راهنمایی در امر خرید موبایل

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,990
نام
محسن
سلام
دوستان سه به شک موندم بین 5S , S5 و One M8
چه کنم ؟ :| :D
آقا اگه اندرویدی میخوایی که کاربردی باشه و امکاناتش زیاد باشه S5 سامسونگ خیلی خوبه اما اندروید لاکچری میخوایی M8 هم عالیه.
اما گوشی میخوایی تا 5 6 سال کار کنه و خیلی زجرت نده برو سمت iOS.
به همین راحتی به همین خوشمزگی.:d

A.R.A.$.H

کاربر سایت
Mar 26, 2013
3,070
نام
آرش
سلام
دوستان سه به شک موندم بین 5S , S5 و One M8
چه کنم ؟ :| :D
آزادی عمل و شخصی سازی زیاد می خوای توی محیط گوشی، Galaxy S5 بهترینه (با محیط HTC البته کار نکردم و مطمئن نیستم. با اینکه هر دو آندروید هستند)
5S از همه گرونتره و صفحه نمایش کوچکتری هم نسبت به بقیه داره با حداقل شخصی سازی ... اما Apple کلا کیفیت بالایی توی بدنه ارائه می کنه و هنگ تو کارش نیست. شدیدا توصیه می کنم اگر اطرافیان یا دوستی دستگاه Apple داره، بگیری کار کنی برای مدتی ببینی اصلا می تونی با سیستم عامل IOS کنار بیای یا نه!
توی این گزینه ها Galaxy S5 خرید مطمئنی هستش و از همه هم ارزونتره. قدرتمند، زیبا با آزادی عمل فراوان. قیمت هم الان توی آل دیجیتال 1,815,000 تومن هستش.
------------
دنبال Galaxy Note 2014 10.1 16 GB می گشتم دست دوم، قحطیه این مدل تبلته برای چی؟ :| 32 گیگ همه برای فروش دارند ولی کسی 16 گیگ دست دو نداره. علتی داره؟

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,990
نام
محسن
ببین آرش جان اگه اون مدل 32 گیگی هایی که پیدا کردی گارانتی داره پس به احتمال زیاد شرکت وارد کننده فقط مدل 32 رو آورده و مدل 16 رو وارد نکرده.
راستی مگه ایپد نداری؟ چرا میخوایی بری سمت اندروید؟

A.R.A.$.H

کاربر سایت
Mar 26, 2013
3,070
نام
آرش
راستی مگه ایپد نداری؟ چرا میخوایی بری سمت اندروید؟
چندین صفحه پیش بحث های زیادی پیرامون این انتخاب من پیش اومد که زیاد انصافا حوصله نیست همه رو دوباره وسط بکشم :d
آیپد مثل هر محصول دیگه از اپل کیفیت بالایی در ساخت داره و سیستم عامل هم مناسبه ولی بیشتر میشه گفت شخصیه انتخاب من. عده ای هستند اپل رو پرستش می کنند و واقعا دیوانه وار محصولات اون رو دوست دارند، عده ای هم مثل من بعد از مدتی نمی تونند با این سیستم عامل کنار بیاند. نبود کارت حافظه، سیم کارت، آزادی بالا در شخصی سازی، قلم و ... بخشی از دلایلی هستش که من برای من خودم دارم و اونطور که در راهنمایی های مختلف اومده، خوشم نمیاد حقیقت گوشی رو هزار بار انگولک کنم با نصب توئیک و جیل و غیره که آیا بتونم یه بلوتوث بفرستم، تقویم فارسی و مدیریت فایل و غیره داشته باشم (اینا مثال بود حالا 10 خط راه حل اینجا نیارید :d) که ریسک آسیب دیدن آیپد هم با این توئیک ها بالا میره.
IOS کاملا سلیقه ای هستش همونطور که Windows Phone هم سلیقه می خواد. این دو بر خلاف آندروید زیاد قابل تغییر نیستند و این مسئله مخصوصا توی آیپد بیشتر به چشم میاد تا آیفون. بخوام هم برم الان آیپد ایر ظرفیت بالا بخرم که سیم کارت هم بخوره (تازه فقط 3G نه تماس و اینترنت معمولی) پول یه Note 2014 32 GB در میاد که خوب هیچ وقت چنین کاری نمی کنم!
اپل هزینه می خواد و علاقه. به شخصه اصلا نمیام 2300 بدم یه گوشی 16 گیگی با صفحه نمایش کوچیک فقط به خاطر اینکه اسم اپل رو یدک میکشه ولی خوب همونطور که گفتم بعضی ها هم هستند که عاشقشند. جای تو بودم در صورت تعویض G2 میرفتم اول از همه سمت S5 و Note 3 یا حتی M8 (با اینکه علاقه چندانی به برند HTC ندارم ولی بازم ترجیح میدم)

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,990
نام
محسن
S5 دیدم باهاش کار کردم خیلی گوشیه خوبیه نوت 3 هم دایی داره یه مدت دستم بود(من کار خاصی نمیکردم ولی صفحه اش هم برام بزرگ بود). اما خوب به قول شما سلیقه ایی و اینکه من تا حالا iOS کار نکردم برا همین میخوام تا قبل ورود G3 همین G2 با یه ایفون تعویض کنم. ولی از نظر من اپل سیستم عاملش رو خیلی عمومی نکرد منظورم اینکه هر برندی از ایرانی بگیر تا چینی سیستم شو بهشون نداده.صفحه کوچیک هم مشکلی ندارم چون با گوشی حال نمیکنم کتاب بخونم یا وب گردی کنم و....، شخصی سازی هم تو اندروید من فقط تصویر زمینه شو عوض میکنم همین!
ولی اینکه اپل رو میگیری دستت یه حس پشتیبانی نرم افزاری خیلی خوبی داره.البته برند های دیگه هم خوبن ها ولی الان شما نگاه ایفون 4 که مال 2010 تا الان اپدیت های iOS 7 رو دریافت کرده.
با نداشتن مموری و سیم کارت هم باهاتون کاملا موافق ام اصلا این جوری و با این قیمت نمیصرفه.

A.R.A.$.H

کاربر سایت
Mar 26, 2013
3,070
نام
آرش
اما خوب به قول شما سلیقه ایی و اینکه من تا حالا iOS کار نکردم برا همین میخوام تا قبل ورود G3 همین G2 با یه ایفون تعویض کنم
توی این رینج قیمت گوشی برای تفریح توصیه می کنم خیلی عوض به در نکنی چون فقط برات ضرر به همراه داره :d
ولی از نظر من اپل سیستم عاملش رو خیلی عمومی نکرد منظورم اینکه هر برندی از ایرانی بگیر تا چینی سیستم شو بهشون نداده
این یک نکته مثبت قلمداد نمیشه اما منفی هم نیست. انحصاری بودن یک سیستم عامل برتری محض رو شامل نمیشه البته به معنای بد بودن هم نیست. به جای چینی ها، شما می تونید به برندهای معتبری مثل موتورولا، اچ تی سی، ال جی و ... اشاره کنید که محصولات تاپی هم دارند و به راحتی با اپل مقابله می کنند.
صفحه کوچیک هم مشکلی ندارم چون با گوشی حال نمیکنم کتاب بخونم یا وب گردی کنم و....
مرد مومن، پس دو میلیون گوشی برای چی میدی پس؟! :d بازی کردن هم که باهاش مشکله
البته برند های دیگه هم خوبن ها ولی الان شما نگاه ایفون 4 که مال 2010 تا الان اپدیت های iOS 7 رو دریافت کرده
دریافت کرده درست ... اما این رو هم بگو که لگ داره و در حد کیفیت 5 یا 5S اجرا نمیشه. دریافت خالی که مهم نیست

hamedm1

کاربر سایت
Oct 17, 2013
541
نام
hamed
نمی دونم چرا دوستان چنگ این ios رو هی به سینه می زنند اقا سرعتش بالاست درست برنامه و بازی های خوبی داره درست ولی نه اینکه اندروید بد و ios بهترین سیستم عامل تا همین چند وقت پیش هم گفته بودند کرش نرم افزار ها در ios بیشتر اندرویده تازه گوگل می خواد تو نسخه بعدی اندروید امنیتو بالا ببره که دیگه نتونیم به همین راحتی روتش کنیم واقعا خودتون مقایسه کنید ببینید می ارزه 2 میلیون بدید جا گوشی 4 اینچی با تراکم پیکسلی نسبتا پایین و بهینه نبودن cpu اینو می گم چون من خودم با 5s کار کردم و موقع اجرای بازی هایی مثل asphalt 8 بدنه به علت فلزی بودنش زیاد داغ می شه

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,990
نام
محسن
اول اینکه کسی نگفت اندروید بده و iOS خوبه اصلا ما بحثی در این مورد نکردیم که نقاط قوت و ضعفشون رو بگیم.
من و آرش داشتیم در مورد واقعایت هاش بحث میکردیم که کاملا هم منطقی بود.
دوم اینکه من توی حتی معتبر ترین سایت ها هم شنیدم که بیشتر بازی ها موبایل اول برای iOS ساخته میشه و با سخت افزارش بیشتر مچه پس نسبت به اندرویدی ها کمتر داغ میکنه! الان خودم جی 2 دارم نیم ساعت با وای فای کار کنی گوشی سروع میکنه داغ کردن؟ داغی گوشی مشکل اپل هم نیست.!!!
در مورد امنیت هم همه سیستم عامل ها باگ دارن حالا یکی زود پیدا میشه یکی دیر پیدا میشه این مسئله رو هم نباید با قاطعیت جواب داد.
صفحه نمایش 5S هم نه من بلکه هر کسی که دیده میگه خیلی کیفیت خوبی داره درسته صفحه نمایشش کوچیه اما.......

مرد مومن، پس دو میلیون گوشی برای چی میدی پس؟! :d بازی کردن هم که باهاش مشکله
من که نمیخوام دو میلیون پول گوشی بدم این 5 هم پیدا کردم مال یکی از آشناهاست مشکی خیلی تمیزه قیمت هم 1580 میگه تا همین حدود میخوام پول بدم وگرنه اصلا خوشم نمیآد برای گوشی 2 تومن یا بیشتر پول بدم میخواد صفحه اش 6 اینچ باشه میخواد 4 اینچ باشه..... بازی حداقلش اینکه من مشکلی ندارم:dچون با گوشی بازی هم نمیکنم.
دریافت کرده درست ... اما این رو هم بگو که لگ داره و در حد کیفیت 5 یا 5S اجرا نمیشه. دریافت خالی که مهم نیست
ببین خوبی اپل اینکه با اینکه میدونه سخت افزار ایفون 4 ضعیفه و ممکنه iOS 7 رو با لگ اجرا کنه ولی با این حال آپدیتش میده بامبول در نمیآره ای این گوشی رمش کمه ضعیفه فلانه و..... مثل مثلا همین سامسونگ نیست بهونه بیاره بگه چون رم اس 3 یک گیگ هست نمیشه براش کیت کت فرستاد چرا گوشی های دیگه که رمشون 1 کیت کت اومد؟ فهمیدی من چیو میگم;;) (خدارو شکر شما صحبت هارو با چیز های دیگه قاطی نمیکنید و بحث با شما خیلی خوبه)

hamedm1

کاربر سایت
Oct 17, 2013
541
نام
hamed
اول اینکه کسی نگفت اندروید بده و iOS خوبه اصلا ما بحثی در این مورد نکردیم که نقاط قوت و ضعفشون رو بگیم.
من و آرش داشتیم در مورد واقعایت هاش بحث میکردیم که کاملا هم منطقی بود.
دوم اینکه من توی حتی معتبر ترین سایت ها هم شنیدم که بیشتر بازی ها موبایل اول برای iOS ساخته میشه و با سخت افزارش بیشتر مچه پس نسبت به اندرویدی ها کمتر داغ میکنه! الان خودم جی 2 دارم نیم ساعت با وای فای کار کنی گوشی سروع میکنه داغ کردن؟ داغی گوشی مشکل اپل هم نیست.!!!
در مورد امنیت هم همه سیستم عامل ها باگ دارن حالا یکی زود پیدا میشه یکی دیر پیدا میشه این مسئله رو هم نباید با قاطعیت جواب داد.
صفحه نمایش 5S هم نه من بلکه هر کسی که دیده میگه خیلی کیفیت خوبی داره درسته صفحه نمایشش کوچیه اما.......

من که نمیخوام دو میلیون پول گوشی بدم این 5 هم پیدا کردم مال یکی از آشناهاست مشکی خیلی تمیزه قیمت هم 1580 میگه تا همین حدود میخوام پول بدم وگرنه اصلا خوشم نمیآد برای گوشی 2 تومن یا بیشتر پول بدم میخواد صفحه اش 6 اینچ باشه میخواد 4 اینچ باشه..... بازی حداقلش اینکه من مشکلی ندارم:dچون با گوشی بازی هم نمیکنم.

ببین خوبی اپل اینکه با اینکه میدونه سخت افزار ایفون 4 ضعیفه و ممکنه iOS 7 رو با لگ اجرا کنه ولی با این حال آپدیتش میده بامبول در نمیآره ای این گوشی رمش کمه ضعیفه فلانه و..... مثل مثلا همین سامسونگ نیست بهونه بیاره بگه چون رم اس 3 یک گیگ هست نمیشه براش کیت کت فرستاد چرا گوشی های دیگه که رمشون 1 کیت کت اومد؟ فهمیدی من چیو میگم;;) (خدارو شکر شما صحبت هارو با چیز های دیگه قاطی نمیکنید و بحث با شما خیلی خوبه)

اقا من نگفتم ios بده گفتم ارزش نداره این همه پول براش خرج کنی در مورد اپدیت هم باید بگم که سیستم عامل اندروید برای بیشتر برند های موبایل عرضه می شه ولی سیستم عامل ios فقط مخصوص اپله و دلیلی نداره که برای گوشیهاش اپدیت نده در ضمن خود شما هم می گی ios 7 با لگ اجرا می شه خوب سامسونگ هم حتما فکر اینجاشو کرده برای s3 نزده در ضمن اگه خود شرکت اپدیت نده developer هست که رام 4.4 رو برای گوشی بزنه ولی ios همونی هست که خود شرکت عرضه می کنه و نمی شه کاریشم کرد
دلیل عرضه زود بازی ها برای ios اینه که محصولات اپل مثل محصولات android نیست که از چند نوع cpu و gpu استفاده کنند برای همین برای android دیر تر از ios بازی و نرم افزار عرضه می شه

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,593
نام
امین
از نظر کیفیت بازیها و تنوع اونها ios با اختلاف زیادی به نسبت اندروید قرار داره.
اگه کسی بازی براش مهم باشه تو گوشی باید بره سمته ios.
تو بازی های انحصاری بیشتر منظورمه.
اندرویدیها خیلی خودشونو با اضافه کردن تعداد هسته ها درگیر کردن و من اخرشم نفهمیدم داستانش چیه!
من خودم تا الان اندرویدی بودم و متاسفانه با صفحه کوچیک خیلی ارتباط نمیگیرم ولی اپل 6 با داشتن صفحه بزرگ حسابی بازار رو میترکونه!

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
سلام.
دوستان من بین تحقیقاتم و خریدم فاصله افتاد .
میخوام گوشی Xperia ZR بخرم ! کسی نظر خاصی راجع بهش داره !؟ معایب یا محاسن ! تو این بازه قیمت ...
یا پیشنهاد دیگه ای موجود هست ؟! فک کنم دیگه Z2 موجود شده . روی قیمت ZR و Z تاثیری میذاره ؟
ضمنا گوشی بدون گارانتی بخرم یا با گارانتی ؟

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,375
نام
بابک
سلام.
دوستان من بین تحقیقاتم و خریدم فاصله افتاد .
میخوام گوشی Xperia ZR بخرم ! کسی نظر خاصی راجع بهش داره !؟ معایب یا محاسن ! تو این بازه قیمت ...
یا پیشنهاد دیگه ای موجود هست ؟! فک کنم دیگه Z2 موجود شده . روی قیمت ZR و Z تاثیری میذاره ؟
ضمنا گوشی بدون گارانتی بخرم یا با گارانتی ؟

من داداشم zl داشت به قیمت میرزه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر