راهنمایی درباره Reballing BGA

Midpoorya

کاربر سایت
Oct 2, 2007
478
نام
پوریا
0102 فک کنم
عزیز روشی رو تاحالا برای تعمیرش انجام دادی؟
این ارور از اون ارور هاییه که خیلی روش برای تعمیرش هست
و آخرین گزینش reball هستش

دو.ستان ایکس باکس من e72 میده یه بار عمیر کردم ولی بازم e72 داده لطفا راهنمایی کنید
عزیز e72 دلایل متعددی می تونه داشته باشه که اگر سخت افزاری باشه با reflow یا xclamp چیپ Southbridge میتونه مشکل حل بشه
ولی اگر نرم افزاری باشه با jtag میتونید درستش کنید
موفق باشید

duke_nukem

کاربر سایت
Dec 30, 2006
1,080
نام
مانی
عزیز روشی رو تاحالا برای تعمیرش انجام دادی؟
این ارور از اون ارور هاییه که خیلی روش برای تعمیرش هست
و آخرین گزینش reball هستش

موفق باشید
نه هیچ کاریش نکردم هنوز. می خوام یه تعمیر یه دفعه ای خوب روش انجام بدم.کجا بدم reball؟ زنگ زدم nextgen گفت انجام نمی ده

Midpoorya

کاربر سایت
Oct 2, 2007
478
نام
پوریا
نه هیچ کاریش نکردم هنوز. می خوام یه تعمیر یه دفعه ای خوب روش انجام بدم.کجا بدم reball؟ زنگ زدم nextgen گفت انجام نمی ده
ُ
دوست عزیز من واقعیت جایی رو که reball کنن نمیشناسم
البته اینرو هم بگم که حتما نیاز به reball نیست و با reflow هم میشه مکل رو حل کرد که تقریبا کنسول رو موندگار میکنه
ولی reball چون ممکنه مشکل از cpu،gpu یا ram ها باشه باید همشون رو Reball کنین که هزینش بالا میشه
موفق باشید

duke_nukem

کاربر سایت
Dec 30, 2006
1,080
نام
مانی
ُ
دوست عزیز من واقعیت جایی رو که reball کنن نمیشناسم
البته اینرو هم بگم که حتما نیاز به reball نیست و با reflow هم میشه مکل رو حل کرد که تقریبا کنسول رو موندگار میکنه
ولی reball چون ممکنه مشکل از cpu،gpu یا ram ها باشه باید همشون رو Reball کنین که هزینش بالا میشه
موفق باشید

الان به نظر شما واسه این که من کنسولم به یه حالت تقریبا موندگاری تعمیر شه بایس دستگاه رو تو تهران پیش کی ببرم؟ :D

lanser

کاربر سایت
Jul 9, 2008
204
نام
عباس
منم دستگام 3 چراغ شده بود خودم xclamp کردم درست نشد فرستادم نکست جن گفت تعمیر نمیشه بردم توی شهر خودمون درستش کرد فکر کنم همین reballing رو اجرا کرد روش.واقعا از شما ممنونیم که اطلاعات روز رو در دسترس قرار میدین.
راستی این روش reballing تاریخ مصرف داره خلیل جان؟ ایا باید بیشتر از قبل مواظب دستگاه بود؟

Mohsen_NFSU2

کاربر سایت
Jun 19, 2007
122
نام
محسن
سلام دوستان
ps3 من 2 ماه پیش چراغ زرد شد و توی نت گشتم که بهترین روش برای درست کردن ریبال هست که فیلمای ریبال کردن هم گرفتم
یکی از دوستام جایی به من معرفی کرد که گفت کارش فقط ریبال و تعمیر لب تاپ هست منم دستگاه بردم دادم اما اینا برداشتنCPU ریبال کردن و روشن نشد که با بازبینی فیلمایی که گرفته بودم دیدم که باید GPU ریبال بشه امروز تماس گرفتم که مادر برد ببرم ریبال کنه میگه اگر دست بزنیم مادربردت تاب بر میداره منم گفتم که باید GPU ریبال میزدی که بازم گفت ما GPU هم ریبال زدیم دستگاه درست نشده (دستگاه من نه) از یه طرف یجا پیدا کردم توی اهواز هست و با تماسی که گرفتم گفت ما با ضمانت دستگاه درست میکنیم منم برای اطمینان میخوام یکی از هم خدمتیام که توی اهواز هست بفرستم اونجا تا آمارشو بگیره
حالا من میخوام نظر دوستان بپرسم آیا کسی جایی در تهران سراغ داره که تجربه ریبال PS3 داشته باشه؟
البته ناگفته نماند وقتی که چراغ زرد شد من با سشوار هیت گرفتم و دستگاه 24 ساعتی کار کرد که دوباره چراغ زرد شد

mohamadzarin

کاربر سایت
Feb 2, 2013
133
نام
mohammad zarin
دوستان من میخواستم یه دستگاه gordak 952 بخرم که هم هیتره و هم هویه داره
نظرتون دربارش چیه میشه gpu رو بلند کرد باهاش.:d

zia

کاربر سایت
Sep 17, 2006
894
دوستان من میخواستم یه دستگاه gordak 952 بخرم که هم هیتره و هم هویه داره
نظرتون دربارش چیه میشه gpu رو بلند کرد باهاش.:d

با یک باد گرم هم میشه gpu رو بلند کرد بهم اینه که سالم بمونه.
این دستگاه زورش به xbox نمیرسته خیلی هنر کنه چیپ hana رو درمیاره

- - -ویرایش - - -

12/12/2012 شد کسی جواب منو نداد
سلام دوست من شاید لازم دارید که من با شما در مورد دستگاه حتما صحبت کنم چون بنده در اهواز هستم.

در مورد ریبالینگ توسط افراد کم تجربه که سابقه کار با ps3 نداشته باشند خیلی خطر ناک خواهد بود. مین برد ps3 اصلا مشابه لبتاپ نیست و خیلی قوی تر از بردهای هر گونه لپتابی هست. مین ps3 حرارتی تقریبا 2 برابر برد های لپتاب نیاز داره. اگر این مسئله رو نداند و برای اولین بار این کار را انجام دهند به برد صدمه وارد میشود.
در مورد دستگاه شما اگر صدمه دیده باشد هیچ کاری نمیشود انجام داد و برد از بین رفته است.
اگر برد سالم بود دستگاه شما قابل تعمیر خواهد بود.
خبر خوب اینه که اکثرا به دروغ میکنن که ریبال انجام دادن پس احتمالا اصلا طرف دستش نزده.

- - -ویرایش - - -

خواهشا جواب بدید. مردیم از بی کنسولی تو این گرونی :((

در تهران تعمیر کاران کنسول به دستگاه های پیشرفته bga مجهز نیستند

mohamadzarin

کاربر سایت
Feb 2, 2013
133
نام
mohammad zarin
با یک باد گرم هم میشه gpu رو بلند کرد بهم اینه که سالم بمونه.
این دستگاه زورش به xbox نمیرسته خیلی هنر کنه چیپ hana رو درمیاره

- - -ویرایش - - -

سلام دوست من شاید لازم دارید که من با شما در مورد دستگاه حتما صحبت کنم چون بنده در اهواز هستم.

در مورد ریبالینگ توسط افراد کم تجربه که سابقه کار با ps3 نداشته باشند خیلی خطر ناک خواهد بود. مین برد ps3 اصلا مشابه لبتاپ نیست و خیلی قوی تر از بردهای هر گونه لپتابی هست. مین ps3 حرارتی تقریبا 2 برابر برد های لپتاب نیاز داره. اگر این مسئله رو نداند و برای اولین بار این کار را انجام دهند به برد صدمه وارد میشود.
در مورد دستگاه شما اگر صدمه دیده باشد هیچ کاری نمیشود انجام داد و برد از بین رفته است.
اگر برد سالم بود دستگاه شما قابل تعمیر خواهد بود.
خبر خوب اینه که اکثرا به دروغ میکنن که ریبال انجام دادن پس احتمالا اصلا طرف دستش نزده.

- - -ویرایش - - -

در تهران تعمیر کاران کنسول به دستگاه های پیشرفته bga مجهز نیستند

...
یعنی چی اقا زیا یعنی من چه دستگاه دستی ای بگیرم که زورش به xbox برسه؟؟:-/
والله دیگه از این دستگاه خفن تر چی بگیرم
اگه زورش نمیرسه که سشوار صنعتی بگیرم بهتره
کلا یه دستگاه خوب با لینک خرید معرفی کن مهم نیست سایتش خارجی باشه یا ایرانی فقط یادت باشه دستگاه مخصوص gpu نباشه که 2تومنی میشه
دستی باشه بهتره.(ولی اینگاری مارو گرفتی ها اقا زیا من از چند نفر دیگه هم پرسیدم گفتم میشه میتونه چیپ رو بلند کنه حالا نمیدونم شما چی میگید)
خلاصه اقا زیا تو تهران هم مرکز تخصصی هست که ریبال کنن ولی اسمشون بیشتر برای کامپیوتر ها دررفته ولی ..
کلا دست روی دست زیاده هیچ کسی نیست که بگه جز من دیگه تو ایران کسی نیست به این تخصص
;)این یعنی تحولی در ایران که تشابهی به کشور ژاپن و چین داره هر کسی برای خودش 20تازبون برنامه نویسی بلده و کلی کار دیگه
به طوری که طی سال های اینده دیگه کسی دستگاهشو به بیرون نمیده ویا از کسی دیگه کمک نمیخواد(از ایرانی جماعت بعید نیست)

zia

کاربر سایت
Sep 17, 2006
894
...
یعنی چی اقا زیا یعنی من چه دستگاه دستی ای بگیرم که زورش به xbox برسه؟؟:-/
والله دیگه از این دستگاه خفن تر چی بگیرم
اگه زورش نمیرسه که سشوار صنعتی بگیرم بهتره
کلا یه دستگاه خوب با لینک خرید معرفی کن مهم نیست سایتش خارجی باشه یا ایرانی فقط یادت باشه دستگاه مخصوص gpu نباشه که 2تومنی میشه
دستی باشه بهتره.(ولی اینگاری مارو گرفتی ها اقا زیا من از چند نفر دیگه هم پرسیدم گفتم میشه میتونه چیپ رو بلند کنه حالا نمیدونم شما چی میگید)
خلاصه اقا زیا تو تهران هم مرکز تخصصی هست که ریبال کنن ولی اسمشون بیشتر برای کامپیوتر ها دررفته ولی ..
کلا دست روی دست زیاده هیچ کسی نیست که بگه جز من دیگه تو ایران کسی نیست به این تخصص
;)این یعنی تحولی در ایران که تشابهی به کشور ژاپن و چین داره هر کسی برای خودش 20تازبون برنامه نویسی بلده و کلی کار دیگه
به طوری که طی سال های اینده دیگه کسی دستگاهشو به بیرون نمیده ویا از کسی دیگه کمک نمیخواد(از ایرانی جماعت بعید نیست)

دستگاه bga واقعی قیمت بالا 10 میلیون شروع می شود.
شما میتونید دستگاه IR تهیه کنید هزینش حدود 1 تومن هست اما انتظار بلند کردن سالم و بی دردسر چیپ رو نداشته باش.
بله تهران مراکز معتبر تعمیر لبتاب دستگاه bga دارند اما تعمیرات متفرقه قبول نمی کنند.
فقط اگر اشتباه نکنم یکی از دوستان bga داره در تهران به نام آقای میثم صیام که از دوستان و افراد معتبر میباشد.
در مورد چین خدمت بگم که اصلا اینجور نیست هر کس فقط یک کار بلده و اصلا کار دیگری رو یاد نمیگیره و انحام نمی ده به طور مثال اگر یکی فقط قاب بازکنه یکی بله فیش درایو و بقیه چیزها رو باز کنه و ... دفتر تعمیراتشون رو ببین یک میز هست 20 نفر دورشن مثل خط تولید کار میکنند. آچار فرانسه تر از ایرانی ها وجود نداره باور کن. این بحث اینجا ادامه پیدا نکنه بقیش در پیام خصوصی

b3da

کاربر سایت
May 20, 2009
703
نام
عـلیـــــرضــا
Gordak ـی که معرفی کردی به بردت آسیب میزنه . ( تغییر شکل در اثر حرارت بالا )
کلا به هیچ عنوان Rework Station برای کار روی چیپ ها توصیه نمیشه . براحتی چیپ رو در میاره
ولی خوب خودت باید خیلی حرفه ای باشی .
با این حال بال ها آسیب میبینن احتمالا .
اما برای کارهای ظریف و کوچیک با سلیقه خودت می تونی ازش استفاده کنی.
پشت دستگاه کی میشینه ضیا ؟

mohamadzarin

کاربر سایت
Feb 2, 2013
133
نام
mohammad zarin
دستگاه bga واقعی قیمت بالا 10 میلیون شروع می شود.
شما میتونید دستگاه IR تهیه کنید هزینش حدود 1 تومن هست اما انتظار بلند کردن سالم و بی دردسر چیپ رو نداشته باش.
بله تهران مراکز معتبر تعمیر لبتاب دستگاه bga دارند اما تعمیرات متفرقه قبول نمی کنند.
فقط اگر اشتباه نکنم یکی از دوستان bga داره در تهران به نام آقای میثم صیام که از دوستان و افراد معتبر میباشد.
در مورد چین خدمت بگم که اصلا اینجور نیست هر کس فقط یک کار بلده و اصلا کار دیگری رو یاد نمیگیره و انحام نمی ده به طور مثال اگر یکی فقط قاب بازکنه یکی بله فیش درایو و بقیه چیزها رو باز کنه و ... دفتر تعمیراتشون رو ببین یک میز هست 20 نفر دورشن مثل خط تولید کار میکنند. آچار فرانسه تر از ایرانی ها وجود نداره باور کن. این بحث اینجا ادامه پیدا نکنه بقیش در پیام خصوصی

یه لینکی از این ir بده که بدرده بلند کردن چیپ بخوره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر