دلیل ضعف نسخه های دوم Mass Effect و DA !؟

Muse

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,273
نام
عارف
درسته که DA2 نسبت به 1 بدتر بود اما Mass Effect 2 جزو بهترین بازیای تاریخه به نظرم و با اینکه 8 بار تمومش کردم اما هرگز حس تکرار نکردم ...
خلاصه به نظرم ME2 نسبت به 1 نه تنها افت نکرد بلکه حتی پیشرفت هم داشت ...

..............

کاربر سایت
May 7, 2011
572
سلام دوستان!
من Mass Effect 1 رو بازی نکردم و Mass Effect 2 رو سفارش دادم تا شنبه میرسه دستم!
میشه یکی از دوستان بزرگوار تو Profile من بهم داستان ME1 رو بگه؟!
البته نهایتا در 20 خط!:biggrin1:
مرسی!

توصیه میکنم به هیچ وج تا زمانی که مس افکت 1 رو بازی نکردی سراغ 2 نرو ! چون این یه بازی داستان محوره و اگه مس افکت 1 رو بازی نکنی لذت زیادی هم از 2 نمیبری
مخصوصا اینکه مس افکت 2 و 1 کاملا ارتباط داره به هم و خیلی از تصمیم هایی که تو مس افکت 1 گرفتی تو مس افکت 2 هم نقش داره .

اول مس افکت 1 رو تهیه کن ( از نظر مشخصات فنی و گرافیک هم خیالت راحت باشه خیلی فرق زیادی بینشون نیست که بخواد اذیتت کنه . من هنوز دارم مس افکت 1 رو بازی میکنم از نظر گرافیک هنوز خیلی بالاست )

( اگه خواستی مس افکت 1 رو دانلود کنی با حجم 3.9 گیگ بگو لینکشو بهت بدم )

در مورد داستان مس افکت 1 هم بهتره خودت تجره اش کنی . اما من تو وقت های بیکاریم دارم قسمت به قسمت روند داستانی مس افکت 1 رو مینویسم که به زودی میزارم

خلاصه به نظرم ME2 نسبت به 1 نه تنها افت نکرد بلکه حتی پیشرفت هم داشت ...

هیچ کس منکر این نیست که مس افکت 2 بازی خیلی بی نظیری هست
اما چیزی که مشخصه اینه که یه سری از ویژگی های خیلی جذاب نسخه 1 توش نیست
مخصوصا از نظر RPG که واسه من خیلی مهمه

راستی مس افکت 1 خیلی طولانی تر هم بود

آخرین ویرایش:

DRIVER

کاربر سایت
Sep 6, 2006
569
نام
مهیار
با تمام ایراداتی که نسبت به حذف المان های RPG از بازی گرفتی من هم موافقم اما در بقیه موارد مسلما ME2 سر تر از 1 بود

تو مس افکت 1 یه ماشین خیلی جالب با گیم پلی خیلی خوبی وجود داشت که برای مسافت های کویری و طولانی ازش استفاده میشد
که یکی از فاکتورهای مهم مس افکت به حساب میومد همون ماشین . اما تو مس افکت 2 کلا حذفش کردن ! واقعا چرا ؟

من هم موافقم درسته که کنترلش اصلا جالب نبود اما نباید صورت مسئله رو حذف می کردن و کلا قیدش رو میزدند

در کل تفاوت این دو تا شماره رو این جوری بیان می کنم:
ME1 یه آرپی جی بی نظیر با چاشنی اکشن
ME2 یه اکشن TPS بی نظیر با کمی چاشنی RPG
:d

• Like
Reactions: ..............

Naruto

کاربر سایت
Dec 5, 2009
3,383
نام
داود
بول من سفینه رو اشتباه نوشتم ! ( به قول شیرزاد من از بچگی سفینه و صفینه و بشقاب پرنده و جرج بوش و بن لادن رو با هم قاطی میکردم )
اما دلیل نمیشه سوال هایی که پرسیدم رو جواب ندی ( این نشون میده که حتی ساده ترین و ابتدایی ترین نکات داستان مس افکت 1 رو متوجه نشدی )

خدا رو شکر فهمیدی من چیزی از این بازی حالیم نیست:)):)):))

Death Proxy

مدیر انجمن
Mar 7, 2006
3,685
نام
محمد طالبیان
همون DA:O هم جزو RPG هاي ساده به حساب مياد، حالا من نميدونم چه گيري به اين چند تا فيچر RPG نصفه نيمه ME1 دادين که تو 2 حذف شده بودن. البته اين بده که سازنده بياد بگه که فيچر هاي RPG بهتر شده ولي اصلا خبري ازشون نباشه. نکته ديگه هم اينه که مشکلات DA2 فقط به بخش نقش آفرينيش ربط نداره بلکه کلا بازي از پايه داغونه

• Like
Reactions: Ayuna

pedram_dadgar

کاربر سایت
Aug 24, 2006
385
نام
پدرام
تو یکی از ماموریت های نسخه ی 1 شما یه سوسک (حشره)رو به دام می انداختین و 2 تا حق انتخاب داشتین بکشید یا زنده نگه اش دارین....توی قسمت دوم اگر اون حشره زنده می موند بسیار بهتون تو یه ماموریت کمک میکرد.

منظورتون كدوم سوسك!! هست؟ من كه يادم نمياد برای سوسك!! حق انتخاب داشتم. اگه منظورتون(كه اميدوارم اين نباشه) Rachni Queen هست كه بايد بگم اون ملكه يكی از نژاد های دنيای مس افكت هست كه توسط Krogan ها منقرض شدند و بعدا يك تخم پيدا كردند كه معلوم شد يك ملكه Rachni هست كه اين ملكه قادر به توليد مثل هست(بدون نياز به جفت) بعد هم توی قسمت 2 هيچ كمكی نميكنه فقط از طريق يك Asari به شپرد ميگه كه ما ميدونيم دشمنتكيه و بموقع(توی قسمت 3) كمكت ميكنيم.

در غير اين صورت خيلی مشتاقم بدونم منظورت كی يا چی هست.

4-دقیقا از اسلحه ها منظورت همون 4 تا دونه اسلحه هست که تو قسمت 1 بود.....اصلا تو میدونی تعداد اسلحه ها تو قسمت دوم چند تا بود.

4 تا سلاح؟ مثل اينكه شما زياد به سه فاكتور هر سلاح زياد توجه نمي كرديد و فقط قيافه سلاح رو ميديديد. اين يكی از المان های نقش آفرينی هست كه از بازی حذف شد.

توی قسمت دوم بدون DLC ها شما 2 تا Pistol داشتيد(با DLC ها 3 تا) كه من غير از اول بازی ديگه ازشون استفاده نكردم 2 تا شات گان داشتيد(با DLCها 4 و ميشد توی سفينه كلكتورها 1يكی اضافه كرد) از شات گان هم يك بار توی لاشه ريپر استفاده كردم 2تا اسنايپر داشتيد( با DLCها 3 تا و توی سفينه كلكتور ها ميتونستيد يكی اضافه كنيد) و Assault Rifle كه 2 تا داشتيد(با DLCها 4 تا و توی سفينه كلكتور ها ميتونستيد يكی ديگه به بازی اضافه كنيد) كه 90% بازی رو با اين تموم كردم. يعنی شما در كل بازی 9 تا سلاح داشتيد(با DLC ها 15 تا) اما با اين همه شما فقط با يك نوع سلاح بيشتر بازی رو تموم ميكرديد كه تعداد سلاح های اون از 3 بيشتر نميشه.

سلاح های سنگين رو هم حساب نكردم به خاطر اينكه مهمات كم داره زياد مورد استفاده نيست(سلاحی كه من هميشه با خودم حمل ميكردم Cain بود كه 4 بار بيشتر ازش استفاده نكردم)

همون DA:O هم جزو RPG هاي ساده به حساب مياد

اينم ديگه آخرشه. DAO يك نقش آفرينی با المان های پيچيده نيست اما اين كه بگيم ساده خيلی خيلی مسخره است.

وقتي بزرگ ترين تجربه ـتون از بازی های RPG همین DA:O باشه مسلما حرف من براتون مسخره به نظر میرسه

اولين RPG كه من بازی كردم KOTOR بود خيلی RPG های ديگه قبل از اون رو هم بازی كردم مثل: NWN , DiabloI , Diablo II و ( BG II , Icewind Dale I,II رو هم دانلود كردم كه بازی كنم متاسفانه اجرا نشدند).

البته با توجه به اين كه PS3 داريد به نظرم فكر می كنيد Demon Soul فقط RPG حسابه من بازی رو بازی نكردم و نظری ندارم فقط اين رو شنيدم كه بازی خيلی سخته. سخت بودن دليلی بر RPG خيلی عالی بودن نيست.

آخرین ویرایش:

..............

کاربر سایت
May 7, 2011
572
وقتي بزرگ ترين تجربه ـتون از بازی های RPG همین DA:O باشه مسلما حرف من براتون مسخره به نظر میرسه

DA:O یه RPG کامل بود . از چه نظری میگی RPG کاملی نبود ؟ منکه اصلا احساس کمبود نکردم از این نظر ( از نحوه تعیین تاکتیک تا انواع سلاح و جادوهای مختلف و تعویض لباس و آپگرید و کلی المانهای دیگه که تبدیلش کرده بود به یه بازی RPG کامل ! چه چیزی نداشت که باید میداشت ؟ )

Death Proxy

مدیر انجمن
Mar 7, 2006
3,685
نام
محمد طالبیان
شما مثل اینکه دچار توهم هستی ! من کی گفتم کامل نبود ؟ گفتم ساده بود که واقعا هم هست ! در ضمن هیچ چیزی کامل نیست.

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
شکی نیست که ME2 یه مراتب کامل تر و بهتر از نسخه اول بودش. اما نسخه اول، نزد یه سری ها ( به خصوص RPG باز ها ) محبوب تر از نسخه دومه با اینکه نکات نقش آفرینیش خیلی کم و ساده بود. DA هم که کاملا مشخصه نسخه دومش چه چیز داغونی بود.

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید
من کاملا مخالفم که مس افکت 2 از 1 ضعیفتر بود. در واقع مس 2 بسیار بهتر از 1 بود، طوری که خیلی از ضعف های نسخه اول رو پوشوند. مس 2 واقعا عالی بود.
اما در مورد DA2 کاملا موافقم. این بازی به هیچ عنوان در حد نسخه اول نبود.

• Like
Reactions: Ayuna

Molana

کاربر سایت
Nov 21, 2009
1,975
نام
آکام سیستم ویانا
بدون شک ME 2 بهتر از نسخه ی اول بود و ظاهرا ً اصرار بعضی از دوستان به بهتر بودن نسخه ی اول بازی شباهت زیادی به سبک قضاوت کسانی داره که هی می خوان به خودشون تلقین کنند AC بهتر از AC 2 بوده !!! اما در مورد DA2 واقعا ً نسخه ی اول بهتر بود ...
بعضی از بازیها نسخه ی اولشون به خاطر ایده و نوآوری ای که داره در زمان خودش تا حدودی مورد پذیرش گیمرها میشه ولی هایپ نمیشه ولی وقتی نسخه های بعدی میان و کاملترش می کنند فن هایی برای نسخه ی اول پیدا میشه که دائما ً می خوان هایپ کنند و تلقین کنند که نسخه ی اول بهتر بوده در حالی که چه بسا در زمان انتشار نسخه ی اول حتی شاید جزو کسانی بودند که اصلا ً بازی رو نخریدند !!!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر