راهنمایی برای خرید مانیتور LCD برای XBOX 360..با قیمتهای مناسب

Iraj

کاربر سایت
Aug 5, 2006
1,218
نام
ایرج آیریان
البته دوست عزیز ،DVI با HDMI فرق میکنه.اگه به مشخصات مانیتور دقت کرده باشی نوشته DVI(HDCP یعنی علاوه بر Dvi با استفاده از کانکتور HDmi میتونی تصویر HD بگیری.برای اطلاعات بیشتر به www.samsung.com/iran مراجعه فرمایید.

HDCP : High-Bandwidth Digital Content Protection
dvi همون hdmi هست خیالت راحت از نظر تفاوت کیفیتشون !
hdcp به دیجیتال یا آنالوگ بودن رابط بستگی داره !!!

High-Bandwidth Digital Content Protection یا همان HDCP یک نوع تکنولوژی مقابله با کپی رایت میباشد.
این تکنولوژي فعلا فقط توسط DVI-D و HDMI منتقل میشود و باقی اتصالاتی که به نوعی میتوانند HD باشند (D-SUB / Component Video) توانایی استفاده از این تکنولوژی رو ندارند.

کار HDCP این هست که کپی رایت تصویر همراه با خود تصویراست. یعنی فرض کنید شما یک Blu-Ray Player دارید، و هم یه ‌Blu-Ray Recorder ، میخواهید این دو تا رو با HDMI بهم متصل کنید و فیلمتان را بدون کوچکترین افت کیفیت کپی کنید، اینجاست که Blu-Ray Recorder پیغام میدهد این تصویری که دارم دریافت میکنم HDCP Enabled هستش و اجازه ضبط کردن ندارید.

خلاصه میتوان گفت اطلاعاتی که همراه تصویر منتقل میشود تا وضعیت کپی رایت تصویر ارسالی رو کنترل کند.

حالا مثلا شما میروید و یک گرافیک 8800GTX میخرید ،روی آن نوشته HDCP Support!! یعنی چی؟ یعنی این VGA از HDCP پشتیبانی میکند، یعنی شما اگه BD-ROM داشته باشی و بخواهید یک فیلم Blu-Ray بزارید و ببیند، و آن فیلم کپی رایت داشته باشد، کارت گرافیک شما از پس این قضیه بر میاد که سیکنال تصویر رو جدا کنه و بفرسته به مانیتور. این میشه HDCP Support .
ماینتور ها و TV هایی جود دارند که HDCP Support هستند، یعنی میتوانند مستقیم به منبع HD شما وصل شوند و تصاویری که HDCP Enable هستند رو هم پخش کنند.

id_nabood

کاربر سایت
Jul 7, 2008
84
نام
امید
dvi همون hdmi هست خیالت راحت از نظر تفاوت کیفیتشون !
hdcp به دیجیتال یا آنالوگ بودن رابط بستگی داره !!!

High-Bandwidth Digital Content Protection یا همان HDCP یک نوع تکنولوژی مقابله با کپی رایت میباشد.
این تکنولوژي فعلا فقط توسط DVI-D و HDMI منتقل میشود و باقی اتصالاتی که به نوعی میتوانند HD باشند (D-SUB / Component Video) توانایی استفاده از این تکنولوژی رو ندارند.

کار HDCP این هست که کپی رایت تصویر همراه با خود تصویراست. یعنی فرض کنید شما یک Blu-Ray Player دارید، و هم یه ‌Blu-Ray Recorder ، میخواهید این دو تا رو با HDMI بهم متصل کنید و فیلمتان را بدون کوچکترین افت کیفیت کپی کنید، اینجاست که Blu-Ray Recorder پیغام میدهد این تصویری که دارم دریافت میکنم HDCP Enabled هستش و اجازه ضبط کردن ندارید.

خلاصه میتوان گفت اطلاعاتی که همراه تصویر منتقل میشود تا وضعیت کپی رایت تصویر ارسالی رو کنترل کند.

حالا مثلا شما میروید و یک گرافیک 8800GTX میخرید ،روی آن نوشته HDCP Support!! یعنی چی؟ یعنی این VGA از HDCP پشتیبانی میکند، یعنی شما اگه BD-ROM داشته باشی و بخواهید یک فیلم Blu-Ray بزارید و ببیند، و آن فیلم کپی رایت داشته باشد، کارت گرافیک شما از پس این قضیه بر میاد که سیکنال تصویر رو جدا کنه و بفرسته به مانیتور. این میشه HDCP Support .
ماینتور ها و TV هایی جود دارند که HDCP Support هستند، یعنی میتوانند مستقیم به منبع HD شما وصل شوند و تصاویری که HDCP Enable هستند رو هم پخش کنند.
اما عزیز دل برادر،پهنای باند HD فرق میکنه با Component یا DVi . توی HD به هیچ چیز فشرده نمیشه به دلیل پهنای باند زیاد که گرفتن تصویر FULL HD هم باز نیاز به رزولوشن 1920x1200 داره
حالا این شرکتهای تولیدی مانیتور این قابلیت هم اضافه کردن که از قافله عقب نمونن.
گرچه شما اگه مدلهای جدید رو نگاه کنید،تمام مدلها از ورودی مجزای HD استفاده میکنن.
البته اینها تماما نظر شخصی منه، با اطلاعات ناقص،نمیشه به جنگ با شما اومد:-".به هر حال ممنون از راهنماییتون.
و لاکن یه موقعی مدیر سایت نیاید بگوید که شما از برای چه بحث میکنید.
و اینجا در مورد مانیتور است لاکن خطاب به شما میگویم، تمامش کنید.:((

آخرین ویرایش:

id_nabood

کاربر سایت
Jul 7, 2008
84
نام
امید
امشب داشتم BBC فارسی رو نگاه میکردم،برنامه نوبت شما...مانیتورها یی که استفاده میکردند..نظر منو خیلی جلب کرد.و جالب اینجا بود که تماما Samsung بودن.مانیتورهایی شکیل ، Wide و کلا معرکه.فقط موفق شدم یه SyncMaster بخونم!
شما نمیدونید چه مدلی بودن؟مخصوصا مانیتوری ککه جلوی مجری اصلی بود.

Kain

کاربر سایت
Sep 25, 2005
1,113
نام
مصطفی
اما دوست عزیز...عنوان تاپیک مانیتور با قیمت مناسبه...540 تومن...فکر نمیکنم قیمت مناسبی باشه.!
خب چه کاریه...200 دیگه روش میزاری میری یه LCD TV 32 میگیری و خلاص.
مثل سامسونگ یه مانیتور داره T305 حدودا 800 تومن.870 قیمت 32 lcd tv سامسونگه.حالا آدم عاقل کدومو انتخاب میکنه؟گرچه تو مشخصاتش وضوح تصویر رو زده 2560x1600
عاقلان دانند.!
خوب شاه پسر قند عسل.
خوشحال میشم اگه بفرمائید رزولوشنی که اون LCD TV 32 اینچ ساپورت میکنه چیه !
Full HD ؟؟؟؟
این مدل هم میتونه کار مانیتور رو براتون انجام بده هم LCD TV و با رزولوشن و کیفیت عالی به نسبت سایز و همینطور قیمت.
شما به جای اینکه 220 تومن مثلاً بدی یه مانیتور بگیری بعد به قول شما 870 هم بدی یه LCD TV بگیری که HD Ready هست و مجموعش میشه حدود یک میلیون و خورده ای ، میدی این مانیتور رو میخری هر جفتشو با هم داری. منتها با کیفیت بهتر یعنی Full HD و همینطور نصف قیمت خرید جداگانه.;)

پ.ن : احتمالاً شما اصلاً به لینک مربوطه نرفتی و اصلاً مشخصاتشو نخوندی!! چون این هم مانیتور هست و هم TV.همراه با بلندگوی داخلی و پورت HDMI و .... اما مثل اینکه شما فکر کردی فقط مانیتور هست.

id_nabood

کاربر سایت
Jul 7, 2008
84
نام
امید
آخه شما هم خر رو میخوای هم خرما!
بابا خوبه داری میگی TV یعنی کار اصلیش تلوزیونه بعدش مانیتور.تازه با Aspect Ratio 16:9 . اما اکثر این مانیتورها 16:10 هستن که زیاد به کار، حداقل کنسول نمیاد.
بعد قربون شکل ماهت، 32" تلوزیون رو با نمیدونم 24 یا 30 اینچ مانیتور مقایسه میکنی؟تلوزیونی که به مراتب کاربردش از مانیتور بیشتره با همون قیمت،شاید هم کمتر.
اما خب بهتره این بحث تموم بشه تا جممون نکرده مدیریت:punish:

parham1

کاربر سایت
Oct 19, 2006
12
نام
parham
سلام به همگی...
اقا من یک ساعته کل مطالب بازی سنتر رو می گردم چیزی دست گیرم نشد!!!;)
دیدم مانیتور ارزون شده می خوام بخرم ولی یه چیزی می خوام که هم بترکنه!!!:biggrin1:
تا 200 تومن هم بیشتر ندارم!!! :biggrin1:
یکی یه راهنمایی منو بکنه؟!
چی بخرم بهتره؟؟:confused:

id_nabood

کاربر سایت
Jul 7, 2008
84
نام
امید
سلام به همگی...
دیدم مانیتور ارزون شده می خوام بخرم ولی یه چیزی می خوام که هم بترکنه!!!:biggrin1:
کی...کجا...چی؟؟؟
ای آقا،این حرفها چیست که میگویی؟کدام ارزانی؟؟والا ما که هرچه گشتیم...همون آش و همون کاسه بود.خواب دیدی،خیر باشه.
با 200 تومن میخوای بترکونی؟؟؟ ترکوندی:eek:...خبرمون کن:-"
اما عزیزم...با 200 تومن شما میتونی 19 اینچ بگیری مثل SN1933 یا یکم بزار روش T1900 بردار.سامسونگ البته.
امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم.

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا
سلام به همگی...
با این اوصافی که کردی AOC بگیر خودتو راحت کن! (تازه عرضه شده!!)

Leonard Cohen

کاربر سایت
Oct 14, 2006
464
سلام
دیدم خیلی بحث در مورد AOC شده گفتم یه چند تا عکس بگیرم بذارم واستون

دیگه باقی مسائل و کارشناسی ها با خودتون :laughing:

آخرین ویرایش:

COTOLE

کاربر سایت
Feb 27, 2006
567
سلام به همه :biggrin1:
مانیتورم 2232bw هست .
سایز 720*1280 رو ساپورت نمی کنه بعد اگه xbox بهش گیر کنم :
1 ) رو چه سایزی میره ؟
2 ) کلا کیفیتش خوب در میاد ؟
3 ) بالا و پایین صفحه اون نوار مشکیا نیستن دیگه ؟ تمام صفحه میشه دیگه ؟
با تشکر :love:

blackstar

کاربر سایت
Nov 22, 2008
37
خب دوستانی که این مانیتور رو دارن چک کنن ببین همچین مشکلی وجود داره یا نه ! یا در چه حدیه ؟!!
من AOC 2230 FM دارم بله وقتی کاملا صفحه سیاه میشه تصویر از دو طرف سایه سفید داره ولی فکر نمیکنم زیاد مشکل خاصی باشه یعنی تو بازی خودشو نشون نمیده.

به سلامتی.مبارک باشه.
آقا چند گرفتی؟از چه پورتی استفاده میکنی؟ Dvi یا HDmi ؟با PC بازی میکنی یا XBOX؟ اگه با کنسول بازی میکنی،تصویر کشیده نمیشه؟
میشه یه عکس بزاری ازش...ببینیم چه طوره؟
قبلا چه مانیتوری داشتی؟یعنی رفتی بازار...1 دونه سامسونگ روشن نبود ببینی کیفیتشو؟؟

223 تومن گرفتم.
از پورت hdmi استفاده میکنم برای بازی با 360 XBOX.
اگه از پورت HDMI استفاده کنی تصویر FULL HD میگیری بالا پایین صفحه هم سیاه نمیشه(بدون کشیدگی)
کیفیت عکس برداری گوشیم پایینه:blushing:
من از اقای حسینی خریدم.

Leonard Cohen

کاربر سایت
Oct 14, 2006
464
223 تومن گرفتم.
از پورت hdmi استفاده میکنم برای بازی با 360 XBOX.
اگه از پورت HDMI استفاده کنی تصویر FULL HD میگیری بالا پایین صفحه هم سیاه نمیشه(بدون کشیدگی)
.
بله همه تایید میشه :cheesygri
من AOC 2230 FM دارم بله وقتی کاملا صفحه سیاه میشه تصویر از دو طرف سایه سفید داره ولی فکر نمیکنم زیاد مشکل خاصی باشه یعنی تو بازی خودشو نشون نمیده..
درباره صفحه مشکی دقیقا یادم نیست من
ولی تا آخر شب اینجا عکس میذارم برای دوستان از صفحه مشکی ;)

parham1

کاربر سایت
Oct 19, 2006
12
نام
parham
!!!

کی...کجا...چی؟؟؟
ای آقا،این حرفها چیست که میگویی؟کدام ارزانی؟؟والا ما که هرچه گشتیم...همون آش و همون کاسه بود.خواب دیدی،خیر باشه.
با 200 تومن میخوای بترکونی؟؟؟ ترکوندی:eek:...خبرمون کن:-"
اما عزیزم...با 200 تومن شما میتونی 19 اینچ بگیری مثل SN1933 یا یکم بزار روش T1900 بردار.سامسونگ البته.
امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم.
اره بابا همه چی ارزون شده...
الان گرافیک xfx geforce 9800 gtx شده 270 تومن!!!
خدایی همه چی کلا ارزون شده..

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر