رییس Xbox میخواهد توم ریدر، آنچارتد Xbox One باشد!

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
47507347880261810599.jpg

فیل اسپنسر، رییس بخش Xbox مایکروسافت اعتراف کرده که کنسول Xbox One نیاز به یک بازی Action Adventure، چیزی در حد Uncharted سونی نیاز دارد و امیدوار است که توم ریدر بتواند این خلع را پر کند.

ایشان در پاسخ به سوال Eurogamer که آیا این حرکت (انحصاری کردن) در راستای مقابله با عنوان Uncharted 4 A Thief's End بود، پاسخ داد:

"به طور حتم. من طرفدار پروپاقرص سری آنچارتد هستم و آرزو داشتم که چیزی در آن سبک را بر روی Xbox One داشته باشیم. ما قبلا چند پروژه را شروع کردیم و نیم نگاهی به آن ها داشتیم، اما در حال حاظر چیزی در آن کیفیت نداریم. این یک فرصت بسیار عالی برای ماست."

هفته قبل و در کنفرانس گیمزکام مایکروسافت، بحث انحصاری بودن عنوان Rise of The Tomb Raider دقیقا مشخص نشد اما اکنون این مسئله تایید شده که این بازی به صورت انحصار زمانی در دست Xbox One هست و این عنوان بصورت آزادانه میتواند بر روی دیگر پلتفرم ها نیز منتشر شود. منتهی اینکه این "مدت" چقدر به طول خواهد انجامید، فعلا مشخص نیست.

آخرین ویرایش:

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
@OMG

شما بیا این توم ریدر جدیدرو فاکتور بگیر برو سراغ نسخ قبلی. به جز اینکه هر دو دنبال گنج تو جاهای تاریخی هستن چه شباهت دیگه ای درشون میبینی؟
گیم پلیشون شبیهه؟ مکانیک دو بازی به هم شبیهه؟ سیستم مبارزاتشون با هم شبیهه؟

در کل من اشکالی نمیبینم که بازیها تا حدی از هم الهام بگیرن. قرار نیست که همه از اول چرخ رو اختراع بکنن. ولی دیگه واقعا اینکه آنچارتد رو کپی برداری از توم ریدر بدونی نه تنها غلطه بلکه بشدت هم ناجوانردانست.
اهمیتی هم نداره که کی به یه بازی چی میگه خیلی از ما هم به Streets Of Rage میگفتیم شورش در شهر جالب اینجا بود که بعده ها یه بازی روی PSone اومده بود اسم اصلیش یادم نیست ولی یه Brawler بود که توی یه روستا اتفاق می افتاد ما به تقلید از بازی مورد نظر بهش میگفتیم شورش در دهات:d بعده ها روی دریمکست با شورش در کشتی آشنا شدیم. هیچکدوم این بازیها به هم هیچ ربطی نداشتن. ما ربظش میدادیم
ببین من نگفتم الهام گرفتن کار بدیه.
نگفتم که آنچارتد کپی کرده.
فقط می گم الهام گرفته:D
قاطی کردی کلا:D

Electro

کاربر سایت
May 6, 2014
160
کلا نمیشه منکر این شد که ناتی داگ تو دو تا از IP های آخرش خیلی خوب از فیلم ها یا بازی ها الهام برداری کرده! اینکه TLOU الهام برداری شده بیشتر از فیلم The Road و کم تر از The Book of Eli هست فکر نمیکم کسی انکار کنه! در مورد آنچارتد هم جدا از الهام برداری از توم ریدر، به نظر تا حدودی از فیلم ایندیانا جونز هم الهام برداری کرده! البته این مورد فقط نظر منه، چون چند روز پیش داشتم نسخه اول ایندیانا جونز (1981) رو می دیدم فضا سازی و تا حدودی هم داستان خیلی منو یاد آنچارتد 3 مینداخت! البته منظور من از الهام برداری در مورد تمام بخش ها نیست اما بعضی جاها تو فیلم هایی که بالا اشاره کردم منو یاد آنچارتد و TLOU میندازه!

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,804
نام
مراد حلیمی
کلا نمیشه منکر این شد که ناتی داگ تو دو تا از IP های آخرش خیلی خوب از فیلم ها یا بازی ها الهام برداری کرده! اینکه TLOU الهام برداری شده بیشتر از فیلم The Road و کم تر از The Book of Eli هست فکر نمیکم کسی انکار کنه! در مورد آنچارتد هم جدا از الهام برداری از توم ریدر، به نظر تا حدودی از فیلم ایندیانا جونز هم الهام برداری کرده! البته این مورد فقط نظر منه، چون چند روز پیش داشتم نسخه اول ایندیانا جونز (1981) رو می دیدم فضا سازی و تا حدودی هم داستان خیلی منو یاد آنچارتد 3 مینداخت! البته منظور من از الهام برداری در مورد تمام بخش ها نیست اما بعضی جاها تو فیلم هایی که بالا اشاره کردم منو یاد آنچارتد و TLOU میندازه!
همه بازيها بالاخره از يه جايي يا چيزي تاثير مي گيرن و امكان نداره يك چيزي يهويي خلق بشه(انسانها هم در زندگي خودشون همواره در حال تاثير گرفتن از محيط هستن)
ولي مهم نحوه استفاده و تركيب و ارايه غني تر از اين تاثيرات هستش كه ناتي داگ واقعا در اين زمينه بسيار ماهر :x

+

علاوه بر تاثيرات فيلمايي كه بر روي tlou بود گفتين اين بازي به نظرم از چند بازي هم تاثير گرفته بود ولي در نهايت با تركيب همه شون و اضافه كردن ايده هاي خودشون چيزي ساختن كه مطمينا در اينده ديگران از اون تاثير خواهند گرفت

.

K ANE

کاربر سایت
Aug 15, 2014
920
نام
Noble 6
واقعا ادم خندش میگیره از بعضی از اظهار نظر ها !! اخه عزیز من چه اشکالی داره یه بازی از یک بازی دیگه الهام گرفته باشه که شما اینجوری داری فرافکنی میکنی؟؟ الان برای مثال TLOU از RE4 الهام نگرفته؟؟؟یعنی شما ها میتونین این رو هم کتمان کنین و زیر سوال ببرین ؟؟ بعد شما فکر میکنی TR بازی کوچیکی هست که مثلا الهام گرفتن یا الگوبرداری از اونو برای انچارد ننگ بدونی ؟؟ اولین TR مال 1996 و UC مال 2007 .این یه چیز انکار ناپذیره که UC از TR الهام گرفته و اصلا هم چیز بدی نیست ......فقط از اون روز که TR شده انحصار ولو زمانی مایکرو دیگه چیز بد و افتضاحی شده!!!

پ.ن : مثلاسازندگان DA3 گفته بودن که ما با الهام گرفتن از اسکایریم داریم بازی رو میسازیم باید فحشش بدیدم و کتک بزنیم که چرا تو الهام گرفتی ؟؟؟ یه مقدار معقولانه تر نظر بدید .:)

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,996
نام
ehsan
ببین من نگفتم الهام گرفتن کار بدیه.
نگفتم که آنچارتد کپی کرده.
فقط می گم الهام گرفته:D
قاطی کردی کلا:D

ببین نپیچون دیگه مومن:d به قاطی کردن من چکار داری؟ من از شما سوال کردم جواب ندادی. مگه غیر از اینه که وقتی یه بازی از یه بازی دیگه الهام گرفته حداقل 20 در صد باید شباهت بینشون باشه؟
شما بیا شباهت های Ucharted رو با TR های کلاسیک لیست کن ببینم به 20 در صد میرسه یانه؟

گیم پلی که هیچ شباهتی به هم نداره. نوع کارگردانی و دیالوگ نویسی که متعلق به دو سیاره ی متفاوته. کاراکترهای دو بازی که زمین تا زیر زمین با هم فرق دارن. کاور گیری دشمنان محیط رسم الخط همه چی با هم متفاوته. فقط تنها وجه شباهتشون اینه که دنبال گنج میگردن.

حالا سوال پیش میاد که آیا TR اولین بازی بود که جریانش به کشف گنج مربوط میشده؟

اینجا لیست بازیهای ایندیانا جونزه که قدمت بعضیاشون به قبل از بدنیا اومدن سازنده و طراح TR بر میگرده. از من بپرسی آنچارتد خیلی بیشتر از Prince of persia الهام گرفته تا TR .

Electro

کاربر سایت
May 6, 2014
160
همه بازيها بالاخره از يه جايي يا چيزي تاثير مي گيرن و امكان نداره يك چيزي يهويي خلق بشه(انسانها هم در زندگي خودشون همواره در حال تاثير گرفتن از محيط هستن)
ولي مهم نحوه استفاده و تركيب و ارايه غني تر از اين تاثيرات هستش كه ناتي داگ واقعا در اين زمينه بسيار ماهر :x

+

علاوه بر تاثيرات فيلمايي كه بر روي tlou بود گفتين اين بازي به نظرم از چند بازي هم تاثير گرفته بود ولي در نهايت با تركيب همه شون و اضافه كردن ايده هاي خودشون چيزي ساختن كه مطمينا در اينده ديگران از اون تاثير خواهند گرفت

.
مگه من گفتم الهام برداری از ویژگی های خوب یه اثر و گسترش اون و ترکیبش با ویژگی های نو بده؟ اگر بد بود که این دو تا بازی از موفق ترین IP های نسل قبل نبودند!
من گفتم نمیشه انکارش کرد، چیزیه که وجود داره اما این اصلا به معنای اینکه اینکار مشکل داره، نیست!

DarkNinja

کاربر سایت
Jun 9, 2013
45
نام
حامد
من موندم چرا بعضیا اینهمه از کل کل کردن خوششون میاد .... خسته بشو هم نیستن....
بابا دست از سره این الهام گرفتنو الهام دادن بردارید ...
100% بعد از یه مدت این بازی واسه ps4 هم میاد والا سرنوشته سازنده این بازی هم میشه مثله Crytek.

Mr. Children

کاربر سایت
Sep 24, 2013
1,289
این بحثا کلا دور باطله. معلومه همشون از هم الهام میگیرن. اصلا اینهمه نقش آفرینی داریم که تقریبا تو همشون elf و dwarf و هزار تا جک و جونور شبیه به هم هست. یا تو فضا و اینحرفا. ژانر وحشت هم همینه.
ادبیات تو حیطه ی سرگرمی هم همین بوده. ادبیات فانتزی، ادبیات Gothic و ووو . سینمای سرگرمی هم همینه. پلتفورمرها هم همینن. فایتینگا هم همینطور. آخه اصلا امکانش خیلی کمه چیز کاملا اریجینالی در بیارین که نمونه نداشته باشه(داریم ولی انگشت شمارن)
مثلا داستان اکثر قریب به اتفاقشون رو میشه تو همون تیپ ساده شده ی ماریو و نجات پرنسس خلاصه کرد.
شما بخوای یه اکشن ادونچر با یه قهرمان cool بسازی خیلی محتمله که به ایندی، یا لارا یا هین آنچارتد و نیتن شبیه باشه.
این هم که کی اول اینکارو کرد دعوای مرغ وتخم مرغه.
---------
کلا ریبوت TR بازی رو برای همه در دسترس کرد(البته که هاردکور فن ها ناراحت شدن). اما خیلی بیشتر از اون الهامی هم که از آنچارتد گرفت حرف تازه برای گفتن داشت(تازه این نسخه ی اولشه)
همینطور آنچارتد، چندین برابر شباهتش به ایندی و TRهای کلاسیک، المان های تازه داشت

.:Soheil:.

کاربر سایت
Mar 29, 2008
1,526
نام
soheil
UC از TR الهام گرفت ، در نهایت کار به جایی رسید که TR از UC الهام گرفت ...
این الهام به ما هم بدین :d

maapor

کاربر سایت
May 16, 2009
1,502
حرف جالبی زد این اسپنسر منظورش اینه که از آنچارتد باعث میشه کنسول سونی خیلی بیشتر به فروش بره و ONE تنها تر از همیشه بشه .:|

kill3r

کاربر سایت
Apr 28, 2011
596
نام
nima
اگه دستم به این الهام نرسه. همه میگیرنش این روزا :d

ناتی داگ یه روز از خواب برخواست ناگهان پروژه آنچارتد به صورت الهام از در اومد تو ( البته فن ها میگن الهه بوده ). :x

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
ببین نپیچون دیگه مومن:d به قاطی کردن من چکار داری؟ من از شما سوال کردم جواب ندادی. مگه غیر از اینه که وقتی یه بازی از یه بازی دیگه الهام گرفته حداقل 20 در صد باید شباهت بینشون باشه؟
شما بیا شباهت های Ucharted رو با TR های کلاسیک لیست کن ببینم به 20 در صد میرسه یانه؟

گیم پلی که هیچ شباهتی به هم نداره. نوع کارگردانی و دیالوگ نویسی که متعلق به دو سیاره ی متفاوته. کاراکترهای دو بازی که زمین تا زیر زمین با هم فرق دارن. کاور گیری دشمنان محیط رسم الخط همه چی با هم متفاوته. فقط تنها وجه شباهتشون اینه که دنبال گنج میگردن.

حالا سوال پیش میاد که آیا TR اولین بازی بود که جریانش به کشف گنج مربوط میشده؟

اینجا لیست بازیهای ایندیانا جونزه که قدمت بعضیاشون به قبل از بدنیا اومدن سازنده و طراح TR بر میگرده. از من بپرسی آنچارتد خیلی بیشتر از Prince of persia الهام گرفته تا TR .
مرد حسابی تا همین چند وقت پیش تو تاپیکای TR 2013 داشتین از این پستا ها میدادین:
UC از TR الهام گرفت ، در نهایت کار به جایی رسید که TR از UC الهام گرفت ...
حرفتون عوض شد یهو؟:|
مدارکمم کاملا معتبر هستن:d:
نمايش بازي عالي بود ولي با اينكه انچارتد بعضي از المان هاش رو از اين سري الهام گرفته عملا تو اون نمايش خيلي صحنه هاي و حركات ها شبيه بازي انچارتد بود !!
آنچارتد از سری TM الهام گرفت الهام گرفتن خیلی با تقلید محض فرق داره

ببین الهام گرفتن لازم نیست 20 درصد شباهت بینشون باشه، الان Left 4 Dead و Crysis 2 چه شباهتی به هم دارن غیر از FPS بودن؟ خوب سازنده اومده گفته ما از L4D تو داستان پردازی الهام گرفتیم(HL2 هم گفته البته):|

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,269
نام
وحید
ببین الهام گرفتن لازم نیست 20 درصد شباهت بینشون باشه، الان Left 4 Dead و Crysis 2 چه شباهتی به هم دارن غیر از FPS بودن؟ خوب سازنده اومده گفته ما از L4D تو داستان پردازی الهام گرفتیم(HL2 هم گفته البته):|

چیکار پست من داشتی مرد حسابی ؟ :| میزاشتی اون یوزر راحت استراحت کنه :D

از اینکه Unch از TR الهام گرفته که خب یه چیز واضح هست ولی بدونید که الان کار TR شده دقیقا یه نسخه از Unch با یه Hot Chick و درجه سنی M ! همین ! :D

البته اگه بخوایم قدیمی تر نگاه کنیم قدمت بازی های ایندینا جونز خیلی بیشتر و گسترده تر از TR هست :D

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
چیکار پست من داشتی مرد حسابی ؟ :| میزاشتی اون یوزر راحت استراحت کنه :D

از اینکه Unch از TR الهام گرفته که خب یه چیز واضح هست ولی بدونید که الان کار TR شده دقیقا یه نسخه از Unch با یه Hot Chick و درجه سنی M ! همین ! :D

البته اگه بخوایم قدیمی تر نگاه کنیم قدمت بازی های ایندینا جونز خیلی بیشتر و گسترده تر از TR هست :D
دیگه کاری به TR ندارم، من فقط اینو گفتم:
اینکه Unch از TR الهام گرفته که خب یه چیز واضح هست
:D

Remastered

کاربر سایت
May 9, 2014
433
نام
سياوش
هي لول ....از طرف سوال ميشه بيا شباهت هاي انچارتد رو با توم ريدر كلاسيك رو ذكر كن و ثابت كن كه UC از TR الهام گرفته بعد طرف نظر شخصي دو تا كاربر رو به عنوان مدرك رو ميكنه ......
تنها كاري كه ميتونم بكنم اينه كه مثل مهران مديري به دوربين نگاه كنم :|

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر