درسهایی که ماکروسافت باید از مراسم معرفی ps4 بیاموزد

Refill

کاربر سایت
Jul 11, 2008
4,248
نام
سروش
ترجمه مقاله IGN
درسهایی که ماکروسافت باید از مراسم معرفی ps4 بیاموزد

ps42-280x80.jpg

1- رو راست با مشخصات تکنیکی

سونی با اعتماد به نفس کامل در آغاز نمایش جزئیات تکنیکی ps4 را معرقی کرد
مانند میزان teraflops و GDDR5 RAM حتی اگر شما نمی دانید معنی اینها چیست __ ساخته شده برای گیمر های hardcore که میگه "ما اینجاییم برای شما و ما جدی هستیم
برای ساخت یه کنسول خفن:d"
من متقاعد شدم که اگر کنسول ماکروسافت سر تر از سونی نباشد ماکروسافت وارد نمایش اعداد و ارقام نخواهد شد
ولی یکم شفاف سازی خوب خواهد بود . شایعات درباره اینکه ایکس باکس با 2 سیستم متفاوت عرضه خواهد شد ، ولی ماکروسافت با ارائه مشخصات میتواند جواب شایعات را بدهد

xbox_720_new_xbox-280x80.jpg

2- توجه روی Next Xbox به عنوان یک کنسول بازی

ps4 یه دوربین حسگر داره (مثل کینکت) چیه ؟فراموش کردید؟ چون سونی یک بار در کنفرانس به ان اشاره کرد و دیگه تمام!آنها درباره جزئیاتش بعدن صحبت خواهند کرد البته. و اما به قدری این کار هوشمندانه بود که core gamer ها را خوشحال کرد که حتی نمی خواهند یک کلمه درباره آن بشنود و ریسک نکردن که با صحبت درباره ان از ریتم مراسم بکاهند ماکروسافت درمقابل راه سونی را نخواهد رفت ،کینکت بخش بزرگی از next Xbox خواهد بود و آنها میخواهند با نمایش ان مانور داده و از ان پرده برداری کنن هرچند ماکروسافت خواهد دونست که نمایش قابلیت های جانبی را به حداقل برساند(حوصله ملت سر نره) پس هم نمایش هردو (بازی های کینکت - قابلیت های جانبی کینکت) بهتر خواهد بود

dead-space-3-creepy-280x80.jpg

3- First-Partyهای ناب
خیلی زوده برای معرفی Halo 5 در حالی که تنها 3 ماه از عرضه Halo 4 نگذشته ، همینطور Gears of War تازه قراره Judgment از این سری رو در ماه بعدی داشته باشیم. هرچند ماکروسافت می تواند با سرو سامان دادن به بخش First-Party خود بازیکنان hardcore را قلقلک دهد .نمایش از Fable MMORPG با شکوه خواهد بود(شایعه ساختش هست) همینطور یک نمایش خیره کننده از Forza Motorsport 5 و Rare در حال کار روی یک عنوان جدیده - شاید ماکروسافت با معرفی Killer Instinct 3 میخواد ملتو به وجد بیاره.b-)
کارت برنده ماکروسافت که طرفداران را هیجان زده خواهد کرد ؟ Alan Wake 2 .شایعش هست میتونه یه انحصاری خوب باشه.

alanwake-steam-280x80.jpg

4-نمایش Third-Partyخیلی قوی
سونی با هماهنگی قبلی و نمایش یک ویدئو از قبل آماده شده از نمایش بازی Destiny و محتویات انحصاری برای PS3 و PS4
همچنین با همکاری Blizzard بازی پرفروش PC یعنی Diablo III را برای PS3 و PS4 وعده داد
ماکروسافت نیاز داره که همکار وفادار و قدیمی خودش یعنی Bungie را روی استیج بیاره و این کار یه قوت قلب برای طرفدارنش باشد که
جایی که Halo در آن ساخته شده دیگر استودیویی معمولی برای طرفداران ایکس باکس نیست و برای ماکروسافت و بانجی مهم است که همچنان به فکر طرفدارها هستند درضمن همه ما میدونیم که
Call of Duty بعدی هم روی نسل کنونی هم نسل بعدی عرضه خواهد شد و نمایش از عنوان بعدی Infinity Ward موفق خواهد بود

20130218_destiny_2-280x80.jpg

5- Xbox Live همچنان زنده است
Xbox Liveبرای مدت طولانی اسب تروا ماکروسافت است. سلاح مخفی ماکروسافت که بازیکنان را در یک اکوسیستم نگه داشته .
PSN همیشه 2 قدم عقب تر از Xbox Live عمل کرده همیشه پشت سر ماکروسافت بوده اما سونی ابتکارات اجتماعی جدیدی رو کرده که پتانسیل زیادی داره -به اشتراک گذاری تصاویر و ویدئو هایی از گیم پلی یا اجازه دادن به دوستان خود که بازی کردن شما را تماشا کنند یا در قسمتهایی بازی را به جای شما کنترل کنند ماکروسافت چه کار میتونه بکنه تا همچنان جلو بمونه و به دنیا یادآور بشه که هنوز در مارکت حرف اول رو میزنه و در فضای آنلاین گیمینگ رقیبی نداره؟همه چیز به زودی در مراسم معرفی مشخص خواهد شد

xblavatars-280x80.jpg

6-پشتیبانی از بازی های نسل قبل Backwards Compatibility
سونی در رابطه با این موضوع صادق بود، ps4 پشتیبانی نخواهد کرد اگر چه یکی از مقامات مهم در صنعت گیم به IGn گفت که
درصد افرادی که از این قابلیت استفاده میکنند(Backward) فوق العاده کم است اما بازیکنان hardcore نمیخواهند این قابلیت وجود نداشته باشد.
ما به این باوریم که Microsoft قابلیت Backwards Compatibility را به طور کامل به روی کنسول جدیدشان ارائه نخواهند کرد اما احتمالا میتواند پشتیبانی از گیمران با عناوین دیجیتالی (بازی های دانلودی) .که یک فاکتور برای اثبات شایعه مبنی بر اینکه ایکس باکس از بازی های دست دوم پشتیبانی نخواهد کرد.

xboxlive10yearconsole-280x80.jpg

منبع:IGN.com
ترجمه خودم
اگه مشکل چیزی بود دیگه شرمنده:d

آخرین ویرایش:

Tommy Fisher

Shit happens
کاربر سایت
Apr 5, 2009
5,954
نام
رضـا
ولی دسته PS3 باید وصلش کنی به کنسول و چون کابلش کوتاه هست بایدتو این دو ساعتی که شارژ میشه بری بغل کنسول بشینی و بازی کنی که طبیعتا TV در فاصله 10 سانتی کَلَت قرار میگیره وکلا تو اون دو ساعتی که داره شارژ میشه یا باید با دهن صاف بازی کنی یا کلا اون دو ساعت بیخیال گیم بشی..
یک کابل 12 متری USB بگیر بشین از دم در حیاطتون بازی کن !

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
اولا که دسته 360 هم چشمک میزنه دوما خیلی شیک میتونی باطریش رو در عرض 8 ثانیه عوض کنی
ولی دسته PS3 باید وصلش کنی به کنسول و چون کابلش کوتاه هست بایدتو این دو ساعتی که شارژ میشه بری بغل کنسول بشینی و بازی کنی که طبیعتا TV در فاصله 10 سانتی کَلَت قرار میگیره وکلا تو اون دو ساعتی که داره شارژ میشه یا باید با دهن صاف بازی کنی یا کلا اون دو ساعت بیخیال گیم بشی..
اومدیمو یکی از باتری ها برعکس رفت جاش؟خو بیشتر 8 ثانیه میشه

دوتا بچه دو ساله داریم قشنگ همینطور در مورد دسته بحث میکنن:|

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,580
نام
حسین
اولا که دسته 360 هم چشمک میزنه دوما خیلی شیک میتونی باطریش رو در عرض 8 ثانیه عوض کنی
باز بهتر اینه بدویی بری مغازه 2 3 تومنم بره لا پاچت همون 2 3 تومن رو تمیز میدی یه کابل usb میگیری بلند یکبار برا همیشه:)
حیف اون پول هایی که جا باطری برا دسته 360 دادم حیف ماشالله وقتی هم که ویبره on باشه سیر مونی نداره که

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,017
نام
محمد امین
باز بهتر اینه بدویی بری مغازه 2 3 تومنم بره لا پاچت همون 2 3 تومن رو تمیز میدی یه کابل usb میگیری بلند یکبار برا همیشه:)
حیف اون پول هایی که جا باطری برا دسته 360 دادم حیف ماشالله وقتی هم که ویبره on باشه سیر مونی نداره که

1- 360 هم کابل شارژ دسته بهش وصل میشه
2- 99 درصد 360 دارها از باطری شارژی استفاده میکنن
3- باطری شارژِ 1100 (ضعیف) دو روز کامل شارژ نگه میداره..
4- کابل USB بلند بگیرم گِره بخور دور گردن و دست و پام..؟

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
خدارو شکر یه دوسالی ایکس باکس دستمون بوده و با این شگفتی تاریخ آشنایی داریم :|
بله آقای تروا دسته ایکس دو روز شارژ نگه میداره تازه اگه بازی نکنی !
دسته دوال شوک 3 درصورت استفاده نکردن تا 15 روز هم شارژ داره اونم شارژ کامل !:D
برای بازی هم دسته ایکس شاید به زور یک روز کامل شارژ داشته باشه اما دسته PS3 بشین 5 روز پشت سرهم بازی کن , کم نمیاره !
ماشالله از اون جای باطری خورش معلومه چه تکنولوژی پیشرفته ای داره !

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,580
نام
حسین
1- 360 هم کابل شارژ دسته بهش وصل میشه
2- 99 درصد 360 دارها از باطری شارژی استفاده میکنن
3- باطری شارژِ 1100 (ضعیف) دو روز کامل شارژ نگه میداره..
4- کابل USB بلند بگیرم گِره بخور دور گردن و دست و پام..؟
یادم اون زمان که من باطری شارژی گرفتم 20 بود یا 30 تومن(البته اورجینالش که بعد 3 4 ماه دیگه باطریش خراب میشه) الان قیمتش چقدر الله اعلم همون باطری 1100 رو دو روز یبار بخوای بخری میدونی چقدر میشه در ماه؟؟ دارزم برا یه خوره بازی 2 رو هم جواب نمیده مطمئن باش

دارزم کابل اوریجینال ps3 اونقدرام کوتاه نیست که شما عرض میکنین اندازش کاملا استاندارد ه

مهم اینه که تو x360 به هر حال باید خرج اضافه کنی تا تازه بشه شبیه دستهps3 که نمیشه :))

در مورد خط اخر :برادر من مگه میخوای با کابل کشتی بگیری؟:))

راستی یه نکته ای که خوب شد یادم اوردید اون جای باطری افتضاح که بعد یکسال خراب میشه و مدام قطع و وصل میشه و پدر ادمو در میاره تو بازی کردن رو نکنه یادتون رفته؟

آخرین ویرایش:

Captain America

I am become Death, The Destroyer of Worlds
کاربر سایت
Aug 13, 2010
7,101
نام
Jesus
دوستی تو تاپیک بقلی گفت که انقدر فورزا فورزا نکنید اینجا GT6 و فلان و بهمان
حالا چجوریه که همین دوستان اینجا اومدن و ترول می کنند و جو تاپیک میخواند به هم بریزند جالبه برام والا از چیزی که اطلاع ندارید بهتره چیزی هم نگی
پ.ن:مطمئن شدم یکسری حتی دسته 360 لمس هم نکردن چه برسه به اینکه دیده باشند از نزدیک

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
دوستی تو تاپیک بقلی گفت که انقدر فورزا فورزا نکنید اینجا GT6 و فلان و بهمان
حالا چجوریه که همین دوستان اینجا اومدن و ترول می کنند و جو تاپیک میخواند به هم بریزند جالبه برام والا از چیزی که اطلاع ندارید بهتره چیزی هم نگی
پ.ن:مطمئن شدم یکسری حتی دسته 360 لمس هم نکردن چه برسه به اینکه دیده باشند از نزدیک

آقای سایلنت :D
شما همچین میگی دسته ایکس ندیدن که انگار چی هست حالا ! خدارو شکر الان تو هرخونه ای یک ایکس باکس یافت میشه :|

!mohsen

کاربر سایت
Oct 20, 2011
559
یادم اون زمان که من باطری شارژی گرفتم 20 بود یا 30 تومن(البته اورجینالش که بعد 3 4 ماه دیگه باطریش خراب میشه) الان قیمتش چقدر الله اعلم همون باطری 1100 رو دو روز یبار بخوای بخری میدونی چقدر میشه در ماه؟؟ دارزم برا یه خوره بازی 2 رو هم جواب نمیده مطمئن باش

دارزم کابل اوریجینال ps3 اونقدرام کوتاه نیست که شما عرض میکنین اندازش کاملا استاندارد ه

مهم اینه که تو x360 به هر حال باید خرج اضافه کنی تا تازه بشه شبیه دستهps3 که نمیشه :))

راستی یه نکته ای که خوب شد یادم اوردید اون جای باطری افتضاح که بعد یکسال خراب میشه و مدام قطع و وصل میشه و پدر ادمو در میاره تو بازی کردن رو نکنه یادتون رفته؟
چرا دارين حرف الكي ميزنين من دو تا جفت باتري يه cfc و يه energizer دارم قشنگ دو هفته دووم مياره اونم با ويبره!حدود 30 ساعت بازي!
energizer هست 2700!قيمتي كه خريدم 16!
cfc هست 3000 و خورده اي قيمت زمان ارزوني خريدم 7 تومن!
جفت ماركي كه خريدم معروف بودن بعد شما 1100 رو ميخريدي 20 الي 30 تومن!
تازه اگه باتري مخصوص دسته بگيري و اصلي باشه هم توسط دسته شار‍ ميشه هم عمر بيشتري ميكنه ولي يه مشكل داره دسته سبك ميشه آدم خوشش نمياد!
كلا اين حرفها فقط از روي هيتري هست!كلا از اون جمله كه گفتين كلي بايد خرج كرد تا به دسته PS3 برسه معلومه!
فن بازي خوبه ولي هيتري واقعا شرم آوره!
url

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,580
نام
حسین
چرا دارين حرف الكي ميزنين من دو تا جفت باتري يه cfc و يه energizer دارم قشنگ دو هفته دووم مياره اونم با ويبره!حدود 30 ساعت بازي!
energizer هست 2700!قيمتي كه خريدم 16!
cfc هست 3000 و خورده اي قيمت زمان ارزوني خريدم 7 تومن!
جفت ماركي كه خريدم معروف بودن بعد شما 1100 رو ميخريدي 20 الي 30 تومن!
تازه اگه باتري مخصوص دسته بگيري و اصلي باشه هم توسط دسته شار‍ ميشه هم عمر بيشتري ميكنه ولي يه مشكل داره دسته سبك ميشه آدم خوشش نمياد!
كلا اين حرفها فقط از روي هيتري هست!
وقتی باطری شارژی دسته 360 باشه دقیقا چه فرقی با دسته PS3 میکنه ؟؟
نباید 2 ساعت وصل باشه شارژ بشه؟
نباید بچسبی به تلویزیون ؟؟
کابل بلند باشه به پر پا و گردنت نمیپیچه و باش کشتی نمیگیری؟؟:))

شما دارید یه چیز بی اساس میگید وقتی روی PS3 به صورته شارژی(بدون نیاز به خرج کردن) چرته وقتی روی 360با (کلی رفتن لا پاچت البته) خیلی هم عالیه و همه چی ارومه

درستش اینه که 360 باید از همون اول مثل PS3 دسته های خودش رو شارژی میساخت هیچ شکی توش نیست و حرفمم کاملا درسته

از چیش میخوای بگم ؟؟تا فیه ما خالدونشو برات بگم دو تا دسته برا 360 م خریدم و یکی برا ویندوز (سیمی و بیسیم )که خدا رو شکر ردشون کردم رفت سفینه فضایی که نیست بابا:))

آخرین ویرایش:

Al!reza

کاربر سایت
Jul 27, 2011
7,549
نام
Alireza
چه بحث هایی میکنن ملت 8-|
جفت کنترلر های کنسولا خوب بود ... جفت راحت یکی راحتر یکی سبک تر ... بعد از 20 دقیقه با جفتش بازی کنی عادت میکنی و تموم
این بحثا که برای 360 بهتره یا برا پلی 3 سبک تره و ... چیه دیگه ؟
همون قضیه رم بهتر بود باز یکم جای بحث داشت ولی این یکی ... 8-|

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,017
نام
محمد امین

برادر چی میگی..؟

من باطری Technotel شارژی میخرم دونه ای 2 تومن که قبلا 1 تومن بود حدود یکی دو روز مداوم با ویبره دوام میاره الان هم طی این 5 - 6 سالی که دارمشون آخ نگفتن..
باقی حرفهات هم خنده داره دسته 360 کیفیت بالای داره و هیچیش نمیشه..
آدم چهار تا باطری شارژی میخره خیال راحت دیگه نمیخواد سیم وصل کنی یا کنسول رو 2 ساعت روشن بگزاری و بشینی دیارش که یک دسته شارژ بشه..!

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,580
نام
حسین
برادر چی میگی..؟

من باطری Technotel شارژی میخرم دونه ای 2 تومن که قبلا 1 تومن بود حدود یکی دو روز مداوم با ویبره دوام میاره الان هم طی این 5 - 6 سالی که دارمشون آخ نگفتن..
باقی حرفهات هم خنده داره دسته 360 کیفیت بالای داره و هیچیش نمیشه..
آدم چهار تا باطری شارژی میخره خیال راحت دیگه نمیخواد سیم وصل کنی یا کنسول رو 2 ساعت روشن بگزاری و بشینی دیارش که یک دسته شارژ بشه..!
استاد باطری شارژی که توی خط اول نوشتم منظورم اونیه که بصورت کامل جای جا باطری دسته رو میگیره (همون play & sharge kit)
باطری قابل شارژ هم (همون مثالTechnotel) هم بخوای بخری با شارژر مگه پول نباید بدی جاش؟؟

5 - 6 سالی که دارمشون آخ نگفتن..
فیلم هندی؟؟؟اون energizer های اصل هم (که قیمتش10تومن به بالان بماند اون خوباش که خدا تومنن)بیشتر 3 تا6 ماه دووم نمیاره ( با ارفاق تازه )مخصوصا بعنوان باطری دسته بخوای ازشون استفاده کنید

آخرین ویرایش:

DON MICHAEL

کاربر سایت
Jun 4, 2012
390
نام
علیرضا
مردم ما تنها مردمی هستن که وقتی نسل بعد کنسول ها استارت میخوره ،به جای اینکه خوشحال باشن، میفتن به جون همدیگه ! من واقعا نمیدونم فن سونی یا فن مایکروسافت بودن چه معنی داره!! آخه خود کنسول به چه دردتون میخوره که اینطوری دارید به خاطرش ،روز و شب میزنید تو سر و کله همدیگه ! آخه اگه روی همون کنسول محبوبتون که دارید واسش جونتونو میدید ، بازی های درست و حسابی نیاد و فاقد امکانات باشه ، فرق اون کنسول با آجر چیه ؟!

نسل بعد شروع شد ولی هنوز عین بچه ها افتادید به جون همدیگه که کنترلر Xbox بهتره یا کنترلر PS3 !!!:|:| خیلی باحالیدا !! بگید واستون اسفند دود کنن که یه وقت چشم نخورید ! آخه من موندم کدوم آدم عاقلی ، واسه نوع کنترلر یه کنسول ، تصمیم به خرید اون کنسول میگیره !!

هر جفت کنترلرها وقتی شارژشون به یه خط میرسه ، به صورت چشمک زن در میان و اگر هم باتری تموم بشه ، یه صفحه ای میاد که کنترلر رو وصل کنید !! حالا کی گفته شما وسط یه بازی اگه باتری کنترلر تموم بشه ، دچار دردسر میشید؟!

الان 7-8 سالی هست که از اومدن Xbox 360 و PS3 گذشته ! خواهشا یه کم بزرگ شید ! نه دیگه الان میتونید وصله 3 چراغه شدن به Xbox بزنید و نه ضرر و زیان مالی ناشی از فروش PS3 که اون اوایل، یه مدت ورد زبون Xbox فن ها بود !!!

خداییش بحث نصیحت کردن نیست ولی خدا وکیلی تا حالا نشستید پیش خودتون فکر کنید که اگه مثلا من PS فن هستم به چه دلیل باید به Xbox هیت بورزم و یا اگه Xbox فن هستم روی چه حسابی PS رو مسخره می کنم !

کار از این حرفا گذشته !تاپیک مقایسه گرافیکی Halo 4 با Uncharted 3 که هر کدوم از این جبهه ها داشتن اون یکی رو خراب میکردن !!!! آخر سر کار به جایی کشید هر دوتا بازی که جزو بهترین های سبکشون هستن ، رسما داشتن ترول میشدن!!!:|

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر