راهنمایی در امر خرید موبایل

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,825
نام
مهراد
واردات آیفون 14 و گوشی های بعدش از تاریخ 1 اسفند برای همیشه متوقف میشه و این گوشی های فعلی آیفون 14 هم هیچوقت رجیستر نمیشن.

عملا آیفون با این وضعیت شرکت EA چندسالی بیشتر زنده نیست.

خدا میدونه چه خوابی برامون دیدن، سیستم عامل بومی، گوشی بومی، اندروید بومی، ماهواره بومی، پیام رسان بومی، موتور جستجوی بومی و...

از هر چیزی که تهش بومی نوشته باشه بدم میاد دیگه

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,381
دوستان ببخشید دنبال یه هدفون بلوتوثی هستم از این کوچولوهاش مثل apple airpods تو بازه قیمتی 1 میلیون الی 1.700 میلیون تومن مارک و مدلی مد نظر دارید که به من پیشنهاد بدید برای باشگاه میخوام خواهشا مدلی باشه که به راحتی از گوش نیوفته

• Like
Reactions: playstation2

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,825
نام
مهراد
دوستان ببخشید دنبال یه هدفون بلوتوثی هستم از این کوچولوهاش مثل apple airpods تو بازه قیمتی 1 میلیون الی 1.700 میلیون تومن مارک و مدلی مد نظر دارید که به من پیشنهاد بدید برای باشگاه میخوام خواهشا مدلی باشه که به راحتی از گوش نیوفته
در حال حاضر تو این بازه قیمتی محصولات گرین لاین کیفیت خیلی خوب و امکانات مناسب و شباهت صد در صدی با ایرپاد های اپل رو دارن

لینکشو براتون میفرستم

• Like
Reactions: playstation2

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,010
نام
محمد امین
دو روز پیش پسر عموم یک A73 سامسونگ خریده بود هی شاکی بود که این دوربینش خوب نیست منم گفتم بابا این بهترین میان رده سامسونگه دوربینش عالیه آخری اورد مقایسه کردم دیدم راست میگفت دوربینش مثل میان رده های 8 - 9 تومنی بود من خودم ردمی نوت 10 پرو دارم تست که کردیم مال من قشنگ یک پله بهتر بود
کلا برای دوربین یا پرچم دارهای اولترا باید بگیری یا زیاد فرقی نمیکنه کدام میان رده بگیری همشون دوربین ضعیفی دارند
برگاتون بریزه اپل چند هفته پیش برای ایفونای قدیمی مثل ۵اس و ۶/۶اس اپدیت امنیتی داده ۵اس ده سال از عمرش میگذره :D
والا برای S7 سامسونگ من هم آپدت اومده ولی حاشا نمیکنیم

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,087
دو روز پیش پسر عموم یک A73 سامسونگ خریده بود هی شاکی بود که این دوربینش خوب نیست منم گفتم بابا این بهترین میان رده سامسونگه دوربینش عالیه آخری اورد مقایسه کردم دیدم راست میگفت دوربینش مثل میان رده های 8 - 9 تومنی بود من خودم ردمی نوت 10 پرو دارم تست که کردیم مال من قشنگ یک پله بهتر بود
کلا برای دوربین یا پرچم دارهای اولترا باید بگیری یا زیاد فرقی نمیکنه کدام میان رده بگیری همشون دوربین ضعیفی دارند

والا برای S7 سامسونگ من هم آپدت اومده ولی حاشا نمیکنیم
اون اپدیتی که شما دریافت کردی حتی security patch هم نبوده فقط یه اپدیت برای مشکل جی پی اس بوده وگرنه سامسونگ خیلی وقته اپدیت های امنیتی رو حتی واسه مدلای بعد اون هم کنسل کرده اخرین اپدیت امنیتی s7 برای ۲۰۲۰ بوده و بعدشم اپدیت امنیتی دریافت نکرده من تا اخر عمرم از زمانی که سامسونگ نوت ۸ خریده بودم پشیمون میمونم پرچمنداری که جزو گرون ترین گوشی های اندرویدی زمان خودش بود و کلا دو سال اپدیت اندروید گرفت :))
درمورد دوربین هم خیلی بستگی به مدل داره تو میانرده های اندرویدی انقدر تنوع مدل هست که هرکدوم تو یه بخش بهتر عمل میکنن ولی درکل منم تو میانرده ها کیفیت دوربینای شیائومی رو بیشتر میپسندم

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,578
جالبه من note 11 pro 4g گرفتم
بعد مادرم a32 یا a22 داشت دوربین note 11 pro تو رنج خودش که مثلا جزو بهترینها بود
جلو اون ضعیف تر بود
خصوصا تو رنگ بندی و زوم
به کل یه چیز مصنوعی بود
شانس اوردم مایک گوشی خراب بو پس دادم

• Like
Reactions: Arash-S212

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,010
نام
محمد امین
اون اپدیتی که شما دریافت کردی حتی security patch هم نبوده فقط یه اپدیت برای مشکل جی پی اس بوده وگرنه سامسونگ خیلی وقته اپدیت های امنیتی رو حتی واسه مدلای بعد اون هم کنسل کرده اخرین اپدیت امنیتی s7 برای ۲۰۲۰ بوده و بعدشم اپدیت امنیتی دریافت نکرده من تا اخر عمرم از زمانی که سامسونگ نوت ۸ خریده بودم پشیمون میمونم پرچمنداری که جزو گرون ترین گوشی های اندرویدی زمان خودش بود و کلا دو سال اپدیت اندروید گرفت :))
درمورد دوربین هم خیلی بستگی به مدل داره تو میانرده های اندرویدی انقدر تنوع مدل هست که هرکدوم تو یه بخش بهتر عمل میکنن ولی درکل منم تو میانرده ها کیفیت دوربینای شیائومی رو بیشتر میپسندم
اون قضیه آپدیت سامسونگ شوخی کردم کلا من یکبار S6 گرفتم یکبار S7 که به قدری خراب شدن که کلا دیگه امکان نداره سمت سامسونگ برم یعنی یک 40 بار خراب شدن!
جالبه من note 11 pro 4g گرفتم
بعد مادرم a32 یا a22 داشت دوربین note 11 pro تو رنج خودش که مثلا جزو بهترینها بود
جلو اون ضعیف تر بود
خصوصا تو رنگ بندی و زوم
به کل یه چیز مصنوعی بود
شانس اوردم مایک گوشی خراب بو پس دادم
نوت 11 پرو به نسبت نوت 10 پرو دوربینش ضعیف تر شده اینو همه نقدها تایید کردن کلا گوشی های 2022 انگار به نسبت 2021 یا درجا زدن یا پیشرفتشان بسیار جزئی بوده به احتمال به خاطر مشکلات اقتصادی جهانی هست
البته کیفیت دوربین ها تو شرایط مختلف متفاوت هست مثلا معمولا دوربین های سامسونگ تو شرایط کم نور بهتر از شیائومی عکس میگیرن

Alireza717

کاربر سایت
Aug 12, 2016
1,519
البته وضعیت خیلی خراب بوده که اپل مجبور شده آپدیت بده

Old iPhones and iPads stuck on iOS 12 get a patch for a serious security hole
الان وضعیت پشتیبانی اندروید هم خیلی بهتره
همه پرچمدارا حداقل 3 سال آپدیت اساسی و 5 سال اپدیت امنیتی رو دارن
وان پلاس 4 سال شده سام که برای میان رده هاش هم 4 سال اپدیت میده

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,371
نام
Majid
پشیمون میمونم پرچمنداری که جزو گرون ترین گوشی های اندرویدی زمان خودش بود و کلا دو سال اپدیت اندروید گرفت :))
اون زمان مگه همه 2 سال نمیگرفتن؟ :D تا جایی که یادمه نرمالش همینقد بود واسه اندروید، هیچکدوم از گوشیام بیشتر از دوسال نگرفته بود به غیر از گوشی الانم که سومین اندرویدشم گرفت، سامسونگ واسه جدیدا گفته تا چهار سال قراره اندروید بده و 5 سال آپدیت امنیتی.

آخرین ویرایش:

playstation2

کاربر سایت
Jan 3, 2023
145
اون زمان مگه همه 2 سال نمیگرفتن؟ :D تا جایی که یادمه نرمالش همینقد بود واسه اندروید، هیچکدوم از گوشیام بیشتر از دوسال نگرفته بود به غیر از گوشی الانم که سومین اندرویدشم گرفت، سامسونگ واسه جدیدا هم گفته تا چهار سال قراره اندروید بده و 5 سالم آپدیت امنیتی.

اونم دلیل داشت که ۲ سال پشتیبانی میکردن فقط
چون سخت افزار گوشی اون زمان خیلی ضعیف بودن
اندروید ۱ روی رم ۱۲۸ مگ فکر کنم بالا میومد
اندروید ۲ روی رم ۱۲۸ و ۲۵۶ مگ
اندروید ۴ روی رم ۵۱۲ مگ
و همینطور بالا می‌رفت

و اندروید چون در اصل بر پایه سیستم عامل اپن سورس دسکتاپ pc بود یعنی یونیکس و تا حدودی لینوکس
بخاطر همین اوایل بهینه نبود زیاد برای موبایل
و به منابع گوشی زیاد فشار میومد
بخصوص تو مصرف باتری خیلی خودشو نشون میداد

بخاطر همین آپدیت چند ساله و ..... براش محدود به ۲ سال بود حدودا
چون هر روز در حال تغییر بود خود سیستم عامل و خود قدرت گوشی ها هم محدود بود
ولی بعد از اندروید 4.4 کم کم ثبات پیدا کردن شروع شد و در ورژن ها بالاتر خیلی با ثبات تر شد

قبلاً کمپانی ها دیگه ای هم سعی کرده بودن لینوکس و امثال اون رو روی گوشی بیارن
اما همگی شکست خوردن
مثل motorola a1200
حتی nokia n9 با MeeGo os
یا nokia n900 با Maemo os
و .......
فقط گوگل با android موفق شده تا امروز
( البته نظر شخصیم اینه اندروید امروز از هسته اولیه خودش کلا جدا شده و چیز جدیدی هست )
خودم طرفدار android حساب میشم 😁

آخرین ویرایش:

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,010
نام
محمد امین
این ناتینگ فون به شدت خوبه به نظرم از خریدش پشیمون نمیشید با این قیمت واقعا ارزش خرید داره
الان با این مشخصاتی که داره مشابه گوشی های 10 - 11 تومنی سامسونگ و شیائومی و هواوی هست. چه برتری داره که ارزش این 5-6 میلیون تومن بیشتر داشته باشه؟

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,461
نام
امین
الان با این مشخصاتی که داره مشابه گوشی های 10 - 11 تومنی سامسونگ و شیائومی و هواوی هست. چه برتری داره که ارزش این 5-6 میلیون تومن بیشتر داشته باشه؟
سیس داره 😁

ولی اصل کار همون جذابیت گوشی هست.
سخت افزار خوبی هم داره و تو تست های باطری خوب جواب داده.
به خاطر اندروید تقریبا خالص و پردازنده خوب و کم مصرفش هم طول عمر خوبی داره.
بدنه و متریال ساختش هم خوبه.
البته من هنوز از جعبه درش نیاوردم و یکم سرم شلوغه ولی باز کنم باهاش کار کنم بهتر میتونم نظر بدم.
در کل من جذابیت و تفاوتش رو دوست دارم و انتخابش کردم.
بازار گوشی خیلی یکنواخت شده و ناتینگ سعی در تنوع تو طراحی داره و این برای یه عده مثل من جذابه🙂
View attachment da935ba1d340b1f67c28401ec0977f0e46808257-1080p.mp4

A-min

Gold User
Sep 1, 2011
780
نام
تمامی
گوشی 10/11تومنی !!!!!! :| والا کدوم گوشی 10 تومنی سامسونگ پردازنده SNAPDRAGON 788G+ t رو داره و شارژ وایرلس 15 واتی داره و شارژ معکوس 5 واتی ؟
پردازندش از گوشی تمام پلاستیک A73 که 16 میلیونه حدود 20% قویتره . شما برو گوشی رو یه بار دستت بگیر کیفیت ساخت و متریال رو ببین بعد متوجه میشی چرا برتری داره همین گوشی با این کیفیت ساخت رو سامسونگ راحت 35 تومن میداد ، دوربین گوشی واقعا خوبه و رابط کاربری بسیار روونی رو داره ,و حس یه گوشی آیفون رو میده از معدود گوشیای اندروید که اینقدر سخت افزار با نرم افزارش همخوانی داره و بازیای سنگین مثل پابجی و کال آف رو خیلی روون داره اجراش میکنه .صفحه نمایش گوشی واقعا عالیه
حالا یه کمپانی یه گوشی خوش ساخت رو با قیمت مناسب داره میده ارزش خرید نداره ؟

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,918
خیر اطلاع ندارم تا حالا دنبال جیلبریک نبودم
به پوشه های گوشی فکر نکنم دسترسی کاملی بده و کلا اون آزادی زیادی که رو اندروید داشتید رو بندازید دور (تازه الان خیلی خوب شده قدیم که حتی با سافاری لینک هم نمیشد دانلود کرد فوق العاده ازادی بیشتر شدت نسبت به قدیما)
اگه کلا خود گوشی و مشخصات ایناشو تو ایتونز نمیاره تو منو های بالا فکر کنم همون قسمت اکانت بود گوشی و اکانتو باید تایید کنید نمیدونم حالا به اون ربطی داشته یا نه خیلی ساله از ایتونز پی سی استفاده نکردم دیگه
بازیو اگه با نت شبانه دانلود میکنی مستقیم با کابل وصل کن به پی سی از خود پی سی دانلود کن اگه با خود گوشی دانلود میکنی منتقل میکنی بنظرم یه اندروید دم دستی واسه اینکار بگیر یا مودم بخر چون کلا انتقال فایل به ویندوز و اینجور کارا دردسره
یه چند ماه استفاده کن اگه دیدی مشکل داری برگرد رو اندروید من حتی یه نفر هم از نزدیک ندیدم اشتراک مارکت های ایرانی رو تهیه کنه چه برسه جیلبریک چون نیازی بهش نیست منم اولین بار که از اندروید اومدم بخاطر نبود بازیای ماد شده یا اپ های پولی مشکل داشتم ولی زود عادت کردم
من اصلا اندروید نمیتونم استفاده کنم نه اینکه بد باشه و اپل هم برای کلاس نرفتم سراغش یا iOS
مساله اینه سمعک جدیدم فقط با آیفون سازگاره (البته کلا تمام سمعکها MFi یا مید فور آیفون بودن از ده سال پیش و سیستم ASHA اندروید چیز جدیدیه) قبلیه هم که اصلا وصل نمیشد (داخل گوش چنین اپشنی نداره البته جدیداشون دارن که بالای صد میلیون ناقابل پولشونه) با اینکه چیز خوبی بود
فعلا هم گوشیهای اندروید مثلا یه برند مثل شیائومی میبینی اصلا اون چیپ مربوط برای اتصال به سمعک (بلوتوث قدیمی هست که وصل شه جوری که باتری روی هوا یا باتری شارژی کوچیک سمعک زرتی سریع خالی نشه) رو هیچ یک از گوشیاش ندارن به کل
یه تعداد از سامسونگها ال جی ها موتورولاها و گوشیهای گوگل دارن و سیستم ASHA برای اینموردم نوپاس و تازه سمعکهایی که پشتیبانیش کنن هم خیلی جدیدن و با قیمت فضایی. کلا نمیشه البته رابط هست که دیگه وارد نمیشه اغلب و به دردم نمیخوره مث اتصال مستقیم، کلا من این چیزا رو زیاد استفاده کردم از دکترشم بهتر میدونم. شاید ده سال دیگه گوشیهای اندروید برای استفاده من مناسب شن و سمعک ارزون که بهشون بخوره بیاد اما الان نه کلا اپل برای کسایی که مشکلات مختلف دارن خیلی مانور داده از قدیم
و جیل بریک بیشتر برای دسترسی به روت سیستم و دستکاری مودهای صدا میخوام
تو وهله دوم برای پایرت بازیها چون اصلا حس اریج اینا ندارم
امولاتورها هم هستن ولی بیشتر مورد اول
چون قبلا دیدم دست میگیرن قضیه رو بعدا این پستو میپاکم (البته منظورم بچه های این تاپیک نیست)
گفتم بدونید موردم خاصه و کارم به آیفون گره خورده
قبلا باز شنواییم بهتر بود الان مدتیه افت شدیدی پیدا کرده سر مسائلی
فلذا گوشی اندروید حتی به عنوان گوشی دوم هم به کارم نمیاد هیچ، با این وضع ساپرتش از امثال من و برتری شدید اپل در این زمینه فکر کنم تا آخر عمر هی آیفون بگیرم
.
.
.
آقا راستی یه مساله:
این هات اسپات آیفون چرا این شکلیه؟؟؟ دو هفته پیش ما روشن کردیم
الان رفتم روشن کنم دیدم از اون موقع یه کله روشن بوده
لاکردار فقطم وقتی هات اسپاته به دستگاه دیگه وصل میشه آیکونش اون بالا میاد
مثل اندرویدم اپشن نداره وقتی دستگاهی واسه وصل شدن نیست خودش خاموش شه
الان چیزی از گوشی نترکیده این دو هفته بدون اینکه بدونم روشن بوده؟؟!

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر