راهنمایی در امر خرید موبایل

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,491
نام
امین
دوستان این موبایل های چینی خوب هستن؟یکی سفارش بدم به نظرتون .مثلا الان meizu mx4 برترین امتیاز رو تو تست antutu داره .چند تا ازشون فیلم دیدم .رابط کاربری سرعت اینا کلا همه چیشون خوب بود مخصوصا جعبه ی موبایل
دوستان لطف کنن نظرشونو بگن
من خودم دیده خوبی ندارم نسبت به اینا و از هیچیشونم خوشم نیومده تا حالا :d
چون به جمله هیچ ارزونی بی دلیل نیست کامل اعتقاد دارم.

mikelwar

کاربر سایت
Jul 25, 2012
1,171
نام
ALI
من خودم دیده خوبی ندارم نسبت به اینا و از هیچیشونم خوشم نیومده تا حالا :d
چون به جمله هیچ ارزونی بی دلیل نیست کامل اعتقاد دارم.

خوب ایا به این جمله هم اعتقاد ندارید که می گن هرچه معروف تر پوله بیشتر؟
الان برند ها 30 درصد از پولشونو بابات نام برندشون می گیرن غیر از اینه ؟
منن نمی گم به پای اونا می رسن ولی خوب دیگه هم این طوری نیست که شما می گید .بی دلیل نیست که گوشی oneplus one جزو 20 گوشی برتر سال 2014 رده ی 15 رو داره

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
3,993
نام
احمد
دوستان این موبایل های چینی خوب هستن؟یکی سفارش بدم به نظرتون .مثلا الان meizu mx4 برترین امتیاز رو تو تست antutu داره .چند تا ازشون فیلم دیدم .رابط کاربری سرعت اینا کلا همه چیشون خوب بود مخصوصا جعبه ی موبایل
دوستان لطف کنن نظرشونو بگن

برخی چینیا همونطوری که ما چین رو میشناسیم بی کیفیتن اما برخی مدلا (هواوی،شیائومی،زد تی ای، یا همین میزو و ...) کیفیت خوبی دارن، یبار با مدل MX2 کار کردم ، با کیفیتُ نرم و روون بود اما یه مشکلی که میزو ، شیائومی، وان پلاس دارن اینه که عمده وارد نمیشن واسه همین قیمتشون بالاتر از چیزی که باید میشه ، مثلا همین MX4 مدل 32 (از اونجایی که رم نمیخوره حداقل انتخاب خوبه) حول وحوش 1300 تا 1400ـه که با همین بودجه یا نهایت 100 بیشتر میشه این مدلا رو گرفت

Galaxy S5
Huawei Mate 7
HTC E8
Xperia Z2
یا LG G2 که هنوز هم گوشی فوق العاده ایه

mikelwar

کاربر سایت
Jul 25, 2012
1,171
نام
ALI
برخی چینیا همونطوری که ما چین رو میشناسیم بی کیفیتن اما برخی مدلا (هواوی،شیائومی،زد تی ای، یا همین میزو و ...) کیفیت خوبی دارن، یبار با مدل MX2 کار کردم ، با کیفیتُ نرم و روون بود اما یه مشکلی که میزو ، شیائومی، وان پلاس دارن اینه که عمده وارد نمیشن واسه همین قیمتشون بالاتر از چیزی که باید میشه ، مثلا همین MX4 مدل 32 (از اونجایی که رم نمیخوره حداقل انتخاب خوبه) حول وحوش 1300 تا 1400ـه که با همین بودجه یا نهایت 100 بیشتر میشه این مدلا رو گرفت

Galaxy S5
Huawei Mate 7
HTC E8
Xperia Z2
یا LG G2 که هنوز هم گوشی فوق العاده ایه
حرفه شما کاملا درسته 'الان برند های meizu.onplus.xiaomi.Huawei .Lenovo برترین برند های چینی هستن' که بر همه گان کاملا مشخصه'
ولی درباره ی قیمت اتفاقا کاملا حرف شما اشتباه است چون اول اینکه تومن meizu mx4 ۱۲۵۰ همین الان میشه سفارش داد از چین 'دوم این که این گوشی الان برترین سخت افزار را تو بازار دارد و رتبه ی antutu benchmark ان هم بین ۴۶۰۰ تا ۵۳۰۰ بسته به رم ۲ یا سه گیگ بودن متغیره'
با همچین سخت افزاری واقعا این قیمت براش کم هم است
حالا از این ها که بگذریم Huawei کم کم داره چیپست قدرتمنداشو رو می کنه مثلا همین mate 7 و honor 6 plus که رتبشون ۴۳۰۰ تا ۴۵۰۰ اومده'و قراره برای پرچمدار های جدیدش از چیپست kirin 939.kirin 935 استفاده می کنه که اگه یه سر به اینترنت بزنید و چک کنید می بینید که چه غولی رو داره می سازه
کلا من که دیگه قصد دارم گوشی های چینی بگیرم

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
3,993
نام
احمد
حرفه شما کاملا درسته 'الان برند های meizu.onplus.xiaomi.Huawei .Lenovo برترین برند های چینی هستن' که بر همه گان کاملا مشخصه'
ولی درباره ی قیمت اتفاقا کاملا حرف شما اشتباه است چون اول اینکه تومن meizu mx4 ۱۲۵۰ همین الان میشه سفارش داد از چین 'دوم این که این گوشی الان برترین سخت افزار را تو بازار دارد و رتبه ی antutu benchmark ان هم بین ۴۶۰۰ تا ۵۳۰۰ بسته به رم ۲ یا سه گیگ بودن متغیره'
با همچین سخت افزاری واقعا این قیمت براش کم هم است
حالا از این ها که بگذریم Huawei کم کم داره چیپست قدرتمنداشو رو می کنه مثلا همین mate 7 و honor 6 plus که رتبشون ۴۳۰۰ تا ۴۵۰۰ اومده'و قراره برای پرچمدار های جدیدش از چیپست kirin 939.kirin 935 استفاده می کنه که اگه یه سر به اینترنت بزنید و چک کنید می بینید که چه غولی رو داره می سازه
کلا من که دیگه قصد دارم گوشی های چینی بگیرم

الان چنتا سایت نگاه کردم ، قیمت حدود 1250 برای مدل 16 گیگ بود (از اونجایی که رم نمیخوره، به درد نمیخوره)، بنچمارک که فقط و فقط Antutu نیست ! به بقیه بنچها که نگاه بندازید میبینید ضعیفتر از گوشیای دیگه عمل میکنه
فعلا برندای چینی تو زمینه آپدیت هم ضعیف عمل کردند
به نظر من خرید گوشیایی که عمده وارد ایران شدن و نمایندگی دارن به صرفه تر هست چون اگه گوشی مشکلی پیدا کنه برای تعمیر راحتتر هستن

مگه من حرفی از چیپ گوشیای هواوی زدم که بحثشو وسط اوردی ؟!

اگه شما قصدتون انجام یه کاری هست که دیگه نیازی به سوال کردن و نظر دیگران رو خواستن نیست ...

mikelwar

کاربر سایت
Jul 25, 2012
1,171
نام
ALI
الان چنتا سایت نگاه کردم ، قیمت حدود 1250 برای مدل 16 گیگ بود (از اونجایی که رم نمیخوره، به درد نمیخوره)، بنچمارک که فقط و فقط Antutu نیست ! به بقیه بنچها که نگاه بندازید میبینید ضعیفتر از گوشیای دیگه عمل میکنه
فعلا برندای چینی تو زمینه آپدیت هم ضعیف عمل کردند
به نظر من خرید گوشیایی که عمده وارد ایران شدن و نمایندگی دارن به صرفه تر هست چون اگه گوشی مشکلی پیدا کنه برای تعمیر راحتتر هستن

مگه من حرفی از چیپ گوشیای هواوی زدم که بحثشو وسط اوردی ؟!

اگه شما قصدتون انجام یه کاری هست که دیگه نیازی به سوال کردن و نظر دیگران رو خواستن نیست ...
نه دوست عزیز چرا ناراحت می شید 'من فقط منظورم از چیپست این بود که گوشی های چینی هم دارن خوب عمل می کنند '
حالا شما خودتون چه گوشی دارید 'من خودم بیشتر یه گوشی برا بازی می خوام مخصوصا gta san andreas رو رو بالاترین حد روون اجرا کنه
کلا این روزا این قدر درباره ی گوشی ها خوندم و نقد و برسی هاشونو دیدم 'رسما دیوونه شدم 'اگه بی احترامی شد من واقعا شر منده هستم

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,491
نام
امین
خوب ایا به این جمله هم اعتقاد ندارید که می گن هرچه معروف تر پوله بیشتر؟
الان برند ها 30 درصد از پولشونو بابات نام برندشون می گیرن غیر از اینه ؟
منن نمی گم به پای اونا می رسن ولی خوب دیگه هم این طوری نیست که شما می گید .بی دلیل نیست که گوشی oneplus one جزو 20 گوشی برتر سال 2014 رده ی 15 رو داره
بله که همینه بایدم باشه.
یه شرکت الکی گنده نمیشه تلاش کرده و زحمت کشیده تا کیفیت خوبی رو تولید کنه تا بتونه در قبالش "معروف" بشه.
برند و اعتبار الکی به دست نمیاد.
---------
اعداد به اون اندازه مهم نیستند که شما فکر میکنید و خودتونو درگیرش کردید!
مهم خوب بسته شدن و کیفیت قطعات و تجربه سازندس.
گوشی های چینی رو شما باید بعد از استفاده بلند مدت مقایسه کنی با برندهای معروف.
صرف اینکه رم یک گوشی چینی 1 باشه و در مقایسه با رم 1 گیگه گوشی های معروف اینکه ما اونارو برابر بدونیم تو کارایی کاملن تصور غلطی هست.
این عدد فقط روی کاغذه و شما عوامل زیادی رو باید تو کارکرد همون 1 رم در نظر بگیرید.
من اینو کامل حس کردم و بارها مقایسه های رو ببا دوستان انجام دادیم.
شما برید یه گوشی چینی که مد نظرتونه رو با یه گوشی از یه برند معروف با سخت افزار مشخص رو کنار هم بزارید و همزمان از برنامه های هردو به تعداد زیاد کار بکشید.
این فرایند رو چند بار تکرار کنید تا متوجه بشید هر ارزونی بی دلیل نیست!
در کل اگه نظرتون همون هاست با خیال راحت برید و بگیرید :d

WCW

کاربر سایت
Nov 5, 2007
4,810
نام
کثافت
اقا از Galaxy s6 رونمایی نشد تصویر لو رفتش دیدم خیلی تغییرات ایجاد کرده بودن تو دکمه ها و صفحه نمایش و.

samiradin

کاربر سایت
Jan 26, 2012
1,994
نام
sami
دوستان از من میشنوین هزار تومن پای برندای چینی ندید....همین هواوی که شاخشونه واسه دوستم مدل honor 3c گرفتیم الان بعد از 4 ماه به شدت کند شده حتی برای گردش تو منو های خود گوشی
داخلشم فقط چند تا نرم افزار اجتماعی ریخته.واسش reset factory هم کردیم افاقه نکرد انگار بعد یک مدت سخت افزار اینا مصطحلک میشه:d

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
دوستان از من میشنوین هزار تومن پای برندای چینی ندید....همین هواوی که شاخشونه واسه دوستم مدل honor 3c گرفتیم الان بعد از 4 ماه به شدت کند شده حتی برای گردش تو منو های خود گوشی
داخلشم فقط چند تا نرم افزار اجتماعی ریخته.واسش reset factory هم کردیم افاقه نکرد انگار بعد یک مدت سخت افزار اینا مصطحلک میشه:d
سلام.
همین نرم افزارهای اجتماعی عامل اصلی کند شدن گوشی هستن . بخصوص گوشی هایی که رابط کاربری سنگین یا در واقع حافظه رم کمتری آزاد دارن ! حالا منظورم دقیقا گوشی مدنظر شما نیست. چونکه همونطور که خودتون بهتر میدونید اینا دائما فعال هستند که به سرعت اعلاناتشون رو برای شما نمایش بدهند. در مورد honor 3c یکی از اقوام من داره حدود 2 ماه مشکلی نداره ولی !!!
در کل اگه کاربر کمی بی حوصله باشه یا خوره گوشی نباشه !! هرگوشیی دستت باشه به سرعت رو به کند شدن میره با پرشدن حافظه رم یا نصب بیش از حد نرم افزارهای مشابه هم و بیخود! گاهی هم سخت افزار گوشی کشش نیازهای مارو نداره! در ضمن اصلا نمیخواستم حرف شما رو رد کنم چون تخصصشو ندارم ولی خواستم چندتا نکته رو به شما و دوستان بگم من خودمم تا الان راضی به خرید اینجور گوشی های چینی نشدم!
موفق باشید.

samiradin

کاربر سایت
Jan 26, 2012
1,994
نام
sami
سلام.
همین نرم افزارهای اجتماعی عامل اصلی کند شدن گوشی هستن . بخصوص گوشی هایی که رابط کاربری سنگین یا در واقع حافظه رم کمتری آزاد دارن ! حالا منظورم دقیقا گوشی مدنظر شما نیست. چونکه همونطور که خودتون بهتر میدونید اینا دائما فعال هستند که به سرعت اعلاناتشون رو برای شما نمایش بدهند. در مورد honor 3c یکی از اقوام من داره حدود 2 ماه مشکلی نداره ولی !!!
در کل اگه کاربر کمی بی حوصله باشه یا خوره گوشی نباشه !! هرگوشیی دستت باشه به سرعت رو به کند شدن میره با پرشدن حافظه رم یا نصب بیش از حد نرم افزارهای مشابه هم و بیخود! گاهی هم سخت افزار گوشی کشش نیازهای مارو نداره! در ضمن اصلا نمیخواستم حرف شما رو رد کنم چون تخصصشو ندارم ولی خواستم چندتا نکته رو به شما و دوستان بگم من خودمم تا الان راضی به خرید اینجور گوشی های چینی نشدم!
موفق باشید.
خب مشکل من اینه که بعد از reset factory کردن هم گوشی به حالت اولش برنگشت و همچنان وقتی نوار نوتیفکیشن میدی پایین لگ میزنه:|و این که این گوشی با این سخت افزار اصلا نباید به این روز بیفته
به نظرم مشکل اصلی اینجور گوشیا عدم هماهنگی بین سخت افزار و نرم افزاره و این که شاید به دلیل اسمبل بد و گرم شدن دستگاه بعد از مدتی راندمان سخت افزر کم میشه(البته این استنباط خودمه:d)
در کل من شدیدا به این مثل اعتقاد دارم...هر چی پول بدی آش میخوری

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali

اندروید کلا همینطوریه چینی غیر چینی نداره من سونی ژاپنی دارم الان بعده یکسال به هنگ و لگ افتاده .کسی که اندروید میگیره باید فکر ایناهاشم بکنه که گوشی یک سال مصرفی داره میخره

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
خب مشکل من اینه که بعد از reset factory کردن هم گوشی به حالت اولش برنگشت و همچنان وقتی نوار نوتیفکیشن میدی پایین لگ میزنه:|و این که این گوشی با این سخت افزار اصلا نباید به این روز بیفته
به نظرم مشکل اصلی اینجور گوشیا عدم هماهنگی بین سخت افزار و نرم افزاره و این که شاید به دلیل اسمبل بد و گرم شدن دستگاه بعد از مدتی راندمان سخت افزر کم میشه(البته این استنباط خودمه:d)
در کل من شدیدا به این مثل اعتقاد دارم...هر چی پول بدی آش میخوری
در اون مورد راندمان رو نمیدونم ولی شاید هم درست بگید تا قسمتی ! مورد مشابه برا خودم پیش اومده . من تبلت asus fonepad m371 دارم . بخاطر حجم رم و پردازنده ضعیف و حافظه داخلی زیاد ، بعد یه مدت کند شد ولی وقتی ریست کردم دوباره خوب شد.تازگی دوباره کند شده!! دلیل اصلی هم نصب نرم افزارهای زیاده و پر شدن حافظه اس معمولا.
حافظه ارتباط مستقیمی داره . مثلا برند ، حجم و سرعت حافظه جانبی یا داخلی و غیر اون حجم استفاده شده از اون حافظه ! یه گوشی که حافظه microsd خالی داره با یه گوشی که حافظه جانبی اش پر هست خیلی تفاوت میکنه! اینو در نظر بگیر شاید فرجی شد.
موفق باشی.
-----------------

یه سوال داشتم . تبلت htc گوگل نکسوس 9 موجود شده؟! ظرفیت های مختلفش قیمتش چنده ؟!
تشکر.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر