راهنمایی در امر خرید موبایل

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
این dynamic island یکی از بهترین ایده های اپل واسه UI ـش بود بنظرم، مطمئن بودم بالاخره همچین روزی میرسه که مجبور شه ناچ بزاره رو گوشیش و وقتی هم بزاره یک حرکت متفاوتی نسبت به اندروید میزنه که شبیه نشه، که همین کار رو هم کرد.
البته از iPhone 16 Pro این هم حذف می شه و همه چی یا می ره زیر نمایشگر یا زیر حفره های خیلی ریز در قسمت حاشیه بالای نمایشگر قرار می گیره.

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
البته از iPhone 16 Pro این هم حذف می شه و همه چی یا می ره زیر نمایشگر یا زیر حفره های خیلی ریز در قسمت حاشیه بالای نمایشگر قرار می گیره.
فک نکنم به این زودیا ناچ از بین بره حداقل واسه آیفون! 5 سال فقط طول کشید کوچ کنه به ناچ، روشای دیگه هم تا موقعی که پرفکت نشن مطمئنم اپل نمیزاره.
دوربین زیر صفحه نمایش که کیفیت رو میاره پایین و مات میکنه، اومدن پیکسلای قسمت دوربین رو خیلی کم کردن تا بهتر بشه باز توی خود صفحه نمایش این قضیه به چشم میومد که جالب نبود.
دوربین بخواد تو یک سوراخ ریز جا بشه هم باید خیلی سایز سنسورش کوچک بشه که باز خیلی کار رو سخت میکنه خودش یک مبحث جداست.
قطعه مکانیکی که سامسونگ و شیائومی و ... تست کردن هم کلا جواب نداد همه بیخیال شدن.

در کل بنظرم ناچ موندگاره، خیلی چیز رو اعصابی هم نیست که سریع بخوان از شرش خلاص بشن وقتی اینطوری با UI قاطی میشه.

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
فک نکنم به این زودیا ناچ از بین بره حداقل واسه آیفون! 5 سال فقط طول کشید کوچ کنه به ناچ، روشای دیگه هم تا موقعی که پرفکت نشن مطمئنم اپل نمیزاره.
دوربین زیر صفحه نمایش که کیفیت رو میاره پایین و مات میکنه، اومدن پیکسلای قسمت دوربین رو خیلی کم کردن تا بهتر بشه باز توی خود صفحه نمایش این قضیه به چشم میومد که جالب نبود.
دوربین بخواد تو یک سوراخ ریز جا بشه هم باید خیلی سایز سنسورش کوچک بشه که باز خیلی کار رو سخت میکنه خودش یک مبحث جداست.
قطعه مکانیکی که سامسونگ و شیائومی و ... تست کردن هم کلا جواب نداد همه بیخیال شدن.

در کل بنظرم ناچ موندگاره، خیلی چیز رو اعصابی هم نیست که سریع بخوان از شرش خلاص بشن وقتی اینطوری با UI قاطی میشه.
توی Roadmap اه لیک شده اپل هست توی پتنت های ثبت شدش هم هست.

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
862
نام
محسن
دوستان در کنار گوشی شیائومی که دارم
دنبال یه گوشی دیگه ام هستم
می‌خوام این شرایط داشته باشه
اندرویدی باشه
اندروید خام باشه بدون ui ها دست و پا گیر باشه ، سریع باشه ، صفحه اش ۵ هم باشه کافیه ، رم ۱ و ۲ کفایت میکنه ، otg ساپورت باشه ، باتری خوب نگه داره
چی پیشنهاد میکنید

فقط برای وب گردی ، چک کردن واتس و تلگرام و اینستا میخوام
بودجه رو هم باید مشخص کنی. به خصوص اگر میخوای سریع باشه گوشیت

• Like
Reactions: Arash-S212

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,360
نام
بابک
بعد از چندوقت استفاده از se 2022 یه آپدیتی درموردش بدم

طراحی:خیلی خوب(کوچیک و جمع جور که میتونه برای بعضیا رو مخ باشه برای بعضیا نه اما متریال بدنه عالیه)

صفحه نمایش:خوب(اندازه کوچیک که خب کار کردن باهاش راحت میکنه اما مدرن و امروزی نیست،کیفیت صفحه نمایشم واقعا خوبه با اینکه رزولیشن پایینی داره)

سخت افزار:عالی(خب نقطه قوت این گوشی به حساب میاد که پردازنده ای که داره توی ایفون ۱۴ هم هست)

نرم افزار:عالی(دیگه از iOS نمیشه تعریف کرد امتحان خودشو پس داده و همینکه روون هست و روون میمونه برای من یکی مهم‌ترین نکته یه گوشیه)

باطری:خیلی بد(تقریبا در روز ۲ بار به شارژ میزنم اما خب بخاطر ظرفیت پایین‌ سریعم شارژ میشه)

دوربین:عالی(واقعا برای من خوبه و نیاری به تنوع لنز پشت گوشیم ندارم وگرنه دوربین عکاسی هست،درکل راضی کننده است)

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,465
نام
امین
ایفون های سری 14 هم مورد خاصی نبودن و متاسفانه محدودیت های ios تو ایران هم مزیت بر علت شد که بی خیالشون بشم.
فلن جذاب ترین گزینه برام پیکسل های 7 گوگل هستن که ببینم چطور از اب درمیان و با چه قیمتی تو بازار میان.

Arash-S212

کاربر سایت
Dec 18, 2021
408
نام
Ara$h
ایفون های سری 14 هم مورد خاصی نبودن و متاسفانه محدودیت های ios تو ایران هم مزیت بر علت شد که بی خیالشون بشم.
فلن جذاب ترین گزینه برام پیکسل های 7 گوگل هستن که ببینم چطور از اب درمیان و با چه قیمتی تو بازار میان.
پیکسل 7 اگه مثل 6 درگیر باگ های شدید نشه واقعا ارزش خریدش بشدت بالاست 👌🏻

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,318
29c2ce2efd.jpg
به نظرم فقط 14 pro ارزش خرید داره پردازشگر بروز دوربین عالی واز همه مهم تر ناچ دیجیتالیش هرچند برای اونایم که دنبال کلاس پز هستن (مخصوصا تو ایران ) بهتره چون معلوم میشه 14 pro داری 😉😁

بشخصه بین ۱۴ و ۱۳ معمولی تفاوت فاحشی ندیدم ارزش خریدش بالا نیست

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,318
داداشم می‌خواد گوشیشو عوض بکنه این poco f4 چطوره؟
پردازشگرش همون f3 بقیه چیزاش ارتقا پیدا کرده طبق نقدای که ازش دیدم خوبه ولی یه مقدار قیمتش تو حبابه که با این وضع قیمتا بعید میدونم حالا ها بترکه
کلا الان اگه شیا بخوای بخری
11tpro mi12x poco f4 گزینه خوب هستن
اینpoco f4 gt هم غولیه واسه خودش ولی گویا داغ میکنهpoco x4gt هم خفنه ولی پردازشگرش مدیاتکه که امتحانش کامل پس نداده

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,318
چه مملکتی داریم 😐😐😐
دوستم دوهفته پیش s21fe خرید ۱۸ الان شده ۲۰ چرا خدا داند
S22 ultra که رفته فضاااااا
زندگی کردن تو ایران جرم حساب میشه
لذت بردن گناه کبیرست
هعییییییی

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,826
نام
مهراد
چه مملکتی داریم 😐😐😐
دوستم دوهفته پیش s21fe خرید ۱۸ الان شده ۲۰ چرا خدا داند
S22 ultra که رفته فضاااااا
زندگی کردن تو ایران جرم حساب میشه
لذت بردن گناه کبیرست
هعییییییی
من هر هفته دارم قیمت گوشی ها رو آپدیت میکنم ... دقیقا به این S22 Ultra میرسم پشمام میریزه که چجوری یه چیز 33 میلیونی به 43 میلیون رسیده! مثلا چیش تغییر کرده؟ دلار چه جهشی زده ما ندیدیم؟ بقیه گوشی هام میبینی که قیمت خرید فعلی شده قیمت فروش هفته پیش بنابراین باید چند صد تومن بکشی روشون و بفروشی... اصلا افتضاحه بازار موبایل. یه سری از گوشی ها وارد کننده های خاص دارن و همونا هر چقدر بخوان قیمت بالا پایین میکنن. ارزش واقعی گوشی رو کلا از بین میبرن.

samiradin

کاربر سایت
Jan 26, 2012
1,994
نام
sami
من هر هفته دارم قیمت گوشی ها رو آپدیت میکنم ... دقیقا به این S22 Ultra میرسم پشمام میریزه که چجوری یه چیز 33 میلیونی به 43 میلیون رسیده! مثلا چیش تغییر کرده؟ دلار چه جهشی زده ما ندیدیم؟ بقیه گوشی هام میبینی که قیمت خرید فعلی شده قیمت فروش هفته پیش بنابراین باید چند صد تومن بکشی روشون و بفروشی... اصلا افتضاحه بازار موبایل. یه سری از گوشی ها وارد کننده های خاص دارن و همونا هر چقدر بخوان قیمت بالا پایین میکنن. ارزش واقعی گوشی رو کلا از بین میبرن.
دلیل بالا رفتن s22 ultra عدم واردت گوشی های بالای ۶۰۰ دلاره...خیلی وقته این گوشی ثبت سفارش نمیشه واسه همین قیمتش رفته بالا
البته چون قیمتش خیلی کشیده بالا بدون گارانتی با واردات مسافری هم داره زیاد میشه که زیر ۴۰ تو بازار پیدا میشه

در مورد آیفون جدید هم من هیچوقت با سیستم مسخره face id کنار نیومدم
هم سرعتش نسبت به touch id پایینتره و هم ۸۰ ناچ رو میگیره
مثل آدم بیاد واسه دوربین سلفی یک پانچ هول کوچیک مثل گوشی های آندرویدی بزاره و touch id رو با دکمه لاک یکپارچه کنه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر