپی که 1 سال به قیمت 400 دلار میکنی تو پاچه مصرف کننده به من به مدت8 سال بده 100 دلار! هنوز ps2 داره فروش میکنه!

Mehrdad

کاربر سایت
Nov 23, 2009
2,242
نام
Big Boss

monan900

کاربر سایت
Jul 21, 2011
55
من یادمه سال 2006 x360 420 تومن گرفتم
همون زمان یه پی سی گرفتم یه میلیون
مشخصات پی سی
ram 512
cpu 3
graphic 5200)256)
مضحصات xbox
ram 512
cpu 3.2
خوب این رد درنظر بگیرید که این که مشخصات مشخصات برابره اما قدرت xbox 5 الی 6 برابر پی سی بود . xbox با پی سی های امروزی رقابت می کنه(هر چند سطحش پایین تره)
این که کرایتک این حرف ر. زیاده هم بی راه نگفته چون منظور اونا کاراییه یعنی با همین مشخصات می تونن کاراییه 4 برابر نسل پی سی رو رندر کنن چون هسته سیستم عامل کنسول زیره 100 mb رم می خواد اما پی سی چی.پی سی به دلیل داشتن حالت مولتی تسکینگ خیلی از کارایی سیستم هرز می ره.
حالا باید منتظر موند و نسل بعد رو دید(این که من گفتم دقیقا همین اتفاق نمی افته فقط یه نظریه بود که بگم نشدنی نیست)
الان رم 8 و پردازندههفت هسته اگه روی کنسول سوار بشه می دونید چه قدرتی داره(مشخصات با پی سی امروزی برابره ولی کارایی اون خیلی بیشتره)

• Like
Reactions: TOP Game

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
این آواتار چیه همه بهش گیر دادن و اینو مثلا می زنن؟! توی جلوه های ویژه به نظرم فیلم هایی هست که خیلی خیلی بهتر از این فیلم کار کردن که ماله چندین سال قبل هستن
کرایتک هم به همین خیال باشه.
کلا هرچیزی که موفق باشه; ایرانی ها ساز مخالفش رو میزنن.
فروش میلیاردیش باعث کهیر میشه یا چیز دیگه؟

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
دقیقا همینه !!!
نسل بعد کنسول ها باید به قدری قوی باشه که حداقل بتونه این انتظارات رو در ابتدا براورده کنه !!
حالا یه چند سالی طول میکشه تا بشه از نهایت قدرتش استفاده کرد :d
------------------
در حدی که حداقل بتونه 40% از اون فیوچر های انریل انجین رو هم نشون بده !!! (اون ویدیو خفنه)

Fusion

کاربر سایت
Sep 21, 2006
1,208
نام
هکر SQL INJECTION
وقتی جان کارمک میگه نسل بعدی گیم ها بر اساس متود های GPU Race, Ray Tracing, Voxels میشه فهمید که چه توانی دارن
مجتمع شدن پردازنده های هم به این موضوع کمک شایانی میکنه (CGPU) دیگه نمیشه گفت این دو نوع پردازنده جداگانه برای خودشون کار میکنن و یا ارتقا پیدا میکنن و در نسل بعد شدیدا به هم وابسته هستن
حتی اگر جدا از هم کار کنن معماری داخلی که نسل بعد ترسیم شده شدیدا وابسته تر شدن
این موضوعات میشه در هر سه نسل انقلابی کمپانی اینتل و ای ام دی و انودیا دید
در مورد همین رم XDR دوستان اشاره کردن جالب اینجا ست که سری بعدی پردازنده ای گرافیکی َAMD که با معماری Fusion نوع رم های XDR استفاده میکنه نوع ارتقا یافته اون به نام XDR-2

38389e0d-d01b-4681-98e7-a0e87ffb5bf5.jpg

به احتمال کنسول بعدی میکرو که از چیپست های ATI میخواد بهره ببره از این سری باشه

• Like
Reactions: Polaris

Breaking Rules

کاربر سایت
Feb 4, 2011
486
وقتی از Gabe newell راجع به آینده PC Gaming در 5 سال آینده سوال میشه و اینجوری جواب میده :
?Where do you see the PC games industry in the next five years
That's always a suicide mission to try to answer that question. You always end up saying stuff that has nothing to do with what happened. There are certain things that you can plan on. Five years from now, PCs will be 32 times as fast. Graphics hardware will be 100 times as fast. We'll have gigantic memory storage. We'll be seeing 50-plus gigabyte memory systems
میشه راحت حدس زد که کنسولهای نسل بعد هم خیلی قدرتمند هستن​

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,789
نام
شیخ صدرا
نسل بعد ـم احتمالا اوایل نسل کنسولا سخت افزار خیلی پیشرفته ایی دارن طوری که داشتن یه pc در اون حد خیلی هزینه خواهد داشت.
ولی کم کم دوباره به یه تعادل میرسه بعد 2 سال.

XagroX

کاربر سایت
Dec 1, 2008
1,268
نام
عرفان
... قیمت سخت افزار کنسول چه ربطی به کارت گرافیک داره .. اویل که ps3 اومد قدرتش حد اقل دو برابر 7800 های اون دوره بود که قیمت هر کدومش حداقل 600 700 دلار بود .. الان gpu های موبایل چیزی نمونده gpu های پر مصرف رو ترور کنن .. انتظار زیادی نیست .. هر چند بیشتر از این هم نمیشه انتظار داشت .. خیلی خوشبین باشیم همونطور میشه که کرایتک میخواد ... کرایتکی ها نفهم و خیالپرداز شدن و هیچی نمیفهمن اونوقت دوستان از اینجا تونستن تشخیص بدن

shefer

کاربر سایت
Aug 27, 2009
2,365
نام
mazyar
اقا اصلا حرفای شما درست واصلا فرض میگیریم amdمجانی به ماکرو چیپ گرافیک میده حالا گیریم از قویترین چیپ پردازنده زمان خودش هم استفاده کرد...
با مشکل مصرف برق زیاد وحرارت تولیدی زیاد میخواید چی کار کنید؟
شما که از تکنولوژیهایی که amd در حال حاضر داره روشون کار میکنه خبر داری؟ اگه خبر داری که الان تحقیقات و توسعه اونا تو چه مرحله ای قرار داره خب پس بیا اینجا برا ما هم بگو تا توجیه بشیم اگه خبر نداری پس این حرفایی هم که میزنی بی ربطه. ضمنا همین دو سال پیش بود که شرکتا برا خنک کردن gpu های سری 200 انویدیا هم با مشکل مواجه بودن ولی الان غولهایی مثل 580 رو هم با سیستمهای جدید خنک میکنن اینکه شما فقط جلو پای خودتو نگاه میکنی و اینده رو پیش بینی میکنی اصلا درست نیست.ضمنا با اومدن تکنولوژی های جدید و افزایش تقاضا ، قیمتها به راحتی شکسته میشن. یه کمپانی مثل مایکرو یا سونی مثل شما پیش بینیهای خودش رو تا یه ماه بعد انجام نمیده بلکه اونا برنامه های استراتژِکشون همگی دراز مدت و چند سالست. ادامس نمیخوان بفروشن که به فکر سود اونم ظرف چند ماه باشن !

!AtMoSpHeRe

کاربر سایت
Nov 19, 2005
2,424
آقا جون ، گفتن به اندازه 4عدد 590 قدرت داشته باشه نه اینکه اندازه این کارت ها رو تو ذهن مبارکتون تجسم کردید که آره باید 6 تا کیس باشه یه 10تا پاور 1000w هم روی هر کدومش نصب باشه !!!
اصلا اینی که گفتن 4x590 باشه یه مثال بوده شما جدی نگیرید زیاد ! بیخیال ... :d

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,179
نام
ماکان
خیلی خوب اما قیمت این سخت افزار چقدر میشه؟ فکر میکنید چند نفر حاضرن برای همچنی کنسولی پول بدن؟

سونی با ان همه اعتبار و محبوبیت امد یه کنسول 600 دلاری داد بیرون مثل اسب تو گل گیر کرد و به چیز خوردن افتاد، بعد اینا پیشنهاد همچین سخت افزاری رو میدن؟

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,128
نام
حسین
من فکر میکنم اینا خودشونم موندن چه جوری میخوان نسل جدید رو شروع کنن چون سخت افزار مورد نیاز کنسولها برای نسل بعد خیلی خیلی باید قویتر باشه و همین باعث میشه قیمتش فضایی بشه.خدا عالمه چه بلایی میخوان سر جیب مبارک بازیبازها در بیارن:d

孢子

کاربر سایت
Oct 24, 2008
1,319
خیلی خوب اما قیمت این سخت افزار چقدر میشه؟ فکر میکنید چند نفر حاضرن برای همچنی کنسولی پول بدن؟

سونی با ان همه اعتبار و محبوبیت امد یه کنسول 600 دلاری داد بیرون مثل اسب تو گل گیر کرد و به چیز خوردن افتاد، بعد اینا پیشنهاد همچین سخت افزاری رو میدن؟

خب دلیلش این بود که سونی توی کنسولش واقعا از فناوری های جدید و ناشناخته استفاده کرد بود که هزینه تحقیقاتش سر به فلک کشیده بود !
1 CPU CELL
2 بلوری

ولی نسل بعد با ارتقای همین قطعات میشه انتظارات سازنده های بزرگی همچون کرایتک رو براورده کرد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر