راهنمایی در امر خرید موبایل

yonestm

کاربر سایت
Dec 13, 2010
4,893
نام
U-N-3-S
اقا نابود کردی مارو ... من و داداشم یه دونه Mi 9 و Mi 9T Pro داریم از سال 2019 آخ نگفته!
این A52 و A52s هم مشکل کیفیت پایین بدنه رو داره و دکمه پاور یا ولوم راکر ها میره داخل پلاستیک بدنه بنابراین وقتی خریدید باید باهاش کنار بیاید

بهترین گزینه ها برای شما:

گیمینگ: Poco X3 GT
میان رده پریمیوم: Poco F3
عکاسی: Poco X3 NFC
گیمینگ ارزون: Poco X3 Pro
زنانه: Mi 11 Lite 5G NE
میان رده همه کاره: Redmi Note 10 ProMax

تجربه هرکسی خوب فرق داره این تجربه من بود . من موقع ارزونی ی iPhone 6s خریدم ۲ ۳ سال ک دستم بود یبار هنگ نکرد . واقعا تجربه خیلی خوبی داشتم باش . ولی اصلا با شیامی این حس ندارم .

Arash-S212

کاربر سایت
Dec 18, 2021
406
نام
Ara$h
کلا فرق ips و Amoled چیه؟ و کدوم بهتره؟
درود بر شما دوست عزیز
پنل های IPS رنگ سفید رو خیلی دقیق نشون میدن اما تو رنگ مشکی زیاد تعریفی ندارن
پنل های AMOLED باز برعکس. رنگ مشکی فوق العاده زیبایی رو نشون میدن اما سفید رو کمی متمایل به زرد
پنل AMOLED در زمانی که مثلا شما دارک مود گوشی رو روشن کنی پیکسل هاش خاموش میشن و در نتیجه شما خیلی باتریت کمتر استفاده میشه
بستگی به نوع استفاده تون میتونید انتخاب کنید
اما در کل AMOLED کیفیتش بسیار بهتر هستش و وقتی که با AMOLED کار کنید از نظر من برگشتن به IPS خیلی سخته
امیدوارم به کارتون بیاد

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,825
نام
مهراد
کلا فرق ips و Amoled چیه؟ و کدوم بهتره؟
دوستمون هم توضیح دادن بالا
به طور کلی خودم پنل های آمولد رو ترجیح میدم به IPS اما اگر تا قبلش هم با آمولد کار نکردید، خرید یک گوشی دیگه با پنل IPS چندان بد نیست. اما این قضیه دارک مود و مصرف کمتر باتری اصلا به چشم نمیاد. یعنی من گوشیم همیشه دارک مود هست و برادرم همیشه لایت مود. اما مصرف باتری ما شبیه به هم هست ولی خب من برای اینکه چشمام اذیت نشه این مود رو استفاده میکنم.

Arash-S212

کاربر سایت
Dec 18, 2021
406
نام
Ara$h
دوستمون هم توضیح دادن بالا
به طور کلی خودم پنل های آمولد رو ترجیح میدم به IPS اما اگر تا قبلش هم با آمولد کار نکردید، خرید یک گوشی دیگه با پنل IPS چندان بد نیست. اما این قضیه دارک مود و مصرف کمتر باتری اصلا به چشم نمیاد. یعنی من گوشیم همیشه دارک مود هست و برادرم همیشه لایت مود. اما مصرف باتری ما شبیه به هم هست ولی خب من برای اینکه چشمام اذیت نشه این مود رو استفاده میکنم.
اره من هم mi 10 lite 5g دارم که AMOLED هست الان تقریبا یک هفته هستش که رو لایت مود گذاشتم زیاد فرقی نکرده مصرف باتری شاید در حد نیم ساعت یا ۱ ساعت ولی خب بعضیا همون نیم ساعت هم براشون مهمه برای همون خدمتشون عرض کردم 😁😅

samiradin

کاربر سایت
Jan 26, 2012
1,990
نام
sami
سلام عزیزان
دوتا گوشی میخوام بخرم از برند شیائومی
یکی بین 7.5 تا 8.5
یکی بین 5.5 تا 6.5
چی پیشنهاد میدید؟
بین ۵.۵ تا ۶.۵ دو تا انتخاب داری
اولی شیائومی poco x3 pro که که مدل 6/128 نزدیک ۶ تومنه و مدل 8/256 نزدیک ۶۷۰۰
صد در صد صرف با مدل 8/256 هست

تو سامسونگ هم میتونی مدل m32 بگیری 6/128

گوشی m32 دقیقا همون a32 هست و هیچ فرقی نداره باهاش...m32 دو مدل داره
اولی پک ویتنام که باتری ۵۰۰۰ داره و قیمت نزدیک ۶.۵
دومی هم پک هند با باتری ۶۰۰۰ با قیمت ۶.۳
از لحاظ کیفیت هم هیچ فرقی با هم ندارن و صد در صد پک هند چون باتری بزرگتر داره بهتره

شیائومی پردازنده بهتری داره
سامسونگ دوربین و صفحه و رابط کاربری بهتر و بدون باگ

انتخاب خودم سامسونگه

بین ۷.۵ تا ۸.۵ هم اگر بتونی بودجه رو بکنی ۹.۵ برو a52s 8/128 بخر بدون شک بهترین میان رده بازاره

دو مدل a52 و a72 به خاطر وجود a52s دیگه اصلا ارزش خرید ندارن

تو این رنج شیائومی هم f3 6/128 و 11 lite 5g ne میشه خرید

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,458
نام
امین
كسي اينجا ريلمي داشته تجربه اي داره ؟
من الان دو تاشو دارم
realme gt 5g
realme gt neo
بشدت راضی کننده هستن به نسبت قیمت.
البته به اون صورت همه گیر نشده تو ایران.
ولی کیفیت خوبی داره و رابط کاربری خیلی جذابی داره.
البته تو دوربین هنوز جای کار داره.
ولی گوشی جدیدش تو دوربین هم محشر میشه.
realme gt 2

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,944
نام
حسین
دوستان ببین این 2 تا مدل کدوم پیشنهاد میکنین

گوشی موبایل شیائومی Poco X3 GT - ظرفیت 128 گیگابایت - رم 8 گیگابایت
گوشی موبایل شیائومی Redmi Note 10 Pro Max ظرفیت 128 گیگابایت - رم 8 گیگابایت

کسی تجربه خرید این 2 تارو داشته ممنون میشم به اشتراک بزارین !

• Like
Reactions: mqg1387

mqg1387

کاربر سایت
Apr 5, 2021
1,526
نام
محمدقاسم
دوستان ببین این 2 تا مدل کدوم پیشنهاد میکنین

گوشی موبایل شیائومی Poco X3 GT - ظرفیت 128 گیگابایت - رم 8 گیگابایت
گوشی موبایل شیائومی Redmi Note 10 Pro Max ظرفیت 128 گیگابایت - رم 8 گیگابایت

کسی تجربه خرید این 2 تارو داشته ممنون میشم به اشتراک بزارین !
اگه از نظر دوربین بخوام بگم به نظرم نوت ۱۰ پرو بهتره(نه از نظر مگاپیکسل , خودم گوشی ها رو دست گرفتم)
از نظر صفحه هر دو مشخصات شبیه به هم دارن ولی نوت ۱۰ امولده و نمیشه از امولد گذشت😁
از نظر پردازنده که پوکو x3 gt بهتره،نگران مدیاتک هم نباش،کند نمیشه و سرعتش خوبه و از Poco x3 pro بهتره و نزدیک پوکو f3ه
باتری هم هر دو تو یه سطحن، نوت ۱۰ امولده که کم مصرفه اما پردازنده بزرگی داره (۸ NM) و Poco صفحه پر مصرفه ips رو داره ولی در عوض پردازنده (۶nm) داره
من که میگم اگه باتری و قدرت برات مهمه پوکو بخر، اگه عکاسی و صفحه برات مهمه نوت بخر

• Like
Reactions: hosein me and blak

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,944
نام
حسین
اگه از نظر دوربین بخوام بگم به نظرم نوت ۱۰ پرو بهتره(نه از نظر مگاپیکسل , خودم گوشی ها رو دست گرفتم)
از نظر صفحه هر دو مشخصات شبیه به هم دارن ولی نوت ۱۰ امولده و نمیشه از امولد گذشت😁
از نظر پردازنده که پوکو x3 gt بهتره،نگران مدیاتک هم نباش،کند نمیشه و سرعتش خوبه و از Poco x3 pro بهتره و نزدیک پوکو f3ه
باتری هم هر دو تو یه سطحن، نوت ۱۰ امولده که کم مصرفه اما پردازنده بزرگی داره (۸ NM) و Poco صفحه پر مصرفه ips رو داره ولی در عوض پردازنده (۶nm) داره
من که میگم اگه باتری و قدرت برات مهمه پوکو بخر، اگه عکاسی و صفحه برات مهمه نوت بخر
باهان موافقم ولی ظاهرا قیمت نوت 10 پرو 8 128 مشخض نیست ی کم پرت قیمت میدن !

• Like
Reactions: mqg1387

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر