راهنمایی در امر خرید موبایل

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
اگه ios داشتی قبلا که iphone
درکل S21 بهتره واسه ما ایرانیا
خودم 13mini دارم خیلی خوش دسته دوربین خیلی خوبی هم داره دقیقا همون 13 عه ولی کوچیک تر
سری‌های Mini اصلا مناسب دست من نیستن :D یه انگشت شصتم نصف صفحه رو میگیره :D
دوربین خیلی برام مهمه و عمر گوشی.

• Like
Reactions: mqg1387

robot.boy81

کاربر سایت
Dec 12, 2011
1,307
نام
Farzad
سری‌های Mini اصلا مناسب دست من نیستن :D یه انگشت شصتم نصف صفحه رو میگیره :D
دوربین خیلی برام مهمه و عمر گوشی.
سلام
s21 نداشتم من، اما دوربین 12 پرومکس به نظرم اونطوری که تعریف می‌کنند نیست (شایدم من انتظارم بالا بوده)، مثلا اگه منبع نور روبروی دوربین باشه lens flare داره، در عکاسی و خصوصا فیلمبرداری در شب خیلی خوبه (اگه lens flare بزاره البته)، با این حال عکاسی در طول روزش صرفا خوبه و اگر مقداری روی تصویر زوم کنی خیلی از جزییات رو عکس از دست میده

• Like
Reactions: Red Ѵ and mqg1387

Amir09

کاربر سایت
Aug 10, 2008
1,695
نام
امیر
iPhone 12 یا Galaxy S21؟ :D
من چون هر دوتاش رو دارم (S21 و 12 Pro max)و تقریبا یکسان ازشون استفاده میکنم گفتم نظر بدم.
به نظرم روی pro max ۱۲ شک نکن. کیفیت ساخت بهتری داره و به نظرم بهتر عمر میکنه طبق تجربه قبلی (از همین دوتا شرکت S7 ام فوت کرد ولی iPhone X ام هنوز عین روز اولشه بجز باتریش که باید عوض شه. دوتاش رو با هم گرفته بودم.) کلا ios خیلی robust هست در مقابل اندروید. Siri خیلی بهتر از Bixbi هست اگه استفاده میکنی.
دوربیناشون یک جاهاییpro max ۱۲ بهتره یک جاهایی اس ۲۱ ولی اورال pro max ۱۲. و باتری ۱۲ بنظرم بهتره بعد از یک سال و نیم در مقابل اس ۲۱ بعد از یک سال. در کل روی آیفون ۱۲ مدل pro max شک نکن مدل ۱۲ رو اگه با ios حال میکنی و عمر گوشی برات مهمه بگیر ولی فکر میکنم دوربین S21 بهتر از مدل ۱۲ معمولی باشه و مدل 12 Pro و 12 Pro max دوربیناشون یکیه فقط سایز صفحه فرق میکنه اگه اشتباه نکنم. بنابراین ۱۲ pro میتونه گزینه ی اقتصادی تری باشه.

آخرین ویرایش:
  • Like

Alireza717

کاربر سایت
Aug 12, 2016
1,519
iPhone 12 یا Galaxy S21؟ :D
یه مدت S21 Plus داشتم الانم iPhone 12 دارم
اگه میتونی صبر کن تا S22 دوربینش بهتر شده نسخه معمولی هم پشتش شیشت به جای پلاستیک S21 (اس 21 ‌FE هم امروز معرفی شد که تقریبا با S21 یکیه و قیمتش کمتره)
ولی اگه الان میخوای بگیری شخصا S21 انتخاب میکنم
12 Pro و 12 Pro max دوربیناشون یکیه
خیر یکی نیست
سنسور 12 پرومکس بزرگتره و تله هم 2.5 برابره به جای 2 برابر پرو
بین 12 و 12 پرو تفاوت خاصی نیست و به نظرم ارزش نداره

• Like
Reactions: mqg1387 and Red Ѵ

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
یه مدت S21 Plus داشتم الانم iPhone 12 دارم
اگه میتونی صبر کن تا S22 دوربینش بهتر شده نسخه معمولی هم پشتش شیشت به جای پلاستیک S21 (اس 21 ‌FE هم امروز معرفی شد که تقریبا با S21 یکیه و قیمتش کمتره)
ولی اگه الان میخوای بگیری شخصا S21 انتخاب میکنم

خیر یکی نیست
طی چندین روز(!) تحقیقم متوجه شدم که رزولوشن S21 برای صفحه نمایشش ۱۰۸۰ هست که تو آیفون بالاتره و تقریبا نزدیک QHD هست اما خب فریم ریت ۲۱ بالاتره و ۱۲۰ هرتز اما آیفون ۱۲ ۶۰ هرتز هست :D

چیزی که هست احساس میکنم در سال‌های آتی آیفون بهتر قیمت خودش رو نگه میداره تا گلکسی ها و برای تعویض و ارتقا راحت‌ترم :D دوربین‌ها هم سلیقه‌ایه و خیلی نزدیکن بهم. چیزی که هست تا حالا iOS رو تجربه نکردم و دوست دارم ببینم چیه :D
خلاصه که بد گیر کردم :D
S22 بنظرتون روزای اول قیمتش چند هست؟

• Like

Amir09

کاربر سایت
Aug 10, 2008
1,695
نام
امیر
آقا حالا بقیه مقایسه‌ت قبول چون شخصا تجربه داشتی ولی Google Assistant بی‌رقیبه، خود تیم بیکسبی هم از بیکسبی استفاده نمیکنه :D
با Google Assistant حال نمیکنم خیلی داغونه وقتی میگی Hey Google :D. اصلا خیلی مسخرس 😁
حالا من اصلا nerd موبایل نیستم و مقایسه فنی نمیکنم ولی در حد همین چک کردن آب و هوا و کارهای روزمره و Calendar بازم گوگل و Bixby تقریبا یکی عمل میکنند و دوتاشون به Siri نمیرسند. حالا کاری ندارم که گوگل از فلان الگوریتم ماشین لرنینگ استفاده میکنه…

خیر یکی نیست
درسته 👍 من مطمئنم نبودم دیگه تحقیقش رو گذاشتم به عهده خریدار.

آخرین ویرایش:
  • Like

Alireza717

کاربر سایت
Aug 12, 2016
1,519
طی چندین روز(!) تحقیقم متوجه شدم که رزولوشن S21 برای صفحه نمایشش ۱۰۸۰ هست که تو آیفون بالاتره و تقریبا نزدیک QHD هست اما خب فریم ریت ۲۱ بالاتره و ۱۲۰ هرتز اما آیفون ۱۲ ۶۰ هرتز هست :D

چیزی که هست احساس میکنم در سال‌های آتی آیفون بهتر قیمت خودش رو نگه میداره تا گلکسی ها و برای تعویض و ارتقا راحت‌ترم :D دوربین‌ها هم سلیقه‌ایه و خیلی نزدیکن بهم. چیزی که هست تا حالا iOS رو تجربه نکردم و دوست دارم ببینم چیه :D
تفاوت 120 هرتز از رزولوشن بیشتره(همون رزولوشن هم زیاد نیست 460ppi نسبت به 421ppi اس 21 تفاوتی رو احساس نمیکنی واقعا) ولی صفحه S21 در کل بهتر بود توی تجربه ای که داشتم
اصلی ترین نقطه قوت ایفون همون سیستم عاملشه و اکوسیستم اپل (اگه بقیه دیوایس هاش رو داشته باشی :D)
و البته اون ارزش خریدش که بعد از چند سال حفظ میشه
ولی همون ios هم مشکلاتی داره دیگه مثلا برای برنامه های ایرانی باید اشتراک یکی از مارکت های ایرانی رو بخری یااز نسخه وبشون استفاده کنی کم بودن اپ های کرکی و..
قیمت S22 هم نمیشه هیچی پیش بینی کرد تو ایران :D ولی از نظر قیمت جهانی طبق شایعات با S21 یکیه

• Like

challengeeverything

کاربر سایت
Sep 25, 2005
3,594
نام
محمدرضا

یه مقدار بودجرو ببر بالا برو سمت 13 promax .

iOS رو تجربه کنی دیگه نمیتونی بری سمت چیز دیگه :D

• Like

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
یه مقدار بودجرو ببر بالا برو سمت 13 promax .

iOS رو تجربه کنی دیگه نمیتونی بری سمت چیز دیگه :D
مومن یه مقدار؟ :D حالا Pro هم نه، Pro Max؟ :D بحث ۲۰ الی ۳۰ میلیون اختلاف قیمته :D

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
چرا انقدر گوشی‌های سری Pixel گرونن تو ایران؟ چخبره؟ پیکسل ۶ الان قیمت دلاریش ۵۹۹ هست که با ۳۰ تومنی هم در نظر بگیریم میشه ۱۸ میلیون ولی همه جا ۲۹ الی ۳۱ تومن قیمت خورده :| از نظر تفاوت قیمتی یه چی در حد PS5 هست و بازار گوشی اینجوری نیست!

آخرین ویرایش:
  • Like

Alireza717

کاربر سایت
Aug 12, 2016
1,519
چرا انقدر گوشی‌های سری Pixel انقدر گرونن تو ایران؟ چخبره؟ پیکسل ۶ الان قیمت دلاریش ۵۹۹ هست که با ۳۰ تومنی هم در نظر بگیریم میشه ۱۸ میلیون ولی همه جا ۲۹ الی ۳۱ تومن قیمت خورده :| از نظر تفاوت قیمتی یه چی در حد PS5 هست و بازار گوشی اینجوری نیست!
چون محدود وارد میشه و وارد کننده رسمی نداره اکثرا شخصی وارد میکنن
پیکسل توی کشور های کمی هم عرضه میشه کلا

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر