راهنمایی و اطلاعات تکمیلی برای خرید Xbox360

behtash_jabbari

کاربر سایت
Oct 2, 2006
343
نام
BGKH
سلام به همه بچه های گل .....

به من گفتن یه کادو برای تولدت انتخاب کن برای همین من رفتم سراغ :cheesygri x360 ولی مثل اینکه بحث این کنسول خیلی پیچیده اس و زیاد ازش سر در نمیارم!

در حال حاضر من ps2 دارم و می خوام بفروشمش و پولش رو برای خرید یه 360 سرمایه گزاری کنم.;)
آقا من این 242 صفحه رو کامل خوندم ولی یه چیزایی رو خوب نفهمیدم...:eek: :confused:

چند تا سئوال داشتم از حرفه ای ها خواهش می کنم جواب من رو بدن!!!

1- برای خرید این دستگاه چه چیزایی رو باید بهش توجه کرد که سر آدم کلاه نره؟

2- فرق pal-ntsc-.... و j و uc چیه و کدوم بهتره؟ مثل گیم های پال بهتر گیر میاد درسته؟

3- از کجا بفهمم که دستگاه مشکل کرش و over heating رو نداره؟

4- شنیدم این کنسول هک شده یعنی mode chipi توش نصب نشده. آیا درسته؟ این هک شدن تو اجرای بازی ها مشکلی ایجاد نمی کنه؟مثل اینکه چند تا از دوستا تو اجرای گیوم (منظور گیم ها) دچار مشکل شدن؟

5- بازی های کپیش چند قیمته؟ ممکنه با قدیمی تر شدن این کنسول (مثلا 6-7 ماه دیگه) قیمت گیم ها تا 2000 - 3000 هزار تومن بیاذ پایین؟

6- خونمون تلوزیون معمولی داریم این جریان صفحه واید موقع بازی اذیتم خواهد کرد یا نه؟

7- از کجا بخرم بهتره؟ پشت شهرداری قیمتش خوب بود اونجا معتبر هست؟

8- به نظرتون ps2 رو نگه دارم و 360 نخرم یا ps2 رو بفروشم و 360 بگیرم ؟ می ارزه 360 بگیرم؟

از همتون واقعا ممنونم ( حتی اگه جواب ندین- یعنی جونه هرکی دوست دارین بدین که خیلی واجبه:-" )

joopi_gam3r

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,116
سلام...
خیلی حال کردم که 360 رو انتخاب کردم...آخه اون طرف ، طرفدارای پی اس 3 به هم گره خوردن:biggrin1:

اما...در مورد کیفیت 360 روی تلویزیون های معمولی باید بگم که به اچ دی و مونیتور نمیرسه اما اونطوری هم که شما فکر می کنید نیست...اصلا هم فکر نمی کنی که داری PS2 بازی میکنی !؟!:-"
در مورد کادر های سیاه هم من تا حالا 5-6 تا بازی که کردم هیچ کدوم این کادرها رو نداشتن...تلویزیون من یه 29 اینچ سونی ولی معمولیه !!!

تلويزيونت wide هست يا معمولي(مربع)
ميشه اسم بازي هارو بگي... اخه هر كسي يه چيزي ميگه... يكي ميگه اون كادر ها هميشه هست يكي بالعكس!!!:wacko:

Saman

Administrator
Sep 22, 2005
1,069
تلويزيونت wide هست يا معمولي(مربع)
ميشه اسم بازي هارو بگي... اخه هر كسي يه چيزي ميگه... يكي ميگه اون كادر ها هميشه هست يكي بالعكس!!!

اقا چه گیری دادی به این کادرهای سیاه. منو از رو بردی. ببین من به تو تضمین می‌دم که این موضوع اصلا به اون حساسیتی که تو فکر می‌کنی و خودم فکر می‌کردم نیست. بگذر!

Catdog

کاربر سایت
Aug 18, 2006
211
نام
امیر
اقا چه گیری دادی به این کادرهای سیاه. منو از رو بردی. ببین من به تو تضمین می‌دم که این موضوع اصلا به اون حساسیتی که تو فکر می‌کنی و خودم فکر می‌کردم نیست. بگذر!
اره بابا چرا گیر دادین ؟
منم تلوزیون 50 اینچ پاناسونیک دارم که واید اسکرین هم نیست(480p داره فقط) و این نوارای سیاه برا بعضی از بازیا مث call of duty نیست و برا بعضیا هست مثل اسپیلینتر. حتی evil4 تو ps2 هم نوار سیاه داره تو تلوزیون عادی.
ولی باور کنید اونقدر که فک میکنید مزاحم نیس. اصلا وسط بازی یادتون میره. (مخصوصا اگه تلوزیون یه کم بزرگ باشه.)

Taher

مدیر سابق
کاربر سایت
Nov 6, 2005
649
نام
طاهر
دوست عزیز ، ابتدا ورود شما رو به سایت خوش آمد عرض میکنم. :cool:
میریم سراغ جواب سوالها :
1) برای خرید کنسول شما اگر میخواید کنسولی بگیرید که از قبل کپی خور شده و آماده هست باید دقت کنید یه وقت کنسول استفاده شده بهتون ندن ! اگر هم که بتونید آکبند (برچسب باز نشده) بگیرید و بعد بدید براتون کپی خور کنن بهتره.
2) فرق NTSC و PAL در ورودی برقشون هست که به ترتیب 110 و 220 هستن و البته خوب تفاوتهای تصویری هم وجود داره (منظور تفاوت در سیستم تصویری PAL و NTSC هست نه کیفیت تصویر). بازیهای PAL نسبت به NTSC سخت تر گیر میاد و کمتره ، بین NTSC/J و NTSC/U خودتون باید تصمیم بگیرید چون بازیهاشون زیاده و زیاد با هم فرقی ندارن.
3) شما وقتی دستگاه رو آکبند میخرید از هیچ جا نمیشه تشخیص داد که آیا در آینده (آینده ممکنه 2 روز بعدش باشه یا 10 سال بعدش) به مشکل کرش و حرارت زیاد دچار خواهد شد یا خیر ، این مساله تا حدی مونده به شانس شما و البته بعد از خرید به نحوه استفاده و نگهداری از کنسول.
4) این کنسول با تعویض Firmware درایو هک میشه و هیچ مدچیپی بکار نمیره (البته مدچیپهایی هم هستن که همین کار فرمور رو انجام میدن و فعلاً استفاده از اونها مزیتی در کار ایجاد نمیکنه). در مورد اجرای بازیها هم تقریباً میشه گفت با این فرمورهای ورژن جدید هیچ مشکلی وجود نداره مگر اینکه لنز کنسول با دیسک مربوطه مشکل داشته باشه.
5) بازیهای کپی هم قیمتهای مختلفی داره از 7 تومن به بالا. در مورد ارزون شدن هم باید دیسکهای خام دو لایه DVD9 ارزون بشه و در ضمن این عرف بازار (که پدر ما رو در آورده) اجازه پایین اومدن قیمتها رو بده !
6) من خودم تلویزیون 21 اینچ دارم و واید هم نیست و هیچ مشکلی هم ندارم و به شدت هم از بازی کردن لذت میبرم ، البته میخوام یه مانیتور 19 اینچ واید LCD بگیرم تا دیگه برم تو کار HD.
7) از هرجا که خودتون فکر میکنید بهتره ، در این مورد بهتره از هیچ کس نظر سنجی نکنید که یه وقت خدایی نکرده در صورت عدم رضایت از طرف مربوطه شاکی بشید. بهترین راه اینه که خودتون تحقیق کنید.
8) این سوال بسیار زیبا بود و به نظرم پاسخ به شدت مشخص هست (با دیدن این سری آخر بازیهای PS2 نسبت به نسخه های مشابه Next Gen متوجه منظور خواهید شد ، نمونه FIFA07 در PS2 و 360 ، البته منظورم گرافیک نیست ها! کل بازی منظورمه.) البته اگر بتونید PS2 رو هم نگه دارید که خوب بهتر.

موفق باشید و تصمیم درست رو بگیرید. ;)

carter

کاربر سایت
Oct 31, 2006
26
سلام به همه دلم برا همتون تنگ شده بود خرفه خاصی ندارم فقط خواستم یه سلامی کرده باشم. gears of war خیلی با حال بود من امروز تمومش کردم دسته تکاوچ درد نکنه

behtash_jabbari

کاربر سایت
Oct 2, 2006
343
نام
BGKH
سلام Taher جان. مرسی که وقت گذاشتی و جواب سئوال های منو با دقت دادی!:love::study:

الان خرج کپی خور کردن حدود چقدره اگه بخوام آکبند بگیرم. دیروز یه جا زنگ زدم گفت سیستم کورش رو میده 280 قیمتش خوبه بنظرت؟
الان قیمت 360 تو تهران چنده؟ و از کجا بگیرم بهتره؟ به هر حال شما یکی خریدی!(البته گفته بودی نپرس:-" ):cheesygri
یه سئوال دیگه هم داشتم. من یه لپ تاپه dell دارم که LCD واید داره.(wide bright) . می تون 360 رو بهش وصل کنم؟
پشت لپ تاپ جای ورودی مونیتور هست. شکل ورودیش دقیقا شبیه سر کابل مونیتور می مونه که می خوره پشت کیس؟

در ضمن لپ تاپه dvd-r dual داره می شه بازی ها رئ از جایی دانلود کرد و روی dvd رایت کرد. الان قیمت dvd dual چنده؟:confused: :pepsi: :thanks:

آخرین ویرایش:

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,796
نام
امین
نه ی مقدار ÷ول یشتر میگیره 3 روزه بهت میده !;) کمتر از 50 تومن میگیره ! البته شمارش اون زیر سایت هست خودت میتونی زنگ بزنی !

چه طور ممکنه از امازون 3 روزه برسه ایران:eek: خالی بسته یارو تو امریکا هم باشه 3 روزه بهش نمیدن:biggrin1:
الان خرج کپی خور کردن حدود چقدره اگه بخوام آکبند بگیرم. دیروز یه جا زنگ زدم گفت سیستم کورش رو میده 280 قیمتش خوبه بنظرت؟
الان قیمت 360 تو تهران چنده؟ و از کجا بگیرم بهتره؟ به هر حال شما یکی خریدی!(البته گفته بودی نپرس:-" ):cheesygri

اولا بگم که اصلا core نگیر چون ارزشش رو نداره بهترین کار همون پریمیوم هست که 450 تا 500 کپی خور شده در تهران موجود هست!

Ryo Hazuki

کاربر سایت
Apr 19, 2006
834
نام
هادی
سلام دوستان
امروز تو روزنامه همشهري تو صفحه انفورماتيك يه چيزي خوندم كه شاخ در اوردم ... يه اسكن گرفتم ازش اينم لينكش:
http://i15.tinypic.com/2s6kn5x.jpg
راستي مگه براي اجرا بازي هاي اورجينال هم بايد fm رو اپديت كرد؟:confused:
مطمئن باش هیچوقت توی روزنامه ها و مجلات ایرانی اطلاعات روز رو نمیبینی. این خبر هم بسیار قدیمیه. که با اومدن ورژن جدید فرم ویر و ارتقا فرم ویر قبلی مشکل حل شده. نگران نباش:love:

behtash_jabbari

کاربر سایت
Oct 2, 2006
343
نام
BGKH
pandora والا تجهیزات پرمیوم بدردم نمی خوره. چون اکثرا تنها بازی می کنم (دسته دوم و هد ست تعطیل :cheesygri ) بعد یه مموری 64 مگی می ارزه تا یه هارد 20 مگی .
آخه غیره یه سیو که چیزی نمی خوام روش بریزم. در ضمن کنترل هم بدردم نمی خوره. فقط الکی پوله بی خوده !

بازی هاش رو از کجا می شه دانلود کرد؟ جایی سراغ دارین ارزون باشه؟
نگفتین از کجا بگیرم بهتره؟ 280 تومن خوبه؟ "خرج کپی خوریش چنده ؟:thanks:

M1sChief

کاربر سایت
May 24, 2006
2,156
نام
آريا
د.ست عزيز ميله خودته امين درست گفت Core Pack نمي عرضه اون هارد 20gig باعث ميشه بازي سريعتر Load بشه بعد Core Pack براي Account Silver هم بايد پول داد كابل HD نداره توي پرميم 2 دسته نيست يك دسته Wireless

زنگ زدم dotcom گفت يكي دو هفته ي ديگه مي اره Rainbow Six : Vegas

آخرین ویرایش:

Saman

Administrator
Sep 22, 2005
1,069
دیروز یه جا زنگ زدم گفت سیستم کورش رو میده 280 قیمتش خوبه بنظرت؟

فکر نکنم توی تهران هم‌چین قیمتی رو پیدا کنی. این‌جا که زنگ زدی کجا بوده؟ چه ریجنی رو می‌داده 280؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر