در بازی Gears 5 مصرف دخانیات وجود نخواهد داشت

Coma BlacK

Dead Memories
کاربر سایت
Jan 28, 2013
1,290
نام
مصطفی اعتمادی

آقای «راد فرگوسن» (Rod Fergusson) رئیس استودیو کوالیشن (Coalition) در مصاحبه‌ای که با سایت IGN انجام داده بصورت واضح بیان کرده است که در بازی Gears 5 هیچگونه صحنه‌ای از سیگار کشیدن و مصرف دخانیات وجود نخواهد داشت و تا زمانیکه او ریاست را برعهده داشته باشد این موضوع ادامه دارد.
طبق گزارش سایت Variety سازندگان بازی Gears 5 برای حمایت از انجمن‌های ضد مصرف دخانیات، تمام رفرنس‌ها و صحنه‌های مربوط به مصرف سیگار و تنباکو رو از بازی حذف کرده‌اند و قرار است در این بازی هیچ اشاره‌ای به سیگار و دخانیات وجود نداشته باشد. شاید کمی عجیب باشد که داخل چنین بازی‌ای که مخاطب‌ آن افراد بزرگ‌سال هستند، هیچ‌گونه دخانیاتی وجود نداشته باشد. این موضوع از آنجا شروع شد که مسئولان سازمان بشردوستانۀ Truth Initiative که در زمینۀ مبارزه با...

Continue reading...

آخرین ویرایش:

Milad_HW

کاربر سایت
Feb 3, 2012
600
نام
میلاد
شما باید کنسولت بن دائم بشه ! ، چون از چیزی خوشت میاد که روی دیگران تاثیر منفی میزاره :D . احتمالات رو اگه بخوای در نظر بگیری خیلی چیزها باید حذف بشه از جمله همین خشونت که علم ثابت کرده روی اعصاب تاثیرش منفی تر از سیگاره !! ولی دلیلی نمیبینم ایراد بگیرم چرا این مورد رو حذف نکردن ، دخملی مثل کلویی علف میزد ! ، GTA ماریجوانا ، اگر با اینا تحریک میشی کلا گیمو سینما رو باید بزاری کنار چون همه چی توی این صنعت از این منظر تحریک کنندست !
ببین آخه خشونت بازی ها تاثیرش شاید درازمدت تو روح و روان آدم باشه که اونم نمیشه با قاطعیت گفت.مثلا من 28 سالمه تقریبا 20ساله که گیم میزنم ولی آدم آرومی هستم با روحیات حساس و لطیف:Dولی سیگار تاثیرش بسیار سریع تره.همین کلویی که مثال زدی من پا به پاش سیگار کشیدم هرجا که اون کشیده منم روشن کردم:D،الان هنوزم آهنگ منوی بازیش رو که گوش میدم نسخ میشم:Dیا شخصیت مایکل تو Gta هم همینطور.
ولی خشونت بازیها تاثیرش اینجوری نیست مثلا من تو gta مردم رو با ماشین زیر میگیرم به رگبار میبندم آیا تحریک میشم که تو واقعیت هم این کارو انجام بدم؟خب مسلما خیر:D

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,720
ببین آخه خشونت بازی ها تاثیرش شاید درازمدت تو روح و روان آدم باشه که اونم نمیشه با قاطعیت گفت.مثلا من 28 سالمه تقریبا 20ساله که گیم میزنم ولی آدم آرومی هستم با روحیات حساس و لطیف:Dولی سیگار تاثیرش بسیار سریع تره.همین کلویی که مثال زدی من پا به پاش سیگار کشیدم هرجا که اون کشیده منم روشن کردم:D،الان هنوزم آهنگ منوی بازیش رو که گوش میدم نسخ میشم:Dیا شخصیت مایکل تو Gta هم همینطور.
ولی خشونت بازیها تاثیرش اینجوری نیست مثلا من تو gta مردم رو با ماشین زیر میگیرم به رگبار میبندم آیا تحریک میشم که تو واقعیت هم این کارو انجام بدم؟خب مسلما خیر:D
سیگار بخاطر نیکوتینی که داره به شما حس آرامش میده ، ولی اگه سیگارو ازت بگیرن و موقعی که داری گیرز ! بازی میکنی یکی پِخِت کنه :D خشتکشو میدری ! ، اینکه شما میتونی آرامشتو حفظ کنی یا نه ، در این موقعیت بستگی به شرایط روحی روانی شما داره ، هیچکس نمیتونه ادعا کنه من همیشه حالت روحی روانیم مثل دیروزه ، انسان همینه ، تغییرات بخوای نخوای با عوامل بیرونی در شما تاثیرشو میزاره ، ممکنه موقع سلاخی کردن ! پدرت یا مادرت از توی حال صدات بزنه بیا کارت دارم یا مثلا خرید کنی ، و شما بگی کار دارم نمیتونم بیام ! ، فکر کنم پیش اومده برات ! ، و در اون شرایط تصمیم گیریت از روی عصبانیته و ریج میزنی ! نمیخوای کسی پاشو توی کفشت کنه و تمرکزتو از دس میدی ، و حتی ممکنه کار به جرو بحث بکشه ، اینجا اسلحه ی شما زبانته ، لازم نیست کسی رو هدشات کنی ، اون خشونت روی نروهای شما تاثیرشو گذاشته .

NINJѦ

Kill em With Kindness
کاربر فعال
Jul 11, 2008
3,337
نام
رضـا
الکی از اینجا رد میشدم یاد Watch Dogs 1 افتادم که توش سخترین تروفیش مَست کردن و انجام یک سری مینی گیم سخت بود حالا اینجا سیگار شده اَخ =)) تازه این کار کوتاه هم نبود تقریبا چندین ساعت باید مست میبودیم :))
دیگه از چه راهی برا جلب کردن توجه ملت به این بازی میخوان استفاده کنن خیلی مشتاقم بدونم

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,897
مقایسه ی اشتباهی یه! هرچند که صرفا کشتن ظاهرا امر ناپسندیه ولی در راستای تحقق یک امر مثبت شکل میگیره و اونم از بین بردن دشمن ها ، پلیدی و یا هرچیز دیگه ای هست، اما سیگار کشیدن اینطور نیست. موضوع اینه که یک قهرمان که شخصیتی تاثیرگذاری هم داره و تاثیرپذیری ازش یک امر بدیهیه چرا باید از عادات اشتباه مثل سیگار کشیدن پیروی کنه! هرچند من کلا با این موضوع مخالفم و خوشم نمیاد ولی درکل میگم که بعضی ها از این دید نگاه میکنن.
این موضوع رو درباره hatred هم میگفتن. اونجا به خاطر اینکه انگیزه قهرمان (ضدقهرمان؟) بازی از بین بردن بشریت بود و مثل cod اهداف مقدسی پشت این کشتن ها نبود، همه بهش حمله کردن.
نمیشه اینطوری قضاوت کرد که در هر جنگی ما دو جبهه خوب و بد داریم. شما در هر کدوم از طرفین جنگ قرار بگیرید، کشتن طرف مقابل براتون در راستای اهداف مقدسه و دشمنتون خبیث و بدجنسه!
در ماهیت این امر یک تناقض به وجود میاد. مگه میشه هر دو طرف خوب باشن و در عین حال بد؟ جوابش بستگی به این داره که شما از چه زاویه ای بخواید قضاوت کنید.
در اینجا چون نمیشه هیچ گونه قضاوت صحیح و عادلانه ای انجام داد، بهترین تفکر اینه که به صورت کلی فعل "کشتن" رو محکوم کنیم. جدا از اینکه شما در کدوم جبهه قرار میگیرید یا اینکه واقعا حق با کدوم طرفه، باید از جنگ و کشت و کشتار اجتناب کنیم.
البته باید این رو هم در نظر بگیریم که به صورت کلی خوبی و بدی نسبیه. ولی انسان بعد از هزاران سال قتل و جنگ و خونریزی و پلیدی، به قوانینی رسیده که در حال حاضر بهترین نسخه زندگی برای بشریت محسوب میشه. "حقوق بشر" مثل بنایی هست که تک تک آجرهاش از خونریزی ها و تجاوزها و جنگ های انسانها در تمام دوران حیاتش به وجود اومده.
"حقوق بشر" به ما میگه کشتن انسانها به هر دلیل و بهانه و انگیزه ای کاری بس ناشایست و نا پسندیده است.
ولی استعمال دخانیات، مشروبات الکی، زندگی شبانه و... به خاطر اینکه تقریبا تمام عواقبش به خود فرد برمیگرده و حق تصمیم گیری برای انتخاب نوع سبک زندگی، تا جایی که باعث تضییع حقوق دیگران نباشه، جزو اختیارات و آزادیهای اولیه هر انسان در کره خاکی شمرده میشه و باید بهش احترام گذاشت.

آخرین ویرایش:

Coma BlacK

Dead Memories
کاربر سایت
Jan 28, 2013
1,290
نام
مصطفی اعتمادی
اگر با اینا تحریک میشی کلا گیمو سینما رو باید بزاری کنار چون همه چی توی این صنعت از این منظر تحریک کنندست !
دقیقا...حرفاتو قبول دارم
اعمال چنین سانسورهایی هیچ تاثیری در مصرف سیگار نداره... یعنی چی مضرات سیگارو دیده بعدش حذفش کرده تو بازی!
فردا ی کارگردان میاد ی بازی رو دستش میگیره میگه چون دوران کودکی خوبی نداشتم میخام این بازی رو تبدیل به فانتزی‌های دوران کودکیم بکنم!!!!

فقط امیدوارم سانسور از این بیشتر نشه تو دنیای بازیها... چون انگشت شمار میمونن که به اصول پایبندن و بقیه بازیها که گذشته قوی دارن آینده‌ی آبکی‌ای خاهند داشت!

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,674
نام
محمد
دقیقا...حرفاتو قبول دارم
اعمال چنین سانسورهایی هیچ تاثیری در مصرف سیگار نداره... یعنی چی مضرات سیگارو دیده بعدش حذفش کرده تو بازی!
فردا ی کارگردان میاد ی بازی رو دستش میگیره میگه چون دوران کودکی خوبی نداشتم میخام این بازی رو تبدیل به فانتزی‌های دوران کودکیم بکنم!!!!

فقط امیدوارم سانسور از این بیشتر نشه تو دنیای بازیها... چون انگشت شمار میمونن که به اصول پایبندن و بقیه بازیها که گذشته قوی دارن آینده‌ی آبکی‌ای خاهند داشت!
شما گویا کلا با مفهوم سانسور آشنا نیستی. تو این گونه موارد، سانسور به حذف کردن بخشی از بازی گفته میشه، یعنی یه موضوع خاص در بازی وجود داشته و بعدا بنا به دلایلی اون موضوع حذف شده. تو این بازی (Gears 5)، سیگار کشیدن وجود نداشته، یعنی چیزی وجود نداشته که بخواد حذف بشه، یا به عبارت ساده تر، چیزی سانسور نشده چون اصلا وجود نداشته که بخواد سانسور بشه! این حرف شما در واقع به حدی خنده دار هست که فردا من بیام بگم چون توی فلان بازی قطع عضو وجود نداره، در نتیجه اون بازی سانسور شده و خاک تو سر سازنده اش و امیدوارم بقیه بازی ها سانسور نشن. در واقع طبق نظر شما همه بازی ها باید خشونت تا بالاترین سطح (شامل همون قطع عضو)، استفاده از الکل و دخانیات، روابط جنــسی و خیلی چیزهای دیگه داشته باشن وگرنه مشخصه همشون از دم سانسور شده هستن lol اون پایبندی به اصول هم خیلی جالب بود، سیگار کشیدن هم شده جز اصول بازی سازی؟ :)) حالا بگذریم از اینکه حداقل ده نفر اینجا گفتن که تو سری Gears از اولین شماره سیگار کشیدن وجود نداشته، ولی باز شما میای حرف خودت رو میزنی lol

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,720
شما گویا کلا با مفهوم سانسور آشنا نیستی. تو این گونه موارد، سانسور به حذف کردن بخشی از بازی گفته میشه، یعنی یه موضوع خاص در بازی وجود داشته و بعدا بنا به دلایلی اون موضوع حذف شده. تو این بازی (Gears 5)، سیگار کشیدن وجود نداشته، یعنی چیزی وجود نداشته که بخواد حذف بشه، یا به عبارت ساده تر، چیزی سانسور نشده چون اصلا وجود نداشته که بخواد سانسور بشه! این حرف شما در واقع به حدی خنده دار هست که فردا من بیام بگم چون توی فلان بازی قطع عضو وجود نداره، در نتیجه اون بازی سانسور شده و خاک تو سر سازنده اش و امیدوارم بقیه بازی ها سانسور نشن. در واقع طبق نظر شما همه بازی ها باید خشونت تا بالاترین سطح (شامل همون قطع عضو)، استفاده از الکل و دخانیات، روابط جنــسی و خیلی چیزهای دیگه داشته باشن وگرنه مشخصه همشون از دم سانسور شده هستن lol
به قول خودت چیزی که وجود نداشته و کسی هم توجهی بهش نداشته چرا باید الان به این شکل بولد بشه تا توجه همه به این مورد جلب بشه ؟! مگه کسی توی DLC گیرز ۳ گفت چرا فلانی سیگار رو لبشه ؟ که الان نبودنش توی چشم باشه ، چرا راد فرگوسن بجای این جفنگیاتی که سر هم میکنه با تیزرهای داغونش و کار تبلیغی افتضاح ، نمیاد مثل بقیه سازنده ها از کمپین چیزی نشون بده توی این فاصله کمتر از دو ماه به ریلیز بازی تا از حاشیه هایی که پیرامون بازیه دفاع کنه ، ولی از اونور روی کاور بازی کل کمپین رو لو میده ! ، چه دفاعیه ای داره وقتی که برای تبلیغ بازیش میاد از کمیته ترک سیگار سخن میگه ! ، چه معنی داره ایستراگ کریتوس روی کاور بازی باشه :)) ، من تا صبح در خدمت این تاپیکم اگر مجبور به قفل شدنش نشید :D

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,674
نام
محمد
به قول خودت چیزی که وجود نداشته و کسی هم توجهی بهش نداشته چرا باید الان به این شکل بولد بشه تا توجه همه به این مورد جلب بشه ؟! مگه کسی توی DLC گیرز ۳ گفت چرا فلانی سیگار رو لبشه ؟ که الان نبودنش توی چشم باشه ، چرا راد فرگوسن بجای این جفنگیاتی که سر هم میکنه با تیزرهای داغونش و کار تبلیغی افتضاح ، نمیاد مثل بقیه سازنده ها از کمپین چیزی نشون بده توی این فاصله کمتر از دو ماه به ریلیز بازی تا از حاشیه هایی که پیرامون بازیه دفاع کنه ، ولی از اونور روی کاور بازی کل کمپین رو لو میده ! ، چه دفاعیه ای داره وقتی که برای تبلیغ بازیش میاد از کمیته ترک سیگار سخن میگه ! ، چه معنی داره ایستراگ کریتوس روی کاور بازی باشه :)) ، من تا صبح در خدمت این تاپیکم اگر مجبور به قفل شدنش نشید :D
چی بولد شده؟ یه کمپین بوده اینم اعلام حضور کرده و خبرش اعلام شده و تموم شده رفته پی کارش. به این میگن بولد شدن؟ لابد الان باید معنای بولد شدن رو هم توضیح بدم؟ lol :D بقیه ترول هات هم به درد این تاپیک نمیخوره متاسفانه.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,412
نام
سید محمد حسین

تنها جایی که دیدم قضیه بولد شده و تا الان بحثش ادامه دار بوده، این جاست
فکر می کنید چرا؟ :D

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,624
این موضوع رو درباره hatred هم میگفتن. اونجا به خاطر اینکه انگیزه قهرمان (ضدقهرمان؟) بازی از بین بردن بشریت بود و مثل cod اهداف مقدسی پشت این کشتن ها نبود، همه بهش حمله کردن.
نمیشه اینطوری قضاوت کرد که در هر جنگی ما دو جبهه خوب و بد داریم. شما در هر کدوم از طرفین جنگ قرار بگیرید، کشتن طرف مقابل براتون در راستای اهداف مقدسه و دشمنتون خبیث و بدجنسه!
در ماهیت این امر یک تناقض به وجود میاد. مگه میشه هر دو طرف خوب باشن و در عین حال بد؟ جوابش بستگی به این داره که شما از چه زاویه ای بخواید قضاوت کنید.
در اینجا چون نمیشه هیچ گونه قضاوت صحیح و عادلانه ای انجام داد، بهترین تفکر اینه که به صورت کلی فعل "کشتن" رو محکوم کنیم. جدا از اینکه شما در کدوم جبهه قرار میگیرید یا اینکه واقعا حق با کدوم طرفه، باید از جنگ و کشت و کشتار اجتناب کنیم.
البته باید این رو هم در نظر بگیریم که به صورت کلی خوبی و بدی نسبیه. ولی انسان بعد از هزاران سال قتل و جنگ و خونریزی و پلیدی، به قوانینی رسیده که در حال حاضر بهترین نسخه زندگی برای بشریت محسوب میشه. "حقوق بشر" مثل بنایی هست که تک تک آجرهاش از خونریزی ها و تجاوزها و جنگ های انسانها در تمام دوران حیاتش به وجود اومده.
"حقوق بشر" به ما میگه کشتن انسانها به هر دلیل و بهانه و انگیزه ای کاری بس ناشایست و نا پسندیده است.
ولی استعمال دخانیات، مشروبات الکی، زندگی شبانه و... به خاطر اینکه تقریبا تمام عواقبش به خود فرد برمیگرده و حق تصمیم گیری برای انتخاب نوع سبک زندگی، تا جایی که باعث تضییع حقوق دیگران نباشه، جزو اختیارات و آزادیهای اولیه هر انسان در کره خاکی شمرده میشه و باید بهش احترام گذاشت.
والا من از زاویه ی کارکترهای بازی کامپیوتری و اینا منظورم بود که چرا یکی قهرمانش میتونه کلی کشتو کشتار انجام بده ولی سیگار اجازه نداره بکشه! بخوای اینجوری هم به قضیه نگاه کنی که کل صنعت گیم زیر سوال میره! اگه بخوای وارد جزییات این قضایا بشی اینکه دخانیات یک امر فردیه ، ایا کسی حق داره که این رفتار ها رو ترویج بده یا نده و الی اخر بحث خیلی طولانی میشه که به یک نتیجه ی منسجم هم نمیرسه.

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,720
چی بولد شده؟ یه کمپین بوده اینم اعلام حضور کرده و خبرش اعلام شده و تموم شده رفته پی کارش. به این میگن بولد شدن؟ لابد الان باید معنای بولد شدن رو هم توضیح بدم؟ lol :D بقیه ترول هات هم به درد این تاپیک نمیخوره متاسفانه.
بولد شدن سیگاری که وجود نداشته و الان میگه وجود نخواهد داشت :D گل به خودیه ! ، کمپین E3 رو الان فقط باید بزاری باهاش بلرزونی :D فقط یه کینکت بهش اضافه کنن اوکی میشه .
تنها جایی که دیدم قضیه بولد شده و تا الان بحثش ادامه دار بوده، این جاست
فکر می کنید چرا؟ :D
خیلی جاها بحثشه ، من باید بگم چرا ؟ :D

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,412
نام
سید محمد حسین
خیلی جاها بحثشه ، من باید بگم چرا ؟ :D

اون دو تا توییت اصلی راد که ختم به خیر شد...
اگه بقیه جاها هم دارن با استناد به ایستراگ کریتوس رو کاور بازی این بحث رو جلو میبرن... چراییش رو اصلا نمیخواد توضیح بدی :D

Coma BlacK

Dead Memories
کاربر سایت
Jan 28, 2013
1,290
نام
مصطفی اعتمادی
شما گویا کلا با مفهوم سانسور آشنا نیستی. تو این گونه موارد، سانسور به حذف کردن بخشی از بازی گفته میشه، یعنی یه موضوع خاص در بازی وجود داشته و بعدا بنا به دلایلی اون موضوع حذف شده. تو این بازی (Gears 5)، سیگار کشیدن وجود نداشته، یعنی چیزی وجود نداشته که بخواد حذف بشه، یا به عبارت ساده تر، چیزی سانسور نشده چون اصلا وجود نداشته که بخواد سانسور بشه! این حرف شما در واقع به حدی خنده دار هست که فردا من بیام بگم چون توی فلان بازی قطع عضو وجود نداره، در نتیجه اون بازی سانسور شده و خاک تو سر سازنده اش و امیدوارم بقیه بازی ها سانسور نشن. در واقع طبق نظر شما همه بازی ها باید خشونت تا بالاترین سطح (شامل همون قطع عضو)، استفاده از الکل و دخانیات، روابط جنــسی و خیلی چیزهای دیگه داشته باشن وگرنه مشخصه همشون از دم سانسور شده هستن lol اون پایبندی به اصول هم خیلی جالب بود، سیگار کشیدن هم شده جز اصول بازی سازی؟ :)) حالا بگذریم از اینکه حداقل ده نفر اینجا گفتن که تو سری Gears از اولین شماره سیگار کشیدن وجود نداشته، ولی باز شما میای حرف خودت رو میزنی lol
هیچ صحبتی از اینکه چی باید تو ی بازی باشه و چی نباشه تا بازی قابل قبول بشه نشده

یعنی برداشتت از اینکه اصول رو تو سیگار خلاصه کردی خدایی خنده دار تره

اینکه قبلا سیگار تو بازی بوده مشخصه ک بوده مگه اینکه اون dlc رو مال ی بازی دیگه بدونی!
با اینکه بارها گفته شد که وجود داشتن یا نداشتن سیگار اصلا مهم نیس ولی شما بازم بقول خودت حرف خودتو میزنی
مشکل بنده شروع محدودیت در یک بازیه
الان ی اتفاق دیگه بولد بشه این بازی و امثالش سریع سانسورو اعمال میکنن

یعنی چی سانسور وجود نداشته یعنی ما حذف یک موضوع که قراره ادامه هم داشته باشه رو سانسور ندونیم!
هر چند قبلا مهم نبوده ولی حالا ک بولد شده مسلما حذفش سانسور بحساب میاد

• Like
Reactions: z2s sas

Coma BlacK

Dead Memories
کاربر سایت
Jan 28, 2013
1,290
نام
مصطفی اعتمادی
ی عده میگن طرف دلش خاسته سیگار نباشه... اتفاقی نیوفتاده ولی من میگم طرف دردو دلشو تو صنعت بازی اعمال نکنه که بخاد ی امر طبیعی بشه

الان این بنظرتون به نفع صنعت بازیهاست یا به ضررش؟
بحثی نیس دیگه....
بابا بازیهای راک‌استاره کبیرو ببینید به این جینگولک بازیهای حذف سیگار پوزخند بزنید :D

• Like
Reactions: z2s sas

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر