سرخط خبرها

• Thread starter Thread starter FaRd!N
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز
فکر میکنم کسایی که این لیست رو دادن یا گیمر تازه کارند یا اینکه خیلی سلیقه درب و داغونی دارند.:دی
بازی های معرفی کردن بد نیست توی لیست بعضی بازی هایی که کمتر توجه بهشون شده و با ارزش هستن معرفی شده ولی خوب نه همشون جای خیلی از بازی ها از جمله RDR2 و ویچر 3 و... خالیه

چطور میشه چنین لیستی ساخت ولی RDR2 داخش نباشه؟ :دی
این لیست ها اکثرا نظر شخصی یه گیمری هستش زیاد حالت تواضع نداره!
مثلا از لیست میشه فهمید طرف از بازیهایی که المان RPG دارن حال میکنه(و گاها پلتفرمر)، پس طبیعیه یه بازی مثل RDR2 توی لیست نباشه.

سایت یوروگیمر به مناسبت ۲۵ سالگی خودش، یه لیست ۱۰۰ تایی داده از بهترین بازی‌هایی که می‌شه الآن به راحتی سراغشون رفت. یعنی لزوماً نمی‌شه به لیست گفت «۱۰۰ بازی برتر تاریخ» و ممکنه یه سری از بازی‌ها باشن که زمان خودشون خیلی هم عالی و حتی انقلابی بودن، ولی الآن امکان تجربه کردن‌شون به راحتی فراهم نیست. ولی بازی‌های این لیست هم در حال حاضر کیفیت بالایی دارن و مکانیزم‌هاشون قدیمی نشده، هم دم دست هستن و ملت می‌تونن روی پلتفرم‌های این سال‌ها تجربه‌شون کنن.
من با یه سری از بخش‌های لیست موافق نیستم و یه سری از بازی‌های دیگه رو به بعضی از اینا ترجیح می‌دم، ولی به هر حال چون لیست متفاوتیه و از طرف یه رسانه معروف و قدیمی هم منتشر شده، به نظرم بد نبود اینجا بذارم. :دی

d57c06_241.jpg

88b906_242.jpg

789406_243.jpg
Tunic رتبه دوازده؟
Bruh...

• Like
Reactions: Dinosaur
در دفاع از لیست های این چنینی:

مشکل قشر زیادی از گیمر ها اینه که فقط یه ژانر تکراری رو بازی میکنن (حالا بعضی ها شوتر بعضی ها اکشن ادونچر و...)
و بعدم از کمبود کیفیت و نوآوری مینالن!

غافل از اینکه اتفاقا مهم ترین ویژگی و انعطاف پذیری مدیوم گیم تنوع ژانری هست.
اینکه ژانر های مختلف بازی هیچ گونه شباهتی بهم ندارن، و گاها حتی زیر ژانر های یه ژانر مشخص (مث استراتژی) بشدت متفاوت ان.

این لیست یورو گیمر شدیدا سعی کرده تنوع ژانری رو حفظ کنه و همش بازی های مین استریم و اکشن ادونچر رو نیاره
برای همون نبود GoW و رد دد و ... قابل بخششه چون از اون طرف میبینیم هر چی توش هست تو ژانر خودش حرفی برا گفتن داره.
و تو ژانر مین استریم اکشن ادونچر هم اومده زلدا BotW اورده که مسترکلاس اکشن ادونچر اوپن ورلد هست (برا من به راحتی بالاتر از حتی rdr قرار میگیره)

من از تنها انتخابی که تعجب کردم AC Odyssey بود. خودم بازی نکردم ولی فک نکنم نسبت به ویچر چیز خاصی داشته باشه؟ بهرحال کنجکاو شدم راجع بش

لیستی که توش Uncharted و Gears of War و God of War و RDR2 نیست، هیچ جای دفاعی نداره:دی

البته کلا این لیست ها از نظر من فاقد ارزش و اهمیتن و نشون دهنده هیچی نیستن، جز سلیقه با بی سلیقگی تهیه کنندگانش. هرکسی میتونه با توجه به سلایق و اولویت هاش یه لیستی داشته باشه. اما اگرم بخوایم باز یه لیستی داشته باشیم باید یه مبنا و استدلالی برای انتخاب ها وجود داشته باشه. یعنی اول بازی "برتر" تعریف بشه، بدونیم به چی داریم میگیم خوب و متر و معیارمون چیه، بعد بر اساس اون بگیم حالا این لیست این معیارهارو دارن. وگرنه میشه یه چیز به شدت سلیقه ای که تازه سعی میکنه منباب تفاوت و بدیع بودن و چه بسا ویو خوردن یه سری بازی رو تعمدانه اسکیپ کنه و یه سری دیگه رو الکی بزاره تو لیست.

البته کلا این لیست ها از نظر من فاقد ارزش و اهمیتن و نشون دهنده هیچی نیستن،
خب ارزش و اهمیتش که صرفا معرفی بازی به کسی هست که روش کلیک میکنه،
که این کار هم وقتی تنوع بازی ها حفظ بشه بهتر اتفاق میافته تا اینکه یه سری بازی مین استریم که کل دنیا میشناسن رو بیاره.

اگه منظور از ارزش و اهمیت میزان تاثیر گذاری یا بزرگ بودن بازی ها باشه که خود توضیحاتش گفته هدف این نبوده.
در کل جو بازیسنتر تضاد داره با چنین چیزایی و خیلی بازی های مهم و جالب هستن که تاپیکشون سالی یبار هم بالا نمیاد یا اصلا تاپیک ندارن
پس طبیعیه همچین چیزی تحویل گرفته نشه.

مشکل قشر زیادی از گیمر ها اینه که فقط یه ژانر تکراری رو بازی میکنن (حالا بعضی ها شوتر بعضی ها اکشن ادونچر و...)
و بعدم از کمبود کیفیت و نوآوری مینالن!

غافل از اینکه اتفاقا مهم ترین ویژگی و انعطاف پذیری مدیوم گیم تنوع ژانری هست.
اینکه ژانر های مختلف بازی هیچ گونه شباهتی بهم ندارن، و گاها حتی زیر ژانر های یه ژانر مشخص (مث استراتژی) بشدت متفاوت ان.

این لیست یورو گیمر شدیدا سعی کرده تنوع ژانری رو حفظ کنه و همش بازی های مین استریم و اکشن ادونچر رو نیاره
برای همون نبود GoW و رد دد و ... قابل بخششه چون از اون طرف میبینیم هر چی توش هست تو ژانر خودش حرفی برا گفتن داره.
و تو ژانر مین استریم اکشن ادونچر هم اومده زلدا BotW اورده که مسترکلاس اکشن ادونچر اوپن ورلد هست (برا من به راحتی بالاتر از حتی rdr قرار میگیره)

من از تنها انتخابی که تعجب کردم AC Odyssey بود. خودم بازی نکردم ولی فک نکنم نسبت به ویچر چیز خاصی داشته باشه؟ بهرحال کنجکاو شدم راجع بش
مشکل این لیست اینه باید میگفت بهترین عناوین از نظر "من/ما"
ولی وقتی از عبارت "ترین" استفاده میشه چطور ممکنه الماس تراش خورده دنیای گیمینگ، فخر صنعت عالیجناب RDR2 :دی حتی توی لیست 100 تا نباشه؟ :دی
واقعا الان 100 تا بازی هست که از RDR2 ارزش بازی کردن بیشتر دارن؟ زبان قاصره :دی
حالا RDR2 مثال بود راحت 10/12 تا عنوان دیگه هست که باید توی لیست ترین ها باشن

سایت یوروگیمر به مناسبت ۲۵ سالگی خودش، یه لیست ۱۰۰ تایی داده از بهترین بازی‌هایی که می‌شه الآن به راحتی سراغشون رفت. یعنی لزوماً نمی‌شه به لیست گفت «۱۰۰ بازی برتر تاریخ» و ممکنه یه سری از بازی‌ها باشن که زمان خودشون خیلی هم عالی و حتی انقلابی بودن، ولی الآن امکان تجربه کردن‌شون به راحتی فراهم نیست. ولی بازی‌های این لیست هم در حال حاضر کیفیت بالایی دارن و مکانیزم‌هاشون قدیمی نشده، هم دم دست هستن و ملت می‌تونن روی پلتفرم‌های این سال‌ها تجربه‌شون کنن.
من با یه سری از بخش‌های لیست موافق نیستم و یه سری از بازی‌های دیگه رو به بعضی از اینا ترجیح می‌دم، ولی به هر حال چون لیست متفاوتیه و از طرف یه رسانه معروف و قدیمی هم منتشر شده، به نظرم بد نبود اینجا بذارم. :دی

d57c06_241.jpg

88b906_242.jpg

789406_243.jpg
turbo overkill که رتبه 80 رو بهش اختصاص دادن ،یکی از برترینfps ده سال اخیره
----------------------------------------------------------
دوستان یورو گیمور دسته‌بندی بازیهاشون خیلی دقیقه

Screenshot (2454).png

متالگير فانتوم پين هم نبود تو ليست! گيم پلى ازون متنوع تر هنوز صنعت گيم به خودش نديده.

عه پيتر خالى بند :D
يادش بخير روى كينكت يه چيزى قرار بود عرضه كنه كه حتى الان تو سال ٢٠٢٤ هم از لحاظ تكنولوژيك كار روتينى محسوب نميشه، =P~

فکر کنم تایتل لیست «یوروگیمر» رو با دقت نخونده‌اید؛ گفته «صد بازی برتر دم‌ِدستی» (فکر کنم)؛ یعنی بازی‌های خوبی که در حال حاضر راحت می‌شود به دستشون آورد؛ این لیست هرگز به معنای «برترین بازی‌های تاریخ» نیست؛ خب قطعاً دسترسی گیمر نسل Z به GTA Online آسان‌تر از F.E.A.R است. (تو لیست اصلاً بازی قبل از سال 2013 نمی‌بینید!)

The top 10 games of the generation

توی این لیست Red Dead 2 و Uncharted 4 تو بخش Honorable Mention است.

پی‌نوشت: کسی که نقد مثبت برای فانتوم‌پین در «یوروگیمر» نوشته، ریچ استنتون هست؛ ایشون فکر کنم سه ساله از «یوروگیمر» جدا شده.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or