رای گیری مورد انتظارترین بازی 2016 از نگاه کاربران بازیسنتر

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,582
نام
Alireza
نتایج رای گیری مورد انتظارترین بازی 2016 از نگاه کاربران بازیسنتر

gauh1l8jqp3zmd29g87s.jpg

:)سلام به همه ی کاربران بازیسنتر:)

حالا که چند روزی بیشتر به پایان سال 2015 نمانده و آماده ورود به سال 2016 که پر از بازی های بزرگ از ناشران بزرگ و بازیهای خلاقانه و مستقل خواهد بود میشویم بد نیست رای گیری ای به سبک سایت neoGAF داشته باشیم تا به کمک همدیگر بتوانیم مورد انتظار ترین بازیهای سال 2016 از نگاه کاربران بازیسنتر را انتخاب کنیم.

تعداد شرکت کننده ها: 227

نتایج رای گیری:
(امتیاز)

20. Scalebound
65

19.Farcry : Primal
65

18.Street Fighter V
67

17.Gran turismo sport
75

16.Tom Clancy's The Division
79

15.Final Fantasy XV
82

14.Hitman
84

13.Persona 5
91

12.Mafia III
98

11. Mirror's Edge Catalyst
106

10.Doom
129

9.Dishonored II
133

8. Gears Of War 4
136

7. Deus Ex : Mankind divided
144

6.Quantum Break
222

5.The Last Guardian
229

4. Mass Effect : Andromeda
234

Dark Souls III
258

Horizon : Zero Dawn
272

Uncharted 4 : A Thief's End
556

Rise of the tomb raider 51
No Man's Sky 49
Ratchet & clank 48
Nier : Automata 48
Star Ocean : integrity and faithlessness 14
Scape from Tarkov 3
Halo Wars 2 9
Outlast II 2
Unravel 20
Plants vs zombies : garden warfare 2 2
Crackdown 3 7
The king of fighters XIV 2
Hunger 1
Gravity Rush 2 22
Alienation 1
Abzu 5
Bravely Second End Layer
1
Danganronpa V3 3
AC: Russia 2
Ark : Survival Evolved 1
Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4 5
Recore 26
Yakuza 6 3
Heavy rain HD 4
Genei Ibun Roku ♯FE 2
Yakuza Kiwami 5
War of Mine 3
Fable Legends 4
We happy few 2
Paragon 2
South park The Fractured But whole 3
Telltale's Batman 15
The Witness 13
Tales of Berseria 3
Mighty No.9 1
Overwatch 7
Below 2
Battleborn 2
Fire Emblem Fates 4
Lawbreakers 6
Sea of Thieves 8
Homefront : The revolution 9
Valkyria Azure revolution 12
Kingdom come :Deliverance 10
Ghost Recon : Wildlands 14
Dirt Rally 7
Nioh 17
Firewatch 9
Sniper : Ghost Warrior 3 1
Inside 12
For Honor 16
Cuphead 16
KI S3 6
Allison Road 1
Sherlock the devils daughter 1
Next Battlefield 27
World Of final fantasy 11
Star Citizen 11
Divinity Original sin 2 12
XCOM 2 12
Dragon's Dogma :Dark Arisen 9
Torment Tides of Numenera 9
Total war Warhammer 13
God Eater 2 3
Resident evil zero hd 15
Hyper Light Drifter 3
UFC 2 2
Gone Home 1
Gears of war ultimate edition 7
Legend of Zelda Wii U 8
Hellblade 5
TWD : Mishone 2
The banner saga 1
Unreal Tournoment 2
DOA EXTREME 3 6
ٍٍEITR 3

PS4 EXCLUSIVES
1.Uncharted 4
2.Horizon : Zero Dawn
3.The Last Guardian
4.Persona 5
5.Gran Turismo sport
6.Street Fighter V
7.No Man's Sky
8.Nier : Automata
9.Ratchet & Clank
10.Gravity Rush 2

X1 EXCLUSIVES
1.Quantum Break
2.Gears of War 4
3.Scalebound
4.Recore
5.Cuphead
6.Inside
7.Sea of thieves
8.Crackdown 3

برای دیدن لیست بازیهایی که در 2016 منتشر میشن از لینک های زیر استفاده کنید:

2016 Video Game Release Schedule - News - www.GameInformer.com

https://en.wikipedia.org/wiki/2016_in_video_gaming

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: vaan 2 and bezad

Phantom Thief

کاربر سایت
Dec 7, 2011
972
نام
Parsa
چرا کسی به no man sky رای نداد پس :|

من خودم فن persona هستم، ولی چرا FFXV ازش پایینتر شد؟ من خودم انتظارم برای FFXV بیشتره، و فکر میکردم FF محبوب تر باشه.
راستش رو بخواین به عنوان یک پرسونا فن ایرانی خودم اصلا انتظار نداشتم پرسونا 5 همچین رتبه ای بدست بیاره.کم کم داشتم فکر میکردم به جز 6،7 نفر به این بازی اهمیتی نمیدادند.به بازیسنتر امیدوار شدم وقتی این لیست رو دیدم:bighug:
البته اگه فکر میکنید این لیست عجیبه برید یک نگاهی به تاپیک مورد انتظار ترین بازی های 2014,2015,2016 Neogaf یک نگاهی هم بندازید.تعداد کسایی که به P5 رای دادند خیلی زیاده
تو اواخر سال 2013 فقط یک تیزر از پرسونا 5 منتشر شد و تو مورد انتظارترین بازی های 2014 Neogaf رتبه ی 8 رو گرفت
NeoGAF's Top 10 Most Anticipated Games of 2014 - NeoGAF
تو سال 2013 هم یک Cutsence انیمه ای از اوایل بازی نشون دادند و تو مورد انتظارترین بازی های 2015 Neogaf رتبه ی 6 رو گرفت
NeoGAF's Top 10 Most Anticipated Games of 2015 - NeoGAF
تو سال 2015 هم پرسونا 5 ترکوند.چیزایی که نشون داد که هیچ کس انتظارش رو نداشت.همه رسما Mind Blown شدند
یک نگاهی هم به تاپیک مورد انتظار ترین بازی های 2016 Neogaf بندازید میبیند کسایی که به پرسونا 5 رای دادند خیلی زیادند
احتمالا این دفعه پرسونا 5 بتونه رتبه ی بین 3 تا 5 رو بگیره:d
NeoGAF Votes: Most Anticipated Game of 2016 (Voting ends January 1 at 11:59 PM ET) - NeoGAF
P.S:-":
#2016IsOurs:bighug:

SPILL

کاربر سایت
May 20, 2013
2,239
نام
HESAM
راستش رو بخواین به عنوان یک پرسونا فن ایرانی خودم اصلا انتظار نداشتم پرسونا 5 همچین رتبه ای بدست بیاره.کم کم داشتم فکر میکردم به جز 6،7 نفر به این بازی اهمیتی نمیدادند.به بازیسنتر امیدوار شدم وقتی این لیست رو دیدم:bighug:
البته اگه فکر میکنید این لیست عجیبه برید یک نگاهی به تاپیک مورد انتظار ترین بازی های 2014,2015,2016 Neogaf یک نگاهی هم بندازید.تعداد کسایی که به P5 رای دادند خیلی زیاده
تو اواخر سال 2013 فقط یک تیزر از پرسونا 5 منتشر شد و تو مورد انتظارترین بازی های 2014 Neogaf رتبه ی 8 رو گرفت
NeoGAF's Top 10 Most Anticipated Games of 2014 - NeoGAF
تو سال 2013 هم یک Cutsence انیمه ای از اوایل بازی نشون دادند و تو مورد انتظارترین بازی های 2015 Neogaf رتبه ی 6 رو گرفت
NeoGAF's Top 10 Most Anticipated Games of 2015 - NeoGAF
تو سال 2015 هم پرسونا 5 ترکوند.چیزایی که نشون داد که هیچ کس انتظارش رو نداشت.همه رسما Mind Blown شدند
یک نگاهی هم به تاپیک مورد انتظار ترین بازی های 2016 Neogaf بندازید میبیند کسایی که به پرسونا 5 رای دادند خیلی زیادند
NeoGAF Votes: Most Anticipated Game of 2016 (Voting ends January 1 at 11:59 PM ET) - NeoGAF

دوست عزیز من خودم عاشق وفن persona هستم و اصلا خودم به Persona رای دادم، اما بحثی که مطرح کردم یه بحث مقایسه ای با FF بود که خودم با یک اختلاف بیشتر به نسبت persona تو لیستم قرار دادم. من در محبوبیت persona شکی ندارم، تعجب من به خاطر محبوب بودن این بازی به نسبت FF بود.

از نظر من اصلا FF یه چیز دیگس، البته اینم بگم من فینال فانتزی رو از 17 سال پیش عاشقش بودم و بازی میکردم، و زیادی فن این بازی هستم تا persona که تو چند سال اخیر باهاش آشنا شدم. واس همین شاید این نظر رو دارم

JOKERACN7

کاربر سایت
Aug 8, 2014
379
نام
حمید
No Legend of Zelda . . . UC4 way ahead . . . Persona 5 not in top10 . . . and

7ts420zxopbwwoh99ifv.jpg

0u18qa8xzeot1tplvewv.jpg

1. Uncharted 4: A Thief's End: 1280 points
  2. The Legend of Zelda: 1200 points
  3. Mass Effect: Andromeda: 1160 points
  4. Persona 5: 1000 points
  5. Deus Ex: Mankind Divided: 990 points
  6. Dark Souls III: 960 points
  7. Final Fantasy XV: 850 points
  8. Horizon: Zero Dawn: 790 points
  9. Fire Emblem Fates: 720 points
  10. Quantum Break: 700 points
  11. XCOM 2: 700 points

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
از اون نظرسنجی ها بود که چشم بسته میشد گفت Uncharted اوله و Horizon دومه فن های mass efect نا امید کننده ظاهر شدن/:)

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
این تاپیک ثابت میکنه که کارهای میازاکی دیگه نه تنها آندرریتد نیستند، بلکه جزء مورد توجه ترین بازی ها هستند، غافلگیر کننده هست که بازی ای تو این سبک میاد کنار بازی های همه پسندی مثل آنچارتد قرار می گیره، اونم با وجود گیمرها و بازی هایی که این روزها می بینیم ....

زمان تجربه DS2 افسوس می خوردم از اینکه انقدر بهش کم لطفی شده، حتی فکرشم نمی کردم قبل از نسخه سوم ورق اینطور برگرده ....

پ.ن: خدایی هیچ کس Unreal Tournament رو یادش نبود؟

پ.ن2: به نظرم مسخره هست که یه بازی تو سبک خاص جزء 5 تای اول این لیست هست، البته بدون در نظر گرفتن انحصاری بودنش...

آخرین ویرایش:

Phantom Thief

کاربر سایت
Dec 7, 2011
972
نام
Parsa
دوست عزیز من خودم عاشق وفن persona هستم و اصلا خودم به Persona رای دادم، اما بحثی که مطرح کردم یه بحث مقایسه ای با FF بود که خودم با یک اختلاف بیشتر به نسبت persona تو لیستم قرار دادم. من در محبوبیت persona شکی ندارم، تعجب من به خاطر محبوب بودن این بازی به نسبت FF بود.

از نظر من اصلا FF یه چیز دیگس، البته اینم بگم من فینال فانتزی رو از 17 سال پیش عاشقش بودم و بازی میکردم، و زیادی فن این بازی هستم تا persona که تو چند سال اخیر باهاش آشنا شدم. واس همین شاید این نظر رو دارم
وإلا من يادم نمياد كه به شما گفته باشم كه فن پرسونا نيستيد.من همچين حرفي زدم؟
چيزي كه من گفتم اينه كه اگه فكر ميكنيد اين ليست عجيبه،ليست Neogaf ممكنه عجيب تر باشه.همين

FF با اون Spin Off هاي XIIIش گند زد به هيكل سري(هر چند XIV Realem Reborn جبران كرد)اين در حاليه كه كلي Spin Off از P3,P4 شده با اين كه بعضي از اين Spin Off ها شيردوشي بود،نه تنها نام سري رو به يدك نكشيد بلكه تونست اين سري رو محبوب تر كنه
البته ميدونم FFXV متاي عالي ميگيره ولي معتقدم كه پرسونا ٥ بهتر ميشه.خودتون كه داريد ميگيد با اين سري چند سال اشنا هستيد بعد از ديدن اولين تريلر هاي گيم پلي بازي واقعا انتظار داشتيد بازي اين جوري ظاهر بشه؟
P5 با اين كلي تغيير و تحول داشته باز به ريشه هاش وفاداره.اين چيزيه كه تو RPG هاي قديمي خيلي كم پيدا ميشه
=================
Kenzodielocke از Neogaf (که اگه اشتباه نکنم یکی از کاربراییه که برای شمردن رای ها تو تاپیک مورد انتظار ترین بازی های 2016 Neogaf به Shinobi602 کمک میکنه) میگه Persona 5 جز سه تای برتر تاپیکه
ویرایش:
3 تا 5 چیه! میریم واسه اول تا سوم:d
بعدشم مهم اینه که از FFXV جلوتر باشیم>:)
من که امیدوارم رتبه ی دو رو بگیره:bighug:(ایشالله که بگیره:d)
حالا این که P5 رتبه ی حلوتر از FFXV بگیره به کنار.:dچون اگه P5 فقط رتبه بیشتر از FFXV رو بگیره توجه شخصی که اهل RPG هست و با سری پرسونا اشنایی نداره رو به خودش جلب میکنه
ولی اگه بتونه رتبه بین 1 تا 5 رو بگیره(که یک جورایی تایید هم شده رتبه ی بین 1 تا 3 رو گرفته:d)توجه ادمای زیادی با سلیقه های مختلفی رو به خودش جلب میکنه.همچین اتفاقی میتونه خیلی به محبوبیت و موفقیت بازی کمک کنه:d
حالا یک هفته دیگه نتایج Neogaf اعلام میشه:d

آخرین ویرایش:

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,582
نام
Alireza

3 تا 5 چیه! میریم واسه اول تا سوم:d
بعدشم مهم اینه که از FFXV جلوتر باشیم>:)
---------------------
اونایی که تعجب کردن برای جلوتر بودن P5 از FF یه دلیل دیگه اینه که طرفدارها به P5 مطمئنن و با این نمایشا عمرا چیز ناامید کننده ای از آب درنمیاد ( احتمالش خیلی کمه که چیزی کمتر از شاهکار باشه:cool2:) و از اونور خیلی بلاها میتونه سر FFXV بیاد (که امیدوارم اینم شاهکار باشه)

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,034
نام
مازیار
چرا کسی به no man sky رای نداد پس :|من خودم فن persona هستم، ولی چرا FFXV ازش پایینتر شد؟ من خودم انتظارم برای FFXV بیشتره، و فکر میکردم FF محبوب تر باشه. دارک سولز و horizon هم که معلومه به شدت هایپ بر انگیز عمل کردن. آنچارتد o:-)

اولا که فاینال فانتزی یکی از غیر محبوب ترین و ناشناخته ترین بازی ها بین گیمر های ایرانیه ...فکت
... اینکه همین الانشم تو لیسته فقط هایپیه که اسکوار انیکس ایجاد کرده .. یه جورایی قضیش مثل لاست گاردینه ...
اما بپردازیم به خود بازی ... بازی بعد از اون همه تاخیر و تغییر و تحولاتی که داشت و نومورا رو انداختن بیرون و کلا بازی رو از ریشه تغییر دادن ... سبک بازی دیگه به هر رب النوعی قسم هیچ ارتباطی با japanese rpg نداره ...... نبود پارتی .... نبود امکان سوییچ تا اونجا که یادمه .... و بدتر و مهمتر از همه نبود هیچ شخصیت مونثی بین کارکتر ها .... فن سرویسم که پشم ... الان که اینجای لیسته دو دلیل داره یکی کاربرایی هستن که از نزدیک یه دونه از ff ها رو ندیدن و با اکشن شدن بازی و لول دیزاین خوب و گرافیک بالا جذب بازی شدن .... دو ff فن هایی که نمیتونن خودشون رو راضی کنن بی خیال یه نسخه شماره دار بشن مثل من ... در حالی که من بیشتر منتظر woff ام تا 15

در مورد 15 فقط متا تایین کننده است ... اگر این همه تغییرات برای منتقدایی که مسلما خودشون فن سری ff هستن خوب و قانع کننده نباشه و متای خوبی نگیره ... همین کسایی که در هایپ کاذب به سر میبرن هم بی خیال بازی میشن بازی یا مغز میخوره زمین ...
من خودم امیدوارم چهار سال دیگه این جمله بازگشت به ریشه ها رو از زبون مسولای اسکوار نشنویم ... مسیری که اسکوار داره میره راهیه که کپکام اسفالتش کرده ... صرفا جذب مخاطب جدید

................

اندرریتد ترین بازی های امسال

Gravity rush ۲
Nier ۲
هستن ... اگه ملت بدونن که گراویتی چه جواهره اعتیاد اوریه .... الان گیم پلیش رو دیدم کلی امکانات جدید اضافه کردن بهش مثل نورانی یا طلایی شدن دستبند و پا بند های کتی ....

اورریتد ترین بازی هم که همین xv خودمونه .... الان یه فاینال فانتزی اصیل حتی بهتر از x ساخته میشد تو این لیست جایی نداشت... حالا این افسون xv ببینیم تا زمان عرضه ادامه پیدا میکنه یا نه
...........
انچارتد هم که از همون اول واضح بود که سوپر استار امساله ... ولی وقتی اختلافش رو با شماره دو دیدم خون بالا او

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
نمیخواستم لیست بدم چون از 10 تاش 9 تاش چیزاییه که خیلیاتون از وجود خارجیش خبر دار نیستین

ولی دیگه گفتم بیام به عنوان کسی که تاحالا یه دونه FF از نزدیک ندیدم و عشق گرافیکم و کلا نا امیدم نسبت به بازی و تو هایپ کاذب به سر میبرم اسم یه بازی رو بدم که بگم چقدر داغونم من :d (بنده خدا تازه روش نشده انگار وگرنه خیلی چیزای دیگه ای هم میخواست بگه :d )

1- Final Fantasy XV

متاسفانه این گروه گروه شدن فن ها دعوا سر هم دیگه به JRPG بازا هم رسیده :d قبلا فقط دعوا سر کنسولا بود که تو نمیفهمی من میفهمم ولی الان تو خود فنای کنسول و تو خود عاشقای یه سبک بازی هم این حرکات داره دیده میشه :)) حالا مورد داریم (خیلی زیاد) طرفدارای یه بازی خاص هم از این حرکتا انجام میدن :d

آخرین ویرایش:

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,973
نام
محمد
اولا که فاینال فانتزی یکی از غیر محبوب ترین و ناشناخته ترین بازی ها بین گیمر های ایرانیه ...فکت
... اینکه همین الانشم تو لیسته فقط هایپیه که اسکوار انیکس ایجاد کرده .. یه جورایی قضیش مثل لاست گاردینه ...
اما بپردازیم به خود بازی ... بازی بعد از اون همه تاخیر و تغییر و تحولاتی که داشت و نومورا رو انداختن بیرون و کلا بازی رو از ریشه تغییر دادن ... سبک بازی دیگه به هر رب النوعی قسم هیچ ارتباطی با japanese rpg نداره ...... نبود پارتی .... نبود امکان سوییچ تا اونجا که یادمه .... و بدتر و مهمتر از همه نبود هیچ شخصیت مونثی بین کارکتر ها .... فن سرویسم که پشم ... الان که اینجای لیسته دو دلیل داره یکی کاربرایی هستن که از نزدیک یه دونه از ff ها رو ندیدن و با اکشن شدن بازی و لول دیزاین خوب و گرافیک بالا جذب بازی شدن .... دو ff فن هایی که نمیتونن خودشون رو راضی کنن بی خیال یه نسخه شماره دار بشن مثل من ... در حالی که من بیشتر منتظر woff ام تا 15

در مورد 15 فقط متا تایین کننده است ... اگر این همه تغییرات برای منتقدایی که مسلما خودشون فن سری ff هستن خوب و قانع کننده نباشه و متای خوبی نگیره ... همین کسایی که در هایپ کاذب به سر میبرن هم بی خیال بازی میشن بازی یا مغز میخوره زمین ...
من خودم امیدوارم چهار سال دیگه این جمله بازگشت به ریشه ها رو از زبون مسولای اسکوار نشنویم ... مسیری که اسکوار داره میره راهیه که کپکام اسفالتش کرده ... صرفا جذب مخاطب جدید

................

اندرریتد ترین بازی های امسال

Gravity rush ۲
Nier ۲
هستن ... اگه ملت بدونن که گراویتی چه جواهره اعتیاد اوریه .... الان گیم پلیش رو دیدم کلی امکانات جدید اضافه کردن بهش مثل نورانی یا طلایی شدن دستبند و پا بند های کتی ....

اورریتد ترین بازی هم که همین xv خودمونه .... الان یه فاینال فانتزی اصیل حتی بهتر از x ساخته میشد تو این لیست جایی نداشت... حالا این افسون xv ببینیم تا زمان عرضه ادامه پیدا میکنه یا نه
...........
انچارتد هم که از همون اول واضح بود که سوپر استار امساله ... ولی وقتی اختلافش رو با شماره دو دیدم خون بالا او

حرف شما درست نیست .xv از همون زمان که به عنوان ورسوس شناخته می شد گفته بودند که اکشن هست بیشتر و کمتر رو atb مانور دادن.
سوویج شخصیت هم که بازی داره! فقط تو دمو گفتن قرارش ندادن.
شخصیت مونث هم تو گروه صد در هزار هست. چون یکی از سامون های بازی یعنی لویاتان فقط توسط کاراکتر های مونث احضار میشه طبق اطلاعات.
داستان بازی هم با اینکه تغییر کرده ولی تاباتا تضمین کرده که بیس داستان همون ورسوس هست.
این که نیومده بگیم بازی بده و ازین حرفها واقعا درست نیست. ده سال هست که دارن میسازندش. این دلیل نمیشه که چون 13 اش دهن سوزی نبود بگیم پس هر چی فاینال فانتزی بعدش هم هست همينطوره.
پ.ن : به عنوان کسی که 13 اولین فاینالش بود باید بگم خیلی از نظرم بازی خوبی بود. اوج سه گانه هم 13-2 بود

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
حرف شما درست نیست .xv از همون زمان که به عنوان ورسوس شناخته می شد گفته بودند که اکشن هست بیشتر و کمتر رو atb مانور دادن.
سوویج شخصیت هم که بازی داره! فقط تو دمو گفتن قرارش ندادن.
شخصیت مونث هم تو گروه صد در هزار هست. چون یکی از سامون های بازی یعنی لویاتان فقط توسط کاراکتر های مونث احضار میشه طبق اطلاعات.
داستان بازی هم با اینکه تغییر کرده ولی تاباتا تضمین کرده که بیس داستان همون ورسوس هست.
این که نیومده بگیم بازی بده و ازین حرفها واقعا درست نیست. ده سال هست که دارن میسازندش. این دلیل نمیشه که چون 13 اش دهن سوزی نبود بگیم پس هر چی فاینال فانتزی بعدش هم هست همينطوره.
پ.ن : به عنوان کسی که 13 اولین فاینالش بود باید بگم خیلی از نظرم بازی خوبی بود. اوج سه گانه هم 13-2 بود

با پست اوم دوستمون کار ندارم اما....
مساله اینه که شما FF XIII اولین FF ات بوده :d

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,973
نام
محمد
با پست اوم دوستمون کار ندارم اما....
مساله اینه که شما FF XIII اولین FF ات بوده :d

ولی انقدر نوب نیستم که ندونم فاینال فانتزی واقعی چطور هست و ایراد های 13 چیاست .با کل سری هم کاملا اشنام. 13-2 هم به خاطر این خیلی دوست دارم چون یه سری از ایراد های 13 را مرتفع کرده بود و در ضمن کاراکتر ها و به خصوص انتیاگونیست خوبی داشت.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر