راد فرگوسن مایکروسافت را به مقصد Blizzard ترک کرد!

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
دقایقی قبل مدیر استودیو Coalition راد فرگوسن که وظیفه کارگردانی شماره چهارم و پنجم Gears را بر عهده داشت این استودیو را ترک کرد.
او در این خصوص در حساب شخصی توییتر خود نوشت:

« من از پانزده سال قبل کار خود را بر روی توسعه سری Gears of War آغاز کردم و از آن زمان یکی از تفریحات زندگی‌ام بود. اما حالا زمان تجربه یک ماجراجویی جدید فرا رسیده است. من Gears را در دستان توانا استودیو Coalition رها خواهم کرد و بی صبرانه منتظر هستم تا طرفداران عنوان Gears Tactics را در تاریخ ۲۸ ماه اپریل تجربه کنند.»

rod_fergusson.0.jpg

«از ماه مارچ، به Blizzard می‌پیوندم تا در توسعه Diablo شریک باشم. ترک Coalition کمی برایم دشوار است به این دلیل که عاشق خانواده Gears که شامل طرفداران و تمام کسانی که در استودیو Coalition و Xbox کار می‌کنند، می‌شود. از همه تشکر می‌کنم و این باعث افتخار من است که در کنار شما فعالیت کردم.»

او در سال ۲۰۱۴ به صورت رسمی وظیفه کارگردانی سری Gears را در استودیو تازه تاسیس Coalition بر عهده گرفت، اما قبل از آن هم در سگانه اول Gears of War یکی از افراد کلیدی در کنار Cliff Bleszinski برای توسعه سری بود. در کارنامه درخشان او عناوینی مثل BioShock Infinite و Bulletstorm هم به چشم می‌خورند که راد فرگوسن در توسعه آن‌ها نقش داشته‌است.

فیل اسپنر مدید ارشد Xbox در خصوص جدایی او نوشت:
« راد، از تو به خاطر تلاش و اشتیاقی که برای Xbox و Gears به ارمغان آوردی و باعث ساخت استودیو تراز اول Coalition شدی، تشکر می‌کنم. با بهترین آرزو ها برای ماجراجویی بعدی تو.»

منبع

آخرین ویرایش:

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
اینکه مایکروسافت یه نمایش کامل از H:I نشون نداده منو درست یاد Gears 5 میندازه.به باور من همین 2 تا تیلر CG هم نشون میده بازم یه عنوان معمولی یا نهایتا خوب در انتظار هوادارانشه.

اینی که سونی کلا کنسول PS5 رو نشون نداده چه حسی بهت منتقل میکنه؟

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
فرگوسن می‌تونه نهایت یک دستیار خوب باشه ولی رییس استودیو بودن قواره بزرگی بود براش اونم استودیویی که فقط قراره گرز بسازه ! ته ایده فرگوسن تو ۵ این بود بیاد یک محیط پوچ خالی بزرگ کنه که فقط روش سورتمه سواری کرد و کپی بزنه همون به عنوان محیط صحرایی بعد بیاد ادعا کنه ابعاد بازی ۵ برابر شده و با ارقام ملت فریب بده خود گرز دیگه چیزی برای کش دادن نداره مگر کلیف بی یا پری بیان ایده های بدن

sepehr_100

کاربر سایت
Mar 16, 2017
111
اینی که سونی کلا کنسول PS5 رو نشون نداده چه حسی بهت منتقل میکنه؟
حقیقتش 2020 سونی روی PS4 چند تا انحصاری بزرگ و کوچیک داره" در نتیجه اگه تا چند ماه دیگه هم رونمایی کامل صورت نگیره واسه منِ طرفدار تحمل پذیره.تمایل دارم حس مایکرو فنا رو بدونم که با یه سال خلوت دیگه چی حسی دارن؟(اینو جدی پرسیدم و ترولی در کار نیست)

Kiarash_united7

کاربر سایت
Jan 6, 2020
1,692
حقیقتش 2020 سونی روی PS4 چند تا انحصاری بزرگ و کوچیک داره" در نتیجه اگه تا چند ماه دیگه هم رونمایی کامل صورت نگیره واسه منِ طرفدار تحمل پذیره.تمایل دارم حس مایکرو فنا رو بدونم که با یه سال خلوت دیگه چی حسی دارن؟(اینو جدی پرسیدم و ترولی در کار نیست)
همون حسي كه شما تو سال ٢٠١٩ داشتين ...

• Like
Reactions: dark souls

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,468
نام
محمد
اتفاقا امسال بازی‌های خیلی خوبی رو X1 میاد، اونم به عنوان سال آخر نسل.

Ori and the Will of the Wisps
Tell Me Why
Halo Infinite
Microsoft Flight Simulator
Bleeding Edge
Grounded
Gears Tactics
Battletoads

حالا کسی نیاد لیست بازی‌های بقیه شرکت‌ها رو بزاره چون بحث مقایسه نیست. در مورد عناوین امسال X1 بحث شد که انصافا لیست خوبیه، عالی نیست ولی از دو سه سال اخیر بهتره :D

آخرین ویرایش:

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
اتفاقا امسال بازی‌های خیلی خوبی رو X1 میاد، اونم به عنوان سال آخر نسل.

Ori and the Will of the Wisps
Tell Me Why
Halo Infinite
Microsoft Flight Simulator
Bleeding Edge
Grounded
Gears Tactics
Battletoads

حالا کسی نیاد لیست بازی‌های بقیه شرکت‌ها رو بزاره چون بحث مقایسه نیست. در مورد عناوین امسال X1 بحث شد که انصافا لیست خوبیه، عالی نیست ولی از دو سه سال اخیر بهتره :D
امکان اینکه Halo بخواد امسال ریلیز بشه خیلی پایینه نه هنوز گیم پلی از بازی اومده نه کمپین تبلیغاتی هیچی اونم بازی که قراره نهایت تا نوامبر ریلیز بشه می‌ره به 2021

sajjad++

کاربر سایت
May 9, 2014
1,859
نام
Sajjad
امکان اینکه Halo بخواد امسال ریلیز بشه خیلی پایینه نه هنوز گیم پلی از بازی اومده نه کمپین تبلیغاتی هیچی اونم بازی که قراره نهایت تا نوامبر ریلیز بشه می‌ره به 2021
اره واقعا بعیده حتی به 2021 هم برسه:(

jijabig23

کاربر سایت
Sep 25, 2015
648
نام
Ro.s
انتظار داری بازی ای که تایتل کنسول نسل بعدشه از الان بکننش تو چش و چال ملت؟ هروقت سری ایکس کامل رونمایی شد و تبلیغاتش شروع شد هیلو هم شروع میشه این تفکرات مسخره ک میگید تاخیر میخوره و فلان رو بندازید دور!

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
انتظار داری بازی ای که تایتل کنسول نسل بعدشه از الان بکننش تو چش و چال ملت؟ هروقت سری ایکس کامل رونمایی شد و تبلیغاتش شروع شد هیلو هم شروع میشه این تفکرات مسخره ک میگید تاخیر میخوره و فلان رو بندازید دور!
شرط ببندیم ؟! من زمانی که تاریخ سایبرپانک رو شد گفتم تاخیر رو شاخصه از نمایش هاش مشخصه این که تازه هنوز چیزی هم نشون ندادن

• Smile
Reactions: g4mer and sajjad++

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
شرط ببندیم ؟! من زمانی که تاریخ سایبرپانک رو شد گفتم تاخیر رو شاخصه از نمایش هاش مشخصه این که تازه هنوز چیزی هم نشون ندادن
احتمال اینکه هر دو تا لانچ کنسولا تاخیر بخوره هست. شرکت فاکس کان الان تولید قطعات الکترونیکی رو کاهش داده داره ماسک تنفسی برای مقابله با بیماری تولید میکنه. اگر جدا طبق شایعات کنسولا تاخیر بخورن خوب تاخیر اونم چیز عجیبی نیست

• Like
Reactions: g4mer

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
احتمال اینکه هر دو تا لانچ کنسولا تاخیر بخوره هست. شرکت فاکس کان الان تولید قطعات الکترونیکی رو کاهش داده داره ماسک تنفسی برای مقابله با بیماری تولید میکنه. اگر جدا طبق شایعات کنسولا تاخیر بخورن خوب تاخیر اونم چیز عجیبی نیست
کنسول تاخیر نمی‌خورند سر موعد نوابر دسامبر میان بیرون ولی اون قطعا لانچ ایکس باکس ایکس نیست

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
استعداد ایشون در سامان دادن پروژه های هست که در پروسه تولید به شدت دچار مشکل هستن یا در شرف ترکیدن قرار دارن :D. فقط تصور کنید دیابلو 4 درچه وضعیتی هست که راد فرگوسن باید بره بالا سرش!.

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
البته از حقم نگذریم در اون تاریخ کسی از این اقدام شگفت انگیز سونی دفاع نکرد. یا مثلا موقع تعطیل شدن استودیوی سازنده درایو کلاب ننظرا نسبت بهش منفی بود. کلا بحث این نیست که خبر خوب یا بدیه بلاخره هر کسی یه برداشتی داره موضوع این نوع تناقض رفتاری تو اینجور مواقع هست که انگار بعضی ( حالا منظورم شخص بخصوصی نیست) انگار استخدام شدن حقوق میگیرن هر تصمیم و اتفاق که مایکرو بیفته دفاع کنن. حالا اگر خبر میومد که راد فرگوسن داره رو IP جدید کار میکنه همین عده ای که تو این تاپیک خارو ذلیلش کردن بهش میگفتن استاد بزرگ.

به هر حال این آدم رو یکی از فرنچایزای بزرگ مایکرو سالها کار کرده و زحمات زیاد کشده الانم تو خیابون نمونده رفته بلیزارد که یجورایی ارتقا هم محسوب میشه. این حرفایی که تو این تاپیک میبینیم واقعا غیر قابل دفاعه
فرگوسن مدیر خوبیه. تو بحث کارگردانی واقعا افتضاحه. 2 تا بازی AAA بهینه رو تو 5 سال بسازه و عرضه کنه ینی مدیریت خوبی داره.
بلیزاردم برا همین موضوع رفته. بعیده وسط پروسه ساخت دیابلو بره بشینه جای کارگردان! رفتی که کارهارو مدیریت کنه.

منم خوشحالم چون اینجوری قطعا دیگه در مقام کارگردان گیرز نمیبینمش.

جدی میپرسم شما مایکرو فن ها مگه از چیزی هم ناراضی هستید؟ هر اتفاقی که بیفته از نظر شما یه اقدام استراتژیک بسیار موفق بوده و به سیاست های مایکروسافت ربط داره و در مجموع جز به به و چه چه هیچی ازتون نمیبینیم.

تا چند وقت پیش وقتی صحبت از ادامه Gears توسط مایکرو میشد شماها میگفتید تا راد فرگوسن هست باید خیال همه راحت باشه و پدر Gears ـه و ... اما الان که رفته شد ضعیف ترین بازیساز تاریخ و کوآلیشن رو خدا آزاد کرد و ....

به هر صورت این رفت و آمد ها تو استدیوهای بازیسازی خیلی عادیه و در مجموع هم به نفع بازی ها تموم میشه چون کمک میکنه ایده های جدید شکل بگیرن و بازی ها با تفکرات مختلف ساخته بشن، اما موضع گیری های شما هم یه مقدار مشمئز کننده است. یارو لگد به ماتحت گربه نزده امده داره یجوری درباری راد فرگوسن صحبت میکنه که انگار فرهود فرمنده و امده روی فاویان فنری کار کنه نه Diablo بعدی!
آروم آروم. تند نرو!
خط دومت رو از کجات کشیدی بیرون؟
تو تاپیک خود گیرز هم به اندازه کافی از گیرز5 انتقاد شد.
طبیعیه یه سری راضی هم بوده باشن ولی "ماها" کجا میگفتیم "تا فرگوشن هست خیالا باید راحت باشه"؟ اتفاقا اکثر طرفدارای قدیمی گیرز ناراضی بودن از بازی...
مشمئز میشی نیا تو تاپیک خب! مجبوری مگه؟ 5 شماره اومده از گیرز که بدتریناش زیر دست این آقا(به عنوان کارگردان) ساخته شده. بعد حالا که فن های خود بازی از رفتنش خوشحالن، یه سونی فن که گیرز و کوالیشن به کوچکترین سلول بدنشم نیست مشمئز میشه؟
عجب!!!

ناراضی بودنمونم مربوط به گند ها ی اول نسل بود که به قدر کافی هم ابراز شد. اگه رخصت میدی و مشمئز نمیشی، بزار از سیاست های کلان فعلی مایکرو و اسپنسر راضی باشیم.

کنسول تاخیر نمی‌خورند سر موعد نوابر دسامبر میان بیرون ولی اون قطعا لانچ ایکس باکس ایکس نیست
کنسول تاخیر نخوره، پس قطعا هیلو هم باهاش میاد. لانچ تایتله دیگه!

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر