راهنمایی در امر خرید موبایل

Alireza717

کاربر سایت
Aug 12, 2016
1,520
گوشی 10/11تومنی !!!!!! :| والا کدوم گوشی 10 تومنی سامسونگ پردازنده SNAPDRAGON 788G+ t رو داره و شارژ وایرلس 15 واتی داره و شارژ معکوس 5 واتی ؟
پردازندش از گوشی تمام پلاستیک A73 که 16 میلیونه حدود 20% قویتره . شما برو گوشی رو یه بار دستت بگیر کیفیت ساخت و متریال رو ببین بعد متوجه میشی چرا برتری داره همین گوشی با این کیفیت ساخت رو سامسونگ راحت 35 تومن میداد ، دوربین گوشی واقعا خوبه و رابط کاربری بسیار روونی رو داره ,و حس یه گوشی آیفون رو میده از معدود گوشیای اندروید که اینقدر سخت افزار با نرم افزارش همخوانی داره و بازیای سنگین مثل پابجی و کال آف رو خیلی روون داره اجراش میکنه .صفحه نمایش گوشی واقعا عالیه
حالا یه کمپانی یه گوشی خوش ساخت رو با قیمت مناسب داره میده ارزش خرید نداره ؟
با همون قیمت ناتینگ فون میشه S21 FE 128 که شارژ وایرلس هم داره - شیا ۱۲تی یا ۱۱تی پرو خرید با ساخت افزار بهتر (ای ۷۳ ۱۲۸ هم نسبت به ناتینگ ۱۲۸ حدود ۳ تومن ارزون تره)
برتری Nothing همون رابط و کیفیت ساختش وگرنه نسبت به رقباش چیز خاصی نداره البته اون چراغونی پشتش هم هست :D
به جاش همونطور که قبلا هم گفتم مشکلات QC و نرم افزاری داشت اوایل عرضه که الان بهتر شده ولی در کل شرکت Nothing هم هنوز خیلی کوچیکه انتظار قطعات و اپدیت های سریع هم نمیشه داشت. از اونجایی که طراحی گوشی رو کامل از روی ایفون زدن با اون اندازه گوشی خوشدستی هم محسوب نمیشه:D
برای کسی هم ممکنه اینا اهمیت نداشته باشه و همون طراحی اولویت باشه ولی شخصا فعلا سراغ این برند نمیرم و پیشنهادش هم نمیکنم.

• Like
Reactions: Ecthelion

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,087
من اصلا اندروید نمیتونم استفاده کنم نه اینکه بد باشه و اپل هم برای کلاس نرفتم سراغش یا iOS
مساله اینه سمعک جدیدم فقط با آیفون سازگاره (البته کلا تمام سمعکها MFi یا مید فور آیفون بودن از ده سال پیش و سیستم ASHA اندروید چیز جدیدیه) قبلیه هم که اصلا وصل نمیشد (داخل گوش چنین اپشنی نداره البته جدیداشون دارن که بالای صد میلیون ناقابل پولشونه) با اینکه چیز خوبی بود
فعلا هم گوشیهای اندروید مثلا یه برند مثل شیائومی میبینی اصلا اون چیپ مربوط برای اتصال به سمعک (بلوتوث قدیمی هست که وصل شه جوری که باتری روی هوا یا باتری شارژی کوچیک سمعک زرتی سریع خالی نشه) رو هیچ یک از گوشیاش ندارن به کل
یه تعداد از سامسونگها ال جی ها موتورولاها و گوشیهای گوگل دارن و سیستم ASHA برای اینموردم نوپاس و تازه سمعکهایی که پشتیبانیش کنن هم خیلی جدیدن و با قیمت فضایی. کلا نمیشه البته رابط هست که دیگه وارد نمیشه اغلب و به دردم نمیخوره مث اتصال مستقیم، کلا من این چیزا رو زیاد استفاده کردم از دکترشم بهتر میدونم. شاید ده سال دیگه گوشیهای اندروید برای استفاده من مناسب شن و سمعک ارزون که بهشون بخوره بیاد اما الان نه کلا اپل برای کسایی که مشکلات مختلف دارن خیلی مانور داده از قدیم
و جیل بریک بیشتر برای دسترسی به روت سیستم و دستکاری مودهای صدا میخوام
تو وهله دوم برای پایرت بازیها چون اصلا حس اریج اینا ندارم
امولاتورها هم هستن ولی بیشتر مورد اول
چون قبلا دیدم دست میگیرن قضیه رو بعدا این پستو میپاکم (البته منظورم بچه های این تاپیک نیست)
گفتم بدونید موردم خاصه و کارم به آیفون گره خورده
قبلا باز شنواییم بهتر بود الان مدتیه افت شدیدی پیدا کرده سر مسائلی
فلذا گوشی اندروید حتی به عنوان گوشی دوم هم به کارم نمیاد هیچ، با این وضع ساپرتش از امثال من و برتری شدید اپل در این زمینه فکر کنم تا آخر عمر هی آیفون بگیرم
.
.
.
آقا راستی یه مساله:
این هات اسپات آیفون چرا این شکلیه؟؟؟ دو هفته پیش ما روشن کردیم
الان رفتم روشن کنم دیدم از اون موقع یه کله روشن بوده
لاکردار فقطم وقتی هات اسپاته به دستگاه دیگه وصل میشه آیکونش اون بالا میاد
مثل اندرویدم اپشن نداره وقتی دستگاهی واسه وصل شدن نیست خودش خاموش شه
الان چیزی از گوشی نترکیده این دو هفته بدون اینکه بدونم روشن بوده؟؟!
حواسم به این مورد نبود که قبلا هم گفته بودید. بله از نظر امکانات و accessibility تو اینجور موارد شدیدا برتر هست که به کار عده خاص میاد هرکدوم از این امکانات
بنظرم یه مدت کار کن عادت میکنی اون اورجینال هم عادت میکنی نخری :D من تو این همه سال یک دلارم تو اپ استور هزینه نکردم بازی پولی باشه سمتش نمیرم اپ پولی باشه هم جایگزین زیاده براش کلا وضع جیلبریکش رو اطلاع ندارم به چه صورته تا جایی که میدونم امنیت ایفونا بالا رفتن امکاناتی که جیلبریک میداد هم بصورت رسمی عرضه شدن دیگه صحنه جیلبریک ایفونا خیلی خیلی کم رنگ شده تو این چند سال
اگه با گوشی زیاد گیم میزنی اون اشتراک اپل ارکید رو بگیر من استفاده نکردم ولی شنیدم بازی های فوق العاده ای داره کلا چند لول از بازی های اپ استور و گوگل پلی بالاتره
اون روشن بودن هات اسپاتم جدی نگیر فکر کنم خودش اتومات حالت استند بای مانند باید داشته باشه چیزی هم نمیشه (یادم نیست کلا قطع میشه یا نه من معمولا با کابل وصل میکنم سیستم هات اسپات روشن میشه خودش بعدم خاموش میشه بصورت بی سیمشو نمیدونم اگه low data mode تو قسمت سیم کارت فعال نکردی فعال کن شاید با اون قطع میشه دقیق نمیدونم) کلا امکانات مخفی خیلی زیادی داره مثل undo/redo کردن متن که با تکون دادن گوشیه یا ماشین حساب که از راست به چپ بکشید عدد تکی پاک میکنه این ساده هاشه که تقریبا همه میدونن ولی قابلیتای ریز که اینجوری مخفی باشن تو گوشی خیلی زیاده تو ردیت چند وقت پیش یه مورد جدید پیدا کرده بودن یادم نیست چی بود استفاده کن عادت میکنی بهش

• Like
Reactions: Cait Sith

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,021
نام
محمد امین
گوشی 10/11تومنی !!!!!! :| والا کدوم گوشی 10 تومنی سامسونگ پردازنده SNAPDRAGON 788G+ t رو داره و شارژ وایرلس 15 واتی داره و شارژ معکوس 5 واتی ؟
پردازندش از گوشی تمام پلاستیک A73 که 16 میلیونه حدود 20% قویتره . شما برو گوشی رو یه بار دستت بگیر کیفیت ساخت و متریال رو ببین بعد متوجه میشی چرا برتری داره همین گوشی با این کیفیت ساخت رو سامسونگ راحت 35 تومن میداد ، دوربین گوشی واقعا خوبه و رابط کاربری بسیار روونی رو داره ,و حس یه گوشی آیفون رو میده از معدود گوشیای اندروید که اینقدر سخت افزار با نرم افزارش همخوانی داره و بازیای سنگین مثل پابجی و کال آف رو خیلی روون داره اجراش میکنه .صفحه نمایش گوشی واقعا عالیه
حالا یه کمپانی یه گوشی خوش ساخت رو با قیمت مناسب داره میده ارزش خرید نداره ؟
اصلا پردازنده 788 نداریم! این همون پردازنده میان رده 778 داره که تو بنچمارکها دقیقا مشابه سخت افزار های دیگر گوشی ها مثل a52s عمل میکنه تو بازه 16 تومن ما خیلی از گوشی ها داریم که پردازنده پرچمدار 888 دارند تو بحث شارژ هم الان یک سری گوشی ها تو این بازه قیمتی شارژر 120 واتی دارن که تو 20 دقیقه فول شارژ میکنه یا بعضی گوشی ها تو این بازه ها هست که گواهی IP68 دارند خلاصه درسته قیافه خوب و کپی آیفون داره اما هستند گوشی های که تو چیزهای دیگه سرتر هستند بعد بحث بازار فروش و تعمیرات و.. هم هست
برتری این گوشی به نسبت دیگر میان رده ها به همون خاص بودن شکل ظاهریش برمیگرده که اون هم ایرانی ها یک قاب کُلفت میندازن رو گوشی ها و تمام
البته این گوشی قیمت 400 دلاری داره که الان بعد از این مدت آف هم خورده اما تو ایران داره هم اندازه گوشی های 600 دلاری فروخته میشه و به خاطر همین هم هست میگم ارزش اون 5-6 تومن بیشتر نداره وگرنه اگر قیمت جهانیش بخوایم در نظر بگیریم ارز داره

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,465
نام
امین
امروز تونستم برم سر وقت گوشی ناتینگ و یه مدت باهاش کار کنم.
دو تا اپدیت فقط داره یه 160 مگ و 65 مگ.
اولین مورد جذاب پک گوشیه، ده دقیقه طول کشید تا فهمیدم چطور باید بازش کنم 😅
به جرات میگم زیباترین گوشی ساخته شدست بنظرم.
یعنی تا الان اینقدر محو زیبایی یه گوشی نشده بودم از نزدیک باید ببینید، داد میزنه چقدر خوبم 😁
مورد جذاب دیگه نبود هیچ برنامه مزخرف پیش فرض هست که خیلی خوبه.
بشدت گوشی روان و خوبه.
اصلا داغ نمیشه و این مورد جالب بود واسه منی که اکثرا پرچمدار داشتم و همه شون با کار سنگین انگار دارن ذوب میشن!
دوربین گوشی واقعا خوب و قابل قبوله.
یسری قاب کریستالی هم واسش هست که که وقتی روش بندازی انگار اصلا قابی روش نیست و من اینو انداختم و هیچی از رخ گوشی کم نکرده.
3 تا از رفقام امروز میرن بخرن.
بازم تاکید میکنم حتمن از نزدیک ببینید خیلی تاثیر گذاره رو بقیه 😉

بلک ویو 13 هم قابلیت مکالمه داره و من هر چی دنبال این داستان بودم که بفهمم تو نت چیزی نبود!
ولی خوشبختانه میشه باهاش تماس گرفت.
من از جفت اینا راضی ام.🙂

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,826
نام
مهراد
یعنی تا الان اینقدر محو زیبایی یه گوشی نشده بودم از نزدیک باید ببینید، داد میزنه چقدر خوبم 😁
بشدت گوشی روان و خوبه.
اصلا داغ نمیشه و این مورد جالب بود واسه منی که اکثرا پرچمدار داشتم و همه شون با کار سنگین انگار دارن ذوب میشن!
یسری قاب کریستالی هم واسش هست که که وقتی روش بندازی انگار اصلا قابی روش نیست و من اینو انداختم و هیچی از رخ گوشی کم نکرده.
بازم تاکید میکنم حتمن از نزدیک ببینید خیلی تاثیر گذاره رو بقیه 😉

بلک ویو 13 هم قابلیت مکالمه داره و من هر چی دنبال این داستان بودم که بفهمم تو نت چیزی نبود!
ولی خوشبختانه میشه باهاش تماس گرفت.
من از جفت اینا راضی ام.🙂
به شدت طرفدارش شدم و گوشی بعدیم خواهد بود

جدا از طراحی پشت جذابش که هر کسیو مجاب میکنه ازت بپرسه مدل گوشیت چیه، امکاناتی داره که نه توی سامسونگ گیر میاد و نه توی شیائومی، در واقع تلفیقی از اینا هست.

مورد اول سنسور دوربینش با سنسور دوربین شیائومی 12X و 12 یکیه، اما به خاطر اینکه تراشه SD778+ 5G واحد های ISP و پردازش عکسش از SD870 جدیدتر و بیشتر هستن، عکاسیش از 12X بهتره (گوشی که میخواستم قبل از این جریانات بگیرم و نشد). بعد از آپدیت حتی عکاسیش بهتر هم شده. شارژدهیش از شیائومی 12 و 12x بیشتره و فقط سرعت شارژر 33 واته که برای باتری با این ظرفیت اوکی هست (برای منی که الان گوشیم 18 واته خیلی هم خوبه)

مورد دوم از اونجایی که رابط کاربری اندروید خام هست، نه پیچیدگی خاصی داره، نه برنامه سنگینی داره و نه UI من درآوردی که بخواد بار پردازشی زیادی ببره. مورد سوم طراحی بدنه و فرم شبیه به آیفونش هست که خب خاص ترش کرده و لذت دست گرفتن گوشیو بیشتر میکنه.

سازنده ها سه سال پشتیبانی اندروید و چهار سال پشتیبانی نرم افزاری رو براش تایید کردن که خب ترند روز همینه و از زمان عرضه تا الان هم براش 4-5 تا آپدیت اومده که من بررسی ها لانگ ترم رو دیدیم خیلی از بهتر شدن کیفیت دوربینش صحبت کردن.

اگه شرایط اوکی باشه تا قبل عید میخرمش چون کلا اعتقاد به بازی کردن با گوشی ندارم و همین که شبکه های اجتماعی + تماس + عکاسی اوکی باشه برام کافیه. تو این رنج قیمت ممکنه گوشی های خوب زیادی باشن اما از فاکتور ظاهر، تراشه داغ، دوربین معمولی تر اون ها نمیشه گذشت مخصوصا 11T با تراشه ذوب SD888، سامسونگ هم که واقعا از ظاهر و تراشه و رابط و امکانتش متنفرم.

A-min

Gold User
Sep 1, 2011
780
نام
تمامی
بشدت گوشی روان و خوبه.
بازم تاکید میکنم حتمن از نزدیک ببینید خیلی تاثیر گذاره رو بقیه
😉
مبارکت باشه رفیق
دقیقا باید از نزدیک گوشی رو ببینی و با هاش کار کنی اونوقت متوجه کیفیت خوب گوشی میشید منم یکی از همکارام با دیدن گوشیم میخواد این هفته بره بخره
من خودم گوشیو از تکنولایف 14800 گرفتنم با این بودجه واقعا گوشی جدیدی نظرمو جلب نکرد

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,465
نام
امین
مبارکت باشه رفیق
دقیقا باید از نزدیک گوشی رو ببینی و با هاش کار کنی اونوقت متوجه کیفیت خوب گوشی میشید منم یکی از همکارام با دیدن گوشیم میخواد این هفته بره بخره
من خودم گوشیو از تکنولایف 14800 گرفتنم با این بودجه واقعا گوشی جدیدی نظرمو جلب نکرد
عالی خریدی، من 16 خریدم.
رم 8 و حافظه 256
بنظرم رم 12 و دو میلیون اختلاف منطقی نبود چون عملا 8 کافیه واسه بیشتر برنامه ها و اجرای ده ها نرم افزار
یه سایت میداد 14.500 ولی رفتم خوندم کلا اینا دسته دو جای نو میدن و طرف متوجهه شه قبل از شکایت به طرف خسارت میدن.

منم یه زمان فقط دنبال بنچمارک بودم و رو کاغذ دنبال گوشی بودم.
تا اینکه دست کسی دیدم و بعد از مدتها ذوق استفاده از گوشی برام زنده شد.

آخرین ویرایش:

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,465
نام
امین
به شدت طرفدارش شدم و گوشی بعدیم خواهد بود

جدا از طراحی پشت جذابش که هر کسیو مجاب میکنه ازت بپرسه مدل گوشیت چیه، امکاناتی داره که نه توی سامسونگ گیر میاد و نه توی شیائومی، در واقع تلفیقی از اینا هست.

مورد اول سنسور دوربینش با سنسور دوربین شیائومی 12X و 12 یکیه، اما به خاطر اینکه تراشه SD778+ 5G واحد های ISP و پردازش عکسش از SD870 جدیدتر و بیشتر هستن، عکاسیش از 12X بهتره (گوشی که میخواستم قبل از این جریانات بگیرم و نشد). بعد از آپدیت حتی عکاسیش بهتر هم شده. شارژدهیش از شیائومی 12 و 12x بیشتره و فقط سرعت شارژر 33 واته که برای باتری با این ظرفیت اوکی هست (برای منی که الان گوشیم 18 واته خیلی هم خوبه)

مورد دوم از اونجایی که رابط کاربری اندروید خام هست، نه پیچیدگی خاصی داره، نه برنامه سنگینی داره و نه UI من درآوردی که بخواد بار پردازشی زیادی ببره. مورد سوم طراحی بدنه و فرم شبیه به آیفونش هست که خب خاص ترش کرده و لذت دست گرفتن گوشیو بیشتر میکنه.

سازنده ها سه سال پشتیبانی اندروید و چهار سال پشتیبانی نرم افزاری رو براش تایید کردن که خب ترند روز همینه و از زمان عرضه تا الان هم براش 4-5 تا آپدیت اومده که من بررسی ها لانگ ترم رو دیدیم خیلی از بهتر شدن کیفیت دوربینش صحبت کردن.

اگه شرایط اوکی باشه تا قبل عید میخرمش چون کلا اعتقاد به بازی کردن با گوشی ندارم و همین که شبکه های اجتماعی + تماس + عکاسی اوکی باشه برام کافیه. تو این رنج قیمت ممکنه گوشی های خوب زیادی باشن اما از فاکتور ظاهر، تراشه داغ، دوربین معمولی تر اون ها نمیشه گذشت مخصوصا 11T با تراشه ذوب SD888، سامسونگ هم که واقعا از ظاهر و تراشه و رابط و امکانتش متنفرم.
تو بازی هم کم نمیاره ها کال اف و خوب اجرا میکنه.
رو بالاترین درجه اگه اشتباه نکنم.
از الان بهت تبریک میگم 🌹

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
این Nothing phone 1 واقعا کار تر و تمیزیه.
بنظرم بهترین خاصیتش همینه که تک گوشیه، ساپورت دولوپرا کامل روی یک گوشی هست و میشه انتظار داشت روون و بی لگ کار کنه تا آخر، اندروید خامم که عالیه.
دیزاینشم دوس دارم مخصوصا پشتش فقط امیدوارم تو نسخه های بعدی حاشیه های اسکرینو یکم کمتر کنن.

اینکه بگی سخت افزارش از فلان گوشی شیائومی تو این رنج ضعیف تره بنظرم مقایسه کاملا اشتباهیه، سخت افزار گوشی شاید چند سال پیش اهمیت داشت اما الان میانرده ها 10 تومنی هم همشون به قدری قوی هستن که تسکای روزانه مردم رو مثل آب خوردن اجرا کنن حتی بازیارو به راحتی اجرا کنن، بقیش برمیگرده به رابط کاربری که چطور بتونه از منابع استفاده کنه، رابط کاربریی که الکی شلوغ و پیچیده باشه تو برو روش 4090، 13900K و 64 گیگ رم بزار ببین فرقی میکنه؟ :D

نکته منفی ماجرا ولی اونجاست که بنظرم اینم با توجه به استقبالی که ازش شد احتمال داره به وان پلاس تبدیل شه که اوایل همه به عنوان یک گوشی خاص با رابط کاربری فوق العاده و قیمت عالی بهش نگاه میکردن الان تبدیل شده به "یه اندروید دیگه" با قیمت نه چندان خوب که اسمش بین آیفون و سامسونگ و پیکسل گم شده، یک دهم قدیم در موردش بحث نمیشه دیگه.

آخرین ویرایش:

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
سلام دوستان
نظرتون راجب شیائومی 12t چیه ؟
تو این رنج قیمت گزینه خوب دیگه ای هم هست؟
الویت دوربین و باتری
غیر 12t تو این رنج تا 20 تومن اینا هست:
A73 که مفت نمیرزه غیر سایز بزرگش نکته مثبتی نداره.
Poco F4 GT هست که دوربین جالبی نداره و میگن داغ میکنه.
Nothing phone 1 هست که رابط کاربری و باتری خیلی خوبی داره، وایرلس/ریورس شارژ هم داره.
S21 FE 5G هست که بهترین دوربین رو داره، امکانات پرچمدارا مثل IP68 ضد آب و وایرلس/ریورس شارژ داره.

من باشم بین Nothing phone و S21 Fe یکی رو انتخاب میکنم، بقیه تو این رنج از نظر امکانات و رابط کاربری ضعیف ترن.
البته S21 FE فقط این رنج ورژن Exynos ـش هست که نمیدونم از نظر داغ کردن چطوره اما یکی از دوستان ماه پیش گرفت مشکلی نداشته راضیه.

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,465
نام
امین
Nothing phone 1 هست که رابط کاربری و باتری خیلی خوبی داره، وایرلس/ریورس شارژ هم داره.
S21 FE 5G هست که بهترین دوربین رو داره، امکانات پرچمدارا مثل IP68 ضد آب و وایرلس/ریورس شارژ داره.

من باشم بین Nothing phone و S21 Fe یکی رو انتخاب میکنم، بقیه تو این رنج از نظر امکانات و رابط کاربری ضعیف ترن.
البته S21 FE فقط این رنج ورژن Exynos ـش هست که نمیدونم از نظر داغ کردن چطوره اما یکی از دوستان ماه پیش گرفت مشکلی نداشته راضیه.
سامسونگ عجیب و غریب باتری میخوره
همیشه تو شارژه
برادرم گرفت و بعد از دو هفته فروخت.
نمیدونم چرا ولی وحشتناک باتری میخورد.
با اینکه برنامه خاصی هم نداشت روش و هیچ نرم افزار ایرانی هم نصب نداشت.

Sarvior

کاربر سایت
Feb 13, 2016
1,036
نام
Ali

درمورد ناتینگ فون تحقیق میکنم
خود 12t چطوره ؟

• Like
Reactions: majidred2011

Arios 22

کاربر سایت
May 6, 2014
623
نام
Ali
درمورد ناتینگ فون تحقیق میکنم
خود 12t چطوره ؟
12t pro خوبه که رم ۸ با قیمت 20 تومن بود 12t پردازنده اسنپدراگون نداره و من مدیاتک پیشنهاد نمیکنم.دوربین و باتری خوبی داره پردازنده خوبی داره ولی فریم پلاستیک هست شارژر خیلی خفنی هم داره ولی طراحیش به خوبی S21 fe نیست مثلا دوربین پشتش کاملا بیرون زده و مثل S21 fe صاف نیست.
S21 fe هم تو این رنج عالیه گوریلا ویکتوس و دوربین خوبی داره و سایز خوبی داره آپدیت ها و پشتیبانی خوبی داره ،درباره باتری عالی نیست ولی بد هم نیست.
خودم باشم بین این دوتا یکی انتخاب میکنم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر