راهنمایی جامع در بازی The Elder Scroll : Skyrim

چند ساعت از وقت با ارزشتونو پای این بازی با ارزش گذاشتی

• تا 50 ساعت

رای‌ها: 201 23.6%
  • تا 100 ساعت

رای‌ها: 127 14.9%
  • بالای 101 ساعت

رای‌ها: 523 61.5%

• مجموع رای دهنده‌ها
    851

staker

کاربر سایت
Sep 6, 2011
53
بچه ها دستتون درد نکنه بابات این تایپیک .

واقعا بازیه بزرگ و عظیمیه که میتونه تا مدت ها ( فکر کنم 300 ساعت ) ادم رو مشغول کنه .
واقعا تایپیک عالیه . هم خسرو و هم از پژمان ممنونم به خاطر تایپیک .

bahramffx

دو حلقه
کاربر سایت
Nov 11, 2006
540
نام
bahram
سلام من نمیدونم چجوری دارم یواش یواش به ومپایر تبدیل میشم (انگار محلول اشتباحی رو واسه باز کردن جا خوردم) حالا چطور میتونم به حالت عادی برگردم ممنون از راهنمایهای کاملتون خسته نباشین

آخرین ویرایش:

پژمان

کاربر سایت
May 21, 2007
1,277
نام
پژمان
argonian

مدلی پیچیده و جالب از اسکایریم و oblivion . انها ذاتا توانایی نفس کشیدن زیر اب را دارند. اسپلی دارند که خون انها را سریع بر میگرداند .
saxhleel نام دیگرشان است . قدرتی به نام Resist disease را تا 50% دارند و در مقابل بیماری ها بسیار مقاومند .
استعداد مادر زادیشان این برایشان به ارمغان اورده که در امر lockpick تا +10 عدد بیشتر از حالت عادی و +5 عدد بیشتر در alteration - light armor - pickpoket - restoration - sneak داشته باشند

444px-SR-race-M-Argonian.jpg

---------- نوشته در 10:44 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 10:36 AM ارسال شده بود ----------

bosmer

ان ها اهل طایفه valenwood هستند.محلی در جنوب غربی tamriel . به انها الف چوبی میگویند اما انها خود را bosmer یا boiche یا tree sap people میدانند.
قدرت هایشان
resist posions 50%
resist disease 50%
و یک قدرت که حیوانات را تسخیر میکنند . هر روز به مدت 60 ثانیه حیوانات را دوست و متحد خود میکنند .
توانایی های مادر زادیشان به ترتیب +10 عدد در archery
+5 در alchemy - light armor - lockpicking - pickpicket -sneak را بیشتر از بقیه دارند.

427px-SR-race-M-Bosmer.jpg

---------- نوشته در 10:52 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 10:44 AM ارسال شده بود ----------

Breton

در حال حاضر ساکن استان high rock هستند . در فرهنگ و زبان متحدند حتی اگر از لحاظ سیاسی از هم جدا شوند .
قدرت های ویژه ان ها
25% مقاوم در برابر سحر و جادو هستند.
جذب 50% از جادو های دشمن اما یک با در روز استفاده میشود ان هم به مدت 60 ثانیه.
دارای اسپلی به اسم conjure familiar

و به طور مادر زادی +10 عدد اسکیل در conjuration بیشتر از بقیه دارند
+5 عدد هم در alchemy - illusion - alteration - restoration - speech
انها برای جادو ساخته شده اند.

425px-SR-race-M-Breton.jpg

---------- نوشته در 10:59 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 10:52 AM ارسال شده بود ----------

Dummer

انها به نام dark elves و moriche در ayleid دز زبان ان شناخته شده اند با چشمانی قرمز و پوستی خاکستر گونه و اهل امپراتوری شرقی هستند.
قدرت های ویژه ان ها
resist fire 50%
خود را در اتش پنهان میکنند به مدت 60 ثانیه و یک بار در روز و هر دشمنی که نزدیکشان باشد در این حالت مقدار 8 عدد دمیج میخورد.
اسپلی به اسم sparks را در اول بازی دارند.

به صورت مادر زادی +10 عدد در destruction را بیشتر از بقیه دارند
+5 عدد را در Alchemy - altretion - illusion - light armor - sneak را بیشتر از دیگر اسکیل ها دارند

435px-SR-race-M-Dunmer.jpg

---------- نوشته در 11:06 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 10:59 AM ارسال شده بود ----------

Imperial

از اهالی شناخته شده ی cyrodiil هستند . بیشتر شبیه به انسان هستند . شاید انسان باشند.
قدرت هایشان که میگویید طمع انسان را دارند.
اولین ان ها افزایش مقدار پول در کوئست ها و containers
قدرتی دارند که دشمنان را در نزدیک خود به مدت 60 ثانیه ارام میکنند اما هر روز یک با میتوان استفاده کرد.

دارای اسکیل های مادر زادی
+10 عدد بیشتر در restoration
+5 در block - destruction - enchanting - heavy armor - one hand weapons

430px-SR-race-M-Imperial.jpg

---------- نوشته در 11:13 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 11:06 AM ارسال شده بود ----------

Khajiit

هیروی مورد علاقه من که اهل elsweyr هست . کلا در زمینه دزدی و قتل تواناست. توانا هستند و باهوش . ان ها مادر زادی توانایی دزدی دارند.
قدرت ها
دارای چنگال هایی هستند که 15% بیشتر دمیج به حریف میزنند.
قدرتی به اسم eye of night که توانایی night vision را دارند به مدت 60 ثانیه. نامحدود در کل شبانه روز .
انها میتوانند در حالت sneak خیلی سریع تر از دیگر نژاد ها بدوند و طوری که صدا از ان ها بلند نشود.

استعداد مادر زادی
+10 در sneak
+5 در alchemy - archery - lockpicking - one hands - pickpocket

421px-SR-race-M-Khajiit.jpg

---------- نوشته در 11:20 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 11:13 AM ارسال شده بود ----------

Nord

همان نژادی که اولین انتخاب اتوماتیک شما بر رویش سوار شده. اهل خود سرزمین skyrim هستند و شاید انسان شاید شبیه به ان باشند. فرزندان اسمان ، بلند قد و با موهایی فر . جنگجویانی مشتاق هستند و در مهاجرت و جهانگردی بینظیرند.
قدرت ها
resist frost 50%
توانایی به نام battlecry که امکان فراری شدن دشمنان را به مدت 30 ثانیه از شما را میدهد اما یک بار در هر روز عمل میکنند.

استعداد های مادر زادی
+10 عدد در two-hands weapons
+5 در block - light armor - one hands - smithing - speech

428px-SR-race-M-Nord.jpg

---------- نوشته در 11:27 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 11:20 AM ارسال شده بود ----------

Orc

در تمامی افسانه ها بوده اند . در ارباب حلقه ها با ان ها سو گرفته ایم و در بازی ها و تخیلات هم خوب بوده اند و هم بد.
اهل orsinium هستند . قوی و پر انرژی .
قدرت ها
برای 60 ثانیه در روز دو برابر دمیج میزنند و نصف دمیج میخورند . قدرتی به اسم berseker
ان ها به تمام پناه گاه ها به صورت غریزه ای دسترسی داردن و هم خونان خود را میشناسند. نیازی به ساید کوئست ندارند تا به پناهگاه ها برسند.

استعداد
+10 در heavy armor
+5 در block - enchanting - one handed - smithing - two handed

438px-SR-race-M-Orc.jpg

---------- نوشته در 11:33 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 11:27 AM ارسال شده بود ----------

RedGuard

اهالی hammerfell هستند . استعداد جنگندگیشان باعث شده از انها به هنوان محافظ شهر و نیروهای گار سلطنتی استفاده شود . انگار زاده شده اند برای جنگ . از لحاظ فیزیکی هم برتری دارند.

قدرت
resist posion 50%
قدرتی دارند به نام Adrenaline Rush که ده برابر بیشتر استامینا یا stamina را باز گردانی میکند و هر روز فقط یک بار میتوان استفاده کرد به مدت 60 ثانیه

استعداد
+10 در one-handed
+ 5 در archery - altration - block - destruction - smithing

425px-SR-race-M-Redguard.jpg

پژمان

کاربر سایت
May 21, 2007
1,277
نام
پژمان
دوستان میدونستید تو این سری شما مثل بازی fallout new vegas قادر هستید یک شریک یا partner با خود داشته باشید؟!!!
تعداد زیادی افراد هستند که مثل بازی فال اوت با شما همراه میشوند و کمکتان میکنند . این افراد دارای طراحی ویژه ای هستند یعنی چهره زیباتری دارند و منحصر به فرد هستند .
باید گفت که خیلی به شما کمک میکنند و بیشتر از یک نفر را هم نمیتونید با خود همراه کنید.
یکی از انها در اول بازی در whitrun اگه درست نوشته باشم تو قصر پادشاه با اولین ماموریت فرعی که از مشاور پادشاه میگیرید با شما همراه میشه.
لذت ببرید

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
سلام . اقا کی به این مرحله رسیده ؟ mzulft aedrom ??? اونجایی که یه گوی هست با چند تا نور که باید نور ها رو تو اون اتاق تنظیم کنی روی اون دایره های بالای سقف . من یه وسیله گرفتم و گذاشتم رو اون دستگاه نور بخش کن ، بعد حالا هر چی میچرخونمشون نور ها تنظیم نمیشن !! اون وسیله هم که نور رو ساطع میکنه دیگه قابل چرخش نیست !

چی کار باید کنم ؟

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,985
نام
محمود
راهنمای کار کردن با منوها و استفاده از آیتم ها در بازی Skyrim

همونطور که می دونیم Skyrim یک بازی Role-Playing هستش و مثل همه RPG های دیگه دارای تعداد بسیار زیادی آیتم، شامل اسلحه، لباس، زره، غذا، گیاه و ترکیبات شیمیایی و معجون، کتاب، جادو و ... هستش. کار کردن با منوهای بازی و دسترسی آسون به این همه آیتم در ابتدا کار مشکلی به نظر می رسه، ولی مطالعه این راهنما مدیریت این آیتم ها رو براتون ساده تر خواهد کرد.

راهنما عمدتا به نسخه PC اختصاص داره، چون من خودم این نسخه رو دارم، ولی فکر می کنم با تغییر دادن دکمه های کنترلی ذکر شده به راحتی قابل استفاده در سایر نسخه ها هم هست.

قبل از هر چیز، همونطور که قبلا در تاپیک های بخش PC گفتم، اگر منوهای بازی براتون مشکل دارند، مثلا با ماوس نمی تونید راحت توش کار کنید یا گاهی قفل می کنه و با کی برد هم جواب نمیده، یا آیتم ها نمی چرخند و ...، با استفاده از فایل آپدیت 137 مگابایتی زیر می تونید این مشکل رو حل کنید:
آدرس دانلود فایل:

Code:
http://dl2.sibdownload.com/Aria/Games/PC/Skyrim%20The%20Elder%20Scrolls%20V%20PC/The%20Elder%20ScrollsV%20Skyrim%20Update%201.rar

Code:
رمز فایل فشرده: www.sibdownload.com

فایل رو از حالت فشرده در بیارید و پوشه بزرگ تر (حدود 220 مگابایتی) رو جایگزین فایل های مشابه در پوشه بازی کنید.

خوب بریم سراغ منوهای بازی:

1 - منوی کاراکتر:

خوب! در حین بازی همونطور که حتما می دونید اگر دکمه Tab رو بزنید منوی کاراکترتون بالا میاد. این منو علاوه بر این که Level (سطح) کاراکترتون و همچنین زمان رو نشون میده، همونطور که در شکل زیر می بینید چهار جزء مهم دیگه هم داره:

گزینه ITEMS یا آیتم ها:
شما رو به قسمتی (معروف به inventory) می بره که برای استفاده کردن (یا دور انداختن یا پوشیدن و...) تمام آیتم های قابل حمل تون از قبیل اسلحه ها و زره ها کاربرد داره. مطابق تصویر زیر:

قسمت های اول تصویر همونطور که مشخصه قسمت همگی (All) که تمامی آیتم ها رو بدون طبقه بندی میاره، و قسمت Favorites که آیتم های انتخاب شده به عنوان محبوب رو میاره هستند. بعد از این در ردیف های پایین تر آیتم ها به ترتیب نوع شون (اسلحه، پوشیدنی ها و زره، معجون ها، ...) طبقه بندی شدند.

در این منو، هر آیتمی که شما می بینید دارای Weight (وزن) خاصیه که واضحا نشون میده چقدر اون آیتم وزن داره و حملش چقدر برای شخصیت شما سخته. اگر وزن یک آیتم زیاد باشه شما باید سعی کنید اون رو زیاد این ور و اون ور حمل نکنید و یا بفروشیدش، یا در خونه ای که خریدید بذاریدش. همچنین تمام آیتم ها دارای Value (ارزش واقعی) خاصی هستند که قیمت شون رو موقع فروش تعیین می کنه. البته ناگفته نماند که کاسب های اسکایریم خیلی بی انصافند و از این قیمت حسابی پایین تر می خرند و بالاتر می فروشند (:D)! در قسمت اسلحه ها هر اسلحه دارای مقدار Damage مشخصی هم هست که میزان آسیبی که به دشمن می زنه رو مشخص می کنه.

در پایین سمت راست صفحه هم همونطور که می بینید میزان قدرت حمله کلی کاراکتر شما (Damage)، وزن کل آیتم های فعلی و همچنین قدرت کل حمل بارتون که با یه علامت "/" از هم جدا میشن (Carry Weight)، و تعداد سکه های طلا که دارید (Gold) نشون داده شده.

توی منوی مربوط به آیتم ها، کلیک چپ یا راست و همچنین دکمه E از یک آیتم استفاده می کنند (یا شما رو به اون مجهز می کنند)، مثلا با ورود به قسمت Weapons می تونیم یک اسلحه رو با زدن کلیک چپ یا کلیک راست یا دکمه E در یکی از دست ها (یا هر دو دست) کاراکترمون قرار بدیم، یا مثلا در قسمت Foods، اون غذا رو بخوریم. تفاوت کلیک چپ و راست برای تجهیز آیتم ها اینه که کلیک چپ آیتم های یک دستی رو در دست راست که دست اصلیه قرار میده و کلیک راست در دست چپ.

اگر لازم باشه یکی از آیتم هاتون رو بندازید روی زمین (که مثلا سبک تر بشین)، با انتخاب اون آیتم و زدن دکمه R این کار رو می کنید.

با زدن دکمه F می تونید اون آیتم رو به آیتم های محبوب تون اضافه کنید (که این کار بسیار مفیده و کاربردش رو در انتهای پست توضیح میدم براتون).

هر کدوم از آیتم هاتون رو که می خواید شکلش رو دقیق تر بررسی کنید، می تونید با نگه داشتن ماوس تون روی عکسش، و بعد با دکمه C یا با Scroll Up کردن (همون کاری که برای بالا بردن صفحه های اینترنتی با ماوس می کنید! :D) روش زوم کنید و بعد از زوم کردن هم با ماوس بچرخونیدش. این کار مثلا برای دیدن اون Claw ها (چنگک های سه تایی) که درها رو باز می کنه و سه تا شکل روش داره کاربردیه.

کارهای فرعی هم دارید، مثلا این که با زدن دکمه T می تونید آیتم های جادویی تون رو با استفاده از روح هایی که در Soul Gem ها دارید شارژ کنید.

گزینه MAGIC یا جادو:
شما رو می بره به قسمت جادوها. در این قسمت شما می تونید تمامی جادوهاتون رو مدیریت کنید (یعنی انتخاب شون کنید، یا محبوب شون کنید، و...). تصویر این قسمت:

باز هم بالاترین ردیف ها یکی All هستش که همه جادوها رو فهرست می کنه، و یکی Favorites که جادوهای محبوب رو میاره. در ردیف های پایین تر جادوهای شما به ترتیب نوع جادو (مثلا Alteration برای جادوهایی که ویژگی های دنیای اطراف رو تغییر میدن، Destruction برای جادوهای آسیب زننده به حریف، و...) مرتب شده اند. در این منو گزینه های آخرتون Shouts که فریادهای یاد گرفته شده از اژدها ها هستش، Powers که نیروهای ویژه کاراکتر شما (مثلا قدرت های ویژه مربوط به نژادی که انتخاب کردید و 24 ساعت یک بار قابل استفاده بوده)، رو نشون میده، و در انتها Active effects یا تاثیرات فعال مربوط به جادوها، آیتم ها و ... هستش که از طرق مختلف، مثلا انگشتر جادویی که شما رو محافظت می کنه، یا نوشیدن یک معجون که بهتون قدرت مقاومت در مقابل سم رو میده می تونید این اثرات رو به دست بیارید.

در منوی جادوها هم با کلیک راست یا چپ می تونید یک جادو رو به ترتیب در دست چپ یا راست قرار بدین. همچنین باز هم دکمه E باعث قرار داده شدن جادو در دست تون میشه، و با دکمه F هم می تونید اون آیتم رو محبوب (Favorite) کنید.

گزینه SKILLS یا مهارت ها:
این منو شما رو به صفحه ای که شبیه به یک سری ستاره ها و صور فلکی هست می بره، که در اینجا می تونید از میزان پیشرفت تون در مهارت های مختلف مطلع بشید:

هر کدوم از این مهارت ها در صورت استفاده مکرر قابل افزایش هستند و هر کدوم شون هم به یک دردی توی بازی می خورند. مثلا Destruction مربوط به مهارت شما در اجرای جادوهایی مثل آتش، برق، و یخ هستش که به دشمن تون آسیب می زنه و همونطور که می بینید مهارت من در جادوهای Destruction معادل 31 از 100 هستش (
899.gif
)، یا مثلا Restoration شامل جادوهاییه که سلامتی و خط جادو و خستگی و... رو برای کاراکتر شما یا دوستان تون برمی گردونه، و مهارت کاراکتر من در این مورد هم 30 از 100 هستش.

هر کدوم از این عددهایی که می بینید اگر بالاتر برند به کاراکتر شما کمی کمک می کنند که اصطلاحا Level-Up بشه (سطح یا لول کاراکتر تون رو بالا می برند).

دقت کنید که در موقعی که لول شما بالا رفت، کلمه Skills در منو با کلمه "LEVEL-UP" جایگزین میشه، و اگر شما اون رو بزنید می تونید وارد هر کدوم از این مهارت ها بشید و یک Perk (مهارت ویژه) انتخاب کنید. مثلا در مهارت Restoration می تونید از Perk ـی استفاده کنید که باعث مصرف کمتر خط جادو (Magicka) توسط جادوهای این دسته میشه، یا مهارت ویژه دیگه ای هست که می تونید باهاش جادوهای Restoration رو دودستی اجرا کنید که موثرتر باشند. بنابراین در انتخاب این Perk ها دقت کنید، چون می تونند بسیار کاربردی باشند، ضمن این که هر چقدر هم توی بازی پیشرفت کنید باز هم مطمئنا همه شون رو نمی تونید فعال کنید.

گزینه MAP:
نقشه بازی رو براتون میاره، که هم بیانگر اینه که کجای دنیای Skyrim هستید، و هم می تونید باهاش مسافرت سریع کنید به نقطه دیگه ای از دنیای Skyrim (که قبلا کاملا توضیح داده شد).

2 - سفرنامه یا JOURNAL:

مثل بازی های RPG دیگه، در اسکایریم هم از طریق ژورنال شخصی تون می تونید به ماجراها (Quest ها) ـیی که براتون اتفاق افتاده دسترسی پیدا کنید. تصویر زیر ژورنال شما رو نشون میده:

دقت کنید که در بازی Skyrim چندین نوع ماموریت و کوئست وجود داره:

- ماموریت های کوچک فرعی: اینها همگی با هم در قسمتی از ژورنال شما تحت عنوان Miscellaneous (به معنی متفرقه) قرار می گیرند. اینها مرحله به مرحله توضیح داده نمیشن.

- ماموریت های فرعی بزرگ: اینها به صورت عادی دونه به دونه نمایش داده میشن و مراحل مختلف شون هم توضیح داده میشه. مثل ماموریت IN MY TIME OF NEED که در تصویر می بینید.

- ماموریت های اصلی بزرگ: این ماموریت ها مرتبط با داستان اصلی بازی هستند و باز هم به صورت کامل نمایش داده میشند. یکی از اعتراضات بازیکن های اسکایریم اینه که ماموریت های فرعی و اصلی بازی خوب از هم مشخص نیستند. توصیه میشه برای بهتر تشخیص دادن اونها از هم از علامت اژدهای بزرگی که کنار اسم ماموریت های اصلی قرار می گیره (و در تصویر قرمزش کردم) کمک بگیرید.

- ماموریت های تمام شده: با رنگ خاکستری پایین تر مشخص هستند، که می تونید داستان شون رو و اعمالی که برای اتمام شون انجام دادید رو اونجا بخونید.

دقت کنید که در ژورنال تون اگر نشانگر رو روی هر کدوم از ماموریت ها ببرید و دکمه Enter رو بزنید اون کوئست به عنوان ماموریت فعال تون تعیین میشه، و روی نقشه بازی (و همچنین توی خود بازی بالای سرتون) نشانگرهایی قرار می گیره که به شما جهت لازم برای حرکت و رسیدن به محل اجرای اون ماموریت رو نشون میده. همونطور که می بینید الان برای من ماموریت IN MY TIME OF NEED فعال هستش و علامت فعال بودن در کنارش قرار گرفته.

قسمت دوم اینجا یا همون GENERAL STATS هم یه آمار کلی از بازی شما تا به حال، از قبیل تعداد انواع کوئست هایی که انجام دادید و آمار مربوط به مبارزات تون و کارهای خلاف و ... بهتون میده.

3 - منوی SYSTEM

با دکمه Esc میاد و می تونید بازی رو سیو و لود کنید، یا تنظیمات و کنترل ها رو درش مشخص کنید، یا از Help (نوشته های کمکی) بازی استفاده کنید.

4 - منوی صبر کردن (WAIT)

با دکمه T در بازی اسکایریم، می تونید چند ساعت صبر کنید. اگر این کار رو انجام بدین، بدون این که شخصیت شما کار خاصی انجام بده چندین ساعت زمان به سرعت می گذره. مثلا شما با مغازه ای کار دارید، ولی ساعت 2 نصف شبه و مغازه بسته است. اگر اهل دزدی نباشید می تونید 6 ساعت صبر کنید تا مغازه در ساعت 8 صبح باز بشه و کارتون رو راه بیاندازه! :)

این منو بسیار ساده است و احتیاجی به عکس نداره. فقط T رو بزنید و مشخص کنید چند ساعت می خواید صبر کنید. اگر خواستید ببینید ساعت چنده هم که راحت فقط دکمه Tab رو می زنید. :)

5 - منوی آیتم های محبوب (FAVORITES):

این منو با دکمه Q قابل دسترسیه، و همونطور که گفته شد در بر گیرنده آیتم هاییه که قبلا توی منوهای دیگه با دکمه F محبوب شون کرده بودید. اینجا در واقع برای این ساخته شده که شما بین ده ها یا شاید صدها آیتمی که دارید گیج نشید، و اونهایی که بیشتر ازشون استفاده می کنید رو دم دست داشته باشید. عکس این منو رو ببینید:

پس چیز-میزهای مورد علاقه تون رو اعم از اسلحه، لباس، جادو، معجون و ... توی منوهای دیگه با دکمه F محبوب کنید و بعد اینجا با همون دکمه های کلیک چپ (دست راست) یا کلیک راست (دست چپ) یا E اونها رو توی دست یا روی تن کاراکترتون بذارید، یا استفاده شون کنید.

فوت کوزه گری: در این منو می تونید هر کدوم از آیتم ها رو که دوست داشتید انتخاب کنید، و بعد با فشار دادن دکمه های 1 تا 9، اون دکمه رو از اون به بعد برای انتخاب سریع اون آیتم استفاده کنید. همونطور که در تصویر مشخصه من از قبل دکمه 1 رو برای تبرم و دکمه 2 رو برای جادوهای آتشم انتخاب کرده بودم. الان هم اگر در حالی که Fast Healing انتخاب شده عدد 3 رو بزنم، از این به بعد با زدن عدد 3 کی برد اون جادو رو می تونم سریع استفاده کنم. :)

6 - دکمه های میان بر (SHORTCUTS):

دقت کنید که اگر نخواید از دکمه Tab استفاده کنید، تمام این منوها دکمه های سریع (Shortcut) هم دارند:
- منوی آیتم ها با دکمه I
- منوی جادوها با دکمه P
- نقشه بازی با دکمه M
- مهارت های شما با دکمه ؟ (کنار شیفت راست)
- ژورنال (سفرنامه) دکمه J
- منوی صبر کردن با دکمه T
- منوی آیتم های محبوب با دکمه Q

موفق باشید و ممنون از توجه تون. :)

آخرین ویرایش:

summer jangi

کاربر سایت
Jun 16, 2010
82
نام
af6in
سلام . اقا کی به این مرحله رسیده ؟ mzulft aedrom ??? اونجایی که یه گوی هست با چند تا نور که باید نور ها رو تو اون اتاق تنظیم کنی روی اون دایره های بالای سقف . من یه وسیله گرفتم و گذاشتم رو اون دستگاه نور بخش کن ، بعد حالا هر چی میچرخونمشون نور ها تنظیم نمیشن !! اون وسیله هم که نور رو ساطع میکنه دیگه قابل چرخش نیست !

چی کار باید کنم ؟

بنده هم دقیقا همین جا گیر کردم
چه باید کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Good Guy Greg

کاربر سایت
Jan 13, 2011
4,407
نام
حمید ؟ تبرکه !
همونطور که می دونیم Skyrim یک بازی Role-Playing هستش و مثل همه RPG های دیگه دارای تعداد بسیار زیادی آیتم، شامل اسلحه، لباس، زره، غذا، گیاه و ترکیبات شیمیایی و معجون، کتاب، جادو و ... هستش. کار کردن با منوهای بازی و دسترسی آسون به این همه آیتم در ابتدا کار مشکلی به نظر می رسه، ولی مطالعه این راهنما مدیریت این آیتم ها رو براتون ساده تر خواهد کرد.

راهنما عمدتا به نسخه PC اختصاص داره، چون من خودم این نسخه رو دارم، ولی فکر می کنم با تغییر دادن دکمه های کنترلی ذکر شده به راحتی قابل استفاده در سایر نسخه ها هم هست.

قبل از هر چیز، همونطور که قبلا در تاپیک های بخش PC گفتم، اگر منوهای بازی براتون مشکل دارند، مثلا با ماوس نمی تونید راحت توش کار کنید یا گاهی قفل می کنه و با کی برد هم جواب نمیده، یا آیتم ها نمی چرخند و ...، با استفاده از فایل آپدیت 137 مگابایتی زیر می تونید این مشکل رو حل کنید:
آدرس دانلود فایل:

Code:
http://dl2.sibdownload.com/Aria/Games/PC/Skyrim The Elder Scrolls V PC/The Elder ScrollsV Skyrim Update 1.rar

Code:
رمز فایل فشرده: www.sibdownload.com

فایل رو از حالت فشرده در بیارید و پوشه بزرگ تر (حدود 220 مگابایتی) رو جایگزین فایل های مشابه در پوشه بازی کنید.

خوب بریم سراغ منوهای بازی:

1 - منوی کاراکتر:

خوب! در حین بازی همونطور که حتما می دونید اگر دکمه Tab رو بزنید منوی کاراکترتون بالا میاد. این منو علاوه بر این که Level (سطح) کاراکترتون و همچنین زمان رو نشون میده، همونطور که در شکل زیر می بینید چهار جزء مهم دیگه هم داره:

گزینه ITEMS یا آیتم ها:
شما رو به قسمتی (معروف به inventory) می بره که برای استفاده کردن (یا دور انداختن یا پوشیدن و...) تمام آیتم های قابل حمل تون از قبیل اسلحه ها و زره ها کاربرد داره. مطابق تصویر زیر:

قسمت های اول تصویر همونطور که مشخصه قسمت همگی (All) که تمامی آیتم ها رو بدون طبقه بندی میاره، و قسمت Favorites که آیتم های انتخاب شده به عنوان محبوب رو میاره هستند. بعد از این در ردیف های پایین تر آیتم ها به ترتیب نوع شون (اسلحه، پوشیدنی ها و زره، معجون ها، ...) طبقه بندی شدند.

در این منو، هر آیتمی که شما می بینید دارای Weight (وزن) خاصیه که واضحا نشون میده چقدر اون آیتم وزن داره و حملش چقدر برای شخصیت شما سخته. اگر وزن یک آیتم زیاد باشه شما باید سعی کنید اون رو زیاد این ور و اون ور حمل نکنید و یا بفروشیدش، یا در خونه ای که خریدید بذاریدش. همچنین تمام آیتم ها دارای Value (ارزش واقعی) خاصی هستند که قیمت شون رو موقع فروش تعیین می کنه. البته ناگفته نماند که کاسب های اسکایریم خیلی بی انصافند و از این قیمت حسابی پایین تر می خرند و بالاتر می فروشند (:D)! در قسمت اسلحه ها هر اسلحه دارای مقدار Damage مشخصی هم هست که میزان آسیبی که به دشمن می زنه رو مشخص می کنه.

در پایین سمت راست صفحه هم همونطور که می بینید میزان قدرت حمله کلی کاراکتر شما (Damage)، قدرت کل حمل بارتون (Carry Weight) و تعداد سکه های طلا که دارید (Gold) نشون داده شده.

توی منوی مربوط به آیتم ها، کلیک چپ یا راست و همچنین دکمه E از یک آیتم استفاده می کنند (یا شما رو به اون مجهز می کنند)، مثلا با ورود به قسمت Weapons می تونیم یک اسلحه رو با زدن کلیک چپ یا کلیک راست یا دکمه E در یکی از دست ها (یا هر دو دست) کاراکترمون قرار بدیم، یا مثلا در قسمت Foods، اون غذا رو بخوریم. تفاوت کلیک چپ و راست برای تجهیز آیتم ها اینه که کلیک چپ آیتم های یک دستی رو در دست راست که دست اصلیه قرار میده و کلیک راست در دست چپ.

اگر لازم باشه یکی از آیتم هاتون رو بندازید روی زمین (که مثلا سبک تر بشین)، با انتخاب اون آیتم و زدن دکمه R این کار رو می کنید.

با زدن دکمه F می تونید اون آیتم رو به آیتم های محبوب تون اضافه کنید (که این کار بسیار مفیده و کاربردش رو در انتهای پست توضیح میدم براتون).

کارهای فرعی هم دارید، مثلا این که با زدن دکمه T می تونید آیتم های جادویی تون رو با استفاده از روح هایی که در Soul Gem ها دارید شارژ کنید.

گزینه MAGIC یا جادو:
شما رو می بره به قسمت جادوها. در این قسمت شما می تونید تمامی جادوهاتون رو مدیریت کنید (یعنی انتخاب شون کنید، یا محبوب شون کنید، و...). تصویر این قسمت:

باز هم بالاترین ردیف ها یکی All هستش که همه جادوها رو فهرست می کنه، و یکی Favorites که جادوهای محبوب رو میاره. در ردیف های پایین تر جادوهای شما به ترتیب نوع جادو (مثلا Alteration برای جادوهایی که ویژگی های دنیای اطراف رو تغییر میدن، Destruction برای جادوهای آسیب زننده به حریف، و...) مرتب شده اند. در این منو گزینه های آخرتون Shouts که فریادهای یاد گرفته شده از اژدها ها هستش، Powers که نیروهای ویژه کاراکتر شما (مثلا قدرت های ویژه مربوط به نژادی که انتخاب کردید و 24 ساعت یک بار قابل استفاده بوده)، رو نشون میده، و در انتها Active effects یا تاثیرات فعال مربوط به جادوها، آیتم ها و ... هستش که از طرق مختلف، مثلا انگشتر جادویی که شما رو محافظت می کنه، یا نوشیدن یک معجون که بهتون قدرت مقاومت در مقابل سم رو میده می تونید این اثرات رو به دست بیارید.

در منوی جادوها هم با کلیک راست یا چپ می تونید یک جادو رو به ترتیب در دست چپ یا راست قرار بدین. همچنین باز هم دکمه E باعث قرار داده شدن جادو در دست تون میشه، و با دکمه F هم می تونید اون آیتم رو محبوب (Favorite) کنید.

گزینه SKILLS یا مهارت ها:
این منو شما رو به صفحه ای که شبیه به یک سری ستاره ها و صور فلکی هست می بره، که در اینجا می تونید از میزان پیشرفت تون در مهارت های مختلف مطلع بشید:

هر کدوم از این مهارت ها در صورت استفاده مکرر قابل افزایش هستند و هر کدوم شون هم به یک دردی توی بازی می خورند. مثلا Destruction مربوط به مهارت شما در اجرای جادوهایی مثل آتش، برق، و یخ هستش که به دشمن تون آسیب می زنه و همونطور که می بینید مهارت من در جادوهای Destruction معادل 31 از 100 هستش (
899.gif
)، یا مثلا Restoration شامل جادوهاییه که سلامتی و خط جادو و خستگی و... رو برای کاراکتر شما یا دوستان تون برمی گردونه، و مهارت کاراکتر من در این مورد هم 30 از 100 هستش.

هر کدوم از این عددهایی که می بینید اگر بالاتر برند به کاراکتر شما کمی کمک می کنند که اصطلاحا Level-Up بشه (سطح یا لول کاراکتر تون رو بالا می برند).

دقت کنید که در موقعی که لول شما بالا رفت، کلمه Skills در منو با کلمه "LEVEL-UP" جایگزین میشه، و اگر شما اون رو بزنید می تونید وارد هر کدوم از این مهارت ها بشید و یک Perk (مهارت ویژه) انتخاب کنید. مثلا در مهارت Restoration می تونید از Perk ـی استفاده کنید که باعث مصرف کمتر خط جادو (Magicka) توسط جادوهای این دسته میشه، یا مهارت ویژه دیگه ای هست که می تونید باهاش جادوهای Restoration رو دودستی اجرا کنید که موثرتر باشند. بنابراین در انتخاب این Perk ها دقت کنید، چون می تونند بسیار کاربردی باشند، ضمن این که هر چقدر هم توی بازی پیشرفت کنید باز هم مطمئنا همه شون رو نمی تونید فعال کنید.

گزینه MAP:
نقشه بازی رو براتون میاره، که هم بیانگر اینه که کجای دنیای Skyrim هستید، و هم می تونید باهاش مسافرت سریع کنید به نقطه دیگه ای از دنیای Skyrim (که قبلا کاملا توضیح داده شد).

2 - سفرنامه یا JOURNAL:

مثل بازی های RPG دیگه، در اسکایریم هم از طریق ژورنال شخصی تون می تونید به ماجراها (Quest ها) ـیی که براتون اتفاق افتاده دسترسی پیدا کنید. تصویر زیر ژورنال شما رو نشون میده:

دقت کنید که در بازی Skyrim چندین نوع ماموریت و کوئست وجود داره:

- ماموریت های کوچک فرعی: اینها همگی با هم در قسمتی از ژورنال شما تحت عنوان Miscellaneous (به معنی متفرقه) قرار می گیرند. اینها مرحله به مرحله توضیح داده نمیشن.

- ماموریت های فرعی بزرگ: اینها به صورت عادی دونه به دونه نمایش داده میشن و مراحل مختلف شون هم توضیح داده میشه. مثل ماموریت IN MY TIME OF NEED که در تصویر می بینید.

- ماموریت های اصلی بزرگ: این ماموریت ها مرتبط با داستان اصلی بازی هستند و باز هم به صورت کامل نمایش داده میشند. یکی از اعتراضات بازیکن های اسکایریم اینه که ماموریت های فرعی و اصلی بازی خوب از هم مشخص نیستند. توصیه میشه برای بهتر تشخیص دادن اونها از هم از علامت اژدهای بزرگی که کنار اسم ماموریت های اصلی قرار می گیره (و در تصویر قرمزش کردم) کمک بگیرید.

- ماموریت های تمام شده: با رنگ خاکستری پایین تر مشخص هستند، که می تونید داستان شون رو و اعمالی که برای اتمام شون انجام دادید رو اونجا بخونید.

دقت کنید که در ژورنال تون اگر نشانگر رو روی هر کدوم از ماموریت ها ببرید و دکمه Enter رو بزنید اون کوئست به عنوان ماموریت فعال تون تعیین میشه، و روی نقشه بازی (و همچنین توی خود بازی بالای سرتون) نشانگرهایی قرار می گیره که به شما جهت لازم برای حرکت و رسیدن به محل اجرای اون ماموریت رو نشون میده. همونطور که می بینید الان برای من ماموریت IN MY TIME OF NEED فعال هستش و علامت فعال بودن در کنارش قرار گرفته.

3 - منوی SYSTEM

با دکمه Esc میاد و می تونید بازی رو سیو و لود کنید، یا تنظیمات و کنترل ها رو درش مشخص کنید، یا از Help (نوشته های کمکی) بازی استفاده کنید.

4 - منوی صبر کردن (WAIT)

با دکمه T در بازی اسکایریم، می تونید چند ساعت صبر کنید. اگر این کار رو انجام بدین، بدون این که شخصیت شما کار خاصی انجام بده چندین ساعت زمان به سرعت می گذره. مثلا شما با مغازه ای کار دارید، ولی ساعت 2 نصف شبه و مغازه بسته است. اگر اهل دزدی نباشید می تونید 6 ساعت صبر کنید تا مغازه در ساعت 8 صبح باز بشه و کارتون رو راه بیاندازه! :)

این منو بسیار ساده است و احتیاجی به عکس نداره. فقط T رو بزنید و مشخص کنید چند ساعت می خواید صبر کنید. اگر خواستید ببینید ساعت چنده هم که راحت فقط دکمه Tab رو می زنید. :)

5 - منوی آیتم های محبوب (FAVORITES):

این منو با دکمه Q قابل دسترسیه، و همونطور که گفته شد در بر گیرنده آیتم هاییه که قبلا توی منوهای دیگه با دکمه F محبوب شون کرده بودید. اینجا در واقع برای این ساخته شده که شما بین ده ها یا شاید صدها آیتمی که دارید گیج نشید، و اونهایی که بیشتر ازشون استفاده می کنید رو دم دست داشته باشید. عکس این منو رو ببینید:

پس چیز-میزهای مورد علاقه تون رو اعم از اسلحه، لباس، جادو، معجون و ... توی منوهای دیگه با دکمه F محبوب کنید و بعد اینجا با همون دکمه های کلیک چپ (دست راست) یا کلیک راست (دست چپ) یا E اونها رو توی دست یا روی تن کاراکترتون بذارید، یا استفاده شون کنید.

فوت کوزه گری: در این منو می تونید هر کدوم از آیتم ها رو که دوست داشتید انتخاب کنید، و بعد با فشار دادن دکمه های 1 تا 9، اون دکمه رو از اون به بعد برای انتخاب سریع اون آیتم استفاده کنید. همونطور که در تصویر مشخصه من از قبل دکمه 1 رو برای تبرم و دکمه 2 رو برای جادوهای آتشم انتخاب کرده بودم. الان هم اگر در حالی که Fast Healing انتخاب شده عدد 3 رو بزنم، از این به بعد با زدن عدد 3 کی برد اون جادو رو می تونم سریع استفاده کنم. :)

6 - دکمه های میان بر (SHORTCUTS):

دقت کنید که اگر نخواید از دکمه Tab استفاده کنید، تمام این منوها دکمه های سریع (Shortcut) هم دارند:
- منوی آیتم ها با دکمه I
- منوی جادوها با دکمه P
- نقشه بازی با دکمه M
- مهارت های شما با دکمه ؟ (کنار شیفت راست)
- ژورنال (سفرنامه) دکمه J
- منوی صبر کردن با دکمه T
- منوی آیتم های محبوب با دکمه Q

موفق باشید و ممنون از توجه تون. :)

عالی بود ممنون ! >:d

• Like
Reactions: Kiamnmm

POOYA1989

Future Breed Machine
کاربر سایت
Jan 1, 2011
1,341
نام
Pooya
شما به جای اینکه واسه تشکر کردن بیایی یک متن 4 پاراگرافی رو نقل و قول کنی و نصف صفحه تاپیک رو پر کنی
با اعتبار دادن به این دوستمون هم ازش تشکر کرده بودی،هم اسپــم نداده بودی.

• Like

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,985
نام
محمود
74578214771147175082.gif

شما به جای اینکه واسه تشکر کردن بیایی یک متن 4 پاراگرافی رو نقل و قول کنی و نصف صفحه تاپیک رو پر کنی
با اعتبار دادن به این دوستمون هم ازش تشکر کرده بودی،هم اسپــم نداده بودی.
درسته، ولی اشکالی نداره پویا جان. در هر صورت لطف داشتند. :)
خیلی ممنون توضیحات عالی بود
فقط مشه تو Quest ها هم راهنمایی کنید ؟
خواهش می کنم.
2lxe53l.gif

در مورد کار کردن با کوئست ها توضیحات کلی در قسمت دوم (سفرنامه یا ژورنال) داده شده. اگر هم به طور خاص در هر یک از کوئست های خاص بازی سوال یا مشکلی داشتید توی تاپیک گیم در بخش مورد نظر (مثلا این تاپیک برای نسخه PC) مطرح کنید، حتما من یا بچه های دیگه جواب می دیم. :)

• Like

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
hosseinbrusli

چی کار باید کنم ؟

بنده هم دقیقا همین جا گیر کردم
چه باید کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کسی به این ماموریت نرسیده ؟ باید با جادو رد کنیم ؟! با قدرت ویژه رد کنیم ؟! چی کار باید کنیم ؟

• Like
Reactions: پژمان

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر