راهنمایی برای خرید PS3

1 سال پیش بود که یه همچین بحثی تو سایت راه افتاده بود.یکی از بچه ها یه لینک گذاشته بود از یک بازی با حجم حداکثر 200 کیلوبایت!(دقیقا یادم نیست اما بیشتر نبود)وقتی بازی می کردی دهنت همینطور باز می موند که چطور تونستن این بازی رو با این گرافیک و این اسلحه ها درست کنن توی 200 کیلوبایت...بازی اکشن اول شخص بود.

دوست عزیز این موردی که گفتی در چند در صد موارد هست
یعنی احتمال این امر چقدره؟
اصلا از این موارد چند نمونه وجود داره؟
یکی . ده تا . هزار تا . چند تا؟
حالا گیریم در یه در صد موارد هم اینجور بوده
اما شما از هزاران مورد این قضیه گذشتید و گیر دادید به یه همین مورد
یاد قضیه لاستیک و حالت استثنای اون در مورد گرما و سرما میوفتم
شاید یه مورد هم بود اما حالت اجماع و کلی قضیه چیه؟
مردم 360 یا سونی میگیرن به خاطر کیفیت بالای اون
پس نقش کیفیت خیلی مهمه و این با وجود بلو ری امکان پذیر خواهد بود
شما یه نگاه بکن از روی انصاف
3 الی 4 سال پیش بازیهای برتر کامپیوتر همه تک سی دی یا 2 سی دی بودند
با اون گرافیک اون زمان مثل ای جی ای 2 یا مافیا
بازیهای امروز کامپیوتر رو نگاه کن اکثرا 4 الی 7 سی دی هستند
با گرافیک خوبتر و قابل قبول تر
نمونه بارز این امر رو برو و سری بازی Need For Speed Underground2 رو که 2 سی دی
بود رو با Need For Speed Carbon مقایسه کن که 5 سی دی هست
حالا دوست من کدوم گرافیک بهتری داره؟ همراه با جزییات بیشتر؟
دلیل این موضوع رو برای من روشن کنید؟
ایا با بالا رفتن حجم سی دی و دی وی دی این امکان برای بازیساز ها فراهم نشده
تا یه بازی با گرافیک عالیتر و جزییات بیشتر رو تولید کنند؟
منتظر جوابتون هستم

تازه این بازی که شما میگی 100% از خیلی چیزها زدن و فقط به گرافیک فکر کردن ، همه حجم یک بازی که گرافیک اون نیست ، مدت زمان بازی ، فضای انجام بازی و خیلی چیزها میتونه حجم یک بازی رو بالا و پایین میکنه .
ولی مثلا اگه همون بازی رو با همون فضا و .... در شرایط کاملا مساوی ، فقط گرافیکش رو از اونی که بود بالاتر میبردند به نظر شما حجم فایل بیشتر نمیشد ؟!!!
( خدا کنه نگید که کمتر میشد :-" )

من 360 ندارم ، ولی اگه شما میگی 1080p رو ساپورت میکنه ، آیا در منوی 360 جایی هست که بشه رزولوشن خروجی رو انتخاب کرد ؟ من تو هر سایتی گشتم هیج جا از پشتیبانی HD برای 360 چیزی ندیدم ، فقط یه چیزی که تو ذهنم هست اینه که میگفتن تا 720p بازیهاش بیشتر نیست ، شما اگه یه لینک بذاری ممنون میشم .
تازه اینم هست که 360 از DVD9 برای بازیهاش استفاده میکنه ، که میشه 9 گیگابایت ، در حالی که بلوری 25 گیگابایت در حالت یک لایه ظرفیت داره ، شما هر چقدر فضا بیشتر داشته باشی مسلما گرافیک بهتری میتونی داشته باشی ، مثلا یک فیلم رو شما با فرمت mpeg اگه با همون فیلم با فرمت mpeg 4 با هم مقایسه کنی علاوه بر اینکه کیفیت mpeg 4 بیشتره ، خب اندازه فایلشم 2 یا 3 برابر بیشتره .

من یه جورایی مطمئنم که PS3 از 360 رزولوشن بالاتری داره . لطفا یه لینک بذار ، شاید من اشتباه میکنم .

نه من نه شما هیچکدوم نمیتونیم بگیم اینده قراره چی بشه. شما نظر خودتو داری کا کاملا محترمه ولی دلیل نیمشه که fact باشه. بهترین کار اینه که وایسیم و ببینیم در اینده چی میشه!

در مورد ساپورت X360 از 1080p هم که همه میدونن میکنه و شما چه با VGA یا component میتونی 1080p رو output کنی و توی منوی خود X360 هست. اگرم لینک میخوای برو توی سایت خود X360 یا گوگلش کن 100000 لینک پیدا میکنی

مثلا یک فیلم رو شما با فرمت mpeg اگه با همون فیلم با فرمت mpeg 4 با هم مقایسه کنی علاوه بر اینکه کیفیت mpeg 4 بیشتره ، خب اندازه فایلشم 2 یا 3 برابر بیشتره
در مورد MPEG4 هم برعکس گفتی. بطور مثال MPEG4/AVC میتونه از MPEG2 کیفیت بهتری بده با bitrate پایین تر و حجم کمتری هم میگیره! . حجم VC1 و MPEG4/AVC از MPEG2 با MPEG کمتره در حالی که کیفیت بهتری میتونه بده (برای همینم روی BD با HDDVD استفاده میشه). یه سرچ کوچیک توی wikipedia بکنی میتونی خودت ببینی که به خاطر الگوریتم های فشارده سازی بهتر و موثرتره که میتونه همون مقدار data رو بیشتر فشرده کنه و حجم کمتری بگیره در حالی که کیفیت بهتری داره. برای مثال بازی های X360 همه از فرمت VC1 برای encode کردن cinematic هاشون استفاده میکنن

هیج جا از پشتیبانی HD برای 360 چیزی ندیدم
720p با 1080p با 1080i همشون HD حساب میشن!

آخرین ویرایش:
دوست عزیز این موردی که گفتی در چند در صد موارد هست
یعنی احتمال این امر چقدره؟
اصلا از این موارد چند نمونه وجود داره؟
یکی . ده تا . هزار تا . چند تا؟
حالا گیریم در یه در صد موارد هم اینجور بوده
اما شما از هزاران مورد این قضیه گذشتید و گیر دادید به یه همین مورد
یاد قضیه لاستیک و حالت استثنای اون در مورد گرما و سرما میوفتم
شاید یه مورد هم بود اما حالت اجماع و کلی قضیه چیه؟
مردم 360 یا سونی میگیرن به خاطر کیفیت بالای اون
پس نقش کیفیت خیلی مهمه و این با وجود بلو ری امکان پذیر خواهد بود
شما یه نگاه بکن از روی انصاف
3 الی 4 سال پیش بازیهای برتر کامپیوتر همه تک سی دی یا 2 سی دی بودند
با اون گرافیک اون زمان مثل ای جی ای 2 یا مافیا
بازیهای امروز کامپیوتر رو نگاه کن اکثرا 4 الی 7 سی دی هستند
با گرافیک خوبتر و قابل قبول تر
نمونه بارز این امر رو برو و سری بازی Need For Speed Underground2 رو که 2 سی دی
بود رو با Need For Speed Carbon مقایسه کن که 5 سی دی هست
حالا دوست من کدوم گرافیک بهتری داره؟ همراه با جزییات بیشتر؟
دلیل این موضوع رو برای من روشن کنید؟
ایا با بالا رفتن حجم سی دی و دی وی دی این امکان برای بازیساز ها فراهم نشده
تا یه بازی با گرافیک عالیتر و جزییات بیشتر رو تولید کنند؟
منتظر جوابتون هستم

تا اونجایی که یادمه oblivion هم از همین روشی که محمدرضا گفت استفاده کرده!
خودت که میدونی oblivion چه بازیه بزرگیه...(دقیقا ولی مطمئن نیستم)
در ضمن مطمئن باش ea میتونست بازیهاش رو سی دی های پایین تر بزنه این کارها یه نوع سیاسته..

تازه این بازی که شما میگی 100% از خیلی چیزها زدن و فقط به گرافیک فکر کردن ، همه حجم یک بازی که گرافیک اون نیست ، مدت زمان بازی ، فضای انجام بازی و خیلی چیزها میتونه حجم یک بازی رو بالا و پایین میکنه .
ولی مثلا اگه همون بازی رو با همون فضا و .... در شرایط کاملا مساوی ، فقط گرافیکش رو از اونی که بود بالاتر میبردند به نظر شما حجم فایل بیشتر نمیشد ؟!!!
( خدا کنه نگید که کمتر میشد :-" )

اتفاقا بازیش خیلی هم کامل بود!
هم صدا داشت هم گرافیک هم تنوع اسلحه:)

دورد
دوران این کارا گذشته دیگه. همه هر چی نباشه سواد این رو دارن که بفهمن چی خوبه چی بده
شما در تمام تاپیک ها کورکورانه داری از 360 حمایت میکنی تازه اصلا 360 نداری
نکه خودت ps3 داری. بابا آش دهن سوزی نیست ( تا حالا ). من که تو HDTV بازی میکنم ولی باز هم داغونه. مثلا Resistance یطوریه که چشم در و سردرد رو با هم میگیری ( نمیدونم چرا ) یا Motor Storm رو بازی میکنی سرت چشمات رو ازار میده و سرگیجه میگیری:mad: خلاصه اگه به جای 8 تا 888 تا Cell هسته داشته باشه باید بشه با اون کار کرد نه اینکه بیان یه مرکز تحقیقاتی براش بزنن تا کار کردن با اون رو بتونن کشف کنن!!!!!!!!!!
من هم دارم به امید خدا با یه Wii عوضش میکنم تا شررش رو بکنم بره:biggrin1: ;)
حلا صحبت حجم کردی به زار یه چیزی بهت بگم. Gears of War با اون عظمتش رو یه DVD9 امد و بهترین بازی سال و یکی از بهترین بازی های اکشن تاریخ شود. ببینیم کی یه بازی مثل این میتونه کسی برای پلی سه بسازه. تازه اگه حجم BR 999999 گیگ هم بود سونی سعی میکرد به تمام زبان های دنیا بازی رو ترجمه کنه یا شاید فیلمهای خانوادگی سازندگان و نمیدونم فیلمهای زار بقا و .... از این جور چیزها میکرد تو اون فرمتش و میداد دست ملت :biggrin1:

Motor Storm رو بازی میکنی سرت چشمات رو ازار میده و سرگیجه میگیری
کامآ درسته من بازی کردم رو HDTV هم بازی کردم
سرم گیج میرفت انگار صفحه داره کش میاد

اقا کسی نیست جواب مارو بده ؟ :confused:

سلام.......
فعلا نه یعنی سونی سیستم ps3 جوری نساخته که بشه به راحتی downgrade کرد برای همینه که میگم برای راحتی خودتون فعلا update نکنید چون هنوز معلوم نیست که دقیقا تا چه FW قابلیت کرک شدن داره پس سری که درد نمی کنه رو دستمال نمی بندن :biggrin1: ......

nima پس اینا چی چی میگن سرم درد میگره یا می خوام با wii عوضش کنم و ...

دوست من ، نمیدونم ، من کاری با نظر کسی ندارم ، به خدا من نه سرگیجه گرفتم ، نه سر درد ، نه هر مرض دیگه ای ، همین بازی ها رو هم دارم و بازی کردم .
من فقط یه چیز میدونم که اینجا همگی از PS3 بدشون میان ، و همه جونشون درمیره واسه 360 و DVD9 ، کلا PS3 و بلوری و Sony , ..... اینا همه اخن ، جیزن .

من تعصبی ندارم ، فقط میگم من از این که PS3 گرفتم پشیمون نیستم و خیلی هم خوشحالم ، و مطمئنم که هر چی زمان جلوتر بره خوشحالتر میشم .
حالا شما هر چی دوست داری بگیر ، فقط اگه میخوای PS3 نگیری حتما 360 بگیر و Wii نگیر .

من 100% با ps3 موافقم خودم خريدم و مثل آقا نيما اصلا پشيمون نيستم هر كي دوست نداره مي تونه 360 بخره چون بازي هاش يكين تازه قراره online هر دوتاشون يكي بشه نه به معناي اينكه يكي بشه فقط از اون به بعد 360 users مي تونن با ps3 users بازي كنن 360 هم چون dvd/rom هك شده بازي هاش ارزون ولي هنوز با اينكه blue-ray توسط يه خانوم هك شده انتشار پيدا نكرده و بازي هاي تقلبيش تو بازار نيمده يه توصيه كاربران ps3 اگه بازي تقلبي خريدين اصلا online بازي نكنين چون اگه سوني 2 تا سريال از بازي ببينه كا دارن با هم بازي ميكنن online هر 2 تا رو قطع ميكنه يه چيزه ديگه 360 يك ماه بيشتر نميتونه online بازي كنه بعدش بايد برن كارت بخرن ولي ps3 هميشه آزاده. واسه سر گيجه آقا درست بازي motor storm به دليل واقعي بودن بيش از حد و خيره شدن زياد بيننده به استيل بازه احساسي مثل تحوع به سراق كاربر مياد اونم به خاطر ناهمواري هاي كف جاه هست كه باعث ميشه تازه ميتونين ridge racer 7 بازي كنيد تا حالتون بد نشه تازه بهتر از wii هست كه آدم خستش ميشه بس كه لگت و تيز كلنگ ميندازه اينارو از كسي كه wii داشته حالا 360 خريده پرسيدم تازه 360 بايد 40 تومن بوله باطري شا‍‍ژر بدن اگرم كه تقلبي باشه بايد واسش فن بخرن تا داغ نكنه خدايي نكرده آي سي ها آب بشه ولي من يه روز 12 ساعت با ps3 بازي كردم بعد دست جلوش گرفتم باد خنك ازش بيرون ميزد در كل داشتن ps3 به 100 تا 360 يا wii مي يرزه

آخرین ویرایش:
دليل برتري ps3

حتما نيگاه كنيد هر دو خبرو مخصوصا ps3-home-trailer تا آخر فلش و نگاه كنيد
http://www.ps3-hacks.com/2007/03/07/ps3-home-trailer/
http://www.ps3-hacks.com/2007/03/10/ps3-tiff-exploit/
لطفا به اين متن توجه كنيد
Hmzzz i think we have news to give do we? Ever wondered why the PS3 is such a better machine than a xbox360? simply because they implement too much stuff in one time! “SCEI” dont do that, you need to learn a bit more from Microsoft on this part even when they have forgotten a hypervision hack on kernel 4532 and 4548 they fixed it very fast! And what do we see on the PS3? Up until firmware 1.51 we still see holes! Why? You guys dont have the right persons to work with or is it just the pressure from the big boss? So for now dont update higher than 1.51 since 1.54 hasnt yet been tested, and 1.51 had a few tiny things fixed, but it didnt stop us much :-D Ohhh btw ever wondered if those updates are required on a disc? Actually all games up to now work without any update :D At least work fine on 1.32 :-) Thats all for now! So seeya tiff tiff and bye bye ;-)

اين سايتم بريد بيشتر آشنا شين بزارين دموي اولش اجراشه
http://eu.playstation.com/ps3/index.html

تازه 360 بايد 40 تومن بوله باطري شا‍‍ژر بدن اگرم كه تقلبي باشه بايد واسش فن بخرن تا داغ نكنه خدايي نكرده آي سي ها آب بشه

سلام
1) از کی تا حالا باطری شارژ شده 40 تومن؟
184.gif

2)اگه مواظب باشی و جای مناسب قرارش بدی مشکلی پیش نمیاد...

Back