سریال Game Of Thrones [ اسپویل تا آخرین اپیزود پخش شده آزاد میباشد ]

بهترین فصل از نظر شما دوستان

• مجموع رای دهنده‌ها
    164
  • نظرسنجی بسته شده است .

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,234
نام
Mohammad
راستی مگه پیشگویی نشده بود که سرسی تنها سه فرزند خواهد داشت؟!

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

چرا این پیشبینی منو نادیده بگیر :))‌ از اون پیشبینی ها بود که هیچوقت اتفاق نمیوفته

Night King با اون اژدها خیلی خفن میشه کی میخواد جلوشو بگیره :|

والا این چیزی که ما دیدیم شاه شب همین الانشم توقف ناپذیر به نظر میرسه
تازه دوستان دقت کنن ما هنوز ارتش اصلی مرده ها رو ندیدیم
فقط تو یه سکانس تو اول فصل دیدم چهار پنج تا غول داشتن نامردا :|

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,105
نام
پویان
اگه سرسی و لنیسترا به جنگ علیه نایت کینگ بپیوندند یه سلاح خیلی خفن خواهند داشت به نام آتش وحشی!!
یه ماده عجیب که دست کمی از آتش اژدها نداره و حتی سنگ رو هم ذوب میکنه! آتش وحشی این ویژگی رو داره که تا چندین روز همچنان شعله ور بمونه و خاموش نشه!

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,234
نام
Mohammad
اگه سرسی و لنیسترا به جنگ علیه نایت کینگ بپیوندند یه سلاح خیلی خفن خواهند داشت به نام آتش وحشی!!
یه ماده عجیب که دست کمی از آتش اژدها نداره و حتی سنگ رو هم ذوب میکنه! آتش وحشی این ویژگی رو داره که تا چندین روز همچنان شعله ور بمونه و خاموش نشه!

کلا اگر سرسی بپیونده قدرت انسان ها در مقابل مرده ها پیشرفت چشمگیری میکنه
خود جیمی به همراه باقی مانده ارتش لنیستر ها
بخشی از ارتش تایرل ها که به رندل تارلی وفادار بودن
خود شخیصت بران :D
اون مستر کایبرن که انصافا مغز به درد بخوری داری
و صد البته سر گرگور کلگین قدیم یا به عبارتی سر آرمسترانگ جدید
و از همه مهمتر یورون گریجوی که اگر نیمی از شخصیت کتابش هم باشه برای خودش هیولاییه

اما در نهایت ایجاد یه صلح تو این قاره باعث میشه کل انسان ها تو یک جهت صف ببندن و کلی داستان رو هیجان انگیز میکنه به شرطی که موفق نشن شاه شب رو شکست بدن
حال نمیکنم سریال یه پایان خوش این سبکی داشته باشه
دوس دارم دیر شده باشه برای اتحاد

3RFAN

کاربر سایت
Jul 6, 2014
84
نام
ERFAN
کلا اگر سرسی بپیونده قدرت انسان ها در مقابل مرده ها پیشرفت چشمگیری میکنه
خود جیمی به همراه باقی مانده ارتش لنیستر ها
بخشی از ارتش تایرل ها که به رندل تارلی وفادار بودن
خود شخیصت بران :D
اون مستر کایبرن که انصافا مغز به درد بخوری داری
و صد البته سر گرگور کلگین قدیم یا به عبارتی سر آرمسترانگ جدید
و از همه مهمتر یورون گریجوی که اگر نیمی از شخصیت کتابش هم باشه برای خودش هیولاییه

اما در نهایت ایجاد یه صلح تو این قاره باعث میشه کل انسان ها تو یک جهت صف ببندن و کلی داستان رو هیجان انگیز میکنه به شرطی که موفق نشن شاه شب رو شکست بدن
حال نمیکنم سریال یه پایان خوش این سبکی داشته باشه
دوس دارم دیر شده باشه برای اتحاد
خیلی بعیده به نظرم اتحاد واقعی-اون سرسی و بیلیش حاضرن همه چی فدا شه ولی هفت اقلیم رو به دست بگیرن .
ولی اگه چنین اتحادی پیش بیاد چرت و پرت میشه خیلی .

آقا یه سوال برام پیش اومده این آتیشی که اژدها میزنه انرژی خالصه . اژدهای مرده غذا نمی خوره میخواد انرژی از کجا بیاره واسه آتیش :D حالا بگیریم یخ تولید کنه بازم میخواد دیگه یه چیزی ...

آخرین ویرایش:

N-I-M-A

کاربر سایت
Sep 8, 2013
1,585
نام
Nima
خب طبق گفته های Nikolaj Coster-Waldau در نقش Jaime Lannister فیلم برداری فصل 8 از ماه October شروع میشه! پس به احتمال اینکه فصل بعد هر قسمت از فیلم ممکنه 90 دقیقه باشه و فیلم برداری هر قسمت هم 1 ماه طول بکشه, حدسم میزنم که اواخر 2018 بیاد بیرون8-|! خدا صبر بده به همه دوستان:D.
پرومو قسمت بعد هم خیلی خوف میزنه!! 81 دقیقه هم هست. Night King هم سوار بر اژدها چه شود8->. راستی دلم نمیاد از قهرمان واقعی داستان یا همون Azor Ahai چیزی نگم.
1xmp_mv5bmjm5ntixndc1nl5bml5banbnxkftztgwnzqxntu2ote_._v1_uy317_cr4,0,214,317_al_.jpg

من هیچ دانشی تو موسیقی ندارم ولی به جرعت میشه گفت که GOT بدونه موسیقی رامین جوادی شاید اینقدر جذاب نمیشد. اون آهنگ تیتراژ اول سریال که مو به تن هر آدمی رو سیخ میکنه و همین الان تو این قسمت 6 وقتی که Danny با اژدها وارد میشه و بقیه رو نجات میده. کارش حرف نداره^:)^.

daenerys&jon

کاربر سایت
Aug 22, 2017
12
دلم اومد پیشبینیم رو بنویسم و اون اینه که:
داخل سریال وقتی مرده زنده میشه، پس امکان اینکه دنریس باردار بشه زیاده. در قسمت قبل تیریون لینستر وقتی با دنریس صحبت می کرد، دنریس گفت تنها بچه های من اژدها هستن و در ادامه تیرون لینستر منظورش این بود که شخصی بخوبی دنریس وجود نداره و فکر می کرد که در آینده اگر دنریس بمیره ، چه کسی بمانندش پیدا میشه(اونجا که گفت در جنگ با لینسترها هزاران تیر بسمت شما پرتاب شد و امکان داشت یک تیر برخورد کنه). ناگهان دنریس به تیرون گفت که تو به مرگ من هم فکر کردی، در ادامه دنریس با ناراحتی گفت که وقتی تاج رو بر سر گذاشتم ، جانشین تعیین میکنم (ناراحتی بخاطر اینکه نازااست).(تاکید به جانشین داشتن دنریس، در سریال با قوت دیده شد)
لازم بذکره که کسی نمی تونه رابطه عاشقانه دنریس و جان رو انکار کنه(در قبل دیگران عاشق دنریس شدن، اما اینبار دنریس عاشق جان شده).(حتی در جلسه ای که دنریس و تیرون و جان و همپیمانان نشسته بودن، وقتی جانگفت من میرم اون طرف دیوار ، نوع نگاه دنریس به جان، طوری بود که مورمونت به دنریس نگاه کرد و تعجب کرد و در ادامه در اونطرف دیوار مورمونت به جان گفت شمشیر پدرم مال تو و در ادامه برای فرزندانت هست ؛نگاه مورمونت لحظه ای که میگه "فرزندانت" ، جالبه )
ازدواج با خانواده، در تارگارین ها ،جز سنتشون بوده.
اگر بخواهیم پایان خوشی برای سریال متصور شویم اینه که:
---مردم دیگه به سرسی علاقه ندارن و حتی برادرش جیمی هم علاقه نداره و عقل حکم می کنه که سرسی فقط یک تخت داره که رویش نشسته و هیچ سپاهی نداره و مرگ در انتظارشه(سرسی بنوعی از قبل جنگ رو باخته و نیاز به جنگ برای شکستش نیست)(یکی بالاخره سرسی رو میکشه)
---جان پادشاه شب و ارتشش رو بکمک دنریس شکست میده که البته جان نقشش در این شکست ، پررنگتره.
---جان در هنگام شکست دادن پادشاه شب، با افتخار کشته میشه.(اونی که شش بار زنده شده بود به جان گفت که ما زنده شدیم که برای هدف بلندتری بمیریم).
---در چند قسمت گذشته، در سریال، بارها با تاکید گفته شده که ،دنریس نازا است؛ لذا باردار شدن دنریس بنوعی ،معجزه است؛ مثل زنده شدن جان است.(سریال داره تاکید می کنه دنریس نازاست تا معجزه ای بوقوع بیاد)
---وقتی پادشاه شب شکست بخوره و نابود بشه و در این راه جان با افتخار بمیره ، دنریس بر تخت آهنین منشینه در حالی که با معجزه خدای نور، بادرار شده و در این هنگام جانشین دنریس مشخص میشه.

بنظرم زیباترین پایان برای این سریال می باشد.

آخرین ویرایش:

WTF?

کاربر سایت
Mar 27, 2015
1,087
نام
محمد
اپیزود 6

------------------------------------

خب بالاخره کارگردان به حرف اومد و ماسمالی کرد تایم لاین اپیزود رو

‘Game of Thrones’ Director Explains That Iffy Timeline in “Beyond the Wall”

We were aware that timing was getting a little hazy. We’ve got Gendry running back, ravens flying a certain distance, dragons having to fly back a certain distance…In terms of the emotional experience, [Jon and company] sort of spent one dark night on the island in terms of storytelling moments. We tried to hedge it a little bit with the eternal twilight up there north of The Wall. I think there was some effort to fudge the timeline a little bit by not declaring exactly how long we were there. I think that worked for some people, for other people it didn’t. They seemed to be very concerned about how fast a raven can fly but there’s a thing called plausible impossibilities, which is what you try to achieve, rather than impossible plausibilities. So I think we were straining plausibility a little bit, but I hope the story’s momentum carries over some of that stuff.

موندم چرا تو فصلای قبل این Plausible impossibilities وجود نداشت.. یک فصل طول می کشید تا کارکتر از نقطه ی A به B برسه.. خودش هم قبول داره داستان پلات هل داره..
نکته ی بعد اینه که زنجیر ها رو از کجا آوردن وایت واکرا؟ کی رفت تهه آب زنجیرو بست به اژدها به اون بزرگی که بقیه بکشنش بالا؟ وایت واکر زیر آبم میتونه زندگی کنه؟؟ اگر آره چرا اونایی که نوبتی میوفتادن تو آب شنا نکردن بیان بالا... اژدهای دنریس ده قدم با نایت کینگ فاصله داشت. چرا اونو ول کرد اون یکی اژدها رو زد؟

بدانید و آگاه باشید که یه چیزی هست به اسم (غیرممکن های پذیرفتنی :)) ) شیش فصل رو هم اینطوری جلو میبردید سریال دو سال پیش تموم شده بود. با این حال همچنان معتقدم GoT استانداردترین سریال تلویزیون در حال پخشه. این سریال قبلاً انقدر به جزئیات اهمیت میداد که خواه نا خواه ما به عنوان بیننده هاش نکته بین و دقیق شدیم. اپیزود شش میتونست خیلی بهتر باشه اگر موارد بالا نبود.

noctis-sm3

کاربر سایت
Jul 23, 2014
2,499
نام
mohammad
دلم اومد پیشبینیم رو بنویسم و اون اینه که:
داخل سریال وقتی مرده زنده میشه، پس امکان اینکه دنریس باردار بشه زیاده. در قسمت قبل تیریون لینستر وقتی با دنریس صحبت می کرد، دنریس گفت تنها بچه های من اژدها هستن و در ادامه تیرون لینستر منظورش این بود که شخصی بخوبی دنریس وجود نداره و فکر می کرد که در آینده اگر دنریس بمیره ، چه کسی بمانندش پیدا میشه(اونجا که گفت در جنگ با لینسترها هزاران تیر بسمت شما پرتاب شد و امکان داشت یک تیر برخورد کنه). ناگهان دنریس به تیرون گفت که تو به مرگ من هم فکر کردی، در ادامه دنریس با ناراحتی گفت که وقتی تاج رو بر سر گذاشتم ، جانشین تعیین میکنم (ناراحتی بخاطر اینکه نازااست).(تاکید به جانشین داشتن دنریس، در سریال با قوت دیده شد)
لازم بذکره که کسی نمی تونه رابطه عاشقانه دنریس و جان رو انکار کنه(در قبل دیگران عاشق دنریس شدن، اما اینبار دنریس عاشق جان شده).(حتی در جلسه ای که دنریس و تیرون و جان و همپیمانان نشسته بودن، وقتی جانگفت من میرم اون طرف دیوار ، نوع نگاه دنریس به جان، طوری بود که مورمونت به دنریس نگاه کرد و تعجب کرد و در ادامه در اونطرف دیوار مورمونت به جان گفت شمشیر پدرم مال تو و در ادامه برای فرزندانت هست ؛نگاه مورمونت لحظه ای که میگه "فرزندانت" ، جالبه )
ازدواج با خانواده، در تارگارین ها ،جز سنتشون بوده.
اگر بخواهیم پایان خوشی برای سریال متصور شویم اینه که:
---مردم دیگه به سرسی علاقه ندارن و حتی برادرش جیمی هم علاقه نداره و عقل حکم می کنه که سرسی فقط یک تخت داره که رویش نشسته و هیچ سپاهی نداره و مرگ در انتظارشه(سرسی بنوعی از قبل جنگ رو باخته و نیاز به جنگ برای شکستش نیست)(یکی بالاخره سرسی رو میکشه)
---جان پادشاه شب و ارتشش رو بکمک دنریس شکست میده که البته جان نقشش در این شکست ، پررنگتره.
---جان در هنگام شکست دادن پادشاه شب، با افتخار کشته میشه.(اونی که شش بار زنده شده بود به جان گفت که ما زنده شدیم که برای هدف بلندتری بمیریم).
---در چند قسمت گذشته، در سریال، بارها با تاکید گفته شده که ،دنریس نازا است؛ لذا باردار شدن دنریس بنوعی ،معجزه است؛ مثل زنده شدن جان است.(سریال داره تاکید می کنه دنریس نازاست تا معجزه ای بوقوع بیاد)
---وقتی پادشاه شب شکست بخوره و نابود بشه و در این راه جان با افتخار بمیره ، دنریس بر تخت آهنین منشینه در حالی که با معجزه خدای نور، بادرار شده و در این هنگام جانشین دنریس مشخص میشه.

بنظرم زیباترین پایان برای این سریال می باشد.
این زیباترین پایان برای یک سریال به این دارکی نمی تونه باشه... این چرت ترین و هندی ترین پایان برای این سریال می تونه باشه...:D
ـــــــــ
من نمی دونم ملت از چیه این دنریس خوششون میاد... من از فصل اول منتظر مرگ این خانوم هستم... واقعا چی داره؟ خیلی ها به اریا هم گیر می دادن منم از بازیگرش خوشم نمیاد... ولی حداقل نشون از شجاعتشه داستان پشتش بود... ولی دنریس نه اصلا از داستانش خوشم میاد نه اصلا نوع بازی... فردی هست که از خودش هیچی نداره... به حروmزادh بودنش حتما می باله:D... از اول سریال با خوش شانسی طرف هست... یک فرد کاملا بی فکر و عدم شعور رو در این خانم میشه دید که بار ها ثابت کرده غیر از همین قسمت اخر اصلا فکر نداره مجبوره به مشاورهاش فقط گوش بده و باز اگه مشاور هاش اشتباهی راهنمایی کنن به خاطر بی شعور بودنش باز به اونا وابسته هست... واقعا از خودش چی داره؟ چون اژدها داره فرد لایقی برای حکومت هست؟ از خودش هیچی نداره جز همخوaبی با افراد قدرت مند برای بالا بردن خودش... ماشاالله هم همیشه مثل دختر های شاخ دبیرستانی اینتسا عاشق معروف ها میشن اینم همونه:| یعنی هر بار که میگه من زاده طوفانم.. می خوام بالا بیارم...:D یاد این تئاتر های دانش اموزی میوفتم که با صدای بلند ادبی حرف می زنند:))
ــــــــــــ
من دو حالت برای اینکه چه کسی ازور اهای هست پیشبینی می کنم... یک اولا که داستان و کتاب سعی کرده برخلاف پیشبینی مخاطب جلو بره... از اول تا الان... پس خیلی ها فکر می کنن دنریس ازوراهای نیست... برای همین یوقت به سرشون می زنه ملت رو ترول کنن بگن این همون ازوراهای بوده:)) که اینطوری بشه باید کل داستان رو گل بگیرن...
ولی حالت دوم یعنی غیرپیشبینی بودن داستان هست... که باید دور ازور اهای بودن جان و دنریس رو خط بکشیم...
که افراد زیادی می تونن ازوراهای باشن...
من نظر خودم رو میگم... من فقط تئوری هارو خوندم و سریال رو دیدم کتاب رو نخوندم...
اول بگم که هیچ جا به عنوان فکت گفته نشده که خون اژدها باید طرف داشته باشه...

جیمی: شاید خیلی ها شخصیت منفی بدوننش... ولی واقعا انسان باشرافتی هست حداقل تو سریال... و پرت کردن برن رو از کارهاش فاکتور بگیریم نشون از عادل بودنش داره... الان جرمش شاید رابطه با سرسی باشه که اگه این نکته منفی باشه خاندان تارگرین رو باید کلا حساب نکرد... چه کسی عاشق تر از جیمی رو ما تو سریال می بینیم؟ دیوانه وار عاشق خواهرشه... خیلی ها فرزندانشون رو به همسرشون ترجیح میدن ولی برای جیمی سرسی همیشه فرای هر زنی هست... تعصب... عشق... وفداری رو میشه در جیمی دید... شخصا دوست دارم اون قهرمان جیمی باشه...فردی که سر قولش موند و در اوج عصبانیت وقتی اعتراف اولنا رو شنید باز رو عهدش موند نخواست زجرش بده... با فدا کردن سرسی می تونه یکی از کاندید های اصلی برای قهرمان داستان باشه...

تیریون:تا اونجایی که دیدم میگن اسناد زیادی هست که لنستر نیست و تارگرین هست... و بارها پدرش هم این موضوع رو به خودش گفته بود... برگردیم به زمانی که شی رو کشت... برخلاف جان و دنریس معشوقه هاشون به وسیله خودشون فدا نشدن... ولی تیریون با دست خودش شی رو به قتل رسوند...و یکی از زیباترین سکانس های سریال برای زمانی بود که ارتش رو فرمانروایی می کنه... با اینکه می دونه توان خاصی نداره... ولی باز کارش رو می کنه... و فردی باهوش و زیرک هست... برخلاف جیمی که کسی نقصشو می زنه تو سرش ناراحت میشه... تیریون عادی با این قضیه کنار میاد یعنی در ظاهر... حتی جان اسنو اوایل سریال کسی لقب حروmزاده رو می داد اولش یکم مکث می کرد ولی تیریون نه... این قسمت اخر شاید ربطی به ازوراهای نباشه ولی نشون میده واقعا شخصیت های بهتری هست که بعضی ها دنریس رو قهرمان می دونن...

مرموز ترین شخصیت داستان از دید من واریس هست: با تئوری هایی که میگن پری دریایی هست یا زن هست کاری ندارم...ولی به طرز عجیبی تا اینجای کار برخلاف بقیه شخصیت ها ظاهر واقعیش رو ما ازش خبر نداریم...یکی از نشانه های ازور اهای بودن فدا کردن عشق هست... سوالی که ‌‌ذهن ادم رو در گیر می کنه... در این سریال بخصوص ارتش دنریس نشون میده کسانی که اخته شدن و یا خواجه ها هم... عاشق میشن... تمایل باز هر چند از فرد عادی کمتر ولی باز براشون وجود داره... ولی چرا همچین رفتاری از واریس نمی بینیم؟ اگه زن عادی باشه که هر زنی تمایل داره خواجه هم باشه باز تمایل داره... شایدم دلیلش اینه عشقشو خیلی وقت پیش فدا کرده و ما ازش بی خبریم؟

استنیس: بارها سریال و کتاب ثابت کردن که مرگ کسی رو ندیدید باور نکنید... چرا استنیس اون قهرمان نباشه؟ به اندازه کافی هر چیزی رو داشته فدا کرده...

افراد دیگه مثل سم و سگ و... هم تو این لیست می تونن قرار بگیرن...

ولی چیزی که حدس می زنم اینه دنیای این داستان داره به سمتی میره که پادشاهی و حکومت معنی خاصی پیدا نکنه... تالی ها و تایرل ها که ازشون چیزی نمونده... سرسی هم نمی تونه بچه دار بشه... از اونطرف رمزی جواهر تیئون رو ازش گرفت... دنریس نازا هست... دورن ها هم که شاه و پادشاه مردن... کلا انگشت شمار شدن اونایی که توانایی ادامه سلسه خودشون رو دارن... تیریون و جان و گندری فکر کنم موندن:|

ولی پایان داستان هر چی میشه... یا اصلا کی قهرمان میشه مهم نیست... مرگ دنریس رو زودتر برسونن:D... من نمی دونم شاید اونورم مثل ایرانه بازیگرا با تهیه کننده و کارگردان رابطه مخفیانه دارن...:)) امیلیا هم ‌ذات خودشو تو سریال نشون داده برای داشتن قدرت فقط سوار شدن بر مرد مهمه...:)):))مارتینم خیکی هست... راحت سواری میده یهو دیدی به خاطر این اصلا داستان رو عوض کرده و دنریس قهرمان داستان شده:)):))

Silent Storm

کاربر سایت
Apr 6, 2010
1,624
نام
iMAN
دوستان کل بحثاتون یه طرف...سمول تارلی کدوم گوری مونده ...!!!! هیچ خبری ازش نیست....
اگه بفهمه دنریس باباشو داداششو کباب کرده چی میشه؟ رابطه دوستیش با جان اونقدری محکم هست که از خیر باباش بگذره ( رابطه اش با باباش خیلی خوب نبود طبق آخرین چیزی که دیدیم )...!!! از اینور با جان رفیقه ، و رفیق شفیق دنریس ، مورمونت هم به دست این نجات داده شده...!!!! عجب شیر تو شیریه این روابط سریال خداوکیلی...!!!:p

daenerys&jon

کاربر سایت
Aug 22, 2017
12
من موندم مارتین چه عشقی به سرسی داره.
سرسی رو نمی کشن تا خیال ما راحت بشه.
در طول سریال اگر دقت کرده باشید در زمان جفری ملعون، تیرون سرسی رو نجات داد و بعد از اون هم مشاورش که بنظرم بدون مشاورش هیچی نیست.
اونی که میگه دنریس هیچی نیست و دیگران کمک می کننش باید بدونه که سرسی هم بدون مشاوراش چیزی نیست.
سرسی فقط نشسته و لیوان دستشه و مثلا داره فکر میکنه ، بعد مشاورش میگه بیا فلان چیز رو نشون بدم(در طول فیلم بجز رفتن به شمال با رابرت و رفتن پیش اون کشیش ها و زندانی شدن، فکر نکنم سفر کرده باشه و سختی زیادی باشه.
دنریس در طول سریال در حال سفر بوده.(بیچاره در طول سفر، داده، سختی کشیده)
اکثر مردم داستانهای قهرمان محور رو دوست دارن.
بخواهیم یا نخواهیم، سریال بعد از گفتن دنی!، هندی شده، و طبق همین دنی گفتن میشه پیشبینی کرد چطور میشه داستان.
بدبختانه در ایران اکثر طرفداران سریال عاشق تیپ و قیافه ی سرسی و جیمی و دنریس و جان و دیالوگ های تیرون هستن.
من خودم عاشق دیالوگ های تیرون هستم.
قهرمانای اصلی داستان رو بکشن که چی بشه؟
چون جیمی خوش تیپتره ، بشه قهرمان و یا سرسی از نظر بعضی ها خوشگله.
و یا سانسا چون نازه، نباید کشته بشه.
و یا من از سرسی بدم میاد ، پس باید کشته بشه.
و یا فلانی از اول داستان،از قیافه دنریس خوشش نمیاد، پس باید کشته بشه.
اصلا کل داستان قهرمان نداشته باشه؛ که چی بشه؟
مثلا بگن اتحاد چیز خوبیه.
بنظرم داستان از اول ، قهرمان خودش رو مشخص کرده.
قهرمان کسی نیست که قدرت بازو و یا تیپ داشته باشه.
بنظرم قهرمان کسی هست که بیاد از صفر شروع کنه و ارتش بسازه و کل هفت اقلیم رو با چشم خودش دیده باشه، منطق حالیش باشه و بتونه جمعی رو متحد کنه.
اصلا منجی به کی میگن.(همه ادیان به منجی اعتقاد دارن)
نه اینکه یکشبه یکی بیاد شمشیر دستش بگیره و قهرمان بشه (مثلا جیمی) ؛ این بینهایت هندی میشه.(تو فیلم های هندی طرف یکشبه غیرتی میشه و هرچی کنارش میاد میکشه)
درسته داستان در این چند قسمت، هندی شده(منظور گفتن دنی!) ،اما، فلسفه داستان هنوز پابرجاست.

آخرین ویرایش:

daenerys&jon

کاربر سایت
Aug 22, 2017
12
بنظرم پایان داستان باید طوری باشه، که تاج و تخت مهم نباشه، و مردم خودشون بفهمن که چه کسی از اول حماسه رو آغاز کرد و در آخر حماسه ساز شد.

noctis-sm3

کاربر سایت
Jul 23, 2014
2,499
نام
mohammad
من موندم مارتین چه عشقی به سرسی داره.
سرسی رو نمی کشن تا خیال ما راحت بشه.
در طول سریال اگر دقت کرده باشید در زمان جفری ملعون، تیرون سرسی رو نجات داد و بعد از اون هم مشاورش که بنظرم بدون مشاورش هیچی نیست.
اونی که میگه دنریس هیچی نیست و دیگران کمک می کننش باید بدونه که سرسی هم بدون مشاوراش چیزی نیست.
سرسی فقط نشسته و لیوان دستشه و مثلا داره فکر میکنه ، بعد مشاورش میگه بیا فلان چیز رو نشون بدم(در طول فیلم بجز رفتن به شمال با رابرت و رفتن پیش اون کشیش ها و زندانی شدن، فکر نکنم سفر کرده باشه و سختی زیادی باشه.
دنریس در طول سریال در حال سفر بوده.(بیچاره در طول سفر، داده، سختی کشیده)
اکثر مردم داستانهای قهرمان محور رو دوست دارن.
بخواهیم یا نخواهیم، سریال بعد از گفتن دنی!، هندی شده، و طبق همین دنی گفتن میشه پیشبینی کرد چطور میشه داستان.
بدبختانه در ایران اکثر طرفداران سریال عاشق تیپ و قیافه ی سرسی و جیمی و دنریس و جان و دیالوگ های تیرون هستن.
من خودم عاشق دیالوگ های تیرون هستم.
قهرمانای اصلی داستان رو بکشن که چی بشه؟
چون جیمی خوش تیپتره ، بشه قهرمان و یا سرسی از نظر بعضی ها خوشگله.
و یا سانسا چون نازه، نباید کشته بشه.
و یا من از سرسی بدم میاد ، پس باید کشته بشه.

اصلا کل داستان قهرمان نداشته باشه؛ که چی بشه؟
مثلا بگن اتحاد چیز خوبیه.
بنظرم داستان از اول ، قهرمان خودش رو مشخص کرده.
قهرمان کسی نیست که قدرت بازو و یا تیپ داشته باشه.
بنظرم قهرمان کسی هست که بیاد از صفر شروع کنه و ارتش بسازه و کل هفت اقلیم رو با چشم خودش دیده باشه، منطق حالیش باشه و بتونه جمعی رو متحد کنه.
اصلا منجی به کی میگن.(همه ادیان به منجی اعتقاد دارن)
نه اینکه یکشبه یکی بیاد شمشیر دستش بگیره و قهرمان بشه (مثلا جیمی) ؛ این بینهایت هندی میشه.(تو فیلم های هندی طرف یکشبه غیرتی میشه و هرچی کنارش میاد میکشه)
درسته داستان در این چند قسمت، هندی شده(منظور گفتن دنی!) ،اما، فلسفه داستان هنوز پابرجاست.
اگه شما و بقیه مردمی که خودتون معرفی می کنید از این داستان دنبال اون چیزی هستند که شما میگید... پس منطقتون اندازه کتاب های کودکان سر دکه های خیابون هست:))

daenerys&jon

کاربر سایت
Aug 22, 2017
12
اگه شما و بقیه مردمی که خودتون معرفی می کنید از این داستان دنبال اون چیزی هستند که شما میگید... پس منطقتون اندازه کتاب های کودکان سر دکه های خیابون هست:))
دقیقا منم مثل شما دنبال چیزی هستم که شما میگید.
خودتون مکانی که کتابهای کودکان موجود ست رو گفتین.
پس شما هم اون کتابهای کودکان(؟) رو خونده اید.:))
گفتم هرکسی برای داستان منطقی داره؛
یکی منطقش قیافه است.
یکی منطقش فیلم های هندیه فیلم هندی نگاه میکنه دوست داره طرف یکشبه بشه سوپرمن(مثلا جیمی بشه قهرمان)
و........
خودتون گفتین که فلان چیز هندی است(پس شما هم فیلم هندی نگاه می کنید)
بنظرم منطق شما برگرفته از فیلم های هندی و کتابهای کودکانه سر دکه های خیابونتون هست=))
اگرچه کتابهای کودکان می تواند به کودکان ، قهرمان بودن و ادب را بیاموزد.
کتابهای کودکانه را برای کودکان می نویسند، که رفتار خوب، اخلاق و ادب رو یاد بگیرن، که یک زمانی مثلا از کلمه "چرت ترین" استفاده نکند.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: mahdi-ps4

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر