راهنمایی در امر خرید موبایل

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
3,010
نام
Milad
منظورم همینی بود که میلاد جان گفت
پردازنده میدیاتک رو سونی c4از 615که رو826قویتره

xiaomi redmi note 2
هم شبیه همین دوتاست فک کنم قیمتش همون600.650باشه

این چینی ها واقعا قیمت و کیفیتشون عالیه
بعضیاشون واقعا فوق العادن..کلا ذهنیت مردم تا تغییر نکنه بازار دست دومشون خوب نیست وگرنه همین الانم خیلیا دارن استفاده میکنند.من چند وقت پیش برای خواهرم Meizu M2 note گرفتم .سفارش از چین یک هفته ای هم رسید دستم.گوشی شباهت زیادی به سری S سامسونگ داشت.طراحی خیلی خوب با جنس قابل قبول کیفیت ساخت هم عالی.چیزی که همون روز اول نظرمو جلب کرد صفحه نمایشش بود هفته بعد با iPhone 6 مقایسه کردم به این نتیجه رسیدم که کیفیت صفحه چه زیر نور خوردشید چه داخل خونه بهتر از گوشی اپل هست!!!!اونم گوشی که 700 تومن پولشه.بعد که تو نت سرچ ردم چندتا هم بنچمارک دیدم که فهمیدم درسته و واقعا چنین چیزیه.یک سری مسائل هست البته مثلا یه سری اپ چینی روشون نصبه و باید با نصب برنامه پاک کنید اگه اذیتتون میکنه و اینکه سرویس های گوگل رو ندارند و باید خودتون دستی Gapps رو نصب کنید(گوشی روت کنید که در گوشی های چینی با یک کلیک انجام میشه بعد نصب ریکاوری و فلش زدن Gapps از این طریق.)
همه برنهاشون اینطوری نیست مثلا همین redmi note 2 در یک کلام فوق العادست یا همین گوشی های Meizu چون برنهای مطرحی هستند اونجا اما برند نخاله هم زیاد داره که نباید بگیرید و ریسکش زیاده.مثل elephone یا Innos..cube و غیره .در کل Xiaomi/meizu/Oneplus توصیه میشن شدید

reza7272

کاربر سایت
Dec 15, 2013
329
نام
علیرضا
سلام دوستان میخاستم چندتا گوشی رنج قیمت 750تا نهایت 900هزار تومان معرفی کنید برای پدرم میخام یه گوشی بخرم انتظارم از گوشی بیشتر صفحه نمایش خوب و دوربین خیلی خوب هست البته شارژ دهی و روون بودن گوشی هم مهمه برام ولی خوب مسلما پدرم کار سنگینی با گوشی انجام نمیده درحد یه یه عکس برداری ساده و شبکه های اجتماعی ممنون میشم جواب بدین

reza7272

کاربر سایت
Dec 15, 2013
329
نام
علیرضا
یه سوال دیگه هم دارم دوستان نکسوسای جدید کی وارد بازار میشه؟منظورم
LG 5X
و
HUAWEI P6
هست واین که به نظر شما کدوم بهتره من خودم توی سایتای مختلف مقایسه کردم از روی اعداد خوب هوآوی ظاهرا بهتره ولی خوب شما بیشتر واردید لطفا بفرمایید کدوم بهتره من هر کار میکنم نمیتونم خودم رو راضی کنم که گوشی هوآوی دستم بگیرم اما خوب یه جورایی هم شکی درش نیست گوشی که مشترک با گوگل باشه مسلما باید خوب باشه ممنون میشم پاسخ بدین

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,465
نام
امین
سلام دوستان میخاستم چندتا گوشی رنج قیمت 750تا نهایت 900هزار تومان معرفی کنید برای پدرم میخام یه گوشی بخرم انتظارم از گوشی بیشتر صفحه نمایش خوب و دوربین خیلی خوب هست البته شارژ دهی و روون بودن گوشی هم مهمه برام ولی خوب مسلما پدرم کار سنگینی با گوشی انجام نمیده درحد یه یه عکس برداری ساده و شبکه های اجتماعی ممنون میشم جواب بدین

تو HTC ها تو سایز 5 اینچ E8 خوبه اندروید 6 هم میگیره و قیمتشم شده 900 تومن.
5.5 اینچی هم دیزایر 826 خوبه اونم حدوده 880 تومن شده.

تو SONY هم Z1 حدوده 900 تومن و C4 هم حدوده 880 تومنه.

اینا گزینه های خوبی هستند.

reza7272

کاربر سایت
Dec 15, 2013
329
نام
علیرضا
تو HTC ها تو سایز 5 اینچ E8 خوبه اندروید 6 هم میگیره و قیتشم شده 900 تومن.

خیلی ممنون دوست عزیز

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
3,010
نام
Milad
یه سوال دیگه هم دارم دوستان نکسوسای جدید کی وارد بازار میشه؟منظورم
LG 5X
و
HUAWEI P6
هست واین که به نظر شما کدوم بهتره من خودم توی سایتای مختلف مقایسه کردم از روی اعداد خوب هوآوی ظاهرا بهتره ولی خوب شما بیشتر واردید لطفا بفرمایید کدوم بهتره من هر کار میکنم نمیتونم خودم رو راضی کنم که گوشی هوآوی دستم بگیرم اما خوب یه جورایی هم شکی درش نیست گوشی که مشترک با گوگل باشه مسلما باید خوب باشه ممنون میشم پاسخ بدین
درباره مقایسه این 2تا من خیلی ریویو خوندم تو نت انگار هر دو گوشی های خیلی خوبی هستند و دوربین های خیلی خوبیم دارن .سنسور اثر انگشتشونم فوق العاده توصیف شده. اما تفاوتشون یکی در پردازنده و رم و دیگری سایز صفحه و رزولوشنش هست.نمونه هواوی البته بدنه فلزی داره که گوشی LG از پلی کربنات استفاده میکنه البته خوب ارزونترم هست.در کل 6P حکم پرچمدار 5X هم در حد پرچمدارای 6-7 ماه پیشه.
تو یه همایشی من از یکی از مسئولین الجی پرسیدم گفتن با گارانتی نهایتا تا اواخر آذر عرضه میشه انگار براش باندل هایی هم تدارک دیدن .6P هم باید همینطور باشه چون هر دوتاشون نمایندگی فعالی تو یاران دارن و خیلی راحت میتونید بخرید گوشی رو.البته زودترم میتونید پیدا کنید تو بازار چون تو چندتا کشور فروشش آغاز شده و معمولا اونا به ایران یمرسه البته هم گرونترن هم گارانتی ندارن.

reza7272

کاربر سایت
Dec 15, 2013
329
نام
علیرضا
درباره مقایسه این 2تا من خیلی ریویو خوندم تو نت انگار هر دو گوشی های خیلی خوبی هستند و دوربین های خیلی خوبیم دارن .سنسور اثر انگشتشونم فوق العاده توصیف شده. اما تفاوتشون یکی در پردازنده و رم و دیگری سایز صفحه و رزولوشنش هست.نمونه هواوی البته بدنه فلزی داره که گوشی LG از پلی کربنات استفاده میکنه البته خوب ارزونترم هست.در کل 6P حکم پرچمدار 5X هم در حد پرچمدارای 6-7 ماه پیشه.
تو یه همایشی من از یکی از مسئولین الجی پرسیدم گفتن با گارانتی نهایتا تا اواخر آذر عرضه میشه انگار براش باندل هایی هم تدارک دیدن .6P هم باید همینطور باشه چون هر دوتاشون نمایندگی فعالی تو یاران دارن و خیلی راحت میتونید بخرید گوشی رو.البته زودترم میتونید پیدا کنید تو بازار چون تو چندتا کشور فروشش آغاز شده و معمولا اونا به ایران یمرسه البته هم گرونترن هم گارانتی ندارن.
ممنون بابت جواب کاملت

reza7272

کاربر سایت
Dec 15, 2013
329
نام
علیرضا

تو HTC ها تو سایز 5 اینچ E8 خوبه اندروید 6 هم میگیره و قیمتشم شده 900 تومن.

دوستان اگه چیز دیگه ای هم هست لطفا معرفی کنید

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
دوستان اگه چیز دیگه ای هم هست لطفا معرفی کنید

honor 6هم عالی قیمت780
صفحه5فول اچ دی عالی داره میتونی رو 720pهم بذاری برا مصرف کمتر باتری باز کیفیتش عالیه
دوربین13سونی که عکاسیش عالیه عکسای خیلی خوبی میگیره خیلیم سریعه. فیلم برداری متوسط و قابل قبول.تو شب زیاد خوب نیست
باتری فوق العاده3100مخصوصا بعد اپدیت اولش تو استفاده سنگین واقعا عالیه باتریش ولی استنبای خوب نیست
با اپدیت5.1استنبای هم خوب میشه
اندروید6هم براش میاد
از نظر قدرت در حدنوت3و اس5.پردازنده8هسته ی عالی داره داغ هم نمیکنه .گرافیکش متوسط ولی تا حالا ندیدم کم بیاره تو بازی
رم3گیگ سرعت گوشی فوق العادست خیلی رون و بی لگ و هنگ
بدنش هم فریم فلزی و پشتش و پایین پلاستیک و شیشه مثل اس6
خیلی سبک و باریک و زیباست گوشی
اسپیکرش عالیه.مادون قرمز هم داره برا کنترلtvوکولر و..
درکل نسبت به قیمت فوق العادست
میتونی برسی هاشم بخونی از سایت های معتبر خارجی همه ازش تعریف کردن

ال جی جی2هم عالیه قیمتش فک کنم زیر1تومن باشه
نمایشگرعالی.دوربین خیلی خوب.باتری عالی.کلا گوشی کاملیه.ولی مموری نمیخوره
و یه کم قدیمی شده

آخرین ویرایش:

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
بعضیاشون واقعا فوق العادن..کلا ذهنیت مردم تا تغییر نکنه بازار دست دومشون خوب نیست وگرنه همین الانم خیلیا دارن استفاده میکنند.من چند وقت پیش برای خواهرم Meizu M2 note گرفتم .سفارش از چین یک هفته ای هم رسید دستم.گوشی شباهت زیادی به سری S سامسونگ داشت.طراحی خیلی خوب با جنس قابل قبول کیفیت ساخت هم عالی.چیزی که همون روز اول نظرمو جلب کرد صفحه نمایشش بود هفته بعد با iPhone 6 مقایسه کردم به این نتیجه رسیدم که کیفیت صفحه چه زیر نور خوردشید چه داخل خونه بهتر از گوشی اپل هست!!!!اونم گوشی که 700 تومن پولشه.بعد که تو نت سرچ ردم چندتا هم بنچمارک دیدم که فهمیدم درسته و واقعا چنین چیزیه.یک سری مسائل هست البته مثلا یه سری اپ چینی روشون نصبه و باید با نصب برنامه پاک کنید اگه اذیتتون میکنه و اینکه سرویس های گوگل رو ندارند و باید خودتون دستی Gapps رو نصب کنید(گوشی روت کنید که در گوشی های چینی با یک کلیک انجام میشه بعد نصب ریکاوری و فلش زدن Gapps از این طریق.)
همه برنهاشون اینطوری نیست مثلا همین redmi note 2 در یک کلام فوق العادست یا همین گوشی های Meizu چون برنهای مطرحی هستند اونجا اما برند نخاله هم زیاد داره که نباید بگیرید و ریسکش زیاده.مثل elephone یا Innos..cube و غیره .در کل Xiaomi/meizu/Oneplus توصیه میشن شدید

اره دقیقا.
اپوو و honorهم اضافه کن عالین.هواوی و لنوو هم خوبن.هواوی مشکلش قیمته از بقیه گرونتره گوشیاش سری honorارزونتر و بهترن
هواوی ولی درکل خیلی خوب شده مثلا
من تا قبل اینکه انر6بگیرم فک میکردم پردازنده های خود هواوی اشغاله
میگفتم وقتی سامسونگ پردازنده نوت3و اس5رو با همون معماری ساخته و عالی نشده و داغ میکنه دیگه هواوی چی بشه

ولی واقعا عالیه هم فوق العاده قویه داغ هم نمیشه تو سنگین ترین بازی ها هم فقط گرم میشه.مصرف باتریشم خوبه
و جالب اینجاست4gهم داره اون موقع سامسونگ نتونسته بود4gاضافه کنه به پردازندش
ولی هواوی تونست اونمlte cat 6که اون موقع رو هیچ گوشی نبود انر6اولین گوشیcat 6دنیا بودیرندهای معروف امسال رو پرچمدارا cat 6گذاشتن

درکل واقعا عالین این چند برند چینی امیدوارم رسما وارد بازارایران بشن
مخصوصا میزو وxiaomi
وان پلاس اکس هم معرفی شد که عالیه از هر نظر

reza7272

کاربر سایت
Dec 15, 2013
329
نام
علیرضا
دوستان واقعا از همه ممنون بابت جوابای خوبتون با توجه به جوابای شما بنده یکم بیشتر توی نت چرخ زدم و گوشی های مشابه چیزایی که معرفی کردین هم دیدم که چند تا مدل چشمم رو گرفت خاستم سوال کنم ببینم نظر شما در رابطه با این مدل ها چیه
Galaxy A3
Galaxy A5
Galaxy j5
Galaxy j7
خیلی ممنون میشم جواب بدین لطفا

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید
دوستان واقعا از همه ممنون بابت جوابای خوبتون با توجه به جوابای شما بنده یکم بیشتر توی نت چرخ زدم و گوشی های مشابه چیزایی که معرفی کردین هم دیدم که چند تا مدل چشمم رو گرفت خاستم سوال کنم ببینم نظر شما در رابطه با این مدل ها چیه
Galaxy A3
Galaxy A5
Galaxy j5
Galaxy j7

چرا همش سامسونگ؟
پاشو برو سونی یا HTC بخر اینا چیه عامو

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
Galaxy A3
Galaxy A5
Galaxy j5
Galaxy j7

سری aارزش خرید نداره گرونن نسبت به سخت افزار و امکانات فقط بدنه تمام فلزی دارن
با این قیمت گوشی های بهتری از سونی و اچ تی سی و ال جی میشه خرید
سریjبهترن مخصوصا دوربین و باتری عالی دارن
j7گوشی خیلی پرفروش و محبوبیه تو دنیا تازه وارد قیمتش پایین تر هم میاد
دوربین و باتری عالی داره دوربینشو با اس5مقایسه کردم چیزی کم نداشت فقط یه کم زرد میزنه بعضی عکساش:D
باتری واقعا عالیه راحت دو روز جواب میده
نمایشگرش خیلی خوبه پر نورم هست
سخت افزارشم خوبه 615داره 4gنداره اگزینوسش 4gداره و گرونتره یه کم هردوتا قوی و عالین
اصلا داغ هم نمیکنه.فقط رمش1.5اونم برا گوشی سامسونگ کم به نظر میاد.ولی رابطش خیلی سبک و سادست گوشیه رونیه
اسپیکرش متوسطه
درکل گوشی خوبیه.
j5هم همینطوره فقط پردازنده ضعیف تری داره
اندروید هردو5.1احتمال زیاد6رو هم میگیرن

hosein tv

کاربر سایت
Dec 24, 2013
251
نام
حسین
سلام
دوستان نظرتون درباره ی گوشی lenovo k3 note چیه؟
واقعا مشخصات خیلی خوبی داره....به نظرتون به جای honor 4x اینو بخرم؟!
مثه اینکه گارانتی معتبر هم نداره...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر