ریست شدن خودکار کامپیوتر!

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
سلام به همه دوستان

( خیلی گشتم دونبال تاپیک های مشکلات کامپیوتری ولی چیزی پیدا نکردم که
به مشکل من بربخوره )

یه مدتی هستش که کامپیوتر من بیخودی ریست میشه :confused:
برای همین کام رو ریستارت کردم بعد کلید F8 رو زدم و اون بخش خودکار خاموش شدن
کامپیوتر رو غیرفعال کردم بعد از مدتی کامپیوتر که خواست ریست بشه این صفحه آبی معروف
امد من قبلا به این صفحه برخورده بودم در مواقعی که فشار گرافیکی زیادی وارد میکردم این طوری
میشد البته توی کامپیوترهای دوستام نه مال خودم .

توی این عکس که کیفیتش هم زیاد بالا نیست چون از تلفن همراه گرفتمش نوشته که مشکل
شما از کارت گرافیک و درایور اون هستش و یا از بایوس سیستم

تا اونجا که من میدونم این صفحه بیشتر برای اختلافات سخت افزاری و نرم افزاری روخ میده .!
رفتم داریور کارتم رو یه ورژن پایین تر زدم ویندوز رو عوض کردم بازم نشد
کام رو ریست کردم کلید F8 رو زدم قسمت انیبل VGA رو انتخاب کردم که برکرده با حالت پیش فرض
حتی بایوس سیستم رو اول لود سیف و بعد لود اوبتیمایز کردم ولی هیچ دردی رو دوا نکرد

الان که این متن رو تایپ میکنم می ترسم بازم رسیت بشه

Cpu 2.4 Cel 128 Cache 400 MHZ
Ram 256B PC 2700 SPC * 2
Min Giga 8IP1000
VGA MSI 5200 128MB

عکس در سایز 1280x1024 و حجم 287KB هستش

آخرین ویرایش:

gamestation

کاربر سایت
Jan 5, 2006
1,273
نام
محمد
سلام خلیل جون . تو هم یه جورایی با من همدردی . منم یه همچین مشکلی دارم . اما یه کاری کردم الان خیلی بهتر شده . اول بدون که مشکل یا از هاردت هست یا از کابلی که به مادربورد میره ( اون پهنه ) ( Ide فکر کنم ) من اومدم کابل سی دیرام به مادر برد رو با کابل هارد به مادر بورد رو عوض کردم وقتی این کارو کردم تا یه مدت بهتر شد . اما دوباره اینطور شده بعد از مدتی . فکر کنم دوباره این یکی هم خراب شده . اینم بگم از وقتی جای کابل ها رو عوض کردم سی دی رام هم یه مدت خیلی ناجور قاطی کرد اما الان خوبه . حالا من بت پیشنهاد ی کنم بری و یه کابل بخری و امتحان کنی . بعد بیا بگو ببینم چی شده

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
ممنون از کمکت محمد جان ولی فکر نکنم از هارد باشه
چون توی اون نوشته این طوری میگه نوشته شما مثل مال من بودش

ولی در هر حال یه چکی میکنم

ehsanmax

کاربر سایت
Jun 6, 2006
131
نام
EHsan
منم یه ججورایی این مشکل رو داشتم ولی پیشنهاد مینم که خیلی به این پیغامی که داده توجه نکنی چون من فکر کنم از ویروس باشه این مشکل...
من چند روز پیش یک دی وی دی فیلم (سایلنت هیل) گرفتم و وقتی میذاشتم تو دی وی دی رام وقتی 2 ثانیه اول فیلم رد میشد سیستم خود به خود ریست میشد... و چند بار هم امتحان کردم و هر دفعه همون جا این اتفاق میفتاد...
بعد حالا فیلم رو میرم پس میدم...
پس احتمال اینکه به خاطر ویروس باشه هم هست...
ایشالا حل بشه مشکلت :blushing:

gamestation

کاربر سایت
Jan 5, 2006
1,273
نام
محمد
البته خلیل بگم که یه بار سیستم ویروس گرفت بعد از اون موقع به بعد بود که این بالا سرم میومد

نوشته شما مثل مال من بودش

آره خود نامردش بود :cheesygri

789

کاربر سایت
Oct 17, 2005
846
نام
رامتین
خلیل جان سلام . اول بگو وقتی این مشکل بروز کرد قبلش چه کار داشتی میکردی. روی یه برنامه کار نمیکردی. تو همون دستور ms config که خودت وارد تری برو ببین لود ویندوزت از چه فایلی هست. شاید یه ویروس داری که ویروس اسکنت نمیشناسه. یا موقع نوشتنه یه برنامه یه کارایی کردی؟؟؟؟

gamestation

کاربر سایت
Jan 5, 2006
1,273
نام
محمد
راستی خلیل اگر هم احتمال میدی که ویروس داشته باشه این ویروس باید ماله بایوس باشه . یه پیچ گوشتی بگیر دستت و بزن به خود بایوس و بدنه ی کنارش . نمیدونم چرا ولی یه بار یکی این کارو کرد و گفت که با این کار نمی دونم چیش خالی میشه :cheesygri:p;):confused:

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
منم یه ججورایی این مشکل رو داشتم ولی پیشنهاد مینم که خیلی به این پیغامی که داده توجه نکنی چون من فکر کنم از ویروس باشه این مشکل...

ویروس من احتمالش رو اصلا نمیدونم و یا اگه بدم -100 در 30000000 هستش .!

من چند روز پیش یک دی وی دی فیلم (سایلنت هیل) گرفتم و وقتی میذاشتم تو دی وی دی رام وقتی 2 ثانیه اول فیلم رد میشد سیستم خود به خود ریست میشد... و چند بار هم امتحان کردم و هر دفعه همون جا این اتفاق میفتاد...
بعد حالا فیلم رو میرم پس میدم...
پس احتمال اینکه به خاطر ویروس باشه هم هست...

من تا حالا همچین چیزی ندیدم .!

خلیل جان سلام . اول بگو وقتی این مشکل بروز کرد قبلش چه کار داشتی میکردی. روی یه برنامه کار نمیکردی. تو همون دستور ms config که خودت وارد تری برو ببین لود ویندوزت از چه فایلی هست. شاید یه ویروس داری که ویروس اسکنت نمیشناسه. یا موقع نوشتنه یه برنامه یه کارایی کردی؟؟؟؟

در مورد استارت آپ همه رو چک کردم جدیدا هم یه کاری میکنم برای سرعتر لود شدن ویندوز
کل استارت آپ رو دسیبل میکنم و بعد فقط یه انتی ویروس و یه فایروال و یه بابلون میزارم
همین دیگه هیچی

همیشه لیست تکمسنجر رو چک میکنم که چیزی توی نباشه اگه ویروسی باشه کش رو نخوره
هارد در مواقع بیکاری کار نکنه و از این جور جیزها .؟

من احتمال رو کارت گرافیکی میدم که صدمه دیده

چون برای یکی از دوستان بودش که کامش هم توی بازی و توی هر کاری درجا ریست میشد
بعد که پی گیری کردیم مشکل از گرافیک بودش منم یه بلاهایی سرش اوردم که دور از انتظار
نیست که مشکل از باشه .؟

بازم ممنون

تا بعد یا حق

Evil

||| ǝʌıןɐ ןןıʇs ɯ,ı |||
کاربر سایت
Oct 2, 2005
942
نام
هادی
من چند مدت پيش همچين مشكلي داشتم خيلي هم با اعصابم بازي كرد هر كاري هم كردم درست نشد در اخر درايوي كه سيستم عامل روش نصب بود رو فرمت كردم درست شد.;)

mohammad1365

کاربر سایت
Mar 1, 2006
128
احتمال زياد سخت افزاريه. شايد مشكل از بايوس باشه. اگر ميتوني برو از سايتش آخرين نسخه رو بگير و آپ كن. اينجا نوشته بري تو بايوس تمام گزينه هاي حافظه مثل caching و shadowing رو حذف كني. اگر فكر ميكني مشكل از گرافيكه ويندوز رو عوض كن ولي گرافيك رو نصب نكن.چند وقت باهاش كار كن ببين همين مشكل پيش مياد يا نه.اگر آره كه از بايوس هستش . اگر نه از گرافيكه. شايد از ديگر قطعات هم باشه. اگر هر دفعه كه كامي رو روشن ميكني همين مشكل پيش مياد اين كارو كن.
هر دفعه يه قطعه خاص رو uninstall كن كامي رو ريست كن و چك كن.همين كار رو ادامه بده تا قطعه مشكل دار رو پيدا كني.

Behzadr

کاربر سایت
Sep 23, 2005
2,706
من احتمال رو کارت گرافیکی میدم که صدمه دیده
سلام
چرا اینقدر سخت می گیری خلیل جون
همون اول همه احتمالات رو تست می کردی
کرات گرافیک رو عوض می کردی ببینی سیستم باز هم ریست میشه یا نه
راستی یه سری هم به درجه حرارت cpu بزن

challengeeverything

کاربر سایت
Sep 25, 2005
3,601
نام
محمدرضا
این مشکل رو بعضی مواقع لپ تاپ منم داره.این مشکل وقتی پیش میاد که سیستم خیلی داغ کنه و یا چند تا کار سنگین رو ازش بکشیم.البته وقتی ویندوز عوض میکنم تا مدت ها همچین مشکلی ندارم.

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
الان وضعیت خیلی بدتر شد

این تاپیک رو من سه روز پیش ساختم و از اون موقعه تا حالا اصلا مشکلی پیش نیومده بود برام
ولی دیشب یه هو تصویر مونیتور پر شد از خط های ریز که اعضابم رو به هم ریخته .
مونیتور رو خاموش میکنم برای چند دقیقه بعد دوباره که روشن میکنم تا 5 دقیقه هیچ مشکلی نداره
بعد دوباره شروع میکنه یواش تصویر پر میشه از خط های ریز :evil:

الان هم بعد از سه روز دوباره اون تصویر آبی امد نوشته هاش فرق کرده بود چندتا خط اضافه شده
بودش که تا آخر تصویر رو گرفته بودش .

فکر نکنم مشکل از مونیتور باشه مونیتورم LCD هستش .

بهزاد جان کی پولش رو داره بره یکی دیگه بخره هم کی میاد کارتش رو بده به من که من این مشکل
رو باهاش تست کنم .!

در مورد نصب ویندوز هم ویندوز رو عوض کردم اصلا یه ویندوز جدید دیگه نصب کردم ولی بازم ...:confused:

Behzadr

کاربر سایت
Sep 23, 2005
2,706
ولی دیشب یه هو تصویر مونیتور پر شد از خط های ریز که اعضابم رو به هم ریخته .
سلام
اینی که گفتی مشکلت صد در صد مربوط به کارت گرافیکت هست
بعد هم یعنی اطراف تو یه نفر نیست که بتونی کارتش رو یا بگیری و یا اینکه ببری رو سیستم طرف چک کنی......این که مشکلی نداره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر