راهنمای خرید اسپیکر

Ninja_Vahshi

کاربر سایت
Jan 21, 2008
223
بازم سلام.
بودجه من 80 تومن و فوقش دیگه 85 تومنه.
با این بودجه بهترین اسپیکر 2.1 چیه؟
بعدش بین این اسپیکرا به ترتیب کدوما خوبن؟
Creative Inspire M2600
Creative Inspire T3030
Edifier M3310
Logitech X210
Edifier M3300
Logitech X230
و بازم میپرسم کسی این اسپیکرا رو میشناسه؟
Sonic Gear Evo 5 Pro
Sonic Gear Evo 7
Sonic Gear Evo 8
Perfect 313 BB

kiyani_behzad

کاربر سایت
Jul 27, 2008
135
نام
بهزاد
بازم سلام.
بودجه من 80 تومن و فوقش دیگه 85 تومنه.
با این بودجه بهترین اسپیکر 2.1 چیه؟
بعدش بین این اسپیکرا به ترتیب کدوما خوبن؟
Creative Inspire M2600
Creative Inspire T3030
Edifier M3310
Logitech X210
Edifier M3300
Logitech X230
و بازم میپرسم کسی این اسپیکرا رو میشناسه؟
Sonic Gear Evo 5 Pro
Sonic Gear Evo 7
Sonic Gear Evo 8
Perfect 313 BB
سلام
بین این چند مدل پیشنهاد من Creative Inspire T3030 یا Logitech X230 هست چون اسپیکر های 2way دارند قدرت X230 کمی بیشتر از T3030 هست یک سری توضیحات هم در پست های قبلیم دادم
از من میشنوی دنبال این برند های چینی نرو مثل همین سونیک یا پرفکت نه صدای خوبی دارند نه کیفیت ساخت و نه طراحی و زیبایی خاصی عمرشون هم کم هست

parham_safa

Rossonero
مدیر انجمن
Sep 24, 2005
8,310
نام
پرهام
سلام
به نظر من اگر کوبندگی صدا برات مهمه ، اولویت اولت یکی از مدلهای edifier باشه .
اگر شفافی و یک دستی صدا برات مهمتره ، برو سراغ creative .
logitech هم بینابین قرار میگیره .
و به شخصه طراحی ligitech رو بیشتر از دو برند دیگه ای که اسم بردم میپسندم .
-----
پ.ن : من از هر 3 برند استفاده کردم . الان هم logitech z5500 دارم . درسته که قدرتش با اسپیکرهای قبلیم قابل مقایسه نیست ولی صدای creative s700 رو هم شنیدم . با اینکه حدود 200 وات از مال من قویتره ، وی صدای مال خودم تو بازیها به نظرم بهتره . جایی که لازمه صدا عظمت چیزی رو نشون بده ، فوق العاده از عمل میکنه .

Ninja_Vahshi

کاربر سایت
Jan 21, 2008
223
سلام
به نظر من اگر کوبندگی صدا برات مهمه ، اولویت اولت یکی از مدلهای edifier باشه .
اگر شفافی و یک دستی صدا برات مهمتره ، برو سراغ creative .
logitech هم بینابین قرار میگیره .
و به شخصه طراحی ligitech رو بیشتر از دو برند دیگه ای که اسم بردم میپسندم .
-----
پ.ن : من از هر 3 برند استفاده کردم . الان هم logitech z5500 دارم . درسته که قدرتش با اسپیکرهای قبلیم قابل مقایسه نیست ولی صدای creative s700 رو هم شنیدم . با اینکه حدود 200 وات از مال من قویتره ، وی صدای مال خودم تو بازیها به نظرم بهتره . جایی که لازمه صدا عظمت چیزی رو نشون بده ، فوق العاده از عمل میکنه .
از شما هم خیلی ممنونم.

LiQuiD SnakE

کاربر سایت
Jun 3, 2007
274
نام
ارسلان
دو تا سوال
برا موزیک گوش دادن اسپیکرای 2.1 مناسب ترن یا 5.1؟

بعد 5.1 هم اگه آدم بگیره چیکار باید کرد؟یعنی 2 تا اسپیکر عقب رو کجا بزاریم؟! اگه همه رو آدم بزاره جلوش که دیگه تفکیک صدا محسوس نیست..یعنی اصلا صدای 3بعدی دیگه معنایی نداره..

kiyani_behzad

کاربر سایت
Jul 27, 2008
135
نام
بهزاد
دو تا سوال
برا موزیک گوش دادن اسپیکرای 2.1 مناسب ترن یا 5.1؟

بعد 5.1 هم اگه آدم بگیره چیکار باید کرد؟یعنی 2 تا اسپیکر عقب رو کجا بزاریم؟! اگه همه رو آدم بزاره جلوش که دیگه تفکیک صدا محسوس نیست..یعنی اصلا صدای 3بعدی دیگه معنایی نداره..
خوب مشخص هست که 2.1 برای موزیک هست و 5.1 برای فیلم و بازی ولی ولی هم برای موزیک میشه از 5.1 استفاده کرد و هم برای فیلم از 2.1 :biggrin1:
بله اگه اسپیکر ها تماماً در جای مناسب قرار نگیرند صدای 5.1 رو نمیتونید احساس بکنید

pedram_sad

کاربر سایت
Apr 24, 2008
962
نام
pedram
چه خوب شد این تاپیک اومد بالا و من دیدم چون خیلی وقت بود دنبال همیچن تاپیکی بودم :biggrin1:
به خصوص که یکی دو تا از دوستانی که تو این ضمینه تجربه دارن هم اینجا هستن

من میخوام یک speaker جدید بگیرم که اکثر کاری که باهاش قراره بشه music هست در کنارش اول game و بعد هم movie

مدل های زیادی از creative و edifier دیدم
logitec که خیلی گرون بود و بقیه مارک ها هم که هیچی

یک مدل 5.1 دیدم به اسم edifier m3350 که قیمتش 80 تومان بود

m3350i.jpg

برام خیلی مهمه که remote داشته باشه و ترجیحا wireless باشه و حتما حتما bass adjust داشته باشه

creative ها تو این رنج یا ندارن یا اگه دارن bass adjust نداره
با این حال این مدلش رو پسندیدم

creative inspire 2.1 m2600
52000 تومان

subwofer_2.1_-_inspire_m2600.jpg

حالا شماها چی پیشنهاد میدید
مهم نیست 2.1 باشه یا 5.1 ولی خوب ترجیحا 5.1 باشه :biggrin1:

یک سوال مبتدیانه هم داشتم این subwoofer هایی که هم جلوش خروجی داره هم بغلش چه فرقی با اونهایی داره که فقط جلوش داره ؟ قدرت کوبندگی بیشتری داره ؟ :biggrin1:

kiyani_behzad

کاربر سایت
Jul 27, 2008
135
نام
بهزاد
کریتیو ها تنظیم بیس دارند پشت خود باکس ووفر هست معمولاً روی ریموتش نیست، میتونی SBS-A500 هم بگیری حدود 70-80 تومنه 5.1 هم هست:
http://asia.creative.com/products/product.asp?category=4&subcategory=25&product=16927

ولی باید صدای Focal XS 2.1 را بشنوید، آخر اسپیکر کامپیوتر هست، دوست داری همیشه باهاش موزیک گوش بکنی فقط قیمت 580 هزار تومنیش یکم آدم رو پشیمون میکنه :biggrin1:
http://store.apple.com/us/product/TV282LL/A

pedram_sad

کاربر سایت
Apr 24, 2008
962
نام
pedram
کریتیو ها تنظیم بیس دارند پشت خود باکس ووفر هست معمولاً روی ریموتش نیست، میتونی SBS-A500 هم بگیری حدود 70-80 تومنه 5.1 هم هست:
http://asia.creative.com/products/product.asp?category=4&subcategory=25&product=16927

ولی باید صدای Focal XS 2.1 را بشنوید، آخر اسپیکر کامپیوتر هست، دوست داری همیشه باهاش موزیک گوش بکنی فقط قیمت 580 هزار تومنیش یکم آدم رو پشیمون میکنه :biggrin1:
http://store.apple.com/us/product/TV282LL/A
ممنونم دوست عزیز
حالا راجع به اون 2 مدلی که گذاشتم یا کلا تو این Range چی پیشنهاد میشه تا 80 ؟
bass adjust پست woofer مکافاتی واسه خودش مخصوصا اگه جایی باشه که دسترسی نداشته باشی بهش :biggrin1:

همه Creative ها پشتشون bass adjust داره ؟
اخه چند تا review از بعضی مدل های 90 دلاریش خونده بودم عیبش رو همین نداشتن تنظیم bass نوشته بود

راستی راجع به اون چیزی که تو متن پنهان نوشتم نظری نداری ؟ :biggrin1:

kiyani_behzad

کاربر سایت
Jul 27, 2008
135
نام
بهزاد
یک سوال مبتدیانه هم داشتم این subwoofer هایی که هم جلوش خروجی داره هم بغلش چه فرقی با اونهایی داره که فقط جلوش داره ؟ قدرت کوبندگی بیشتری داره ؟ :biggrin1:
در پست های قبلی در این مورد توضیح داده بودم، اونهایی که یک خروجی به صورت پورت دارند و خود ساب بقل جلو یا زیر باکس هست باکس های ونتد یا همون پورتد معمولی هستند و اونهایی که فقط یک پورت خروجی روی باکس هست و ساب در داخل خود باکس قرار داره به صورت که شما خود ساب رو اصلاً نمیبینید باکس های بندپس هستند، قدرت در باکس های بند پس بیشتر هست ولی کیفیت باکس های پورتد بیشتر هست بندپس ها بیشتر فرکانس هایی پایین رو اجرا میکنند ولی پورتد ها فرکانس های بالاتر رو البته پورتد اگه اینچ سابش بالا باشه فرکانس های پایین هم خوب اجرا میکنه

ممنونم دوست عزیز
حالا راجع به اون 2 مدلی که گذاشتم یا کلا تو این Range چی پیشنهاد میشه تا 80 ؟
bass adjust پست woofer مکافاتی واسه خودش مخصوصا اگه جایی باشه که دسترسی نداشته باشی بهش :biggrin1:

همه Creative ها پشتشون bass adjust داره ؟
اخه چند تا review از بعضی مدل های 90 دلاریش خونده بودم عیبش رو همین نداشتن تنظیم bass نوشته بود

راستی راجع به اون چیزی که تو متن پنهان نوشتم نظری نداری ؟ :biggrin1:
توی این رنج قیمت همون مدلی که گفتم انتخاب خوبی هست تنظیم بیس هم داره در پشت ووفر، شما وقتی رو یک حالت استاندارد قرار بدید دیگه زیاد نیاز به دست کاری ندارید، نمیدونم همه مدل هاش تنظیم بیس داره یا نه اون مدل هاییش که من باهاشون کار کردم همشون داشتند
روی مدل های C1 و C3 ادیفایر هم میتونی فکر بکنی انتخاب های خوبی هستندچون امپشون جدا هست به راحتی میشه دم دست گذاشت و تمامی تنظیمات رو انجام داد مدل C3 ریموت کنترل بی سیم هم داره

pedram_sad

کاربر سایت
Apr 24, 2008
962
نام
pedram
در پست های قبلی در این مورد توضیح داده بودم، اونهایی که یک خروجی به صورت پورت دارند و خود ساب بقل جلو یا زیر باکس هست باکس های ونتد یا همون پورتد معمولی هستند و اونهایی که فقط یک پورت خروجی روی باکس هست و ساب در داخل خود باکس قرار داره به صورت که شما خود ساب رو اصلاً نمیبینید باکس های بندپس هستند، قدرت در باکس های بند پس بیشتر هست ولی کیفیت باکس های پورتد بیشتر هست بندپس ها بیشتر فرکانس هایی پایین رو اجرا میکنند ولی پورتد ها فرکانس های بالاتر رو البته پورتد اگه اینچ سابش بالا باشه فرکانس های پایین هم خوب اجرا میکنه

توی این رنج قیمت همون مدلی که گفتم انتخاب خوبی هست تنظیم بیس هم داره در پشت ووفر، شما وقتی رو یک حالت استاندارد قرار بدید دیگه زیاد نیاز به دست کاری ندارید، نمیدونم همه مدل هاش تنظیم بیس داره یا نه اون مدل هاییش که من باهاشون کار کردم همشون داشتند
روی مدل های C1 و C3 ادیفایر هم میتونی فکر بکنی انتخاب های خوبی هستندچون امپشون جدا هست به راحتی میشه دم دست گذاشت و تمامی تنظیمات رو انجام داد مدل C3 ریموت کنترل بی سیم هم داره
ممنونم بابت توضیحات جامع و مفیدتون

راستش الان فکر کردم دیدم خریدن یک 5.1 با این رنج قیمت جالب در نمیاد
از اون سمت هم جای مناسب برای چیدن sub ها ندارم و باعث میشه ظاهرا بد بشه صدا
و اینطور که میگن باید یک کارت صدای درتی حسابی غیر onboard داشته باشی تا تفکیک صدای با کیفیت از 5.1 بگیری

پس میرم تو کار همون 2.1

الان C2 و C3 رو دیدم
C3 که هم هزینش به بودجه من نمیخوره هم woofer اون 30 هست که اصلا به کارم نمیاد چون برای یک اتاق معمولی میخوام :biggrin1:
( همین speaker خودم رو تو این 2 سال نشده از 35 درصد بالاتر ببرم )

c2 مناسبتر بود
فرق بین c2 و c1 فقط در داشتن کنترله ؟

kiyani_behzad

کاربر سایت
Jul 27, 2008
135
نام
بهزاد
خواهش میکنم
بله 5.1 های توی این رنج قیمت خیلی معمولی هستند و اگه به صدای 5.1 نیاز نداشته باشید خردیشون زیاد منطقی نیست، البته کارت های صدای آنبورد هم خوب هستند مشکلی نداره ولی برای کسی که صدای 24 بیت بخواد و کمترین سیگنال تو نویز بهتره که دنبال کارت های صدای حرفه ای بره
فرق بین c2 و c1 فقط در داشتن کنترله ؟
نه اسپیکر های C1 از نوع فلت هست ولی C2 باکس چوبی داره که خوب مشخصاً باید صدای جالبتری داشته باشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر