روش استفاده بهینه از X360 با مانیتور

اگه مانیتور واید باشه نه اگه واید نباشه یا تصویر کشیده میشه یا کادر های سیاه رو داری
فقط مانیتور و xbox360 روشن هستن:biggrin1:
تو کابل VGA دو فیش قرمز و سفید هست که به پشت اسپیکر میخوره;)

مانیتور 17 متاسفانه واید نیست:biggrin1:
میگم با تنظیمات مانیتور میشه درستش کرد طوری که بازی کشیده نشه و دل ادم رو نزنه؟

من وقتي xbox360 را به تلويزيون معمولي وصل ميكنم اون دو كادر سياه ديده نميشه . يعني هم تو حالت نورمال و هم تو حالت وايد . ميخوام يكي راهناميي كنه بگه چطور ميتونم تنظيم كنم از كدوم قسمت xbox360 . ميخوام اون دو نوار ديده بشه ولي بدون هيچ كشيدگي از دو طرف . الان هر دو بازي gears of war و cull of duty را كه بازي ميكنم هر دو كادر سياه ندارن . چيكار كنم يكي به داد ما برسه .
روی TV معمولی همچین چیزی امکان نداره یعنی نه میتونی دو کادر سیاه رو از بین ببری و نه میتونی اونو بدست بیاری !
من فقط توش موندم که چرا میخوای اون دو کادر باشه در صورتی که اگه یه بازی بصورت نرمال روی TV معمولی صفحه کامل باشه دیگه بصورت اتوماتیک کل صفحه رو داری و از این لحاظ خیالت تخت باشه.;)
شما واسه این کار فقط و فقط میتونی از مانتیور استفاده کنی که قابل تنظیم پوزیشن رو داره.

مانیتور 17 متاسفانه واید نیست:biggrin1:
میگم با تنظیمات مانیتور میشه درستش کرد طوری که بازی کشیده نشه و دل ادم رو نزنه؟

http://www.irannara.ir/product/FP71W.asp:biggrin1:
ميتوني ولي در عوض اون کادرا رو داري ولي من شنيدم که تو بعضي بازيها مثل motogp و call of duty 3 اون کادرا رو نداري و صفحه هم کشيده نميشه ولي تو بعضي بازيها مثلا SC:DA فقط وايد هست;)

سلام.
من 2 صفحه ی اول رو خوندم ولی میشه بگید مانیتور من 1360.768 ساپورت میکنه یا نه؟؟
http://www.hansol-us.com/products/product-pages/710D.html
یه جا نوشته [FONT=Arial,Helvetica][SIZE=-1]1600 x 1200 @ 75Hz یه جا دیگه [/SIZE][/FONT][FONT=Arial,Helvetica][SIZE=-1]1280 x 1024 @ 85Hz :confused:[/SIZE][/FONT]
امین ماشالله به این IQ ت ! :biggrin1:
خوب توی همین لینک توی مشخصات نوشته که آخرین رزولوشنی که ساپورت میکنه 1600x1200 هست (البته اگه واقا همین مدلی که لینکش را دادی باشه) روی 1360 هم راحت میتونی بزاری ! تازه مانیتور من این رزولوشن رو ساپورت نمیکنه برو حال کن !;)

بابا ميشه يه راهنمايي خوب بكنيد . پس اين همه بحث چي بود همه ميگفتن لعنت به اين دو تا نوار سياه من نميخوام اينا بيفته .
بالاخره بازي هاي xbox360 مخصوص تلويزيون هاي وايد اسكرين هست . خوب وقتي وايد ميشه مسلما بايد اين دو نوار تو تلويزيونهاي معمولي يا به قول بعضيها تلويزيونهاي مربع بيوفته .

بازی‌های 360، فقط مخصوص واید نیستن. 480p یا همون تصویر مربعی رو هم پشتیبانی می‌کنن.
ببین تلویزیون استاندارد رزولوشن 640 در 480 رو بیش‌تر پشتیبانی نمی‌کنه. که این رزولوشن، واید نیست که بخواد تصویر تو رو کشیده کنه و تو مجبور شی برای برطرف کردن مشکل کادر سیاه درست کنی. این رزولوشن تنها چیزی هست که تی‌وی استاندارد پشتیبانی می‌کنه و تصویر تو 100 درصد مربع هست.
اما یه وقت هست تو مانتیور داری و این مانیتور، رزولوشن واید، مثلا 1280 در 720 رو پشتیبانی می‌کنه. این زرولوشن، برخلاف 640 در 480، تصویری مستطیلی یا واید می‌ده. حالا اگه تو مانیتوری داشته باشی که شکل فیزیکیش مربع باشه، وقتی از این رزولوشن استفاده کنی، تصویر تو از بالا پایین کشیده می‌شه و برای رفع این مشکل، تصویر رو از بالا پایین جمع می‌کنی تا مشکلت حل بشه:

Tj3sU.jpg

بازی‌های 360، فقط مخصوص واید نیستن. 480p یا همون تصویر مربعی رو هم پشتیبانی می‌کنن.
ببین تلویزیون استاندارد رزولوشن 640 در 480 رو بیش‌تر پشتیبانی نمی‌کنه. که این رزولوشن، واید نیست که بخواد تصویر تو رو کشیده کنه و تو مجبور شی برای برطرف کردن مشکل کادر سیاه درست کنی. این رزولوشن تنها چیزی هست که تی‌وی استاندارد پشتیبانی می‌کنه و تصویر تو 100 درصد مربع هست.
اما یه وقت هست تو مانتیور داری و این مانیتور، رزولوشن واید، مثلا 1280 در 720 رو پشتیبانی می‌کنه. این زرولوشن، برخلاف 640 در 480، تصویری مستطیلی یا واید می‌ده. حالا اگه تو مانیتوری داشته باشی که شکل فیزیکیش مربع باشه، وقتی از این رزولوشن استفاده کنی، تصویر تو از بالا پایین کشیده می‌شه و برای رفع این مشکل، تصویر رو از بالا پایین جمع می‌کنی تا مشکلت حل بشه:

Tj3sU.jpg

ممنون از توضيحيتتون . ولي من طبق بحثهايي كه شده ميگم . چون يه چيزي برام خيلي مهمه اينه كه اگه دقت كنيد الان تو اكسر فيلم سينماييهاي جديد كه پخش ميشه همش مخصوص تلويزيون هاي وايد اسكرين هست . اگه دقت كنيد ميدونيد من دارم چي ميگم وقتي يه فيلمو داره نشون ميده اگه در تلويزيون هاي صفحه مربع نگاه كني اين دو تا نوار سياه ديده ميشن ولي تو تلويزيونهاي وايد ديده نميشه اينو من شخصا خودم تجربه كردم . الان پس چرا من وقتي gears of war را بازي ميكنم اين دو تا نوار سياه ديده نميشه اين برام خيلي جالبه مگه تصوبر gears of war وايد نيست ؟

امین ماشالله به این IQ ت ! :biggrin1:
خوب توی همین لینک توی مشخصات نوشته که آخرین رزولوشنی که ساپورت میکنه 1600x1200 هست (البته اگه واقا همین مدلی که لینکش را دادی باشه) روی 1360 هم راحت میتونی بزاری ! تازه مانیتور من این رزولوشن رو ساپورت نمیکنه برو حال کن !;)

سلام
مرسی:biggrin1:
گفتم که تو 2 تا رزولوشن نوشته بود منم شک کردم!
در ضمن دروغ ندارم بگم که ! فقط تنها فرقش اینه که ماله من نقره ایه:cheesygri

:biggrin1:

راستی یکی از دوستان در صفحه ی قبل گفت که کابل vga دو تا فیش داره که به پشت اسپیکر میخوره ولی اسپیکر من جای 2 فیش نداره!!!!!!!!!!!:(:eek:

سلام
مرسی:biggrin1:
گفتم که تو 2 تا رزولوشن نوشته بود منم شک کردم!
در ضمن دروغ ندارم بگم که ! فقط تنها فرقش اینه که ماله من نقره ایه:cheesygri

:biggrin1:

راستی یکی از دوستان در صفحه ی قبل گفت که کابل vga دو تا فیش داره که به پشت اسپیکر میخوره ولی اسپیکر من جای 2 فیش نداره!!!!!!!!!!!:(:eek:

ببین شما یه تبدیل فیش استریو به فیش AV میگیری یه ورش یه فیشه شبیه فیش اسپیکرت یه ورشم دو تا مادگی AV وجود داره که اون دو تا فیش کابل VGA رو بهش وصل میکنی قیمتشم 500 تومن هست همه الکتریکی ها هم دارند . راستی اون پای کیه تو عکس :eek: :biggrin1:

مگه تصوبر gears of war وايد نيست ؟

بازی گیرز هم واید رو پشتیبانی می‌کنه و هم نرمال. تلویزیون معمولی فقط نرمال رو پیشتیبانی می‌کنه. در نتیجه روی تی‌وی‌های معمولی تصویر واید نیست.

سلام.
بازم یه سوال دیگه:blushing:
تو مشخصات مانیتورم نوشته اخرین رزولوشنی که ساپورت میکنه [FONT=Arial,Helvetica][SIZE=-1]1600 x 1200 در حالت 75hz !
خواستم بدونم میزان hz چه تاثیری داره؟
شایدم به این تاپیک مربوط نباشه:blushing:
[/SIZE][/FONT]

سلام من اولین پستم تو این سایته
می خواستم بگم من f700p سری لبخند دارم ولی روجعبش نوشته حداکثر 1600*1200
میخواستم ببینم مطمئنین که بالاتر رو هم ساپورت می کنه آخه من هم چند روز دیگه xbox360 میگیرم

سلام من اولین پستم تو این سایته
می خواستم بگم من f700p سری لبخند دارم ولی روجعبش نوشته حداکثر 1600*1200
میخواستم ببینم مطمئنین که بالاتر رو هم ساپورت می کنه آخه من هم چند روز دیگه xbox360 میگیرم

سلام
ورودت رو به سايت تبريك ميگم:love:
منم همين مانيتور رو دارم.
اين مانيتور در حالت عدي همون 1600*1200 هستش.اگه درايورش رو نصب كني(از سايتش دان كن)توي كامپيوتر تا 1920*1440 ميره بالا.
البته چون ما توي 360 نميتونيم درايور رو بريزيم حد اكثر رزولوشني كه به ما ميده 1360*768 هستش.
در مورده كابل هم حتما سعي كن كابل اصلي مايكرو رو تهيه كني.من خودم از اين مارك هاي real دارم.نسبت به قيمتش خوبه ولي رنگا يه جوري ضعيف و مرده هستند و در بازي jaggies ديده ميشود.
اين كابل اصل رو فروشگاه يگانه داره 65 ميده.
موفق باشي;)

سلام.
بازم یه سوال دیگه:blushing:
تو مشخصات مانیتورم نوشته اخرین رزولوشنی که ساپورت میکنه [FONT=Arial,Helvetica][SIZE=-1]1600 x 1200 در حالت 75hz !
خواستم بدونم میزان hz چه تاثیری داره؟
شایدم به این تاپیک مربوط نباشه:blushing:
[/SIZE][/FONT]

هرتز میزان اسکن تصویر در ثانیه هست و هرچه بیشتر باشد پایداری تصویر بیشتر است ولی اینطور که معلوم است از طریق xbox360 نمیتوان آنرا تنظیم کرد:(

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or