راهنمایی در امر خرید موبایل

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,421
نام
امین
همون دیگه واقعا تفاوت هاشون خیلی کمه چیپست ها یکیه
ماژول های دوربین کلا جلو عقب تغییر کردن
الان شما همین مدلو گرفتی ؟
حالا ببینیم ناتینگ2 چیکار میکنه اونم خیلی باحاله گوشیش
من راستش ۶ و خونه دوستم تست کردم و عاشقش شدم و از چندتا خرج دیگه زدم و ۷ خریدم.
تو dxo نمره دوربین و دیدم نظرم قطعی شد.
یه ۶۰۰ دلاری رو دست خیلی ها زده که کلی گرونترم هستن.
یجورایی دیگه دوربین برام مهمه چون هر چی هم بگیم مهم نیست بازم یه لحظه های خاصی پیش میاد که دوست داریم با کیفیت بالا ثبت و موندگارش کنیم.

ناتینگ هم دارم.
بقیه رو رد کردم رفت.
آره گوشیه خوبیه کلا پیکسل ها قیمتشون به نسبت کارایی عالیه البته تو ایران منظورم نیست کلی میگم.
۶۰۰ دلار واسه ۷ و ۵۰۰ دلار واسه ۷a بنظرم منصفانه هست.
ناتینگ ۲ هم قطعا جذابه.
من که از ۱ش بشدت راضی ام.

• Like
Reactions: all4u

ALI PUNKER

کاربر سایت
Nov 5, 2017
190
نام
علی
من راستش ۶ و خونه دوستم تست کردم و عاشقش شدم و از چندتا خرج دیگه زدم و ۷ خریدم.
تو dxo نمره دوربین و دیدم نظرم قطعی شد.
یه ۶۰۰ دلاری رو دست خیلی ها زده که کلی گرونترم هستن.
یجورایی دیگه دوربین برام مهمه چون هر چی هم بگیم مهم نیست بازم یه لحظه های خاصی پیش میاد که دوست داریم با کیفیت بالا ثبت و موندگارش کنیم.

ناتینگ هم دارم.
بقیه رو رد کردم رفت.
آره گوشیه خوبیه کلا پیکسل ها قیمتشون به نسبت کارایی عالیه البته تو ایران منظورم نیست کلی میگم.
۶۰۰ دلار واسه ۷ و ۵۰۰ دلار واسه ۷a بنظرم منصفانه هست.
ناتینگ ۲ هم قطعا جذابه.
من که از ۱ش بشدت راضی ام.
خوبی امین جان فک کنم به کلی یادت رفت :)قرار بود بعد یه هفته نتیجه تست چیپش بگی تو بازیا و عملکرد چیپست تنسور نسبت به اسنپدراگون من برام گیم مهمه میخام ببینم در حد کدوم اسنپ داغ میکنه تو گیمایی مث گنشین ایمپکت؟

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,421
نام
امین
خوبی امین جان فک کنم به کلی یادت رفت :)قرار بود بعد یه هفته نتیجه تست چیپش بگی تو بازیا و عملکرد چیپست تنسور نسبت به اسنپدراگون من برام گیم مهمه میخام ببینم در حد کدوم اسنپ داغ میکنه تو گیمایی مث گنشین ایمپکت؟
من کال آف و رویال و تست کردم و رو هر دو بهترین حالت ممکن اجرا کرد.
گنشین و نه تست نزدم.
راستی خبر و خوندی که اسنپدراگون جن۸ نسلهم نتوانسته گنشین رو پایدار ۶۰ فریم رو ۱۰۸۰ اجراش کنه!
حتی پرچمدار بعدی مدیاتک هم نتوانسته و قراره بره سراغ انویدیا واسه چیپ بعدیش.

اگه پولت میرسه شک نکن و بخر چون جز پیکسل ها و ۱۲t pro هیچ گزینه بدرد بخوری تو این رنج قیمتی نیست.

• Like
Reactions: all4u

ALI PUNKER

کاربر سایت
Nov 5, 2017
190
نام
علی
من کال آف و رویال و تست کردم و رو هر دو بهترین حالت ممکن اجرا کرد.
گنشین و نه تست نزدم.
راستی خبر و خوندی که اسنپدراگون جن۸ نسلهم نتوانسته گنشین رو پایدار ۶۰ فریم رو ۱۰۸۰ اجراش کنه!
حتی پرچمدار بعدی مدیاتک هم نتوانسته و قراره بره سراغ انویدیا واسه چیپ بعدیش.

اگه پولت میرسه شک نکن و بخر چون جز پیکسل ها و ۱۲t pro هیچ گزینه بدرد بخوری تو این رنج قیمتی نیست.
درست توضیح ندادی من میخام بدونم تنسور برابری میکنه مثلا با اسنپ 8 جن 2 مثلا داغ میکنه در راندمان کاری بالا یه بررسی مقایسه ای خوب ندیدم چون تنسور فک کنم انحصاری گوگل چیپش تو گوشی دیگه ندیدم درح الیکه همه پرچمدارا باز هنوز اسنپ استفاده میکنن براهمین استفاده از تنسور برا گیمرای م.بایل ریسک داره بهنظرم مگر بتونه اسنپ شکست بده که خبری در این رابطه نیومده تاحالا...

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,809
نام
مهراد
درست توضیح ندادی من میخام بدونم تنسور برابری میکنه مثلا با اسنپ 8 جن 2 مثلا داغ میکنه در راندمان کاری بالا یه بررسی مقایسه ای خوب ندیدم چون تنسور فک کنم انحصاری گوگل چیپش تو گوشی دیگه ندیدم درح الیکه همه پرچمدارا باز هنوز اسنپ استفاده میکنن براهمین استفاده از تنسور برا گیمرای م.بایل ریسک داره بهنظرم مگر بتونه اسنپ شکست بده که خبری در این رابطه نیومده تاحالا...
Smartphone Processors Ranking List [2023] - NanoReview

در بهترین حالت برابر با SD888 ـه! حالا ممکنه مشکل گرمای اونو نداشته باشه ولی تو رنکینگ اینجوریه

• Like
Reactions: ALI PUNKER

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,421
نام
امین

از اون بابت بخوای حساب کنی تو مدیاتک MediaTek Dimensity 8100
تو اسنپدراگون Qualcomm SM8350 Snapdragon 888

ولی گوگل با هوش مصنوعی و پردازنده بهینه شده خودش راندمان و بالاتر میبره.
تو مصاحبه یکی از مدیرهای ارشد گوگل هم بود که گفته بود ما به امتیاز بنچمارک ها توجهی نداریم و دنبال بهترین راندمان گوشی هامون هستیم.
یکی از مدیرهام گفته بود کلی نرم افزار مخفی هست که میشه نصب کرد و تو تست به اعداد غیرواقعی رسید که گوگل برخلاف چینی ها چنین قصدی رو نداره.
منم قدیم خیلی رو کاغذ مقایسه میکردم ولی کم کم دنبال چیزای دیگه رفتم.
البته میگم همه چی به سلیقه برمیگرده.
یکی ممکنه اندروید خام و دوست نداشته باشه یا یکی عاشق رابط کاربری های سامسونگ و شیائومی باشه.
من تجربه شخصی خودم و میگم و بعد از چند دور زدن تو تموم برندها الان فقط گوگل و ناتینگ و ریلمی رو دوست دارم و میپسندم و این به معنی بد بودن بقیه نیست.
سیاست های کلی و قیمت گذاری و امکانات این 3 تا برند و میپسندم.
یه زمانی عاشق سونی و اچ تی بودم یادش بخیر چقدر باکیفیت بودن....

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,421
نام
امین

گوگل چیپ نسل 3 رو با سامسونگ ادامه میده.
نسل 4 و با tmc
ولی طبق شایعه ها قراره نسل 5 چیپستش و خودش کامل درست کنه که میره واسه پیکسل های سری 10
کلا اگه دنبال عدد و بنچمارک هستی بهتره بری سراغ گوشی با اسنپدراگون 8جن نسل 2
که ارزونترین گزینه فکر کنم شیائومی 13 باشه که احتمالا بالای 50 تومن باشه.

yar_66

کاربر سایت
Sep 24, 2011
1,494
نام
مهدی
اینجا میپرسیدی قبلش بهت می‌گفتیم که نخری این مدل و مدام باید بزنی تو شارژ منم داداشم گرفت و دو هفته ای برد و فروختش.
به مرور هم استفاده کنی بیشتر خالی میکنه و مصیبتش بیشتر میشه.
میتونی رد کن بره.
12t pro گوشیه خوبیه. جز معدود گزینه های خوب موجود بازار ما هست.
آخه من با اسنپ کار میکنم گفتم گوشی بگیرم راحت باشم اشتباه کردم
میفروشم یه گوشی ۵ تومنی میخرم استرس دزدیده شدنش هم کمتره
آره واقعا مصرف باطریش خیلی زیاده دیشب یکساعت اینترنت گوشی رو هات اسپات کردم سرعت دانلودش با همراه اول عالی بود ولی گوشی به شدت داغ شده بود قشنگ دستم می‌سوخت
سامسونگ با این تراشه هاش گند زده

• Wow
Reactions: Arios 22

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,421
نام
امین
آره واقعا مصرف باطریش خیلی زیاده دیشب یکساعت اینترنت گوشی رو هات اسپات کردم سرعت دانلودش با همراه اول عالی بود ولی گوشی به شدت داغ شده بود قشنگ دستم می‌سوخت
اسنپ کار میکنی گوشی صفحه بزرگ و باتری پرحجم بگیر با پردازنده ضعیف که کم مصرف باشه و داغ نکنه.
واسه هات اسپات هم پایین رده ها بهترن.
چون کمتر داغ میشن.

• Like
Reactions: Arios 22

Arios 22

کاربر سایت
May 6, 2014
611
نام
Ali
عجیبه منم این گوشی چند ماه پیش گرفتم باتریش خیلی قوی نبود ولی اینطوری هم نبود و اینقدر داغ نکرد برا من حتی چند بار شب تا صبح هات اسپات روشن بود داغ شد ولی نه در حد دست سوختن(البته اخیرا فروختمش)
به نظرم الان سامسونگ فقط پرچمداراش ارزشمند و خوبن
تو همین رنج یه چی بگیر گوشی ارزون بدرد نمیخوره و سریعا ضعیف میشه بابد دوباره هزینه کنی
12t pro گوشیه خوبیه
تایید میکنم
واقعا خوبه و قویه
پیشنهاد میکنم منم

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: AMIN-1399F

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,421
نام
امین
بررسی pixel 7a هم توسط dxo انجام شد و امتیاز 133 رو کسب کرد که عالیه واسه یه گوشی 500 دلاری.
هم امتیاز با گلکسی اس 23با قیمت 800 دلار و گلکسی اس 23 پلاس با قیمت 1000 دلار
هم امتیاز با ایفون 14 با قیمت 800 دلار و ایفون 14 پلاس با قیمت 900 دلار

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,034
نام
شایان
بررسی pixel 7a هم توسط dxo انجام شد و امتیاز 133 رو کسب کرد که عالیه واسه یه گوشی 500 دلاری.
هم امتیاز با گلکسی اس 23با قیمت 800 دلار و گلکسی اس 23 پلاس با قیمت 1000 دلار
هم امتیاز با ایفون 14 با قیمت 800 دلار و ایفون 14 پلاس با قیمت 900 دلار
گاهی وقت ها مثل الان که اینا رو میخونم دلم میخواد 13 pro رو بفروشم یه پیکسل 7 pro بگیرم لذت ببرم اما بدیش اینه بعد خریدش دیگه فروشش سخته
لامصب من رو 30 تومن گوشیم رو خریدم هیچ گوشی اینطوری با دلار تو این مملکت قیمتش بازی نمیکنه و هیچ گوشی رو مردم این مملکت دلشون نمیاد 80 تومن پول بدن اما واسه ایفون خودشون رو جر میدن

yar_66

کاربر سایت
Sep 24, 2011
1,494
نام
مهدی
عجیبه منم این گوشی چند ماه پیش گرفتم باتریش خیلی قوی نبود ولی اینطوری هم نبود و اینقدر داغ نکرد برا من حتی چند بار شب تا صبح هات اسپات روشن بود داغ شد ولی نه در حد دست سوختن(البته اخیرا فروختمش)
به نظرم الان سامسونگ فقط پرچمداراش ارزشمند و خوبن
تو همین رنج یه چی بگیر گوشی ارزون بدرد نمیخوره و سریعا ضعیف میشه بابد دوباره هزینه کنی

تایید میکنم
واقعا خوبه و قویه
پیشنهاد میکنم منم
چیزی که هست تو این رنج قیمت چیزی نیست ۱۱تی پرو بود که اونم مشکلات خودشو داره ۱۲تی و ۱۲تی پرو هم گرونترن
حالا فردا میرم بازار چارسو از نزدیک ببینم شاید تونستم از این دل بکنم
اگر باتری s21 fe اینقدر مصرفش بالا نبود رو دست نداشت حیف واقعآ
من کیفیت صفحه نمایش برام خیلی مهمه

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,329
چیزی که هست تو این رنج قیمت چیزی نیست ۱۱تی پرو بود که اونم مشکلات خودشو داره ۱۲تی و ۱۲تی پرو هم گرونترن
حالا فردا میرم بازار چارسو از نزدیک ببینم شاید تونستم از این دل بکنم
اگر باتری s21 fe اینقدر مصرفش بالا نبود رو دست نداشت حیف واقعآ
من کیفیت صفحه نمایش برام خیلی مهمه
کیفیت صفحه نمایش pixel 7a هم خوبه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر