رمان ICO منتشر می‌شود

GENE

کاربر سایت
May 12, 2007
2,982
نام
مهدی
سلام
iconovel.jpg

کتاب‌های کمیک و داستان در کنار بازی‌ها همیشه از ارزش خاصی برخوردار بودند. حالا وقتی صحبت از شاهکاری مانند ICO باشد، ارزش کتاب داستان آن چندین برابر می‌شود.

طرفداران ICO نه تنها بزودی یک نسخه HD از این بازی را بر روی PS3 خود خواهند داشت، بلکه قرار است رمانی به نویسندگی نویسنده معروف، Miyuki Miyabe نیز در همین ماه برای آنان منتشر شود.

این رمان با نام ICO: Castle of the Mist منتشر خواهد شد و 400 صفحه خواهد بود.

Source

• Like
Reactions: Mr.Ok

致命的

کاربر سایت
Apr 11, 2009
765
نام
امير اشكان
ممنون بابت خبر...
من شخصا ترجیح می دادم بذارن تو همون حال و هوای بازی بمونیم... امیدوارم خرابش نکنن...

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
داستان بازی خیلی مبهم تموم شد و چون داستان با SotC در ارتباط بود این بهترین موقعیت هست واسه طرح جزییات داستان این دو تا . فکر کنم این بهترین خبر ممکن برای طرفداران این دو تا بازی هست که مرتب گمانه زنی می کردن در مورد داستان و حالا میشه داستان رو به شکل دقیق خوند

clockwork orange

کاربر سایت
Aug 17, 2007
793
نام
اردلان
فکر کنم این بهترین خبر ممکن برای طرفداران این دو تا بازی هست که مرتب گمانه زنی می کردن در مورد داستان و حالا میشه داستان رو به شکل دقیق خوند
خوبیش مبهم بودنش بود دقیقا به این خاطر که نه تنها باعث ارائه تفسیرات متفاوت بلکه باعث تقویت بیشتر فضای مرموز گیم هم می شد.

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
خوبیش مبهم بودنش بود دقیقا به این خاطر که نه تنها باعث ارائه تفسیرات متفاوت بلکه باعث تقویت بیشتر فضای مرموز گیم هم می شد.

اردلان این چیزی که تو می گی به نظرم مربوط میشه به دو سه بخش از یه داستان که نویسنده ناتمام میزاره که خود بیننده نتیجه رو توی ذهنش و به روش خودش رقم بزنه ولی ابهامات این بازی خیلی خیلی زیاد هست و هیچ موقع ههم به خوبی در موردشون صحبت نشده.بهمین دلیل بلاگ ها و سایت های مختلف دیسکاشن می زاشتن و هر کدوم در مورد ده ها ابهام که توی داستان بازی و ارتباط بین دو بازی صحبت می کردن. شاید از دید یه منتقد این کار چیز بدی نباشه و به قول تو خوب هم باشه ولی به دید یه فن بازی من خیلی دوست دارم که بیشتر در مورد شخصیت های و داستان بازی بدونم

clockwork orange

کاربر سایت
Aug 17, 2007
793
نام
اردلان
To create a plot that can be universally accepted, it is best to let players imagine part of the story themselves" -Fumito Ueda"

من همیشه به کارایی که جای خالی برای تخیل باقی می ذارن علاقه دارم. نه در بازی توضیح داده می شه چرا ایکو در اینجا رها شده و نه اینکه سرنوشتش چیه. فقط از این اطلاع داریم که الان چه اتفاقی افتاده و بقیه به تخیلمون واگذاشته شده. همین نسیمی از رمزآلودی و ظرافت, امضای گیمیه کاملا بدون نریتیو. درحالیکه یه سازنده دیگه ممکنه مقدمه ای طولانی از سنت و تاریخچه دهکده ایکو و درکشون از بچه هایی که با شاخ متولد می شن ارائه بده, هدف Ueda فقط فرو بردن ما به جوهر بازیه. گیم داستانی ارائه نمی ده. خود گیم داستانه. ما قراره که احساس سر درگمی و گم گشتگی کنیم. دقیقا مثل خود ایکو. به همین دلیله که فورا ایکو رو بدون نیاز به هیچ توضیح اضافی درک می کنیم. این همون چیزیه که Ueda اسمش رو گذاشته design by subtraction که شاید بشه اون رو نوعی مینیمالیسم دونست.

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
To create a plot that can be universally accepted, it is best to let players imagine part of the story themselves" -Fumito Ueda"

من همیشه به کارایی که جای خالی برای تخیل باقی می ذارن علاقه دارم. نه در بازی توضیح داده می شه چرا ایکو در اینجا رها شده و نه اینکه سرنوشتش چیه. فقط از این اطلاع داریم که الان چه اتفاقی افتاده و بقیه به تخیلمون واگذاشته شده. همین نسیمی از رمزآلودی و ظرافت, امضای گیمیه کاملا بدون نریتیو. درحالیکه یه سازنده دیگه ممکنه مقدمه ای طولانی از سنت و تاریخچه دهکده ایکو و درکشون از بچه هایی که با شاخ متولد می شن ارائه بده, هدف Ueda فقط فرو بردن ما به جوهر بازیه. گیم داستانی ارائه نمی ده. خود گیم داستانه. ما قراره که احساس سر درگمی و گم گشتگی کنیم. دقیقا مثل خود ایکو. به همین دلیله که فورا ایکو رو بدون نیاز به هیچ توضیح اضافی درک می کنیم. این همون چیزیه که Ueda اسمش رو گذاشته design by subtraction که شاید بشه اون رو نوعی مینیمالیسم دونست.
همون جور که گفتم قبول دارم این یه تکنیک هست و واقعا هم جواب میده ولی به عنوان یه طرفدار بازی دوست دارم بیشتر بدونم و کاملا با این دنیا آشنا بشم
امیدوارم این کتاب بتونه توی این زمینه کمک کنه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر