راهنمایی در امر خرید موبایل

TDKR

کاربر سایت
May 1, 2012
379
داداش دوربین اس6در کل بهتره از لومیا.فیلم برداری عکاسی نور کم و شب.hdrو..اس6بهتره
حتی تخصصی هم برسی بشه دوربین ایفون و زد3هم میتونه بهتر از لومیا باشه
و

داداش من اخه چرا انقدر فن بازى درميارى.يعنى واقعا دوربين جى 3 از930 بهتر ميدونى.فكر كنم شما تاحالا با لوميا عكاسى نكردى[/QUOTE]

داداش لطفا بخون نظرمو
من حرفی از جی3زدم?حرفی از عکاسی زدم?
من میگم دوربین گوشی یعنی کلا عکاسی فیلم برداری عکاسی تو هر شرایطی امکانات و..

من خودم گفتم لومیا یکی از بهترین دوربین های بازاره ولی اینکه یکی اومده عکس گرفته باهاش و ملت رای دادن نمیشه ملاک بهتر بودن از بقیه
سایت های هستن که تخصصی برسی میکنن تو هر شرایطی لطفا برسی اونارو بخونین

XagroX

کاربر سایت
Dec 1, 2008
1,268
نام
عرفان
اولا نميدونستم زايس نه زيس،دوما شيرين زبونى بسه با پست ندادن هم ميتونى اعلام حضور كنى،سوما ديگه كشش نده تا اينجارو نبستن
ی میگی بچه؟؟ .. زیس دورانش تموم شده دوستان خوب هست ولی بیرقیب نیست و بهترین هم نیست .. دیگه بررسی هاش همه واسه اون موقعن که تازه امده بود کلی گوشی اومده تا حالا .

TDKR

کاربر سایت
May 1, 2012
379
من اینجا دوربین گفتم دوست عزیز! سنسور لومیا محیط های رو خیلی خوب تشخیص میداد.
و اله اگه به امکانات و چیزای دیگه باشه که لومیا 2 سال دیگه هم به امکانات اس6 نمیرسه.

- - -ویرایش - - -

الان اینجا بحث فیلم برداری نیست اگه به فیلم برداری باشه خوب معلومه اس6 بهتره چون هم 2160 هم اسلوموشن!
همتون میدونید که کیفیت دوربین به مگاپیکسل نیست و به الگوریتم و داینامیک رنجش هست!
پس توی ازمایش 2 همه ی گوشی ها به جز لومیا رنگ اقیانوس رو اشتباه تشخیص دادن! (حتما میخواین بگین پس چرا مابقی گوشی ها رنگاشون یکی؟! چون که رنگ اقیانوس توی نقشه آبی هست و اصلا رنگ کدر نیست:|)
آزمایش 3 نظری ندارم چون اصلا معلوم نیست آب و هوا در اون زمان به چه شکل بود! هر گوشی برای خودش یه رنگ ثبت کرده! تو این آزمایش اس6 رو قبول دارم.
آزمایش 4 واقع چیز جالبیه! چرا چون داینامیک رنج دوربین رو به چالش میکشه در این حالت دوربین نمیدونه روی اسمون فوکوس کنه یا روی محیط تاریک گیاه؟(اگه رو گیاه فوکوس کنه آسمون خیلی پر رنگ و گیاه پر جزیات میشه) برای همین توی این آزمایش اول لومیا قبول دارم چون هم آسمون و هم تمامی جزیات گیاه معلومه و گوشی دوم زد3 و بعد ایفون6، اس6 متاسفانه تاریک ثبت کرده!
ازمایش 5 رو هم نمیشه نظر قطعی چون رنگ دقیق گل بنفشه معلوم نیست ولی لومیا رنگ زرد رو پر رنگ تر ثبت کرده سامسونگ واضح تر. اینجا سامسونگ رو میپسندم چون جزیات از پر رنگی مهم تر جلوه میکنه.
آزمایش 6 اول اس6 رو قبول دارم و بعد ایفون! لومیا متاسفانه تیره ثبت کرده! ماسیدگی دوربین جی3 هم توی این آزمایش کاملا مشهوده! ام9 توی این تست خیلی بهتر از تست های قبلش عمل کرده.
آزمایش 7 نمیشه نظر قطعی داد چون رنگ زرد معلوم نیست چه رنگی هست! اما اول اس6 و بعد ام9 و بعد لومیا. (چرا؟ چون چزیات این سه گوشی کامل تره خش عمیق روی کلمه R رو با دقت نگاه کنید فقط این سه گوشی دقیق ثبت کردن.)تار و ماسیده بودن جی3 هم معلومه:|
آزمایش 8 هم نیازی به گفتن نداره لومیا برتره چون رنگ سفید دقیق تر و رنگ مشکی بدون تیرگی ثبت شده اما اس6 رنگ مشکی رو با تیرگی ثبت کرده. بعد از لومیا ایفون رو قبول دارم.
آزمایش 9 هم نیازی به توضیح اضافی نداره چون همه ی گوشی ها به جز لومیا با تیرگی و مات تصویر ثبت کردن. بعد از لومیا ایفون بهتر عکس گرفته!:d
و ازمایش آخر به سبزه های رو دیوار سنگی توجه کنید! اس6 مقداری تیره و کمرنگ ثبت کرده یعنی جزیات بین سبزه ها معلوم نیست اما لومیا معلومه.
این بود بررسی من با تمامی دلیل هایی که باهاشون رای دادم!
شما هم اگه من اشتباه میکنم با دلیل قانعم کنید.

داداش من حرفت و قبول دارم
ولی ببین این یه سایت اومده گوشی هارو گذاشته عکس گرفته یه عده رای دادن حالا شاید عکاس خوب عکس نگرفته خوب فوکوس نکرده یا...

یا اونی که رای داده فرق خوب و بد رو زیاد نمیدونه و..خیلی دلایل دیگه

حرفم اینه سایت های تخصصی تو هر شرایطی و دقیق ترین تست هارو انجام میدن
به گفته اونا دوربین ایفون و زد3در حد لومیا و اس6

ولی درکل الگوریتم پردازش تصویر سامسونگ و نوکیا شاهکارن حالا نوکیا یه سنسورفوق العاده هم داره

سنسور سونی اس6هم عالیه

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
ی میگی بچه؟؟ .. زیس دورانش تموم شده دوستان خوب هست ولی بیرقیب نیست و بهترین هم نیست .. دیگه بررسی هاش همه واسه اون موقعن که تازه امده بود کلی گوشی اومده تا حالا .

rofl

Zeiss یکی از قدیمی ترین کمپانی ها در تولید لنز هست ، محصولاتشم از گوشی موبایل تا تلسکوپ های فضایی ناسا رو پوشش می ده :)
محصولاتش توی خیلی از تلسکوپ ها ، میکروسکپ ها ، عینک ها ، دوربین ها و ... کاربرد دارن

متاسفانه این وصله ها به Zeiss نمی چسبه ;)

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
دوستان گوشی تا 650 هزار تومن چی پیشنهاد میدید؟

با توجه به این شرایط البته:

-برای خانوم مسن هست ( 56 سال )

- چیز خوف و ترسناکی از نظر سخت افزاری نمیخواد باشه ولی راحت و روون باشه برای چند سال آینده.

- ظاهر خوبی هم داشته باشه.

ترجیحا سامسونگ، ال جی یا اچ تی سی باشه. صفحه نمایش هم از 4 تا 4.5 باشه .

نظر خودم رو HTC Desire 526 هست.

آخرین ویرایش:

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
یه دوستی اومده بود در زمینه عکاسی شب 930 و 1520 رو با S6 مقایسه کرده بود. خواستم بپرسم تا حالا عکسی که با ISO 64 گرفته شده (بدون فلاش) از نزدیک دیده؟ جالب اینجاست که با فلاش هم حرفی برای گفتن نداره، فلاش S6 یدونه LEDـه، 1520 و 930 دو تا!

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,982
نام
محسن
دوستان امروزتونستم حدوده 20 دقیقه با m9 کار کنم.
برای یکی از اقوام گرفتیم.
قیمت هم 1.920
فقط یه چیز میگم فرای تصوره این گوشی :x
با گارانتی یا بدون گارانتی!
عجب من چه قدر الان دارم میسوزم! من برج 10/93 گوشیمو(M8) مدل دوسیم با گارانتی خریدم 1.930!!!
قیمت ورودشون چه قدر خوبه!
ایفون فقط تا 2 ماه قیمت نجومی داشت.

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,488
نام
امین
با گارانتی یا بدون گارانتی!
عجب من چه قدر الان دارم میسوزم! من برج 10/93 گوشیمو(M8) مدل دوسیم با گارانتی خریدم 1.930!!!
قیمت ورودشون چه قدر خوبه!
ایفون فقط تا 2 ماه قیمت نجومی داشت.
بی گارانتی داداش.

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید

- چیز خوف و ترسناکی از نظر سخت افزاری نمیخواد باشه ولی راحت و روون باشه برای چند سال آینده.

نظرمن اینه که تو این قیمت از Huawei بردار ! البته خودت بررسی کن، بخصوص از نظر حافظه داخلی.
از نظر روونی هم معمولا گوشیهاش بد نیست ، ضمن اینکه نمیدونم چقدر ایشون آشنا هستن با اندروید ولی این هواوی ها رابط کاربری شون ساده تره (منوی apps و home یکی هست).
---
اضافه کنم ، گوشی های میانرده htc هم خیلی خوبه! و اینکه سایز صفحه رو تا 5 افزایش بده گزینه ها بیشتر میشه.

آخرین ویرایش:

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,488
نام
امین

با حدوده 700 میتونی به دیزایر 626 فکر کنی.
بنظرم ارزش 50 اضافه تر هزینه کردنو داره.

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید

تو این رده قیمت میتونی اینا رو بخری:
Huawei Honor 3C رم 2 گیگ/صفحه 5 اینچ 720/حافظه داخلی 8 گیگ/دوربین پشت 8 مگاپیکسل 1080/دوربین جلو 5 مگاپیکسل 720

HTC Desire 510 رم 1 گیگ/صفحه 4.7 اینچ 480x854/حافظه داخلی 8 گیگ/دوربین پشت 5 مگاپیکسل 1080/دوربین جلو VGA

HTC Desire 616 رم 1 گیگ/صفحه 5 اینچ 720/حافظه داخلی 4 گیگ/دوربین پشت 8 مگاپیکسل 1080/دوربین جلو 2 مگاپیکسل 720

LG L Bello Dual Sim رم 1 گیگ/صفحه 5 اینچ 480x854/حافظه داخلی 8 گیگ/دوربین پشت 8 مگاپیکسل 1080/دوربین جلو 1 مگاپیکسل 720

Sony Xperia M2 Aqua رم 1 گیگ/صفحه 4.8 اینچ 540x960/حافظه داخلی 8 گیگ/دوربین پشت 8 مگاپیکسل/دوربین جلو VGA/ضد آب و گرد و غبار

XagroX

کاربر سایت
Dec 1, 2008
1,268
نام
عرفان
rofl

Zeiss یکی از قدیمی ترین کمپانی ها در تولید لنز هست ، محصولاتشم از گوشی موبایل تا تلسکوپ های فضایی ناسا رو پوشش می ده :)
محصولاتش توی خیلی از تلسکوپ ها ، میکروسکپ ها ، عینک ها ، دوربین ها و ... کاربرد دارن

متاسفانه این وصله ها به Zeiss نمی چسبه ;)
ای بابا چرا حرف نامربوط میزنی اینکه کارل زیس بزرگه و قدیمیه که همه میدونن .. بحث سر دوربینهای روی گوشیهاست .. الان بیرقیب نیست تو این زمینه .. دیگه ربطش به تلسکوپهای ناسا نده .. هرچند تو اونها هم بازم بیرقیب و یا بهترین تیست رو اینم خیالت تخت باشه .. اصلا فرض کنیم دوربین ۹۳۰ بهترین دوربین رو گوشیهاست .. حیف نیست فقط واسه خاطر یه دوربین خودت رو اسیر ویندوز فون بکنی که جز خودخوری و اعصاب خوردی چیزی واسه صاحبش نداره

- - -ویرایش - - -

منم با m9 کار کردم.قبل از این که برم سمتش با خودم فکر میکردن نهایتا مثل m8 میمونه ولی به محظ این که میگیری دستت تمام محاسباتت به هم میخوره
حس تو دست گرفتنش اصلا قابل تصور نیست:xخود m8 تو این زمینه فوق العادست ولی بعد از اون روز وقتی با m8 کار میکنم انگار دمپایی دستمه:d

واقعا اینطوریه؟ یعنی انقدر فرق کرده ؟

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
ای بابا چرا حرف نامربوط میزنی اینکه کارل زیس بزرگه و قدیمیه که همه میدونن .. بحث سر دوربینهای روی گوشیهاست .. الان بیرقیب نیست تو این زمینه .. دیگه ربطش به تلسکوپهای ناسا نده .. هرچند تو اونها هم بازم بیرقیب و یا بهترین تیست رو اینم خیالت تخت باشه .. اصلا فرض کنیم دوربین ۹۳۰ بهترین دوربین رو گوشیهاست .. حیف نیست فقط واسه خاطر یه دوربین خودت رو اسیر ویندوز فون بکنی که جز خودخوری و اعصاب خوردی چیزی واسه صاحبش نداره

شما بر چه معیاری می گی زایس بهترین نیست؟ مقایسه دوربین گوشی ها؟

اجزای اصلی دوربین موبایل: لنز + سنسور

در ضمن سیستم عاملی که آدم رو اسیر بکنه و اعصاب خورد کن باشه ، روز به روز به محبوبیتش اضافه نمی شه ;)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر