دومین بازیساز برتر تاریخ

دومین بازیساز برتر تاریخ ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    99

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,355
لول. سیستم شاک و thief و بایوشاک 1 و اینفینیت چجوری شد 2 تا؟ اون قسمت هم که طرف بیشتر یه نویسنده اس تا دیزاینر کلا از بیخ مشکل داره. هر لیستی با هر فیلتری از برترین بازیسازا دادن لوین بوده بعد اینجا میشه صرفا یه نویسنده:-j
من قبول ندارم!برو عموجون!

میاماتو بین 5 بازیساز تاثیرگذار تاریخ هست اما بهترین ها نه!اخرین بازی که کارگردانی کرده برمیگرده به دو سه دهه پیش! قدرت کارگردانیش هم در حد امثال میکامی یا کوجیما نیست!

یکی از رفقا بهم گفت بین بهترین ها و تاثیرگذارترین ها تفاوت قایل شو!به نظرم درست میگه!
در اینکه این لیست مشکل داره شکی نیست
اینکه بگین کن لوین بیشتر نویسندس تا بازیساز عملا دارین به خداتون(کوجیما) توهین میکنین
اگه اینجوری بخوای حساب کنی کوجیما هم نویسندس
قضیه جالبتر هم میشه اونم عدم حضور یکنفر از اعضای ناتی داگ
من نمیدونم استودیویی با بردن 3 تا گوتی ارزشش کمتر از ueda هست؟!
بعد اینکه شما بر چه مبنایی میاموتو رو بهترین کردی؟
از نظر خودم بله میاموتو بهترین بازیساز تاریخه ولی وقتی نظرسنجی میذارم نظر من برای بهترین نباید مهم باشه
باید نظر اکثریت مهم باشه
شما از نظر خودت هربازیسازی که باهاش حال کردی گذاشتی تو لیست
عزیزم همرو بیار بعد اونموقع ببین چه اتفاقی میوفته
به زور که نمیشه....(کوجیما)

برترین بایساز تاریخ
نه
برترین کارگردان تاریخ

-----------------------------------------------
خالق System Shock مگه Doug Church نیست ؟
How Resident Evil 4 Influenced BioShock
--------------------------------------------
119472
No, Hideo Kojima Is Not Taking All The Credit For Death Stranding
-------------------------------------------
من نمیدونم استودیویی با بردن 3 تا گوتی ارزشش کمتر از ueda هست؟!:| حداقل اول تو گوگل سرچ کن uncharted ico

ICO Inspired the Wide Success of the Uncharted Series

Naughty Dog looked to Ico to build bonds between its characters

برترین بایساز تاریخ
نه
برترین استودیو تاریخ
----------------------------------------------
هدف من 10 بازی ساز از 10 سبک مختلف بازی سازی بود
به احترام دوستان
William Wright
Gabe Newell
Ken Levine
سایر بزرگان
اضافه شد:x

----------------------------------------
119473

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Z-fan

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
من نظرسنجی رو از پایه و اساس قبول ندارم بابت متن اولیه :D

ولی مثل اینکه میکامی از کوجیما جلوتر هست. به دیدگاه من مشکل اثار میکامی اینکه هیچ جهان بینی خاصی ندارند و همیشه در مرحله سرگرمی محض باقی میموند. شما از اثار میکامی نمیتونی برداشت عمیقی داشته باشی و نهایتا یک داستان سطحی + گیمپلی سرگرم کننده (هرچقدر خوب حالا) بهت تحویل میده
شخصیت میکامی هیچ وقت برای گیمر ها به یک خالق کل تشیبه نمیشه که بخوان درباره "آثار"ش کنکاش کنند و همیشه از این جهت پشت سر کوجیما که هیچ، حتی سری رزیدنت اویل علارقم نواوری هاش، بعضا در بحث های عمیق تر پشت سره سایلنت هیل (مخصوصا2) باقی میمونه
نمیدونم شاید به خاطره همین دلیل هست که خیلی ها بابت تغییرات رزیدنت اویل 4 همیشه میکامی رو لعن و نفرین میکنند چون صرفا بعد سرگرمی سازی مسله رو درنظر گرفته و هیچ وقت نتونسته در لایه های زیرین گیمرها رو درگیر کنه و به همین دلیل تغییر جهت دادنش به سری رزیدنت اویل (بخونید به کل صنعت گیم) از ترسناک به اکشن رو صرفا عملی تجارت گونه میدونند.

رزیدنت اویل 4 و MGS3 هر دو الان کنترلر دمده ای دارند ولی بعد از پونزده سال کدوم بازی حس بهتری در تجربه به گیمر القا میکنه. ایدیولوژی های کوجیما تو اون بازی هنوز قابل بحث هست ولی RE4 چه؟

جا داره در این بین یادی کنیم از brendan greene عزیز که به عقیده من مهمترین بازیساز دهه اخیر بوده و قطعا نسل هشت هست

Red Dead

کاربر سایت
Jun 16, 2010
1,659
نام
سیاوش

ولی مثل اینکه میکامی از کوجیما جلوتر هست. به دیدگاه من مشکل اثار میکامی اینکه هیچ جهان بینی خاصی ندارند و همیشه در مرحله سرگرمی محض باقی میموند. شما از اثار میکامی نمیتونی برداشت عمیقی داشته باشی و نهایتا یک داستان سطحی + گیمپلی سرگرم کننده (هرچقدر خوب حالا) بهت تحویل میده
شخصیت میکامی هیچ وقت برای گیمر ها به یک خالق کل تشیبه نمیشه که بخوان درباره "آثار"ش کنکاش کنند و همیشه از این جهت پشت سر کوجیما که هیچ، حتی سری رزیدنت اویل علارقم نواوری هاش، بعضا در بحث های عمیق تر پشت سره سایلنت هیل (مخصوصا2) باقی میمونه
نمیدونم شاید به خاطره همین دلیل هست که خیلی ها بابت تغییرات رزیدنت اویل 4 همیشه میکامی رو لعن و نفرین میکنند چون صرفا بعد سرگرمی سازی مسله رو درنظر گرفته و هیچ وقت نتونسته در لایه های زیرین گیمرها رو درگیر کنه و به همین دلیل تغییر جهت دادنش به سری رزیدنت اویل (بخونید به کل صنعت گیم) از ترسناک به اکشن رو صرفا عملی تجارت گونه میدونند.

رزیدنت اویل 4 و MGS3 هر دو الان کنترلر دمده ای دارند ولی بعد از پونزده سال کدوم بازی حس بهتری در تجربه به گیمر القا میکنه. ایدیولوژی های کوجیما تو اون بازی هنوز قابل بحث هست ولی RE4 چه؟

جا داره در این بین یادی کنیم از brendan greene عزیز که به عقیده من مهمترین بازیساز دهه اخیر بوده و قطعا نسل هشت هست
خود کوجیما هم خودش را اینقدر جدی نمی گیره که شما گرفتی

X B I T B

کاربر سایت
Apr 11, 2019
621

من الان اگر کنسول ps2 رو دوباره روشن کنم اولین بازی که سراغش میرم اویل4 هست همون طور که چند ماه پیش فقط خواستم یه یادی از اویل4 کنم ولی به خودم اومدم دیدم 4 بار تمومش کردم
اما همین الان بگن بیا دوباره متال گیر3 رو برو عمرا حوصله ام بکشه
اویل 4 بازیه قرن هاست بعد از این همه سال هیچ نیازی به به ریمیک یا ریمستر نداره با همون نسخه ps2 میشه زندکی کرد
ولی بازی های کوجیما کاملا منسوخ حساب میشن همین الان یکی رو بگو برای اولین بار بره متال گیر 3 رو بازی کنه بعید میدونم 2 ساعت بتونه تحمل کنه بله زمان خودش یادم نمیره چند بار به عشق دیدم کاتسین پایانیش تمومش میکردیم :D
خوده من به عشق این بازی نسخه کاملا ژاپنی 3 دیسک ازش گیر اوردم که شاید بعضی ها باور نکنن ولی دیسک سوم همین متال گیر 3 توش یه دمو از تبلیغات ps3 داشت
ولی الان دیگه خوده شما عمرا بتونی مکانیک های بعضا ازار دهنده و کهنه متال گیر های قدیمی رو تحمل کنی
به لحاظ درگیر کردن گیمر در لایه های زیرین (چی گفتی خداییش:D) من پیشنهادم تجربه دوباره اویل ویتین1 هست

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
عجیبه برام. همین الان بپرسن بهترین بازی تاریخ چیه، انبوهی از افراد به هف لایف رای میدن ولی گیب نویل هیچ رایی نداشته تا الان!
البته دیر هم اضافه شد. استاد لوین هم زودتر اضافه میشد رای بیشتری میگرفت.:D:D
در کل برای نظر سنجی گزاشتن عقاید شخصی نباید دخیل شه که.
اولین فکت درنظر گرفته شده این بود که میاموتو بهترینه و حتی تو نظرسنجی نباید قرار بگیره. خب اقا شما بزار ببین نظر بقیه چیه.
دومیشم نبود گیب نویل و کن لوین و برخی دیگه تو نظرسنجی بود. حالا چطور خالقین هف لایف و پورتال و بایوشاک که هر3 تاشون با احتمال خوبی جزو 10 ip برتر این صنعت هستن، از اول تو لیست قرار نگرفتن رو نمیدونم.:)

آخرین ویرایش:

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,355
لیست نظرسنجی خیلی ناقصه و گزینه های بیشتری هم میشه گذاشت، حداقل میشد یه نظرسنجی دو یا سه مرحله ای قرار داد :D الان من خودم این افراد به ذهنم میرسه:
Will Wright
Gabe Newell
Warren Spector
Ken Levine
Tim Schafer
Jason Jones ملقب به خائن دوست داشتنی! :D:D
دیدی کسی رای نداد :D
200 گزینه دیگه اضافه می کردم
باز هم رای ها بین همین 3 تا کوجیما و میکامی و میازاکی تقسیم می شد

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,468
نام
محمد
ربطی به ناقص بودن نظرسنجی نداره :D ولی از اول Ken Levine رو میزاشتی قطعا بیشتر هم رای می آورد :D

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
بیشتر بچه ها از قبل رایشون رو داده بودن.
دیگه عوض نکردن. شاید خیلیا تاپیکو باز نکردن دیگه.
به هرحال وقتی به عناوین مختلف هف لایف بهترین بازی تاریخه از نطر خیلی مراجع و گیمر ها، خب قطعا سازنده اش هم باید باشه تو لیست.
یا سازنده بیگ وینر ۲۰۰۷ باید باشه تو لیست.

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,408
بیشتر بچه ها از قبل رایشون رو داده بودن.
دیگه عوض نکردن. شاید خیلیا تاپیکو باز نکردن دیگه.
به هرحال وقتی به عناوین مختلف هف لایف بهترین بازی تاریخه از نطر خیلی مراجع و گیمر ها، خب قطعا سازنده اش هم باید باشه تو لیست.
یا سازنده بیگ وینر ۲۰۰۷ باید باشه تو لیست.

یبار جوگیر شدم عکس کن لوین رو زدم رو شاسی چوبی
تا دو سال رو دیوار اتاقم بود :D
الان پروفایل شما ر هروقت میبینم یاد اتاق خانه پدری میوفتم :D:D

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
یبار جوگیر شدم عکس کن لوین رو زدم رو شاسی چوبی
تا دو سال رو دیوار اتاقم بود :D
الان پروفایل شما ر هروقت میبینم یاد اتاق خانه پدری میوفتم :D:D
پس تو هم از ذوب شدگان در عشق استاد هستی. :)))

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
معلوم نیس چ غلطی داره میکنه تو استودیو جدیدش
نگرانم به عاقبت پاتریک دیسیلیه گرفتار بشه این بازی گوریلی مسخره رو داد :D
من یه امید اندکی دارم که داره رو بایوشاک ۳ کار میکنه. هدچند قبلا گفته بود دیگه کارش با این سری تموم شده. چون خیلی شایعات زیادی هست که بازی در دست ساخت قرار داره.
به هرحال فک کنم وابستگی این سری به ذهن خالقش از هر فرنچایز دیگه ای بیشتر باشه. برا همین بدون لوین هیچ امیدی به بازی های بعدی بایوشاک ندارم.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: dark souls

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر