رئیس Xbox: سونی انحصاری های Third Party را برای PS4 می خرد

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

arash1996

کاربر سایت
May 17, 2012
1,479
نام
آرش

2ros3qhircjm6yjb54z1.jpg

رئیس بخش Xbox، فیل اسپنسر، گفته است که سهم از بازار ربطی به انحصاریهای third party ای که روی PS4 میبینیم ندارد
و این مسائل فقط مربوط به پول است.

اسپنسر در گفتگویی با GameSpot درباره انحصاریهای PS4 Third Party گفت: «آنها قرارداد نمیبندند بلکه آن ها را را میخرند.
من هم چنین چیزی را شنیدم، و میدانم که بعضی از مردم فکر میکنند که اگر سهم بیشتری از بازار را در اختیار داشته باشی، خریدن انحصاریهای Third Party ارزان تر است، این مسائل هیچ ربطی به سهم از بازار ندارد.»

او ادامه داد: «وقتی که وارد قراردادی با یک شرکت Third Party میشوید، آن شرکت Third Party دیدگاه خود را نسبت به بازار جهانی و ارزش آن دارد. و آنها باید درباره داراییهایشان و ارزش آنها فکر کنند، درست مثل هرکس دیگری که کالایش را میفروشد.»

تمرکز اسپنسر روی ساختن کتابخانهای از بازیهای انحصاری First Party برای Xbox One است.

او توضیح داد: «ما داریم تصمیم آگاهانهای را مبنی بر تمرکز روی بازیهای First Party خودمان میگیریم. این مسئله را آسانتر یا سختتر نمیکند، این فقط یک تصمیم است. من فکر میکنم که ساختن انحصاریهای First Part بنا به ماهیت آنها از لحاظ خلاقیت سختتر از امضا کردن فقط یک قرارداد است.»

این سخنان شاید کمی به سونی طعنه بزنند، اما اسپنسر این اطمینان را میدهد که طرفدار جدی بعضی از تیمهای First Party سونی است.

او در انتها گفت: «باید همچنین اشاره کنم که سونی تعدادی فرنچایز فوقالعاده دارد. من طرفدار جدی Uncharted هستم، من فکر میکنم این بازی در E3 نمایش فوقالعادهای داشت. من تیم های Naughty Dog و Polyphony را واقعا تحسین میکنم.»

منبع

sami_19

کاربر سایت
May 1, 2008
708
نام
SaMaN
اسپنسر اگر واقعا باور داره که در طول یه نسل میتونه استدیو های Top tier مثل Naughty Dog یا Santa Monica داشته باشه واقعا یا خودش رو گیر آورده یا مارو.....
شکل دادن همچین استدیو هایی واقعا کار سختیه چون فقط جمع کردن اونهمه Talent دور هم دیگه نیستش بلکه ایجاد کردن محیطیه که اون استدیو ها در طول دهه تونستن بدست بیارن، شاید اگر از الان کار رو کلید بزنه 6-7 سال دیگه استدیویی در حد ND هم نه بلکه در حد استدیو Level پایینتری مثل Santa Monica بتونه راه بندازه......همین CD Projekt که الان تبدیل شده به استدیو مورد علاقه من با این شاهکار بی عیب و ایراد آخرش از همون اول این شکلی نبود....نزدیک 9 سال طول کشید تا به این حد و اندازه برسه......هر استدیویی که غول هستش توی این Industry مثل: ND, CDP, UBI Montreal, BIOWARE, Blizz, Kojima Productions, From Software, Santa Monica, Epic, Tri-ace, و ......... حداقل از اولین کار قابل قبولشون با کار دیوانه کننده شون بالای 5 سال فاصله داشتن.

اضافه کنم که مایکروسافت هم استدیو های خوبی داره ولی هیچکدومشون اصلا اونقدر به چشم آدم نمیان.....
یه موقع هم نگید نظرم Prejudiced ه ولی حقیقتا مایکروسافت هیچ استدیویی نداره که Fame ش حتی نزدیک به ND باشه.
حداقل از اولین کار قابل قبولشون با کار دیوانه کننده شون بالای 5 سال فاصله داشتن
کاملا موافقم با نظرت. فقط اومدم برای Turn 10 و Rare توی تالار مشاهیرتون یه جا رزرو کنم. بچه های خوبین، هم بازیای بدی نساختن هم قانون "5 سال از کار دیوانه‌وار" رو رعایت کردن. دم در هم راضین بشینن به آقا ناتی داگ برنخوره. به هر حال یکیشون کاری کرده پولی‌فونی رو حتی خود شمام به تالار دعوت نکنی(خود اسپنسر اسم برد ازش :)) )

saeed hs

کاربر سایت
May 21, 2015
539
نام
سید سعید
تیتر رو مهربون تر میزدید خب :d
نسل قبلم که xbox داشت ی همچین حرکتی میزد :d
ولی خب یک مقداری با خشونت جواب گیم اسپات رو داره :d همچین اینی که میگه هم نیس :d

Al!reza

کاربر سایت
Jul 27, 2011
7,549
نام
Alireza
Santa Monica داشته باشه واقعا یا خودش رو گیر آورده یا مارو.....
که در نهایت پیس آو شیتی به اسمه اردر رو تحویلمون بده :))
نمیخوایم همچین استدیویی رو

FrankinG

... Cortana
کاربر فعال
Jun 5, 2008
3,489
نام
Ali
کیج آقا ، کیج .. به این بپرید . قدیمیه ، بالا گرفتن بحثشم ثابت شده است :D

s.snake2

کاربر سایت
Jul 29, 2011
738
نام
هادی
که در نهایت پیس آو شیتی به اسمه اردر رو تحویلمون بده :))
نمیخوایم همچین استدیویی رو

چه ربطی به سانتای بدبخت داشت اردر؟؟فقط کمکشون میکرد وگرنه اصل کاری ready at dawn بود.شما برو god of war 3 رو الان رو ps4 بازی کن هنوز از خیلی از به اصطلاح بازیها سرتره گاد او وار جدیده که بماند;)

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,603
اه یادش بخیر نسل پیش 2 تا DLC بازی GTA اول در انحصار XBOX بود
الان که این کار رو سونی داره تقلید میکنه شده بد
شما رفتی TOMB RIDER / DEAD RISING و انحصاری کردی مسئله ی نبود سونی رفت SFV رو انحصاری کرد شد بده داستان

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,928
نام
نـــــــویـــــــــد
خیلی رو میخواد آدم Santa Monica رو‌ترول کنه ، جوونم اعتماد به نفس !! :))

Esmralda

کاربر سایت
Jul 11, 2015
123
نام
شانت
مگه ماکروسافت برای Tomb Raider پول نداده که انحصار زمانی باشه ؟

منطقیه که برای بازی 3rd پارتی پول بدن دیگه. وگرنه عرضه اش برای هردو کنسول برای اون شرکت سودآورتر میشه. مگر اینکه یه بازی ژاپنی باشه و شرکت بیشتر روی فروش ژاپن حساب باز کرده باشه.

Polyphony را واقعا تحسین میکنم.»

تیکه میندازه ؟ :d

Al!reza

کاربر سایت
Jul 27, 2011
7,549
نام
Alireza
چه ربطی به سانتای بدبخت داشت اردر؟؟فقط کمکشون میکرد وگرنه اصل کاری ready at dawn بود.شما برو god of war 3 رو الان رو ps4 بازی کن هنوز از خیلی از به اصطلاح بازیها سرتره گاد او وار جدیده که بماند;)
آره خب ... فروزا هورایزن 2 هم که ربطی به T10 نداشت !!
وقتی موتور و ... از T10 وکار نظارت رو دارن دقیقا ربط داره به T10 که چی میشه هورایزن 2 ... اینم همونه ...

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,733
نام
علی
آره خب ... فروزا هورایزن 2 هم که ربطی به T10 نداشت !!
وقتی موتور و ... از T10 وکار نظارت رو دارن دقیقا ربط داره به T10 که چی میشه هورایزن 2 ... اینم همونه ...
عزیزم شما قبل از بحث اول برو اطلاعاتت رو بالا ببر بعد تشریف بیار ! اوردر نه موتوره گرافیکیش کاره سانتا بوده نه خوده بازیش و کاملا ساخته ready at dawn بوده و n بار هم خودشون تاکید کردند . هر چند میدونم امثال شما حتی منوی اوردر رو هم ندیدید که راحت ترول میکتید ولی لااقل درست ترول کنید ;)

LORD SKY

کاربر سایت
May 6, 2014
451
نام
حسین
بوی خون از این تاپیک میاد:d
جداً تا حالا ندیده بود اسپنسر تیکه های درشت بندازه به سونی. همیشه توی کنفرانس هاش وقتی حرف از خدمت کامل به گیم میاد مایکروسافت و سونی رو جمع می بنده
سونی سیاست نسل پیشین مایکروسافت رو داره در پیش می گیره. حضور کوجیما در کنفرانس مایکروسافت E3 2009، خودش یه دلیله
Insomniac امسال برای کی انحصاری زد؟ Rise of Tomb Raider لاین آپ کی بود توی E3 و گیمزکام؟
حالا سونی اومده، نقطه قوت خودش رو پیدا کرده کار بدی کرده؟

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
درسته سونی خوب شروع نکرده تو انحصاری ها ولی همیشه اینطوری نیست نسل قبل عالی بود این نسل هم بهتر میشه
چیزی که مهمه این ps4سخت افزار بی نظیری داره قیمتش عالیه فروشش بالاست همین باعث ساپورت عالی از طرف شرکت های tpمیشه.
حالا سونی هم چندتا عنوان و استودیوfpبی نظیر داره دیگه تموم:D
البته باید دوتا کنسول رو داشت
ولی من به عنوان یه دیونه فورتزا بازم حاضر نیستم وان بگیرم و انتخاب اولps4

sasuke_uchiha

کاربر سایت
Apr 2, 2010
175
نام
قاسم
ماشاالله رو رو برم. آدم چقدر باید پررو باشه این حرفهارو بزنه.
الان tomb raider و titanfall و dead rising برگ چغندرن ؟ خدا میدونه چقدر پول داده تا اونا رو انحصاری کنه. تازه نسل قبل هم هزینه خیلی زیادی رو صرف همین انحصاری ها کردن.
حتی بازی های ژاپنی پسند مثل star ocean و tales of vesperia که متعلق به سونی بودن.کلا کارش دزدیدن عنوان های سونی بود.

آخرین ویرایش:
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر