راهنمایی و اطلاعات تکمیلی برای خرید Xbox360

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
تا به امروز هر وقت در سایتهای اینترنتی که در مورد بازی اطلاعاتی را در اختیار کاربران قرار می دهند، همیشه لغت Xbox 360 به من زبون درازی می کرد. همیشه دوست داشتم که بدونم چه دستگاهی است که تمامی شرکت های بزرگ ارایه دهنده بازی، بر روی این دستگاه مانور می دهند. در ضمن همگی بر این ادعا هستند که کار گرافیکی Xbox 360 بسیار عالی است، و در خبرها و گزارشها نیز می بینیم و می خوانیم که این دستگاه جدید در امر بازی جای PS2، PS3 و PC را گرفته است. آنچنان قدرتمند است که در پایان سال 2005 تمامی دستگاه در بیشتر کشورها وجود نداشت و تقاضای جدید را به شرکت می فرستادند. هر روز نیز یک بازی جدید با گرافیکی کاملا طبیعی و زیبا وارد بازار بازیهای سری Xbox می شود، چنان طبیعی که به راستی انسان را به بازی کردن با این دستگاه، جذب می کند.
اما چرا در ایران از این غول قدرتمند بازی خبری نیست؟ یکی از عوامل اصلی ناشناخته ماندن این دستگاه در ایران، تبلیغات کم برای این دستگاه است. در واقع نبود شرکتی که بخواهد این دستگاه را وارد ایران کند و برای آن تبلیغ کند علت اصلی این مهم است. دلیل اینکه هیچ شخص حقیقی و حقوقی حاضر به انجام این ریسک نیست، نبود اطمینان از برگشت سرمایه است. زیراکه اکثر خانواده های ایرانی فرزندان خود را از بازی کردن در فصل مدارس منع می کنند و امکان فروش این دستگاه فقط در فصل تابستان امکان پذیر خواهد بود.
حتی با پذیرش این ریسک از سوی فرد یا شرکتی، قیمت نسبتا بالای این دستگاه نسبت به PS2 و PC خطر ضرر در واردات این دستگاه را تقویت می کند. دستگاه های Xbox در ایالات متحده با قیمتی در حدود 300 دلار و در کشورهای اتحادیه اروپا به قیمت نزدیک به 300 یورو و در بریتانیا کبیر با قیمتی در حدود 200 پوند به فروش می رسد. البته مدلی دیگر از این دستگاه وجود دارد که با تغییراتی در قدرت پردازش و گرافیک در ایالات متحده و کشورهای اروپایی با قیمتی در حدود 400 دلار و در بریتانیای کبیر با قیمتی در حدود 280 پوند به فروش می رسد. و با توجه به بازار دلالی ایران قیمت تمام شده این دستگاه های بازی چیزی در حدود 350 هزار تومان تا 400 هزارتومان برای مدل معمولی آن خواهد بود. که خرید یک PC برای یک خانواده معمولی ایرانی بسیار مرغون به صرفه تر خواهد بود.
سری دستگاه های Xbox به مانند سری دستگاه های PS بوده با این تفاوت که امکان پخش فرمتهای صوتی و تصویری PC را داراست و امکان بازی به صورت Online را نیز در این دستگاه تعبیه شده است، تا یک برتری به سری بازی های PS به وجود آید و شرکت Microsoft را رقیب جدی شرکت Sony می کند. البته این دستگاه همانند PC از هارد درایو برای اجرای بازیها استفاده می کند و در واقع می توان این دستگاه را تلفیقی از PC و PS دانست. سری دستگاه های Xbox از یک درایو DVD بهره می برند که بیشتر فایلهای تصویری و صوتی مانند WMA، MP3، DVD+R/RW و CD-RW را در بر می گیرد و از فرمت تصویری JPEG برای مشاهده عکس استفاده می کند.
این دستگاه سه و نیم کیلویی، مانند PC از یک سیستم عامل استفاده می کند که توسط تیم طراحی Microsoft ، با نام Xbox 1.0 بر وری دستگاه نصب است. اما این دستگاه یک کامپیوتر خانگی نیست، اما از بسیاری از کامپیوترهای رو میزی قدرتمند تر است.

قيمتات قديمين.
سيستمه premium توي لندن كه خيلي هم گرن بازن اونجا با دو بازي ارجينال به تومن كيشه 450.كور هم با 2 تا بازي زيره 300 تومنه!!!
اينارم از خودم نميگم يكي از دوسام تا ديروذ اونجا بود.بهش گفتم واسم پرميوم رو بياره.هنوز نديدمش تازه ديشب اومد.
ديگه نميدونم چقدر مرام گذاشته:-"

x360

کاربر سایت
Aug 10, 2006
863
نام
khosro
دوست عزيز x360 نمي‌دونم اين مطلب رو خودتون نوشتيد يا از جايي نقل كرديد ، اصلاً قصد جسارت ندارم ولي نصفش چرت مطلقه !
كجاي مدلهاي Premium و Core در پردازش و گرافيك با هم فرق دارن ؟؟؟!!!
كجا نوشته كه XBOX 360 بازيها رو از روي هارد اجرا ميكنه ؟؟؟!!!
كجا نوشته كه خانواده PS امكان بازي آنلاين رو ندارن كه 360 تازه آنلاين بازي كردن رو آورده باشه ؟؟؟!!!
شما كجا كامپيوتري سراغ داريد كه بشه با 500 هزار تومن خريد و بازيها رو در حد 360 و با اون گرافيك بتونه اجرا كنه ؟؟؟!!!
خواهشاً اگر مطلب مي‌نويسيد يا منبعش رو بنويسيد (كه ما بريم تخته‌اش كنيم) يا اگر خدايي نكرده اينا رو از خودتون نوشتيد كه ديگه واقعاً جاي تاسف داره !
بنده اينهارو از سايتي گرفتم/چون ديدم دل پري داره بزارم ببينم نظره شما چيست؟
ولي در باره كامپيوتر بايد بگم درست گفته/چون رايانه رو شما كه فقط با اون بازي كه نميكني;) هزاران كار رو ميشه با اون انجام داد...خودت كه ميدوني.
منبعش رو ميگردم اگه پيدا كردم مطلبم رو ويرايش ميكنم.
با تشكر از شما...

DRAGON50

کاربر سایت
May 4, 2006
36
نام
MOHAMMAD
کسی نیست جواب ما رو بده ؟
نه چون دستگاههاي که الان کپي خور ميشن به روش فرم وير هستش فقط بازي هاي کپي ۳۶۰ رو اجرا ميکنه نه ايکس باکس رو و خريدن بازي اورجينال ايکس باکس هم که به صرفه نيست تازه همه بازيهاش رو هم که نميشه اجرا کرد درضمن براي اجراي يک بازي ايکس باکس شما بايد بهxboxlive دسترسي داشته(براي اپگريد دستگاه) سيدي خام ورايتر هم داشته باشي البته هارد هم داشته باشي پس فعلا بايد بيخيال شد

Sasy360

کاربر سایت
Dec 5, 2005
858
نام
ساسان
آقا من یه تاپیک زدم با نام "تبادل بازی های X360http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=1734" هر کی بازی 360 داره و میخواد با یه بازی دیگه عوض کنه تو این تاپیک اعلام کنه
نه چون دستگاههاي که الان کپي خور ميشن به روش فرم وير هستش فقط بازي هاي کپي ۳۶۰ رو اجرا ميکنه نه ايکس باکس رو
میشه بدونم شما از کجا میدونی؟ مگه خودت امتحان کردی؟
تازه همه بازيهاش رو هم که نميشه اجرا کرد
لیست بازی های ساپورت شده این قدر زیادن که حتی بازی های درپیت و ناشناخته ی Xbox هم تو لیست هستن
سيدي خام ورايتر هم داشته باشي البته هارد هم داشته باشي
سی دی خام رایتر دیگه برا چی؟!:confused::-"

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
اره یا نه

من که اگر پولم یک کمی بیشتر بود حتما یک360 میخریدم.چون سه سال از xbox استفاده کردم و از این کنسول کمال رضایت رو دارم.اما ps2 رو هر 6ماه یک بار باید یه حال اساسی به لنزش بدی.
خدا شاهده تا حالا پول یک ps2 رو خرج دسته و لنزش کردم ولی xbox تا حالا آخ نگفته.خوب بریم سر اصل مطلب یعنی 360 خدمون.واقعیت این که این کنسول صرف نظر از قدرتش دارای
مشکلاتی از قبیل 1.داغ کردن غیر عادی کنسول 2.خرد کردن DVD در حال اجرا بازی 3.استفاده نکردن فرمتی بالا تر از DVD ......... می بینید که کنسول قبلی {xbox} از این 360 بهتر
کار میکنه.البته microsoft هم بی تقصیر نبوده برای سود جوی 360 را نصفه نیمه به بازار عرضه کرد تا قبل از آمدن Play Station 3 پوست مردم رو بکنه و این وست فقط خودش
رو خراب کرد .360 که پر ایراد است - زمان عرضه 360 کنسول کافی برای فروش در بازار نبود- در 360 حتی از HD DVD درایو هم استفاده نکردن. اگر از فرمتی بالا تر استفاده
کرده بود این GEARS OF WAR وLOST PLANET تبدیل به چی می شدند خدا میدونه .وقتی به این موضوع فکر میکنم پیشه خودم میگم این 360 اصلا نسل بعد نیست فقط از
xbox قدرتش بیشتره. با تمام این حرفا Microsoft پشتش هست . ولی ارزش داره آدم با این 360 که کلکسییونی از اشکاله بازی های مثل Gears of War- Lost Planet-
Mass Effect- ninja gaiden 2 رو تجربه کنه. من که قبل از TGS 2006 فکر نکنم 360 بخرم .باید نشست و دید PS3 و Wii چه حرف هایی برای گفتن دارن.

Sasy360

کاربر سایت
Dec 5, 2005
858
نام
ساسان
ps2 رو هر 6ماه یک بار باید یه حال اساسی به لنزش بدی
PS2 از لحاظ کیفیت سخت افزاری نصف Xbox هم نبود
1.داغ کردن غیر عادی کنسول
توضیع سری اول کنسول شامل این مشکل بود، اگه شما موقع خرید به تاریخ ساخت دقت کنید که مال سال 2006 به بعد باشه دیگه از این مشکلات نخواهید داشت:D
2.خرد کردن DVD در حال اجرا بازی
آقا الکی رو بچه ی مردم عیب نزارید:cheesygri
3.استفاده نکردن فرمتی بالا تر از DVD
اگه اخبار رو دنبال میکردی میفهمیدی که بازی های 360 از نظر حجمی هیچ نیازی به دیسکی بالاتر از DVD ندارن
می بینید که کنسول قبلی {xbox} از این 360 بهتر
اینم از اون حرف ها بود!:mad:
برای سود جوی 360 را نصفه نیمه به بازار عرضه کرد تا قبل از آمدن Play Station 3 پوست مردم رو بکنه و این وست فقط خودش رو خراب کرد
اصلا اینجوری نیست! ماجرای 360 و PS3 دقیقا مثل ماجرای PS2 و Xbox هست که حالا جاشون عوض شده، مطمعن باشید در آخر کنسولی برنده میشه که از لحاظ تعداد و کیفیت بازی هاش قوی تر باشه، PS3 هم از همین الان داره بازی های انحصاریش رو از دست میده
اگر از فرمتی بالا تر استفاده کرده بود این GEARS OF WAR وLOST PLANET تبدیل به چی می شدند خدا میدونه
یعنی اگه رو PS2 از BD استفاده میکردن کیفیت بازی هاش میرفت بالا تر؟ :-"

I AM XBOX

کاربر سایت
Sep 3, 2006
1,097
نام
نیما
سلام دوستان
مدتی است که بیشتر از 2 دقیقه نمی تونم 360 بازی کنم بعد از 2 دقیقه یا صفحه سیاه می شه یا خط خط.
و وقتی دوباره می خوام روشن کنم سه تا چراغ قرمز توی اون گردی روشن می شه و باید کل کابلها و هارد را در بیارم و بعد 30 دقیقه صبر کنم و بعد دو باره وصل کنم و بعد روشن کنم و بعد دوباره 2 دقیقه بازی کنم!
کسی می دونه اشکال از چیه؟
خواهش می کنم اگه کسی می دونه بگه...
البته دستگاهم ntsc/j هست و برقش مستقیم نیست با ترانس وصل کردم.
البته قبلاً تا 4 ساعت هم باهاش بازی کردم ولی آخ نگفت.
و البته قبلاً این طوری شده بود به نظر من از ترانس هست چون یه سری آداپتورم سوخت و بعد باز کردم و دیدم که دیودش سوخته من هم چون دیود نداشتم جاش یک تیکه سیم گزاشتم.
خواهش می کنم یکی فقط جواب یک کلمه ای بهم بده...
1.مشکل از xbox
2.مشکل از آداپتور
3.مشکل از ترانس
:praying: :praying: :praying: :praying: :praying: :praying: :praying: تو رو خدا

آخرین ویرایش:

Sasy360

کاربر سایت
Dec 5, 2005
858
نام
ساسان
بعد از 2 دقیقه یا صفحه سیاه می شه یا خط خط
360 رو به مانیتور وصل کردی؟ سیم مانیتور نباید از کنار ترانس رد بشه مال منم اینطوری شد یه بار، صفحه خط خطی شده بود تازه رزولشن مانیتور هم هی تغیر میکرد
وقتی دوباره می خوام روشن کنم سه تا چراغ قرمز توی اون گردی روشن می شه
وقتی این چراغ ها روشن میشه یعنی اینکه خود 360 مشکل داره یا مشکل رو شناسایی کرده مثلا وقتی کابل تصویر رو به 360 وصل نکرده باشی این چراغ روشن میشه
به نظر من از ترانس هست چون یه سری آداپتورم سوخت
باید یه ترانس خوب و با کیفیت میخردی؛ به نظر من مشکل از ترانس هست که به آداپتور دستگاه آسیب رسونده
چون دیود نداشتم جاش یک تیکه سیم گزاشتم
نترسیدی در اون لحظه 360 به باد بره؟!:-"
خواهش می کنم یکی وقت جواب یک کلمه ای بهم بده...
1.مشکل از xbox
2.مشکل از آداپتور
3.مشکل از ترانس
به نظر من 2 و 3 ؛ و همون طور که گفتم 3 باعث 2 شده

I AM XBOX

کاربر سایت
Sep 3, 2006
1,097
نام
نیما
نه به مانیتور وصل نکردم هم به tv و هم به hdtv وصل کردم.
اگه کابل تصویر رو وصل نکرده باشم 4 تا چراغ روشن می شه نه 3 تا.
نه نترسیدم چون یه دیود دیگه توی قسمت خروجی داشت و به همین دلیل به 360 آسیبی نمی رسه و وقتی HARDWARE FAILURE می شه که برق قطعی داره مثل ویندوز .
فقط کسی که وارده بیاد جلو
فکر می کنم آقا طاهر بلده:blushing: :praying:

DRAGON50

کاربر سایت
May 4, 2006
36
نام
MOHAMMAD
آقا من یه تاپیک زدم با نام "تبادل بازی های X360" هر کی بازی 360 داره و میخواد با یه بازی دیگه عوض کنه تو این تاپیک اعلام کنه

میشه بدونم شما از کجا میدونی؟ مگه خودت امتحان کردی؟

لیست بازی های ساپورت شده این قدر زیادن که حتی بازی های درپیت و ناشناخته ی Xbox هم تو لیست هستن

سی دی خام رایتر دیگه برا چی؟!:confused::-"
اول اين که توي ۳۰ يا ۳۵ صفحه قبل خود اقاي طاهر که اقاي تکاوچ رو معرفي کردن وگفتن که ايشون ۳۶۰ کپي خور ميکنن به روش فرو وير نميشه بازيهاي ايکس باکس رو اجرا کرد و با اين همه بازي خفن ۳۶۰ کي ميره بازي هاي ايکس باکس رو بازي کنه در مورد ليست بازيهاي ساپورت شده که بوخور تو سرشون که اگه عين ادم بطور کامل از بازي هاي ايکس باکس پشتيباني ميکردن انقدر درد سر نداشت چون براي اجراي بازي هاي ايکس باکس روي ۳۶۰ چند راه هست اول اين که بهxboxlive وصل بشي تا کنسول شما اپگريد بشه وبراي ما که نميتونيم بهxboxlive وصل بشيم راه ديگه اينه که بريم داخل سايت xbox.com و فايل اپديت رو بگيريم و بارايتر بريزيم روي سيدي يا ديويدي و بزاريم تو دستگاهمون البته براي اجراي بازيهاي اورجينال (در ضمن من خودم خيلي دلم ميخوادhalo2_doom3 رو بازي کنم ولي وقتي نميشه نميشه ديگه)توضيح کامل توي لينک زير اومده
http://www.xbox.com/en-US/games/backwardscompatibility.htm

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
بد برداشت کردی

اگر حجم دیسک بیشتر باشه بازی ساز میتونه تعداد پولیگون ها رو افزایش بده وگرافیک بازی رو بیشتر کنه.حتی میتونه صدا ودیالوگهای وسط بازی زیاد کنه تا حرفها تکرار وخسته کننده نشه و از پشت صحنه ساختن بازی وهر چیزی رو که فکر میکنی رو توش جا بده. در مورد خرد کردن بازی هم از خودم در نیاوردم Dead Or Alive 4 نازنین دوستم این بلا سرش امد.اگه خبر نداری بدون SquareEnix در این مورد گفته:9گیگ برای ساختن بازیهای نسل بعد کافی نیست.
در باره این که هر کنسولی که بازی بیشتری داشته باشه برنده است کاملا موافقم درست مثل
بلای که پلی استیشن بر سر نینتندو64 اورد.بعدش من خودم طرفدار پروپا قرص بازی های
اکس باکس هستم

Sasy360

کاربر سایت
Dec 5, 2005
858
نام
ساسان
بابا چند نفر به یه نفر؟!:surrender [طاهر جون کجایی که ساسی یت رو محاصره کردن!]
اگه کابل تصویر رو وصل نکرده باشم 4 تا چراغ روشن می شه نه 3 تا
چه جالب من اینو نمیدونستم;) پس 3 تا روشن شه HARDWARE FAILURE هست و 4 تا روشن شه مربوط به این هست که ما کابل تصویر رو وصل نکردیم:D حالا 2 تا روشن شه یا یکی فرقشون چیه؟:confused:
نه نترسیدم چون یه دیود دیگه توی قسمت خروجی داشت و به همین دلیل به 360 آسیبی نمی رسه
من اطلاعات زیادی در این زمینه ندارم ولی فکر نمیکنم اون دیوده اضافه بوده که شما به این راحتی جاش سیم گزاشتی!
33.gif

با اين همه بازي خفن ۳۶۰ کي ميره بازي هاي ايکس باکس رو بازي کنه
همینو بگو والا
براي اجراي بازي هاي ايکس باکس روي ۳۶۰ چند راه هست اول اين که بهxboxlive وصل بشي تا کنسول شما اپگريد بشه وبراي ما که نميتونيم بهxboxlive وصل بشيم راه ديگه اينه که بريم داخل سايت xbox.com و فايل اپديت رو بگيريم و بارايتر بريزيم روي سيدي يا ديويدي و بزاريم تو دستگاهمون البته براي اجراي بازيهاي اورجينال (در ضمن من خودم خيلي دلم ميخوادhalo2_doom3 رو بازي کنم ولي وقتي نميشه نميشه ديگه)توضيح کامل توي لينک زير اومده
http://www.xbox.com/en-US/games/back...patibility.htm
به این میگن اطلاع رسانی مفید!:D:blushing:
اگر حجم دیسک بیشتر باشه بازی ساز میتونه تعداد پولیگون ها رو افزایش بده وگرافیک بازی رو بیشتر کن
موقعی که توان پردازشی و GPU یک کنسول واحد باشه چه طور میتونه گرافیک بهتری ارائه بده؟ راستی میدونستی حجم بیشتر بازی های PS2 به حجم یه DVD نمیرسه؟
خرد کردن بازی هم از خودم در نیاوردم Dead Or Alive 4 نازنین دوستم این بلا سرش امد
یه بحثی تو خود این تاپیک شده بود که اگه 360 رو هنگامی که DVD بازی توش هست، تکون بدی رو DVD خط میندازه، شاید دوستتم چنین کاری کرده، ولی به هر حال خوشبختانه این اتفاق برا بچه های این سایت نیوفتاده:D ، منم غلط بکنم یه موقع بگم شما از خودت در اووردی:blushing:
اگه خبر نداری بدون SquareEnix در این مورد گفته:9گیگ برای ساختن بازیهای نسل بعد کافی نیست
بله کاملا درسته و تا الان تنها بازی که قراره رو Double Layer DVD عرضه بشه همین شماره ی جدید FF هست
در باره این که هر کنسولی که بازی بیشتری داشته باشه برنده است کاملا موافقم درست مثل
بلای که پلی استیشن بر سر نینتندو64 اورد
این سونی چون تو ژاپن هست تمام بازی سازای ژاپنی براش بازی میسازن [به این میگن تعصب ملی!] و اینطوریه که همیشه رقبا رو شکست میده چون بهترین بازی سازای دنیا ژاپنی هستن نمونش Capcom [ببخشید از بحث تاپیک دور شدیم]

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر