درخواست کمک - PSP های Brick شده

TiTaN

کاربر سایت
Aug 29, 2007
7
سوال

از مقاله مفید شما کمال تشکر را دارم.
اولین سوالی که برا من پیش اومده اینه که : در مرحله اول همون PSP برک شده رو با باتری و رم به کامپیوتر باید وصل کرد یا یک PSP دیگه . اصلا تو این مراحل که توضیح دادین PSP دیگه ای نقش داره یا همه مراحل رو باید با PSP برک شده انجام داد؟
سوال دوم اینه که : وقتی PSP برک شده ، ما چه طوری رمی که تو PSP از روی کامپیوتر بالا بیاریم.
حتی اگه باتری نو و رم و ترانس رو هم به PSP وصل کنیم فکر نکنم بشه این کار رو انجام داد.

:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:

M3hD1

Fade to Black
کاربر سایت
Sep 24, 2005
1,943
نام
LiND
از مقاله مفید شما کمال تشکر را دارم.
اولین سوالی که برا من پیش اومده اینه که : در مرحله اول همون PSP برک شده رو با باتری و رم به کامپیوتر باید وصل کرد یا یک PSP دیگه . اصلا تو این مراحل که توضیح دادین PSP دیگه ای نقش داره یا همه مراحل رو باید با PSP برک شده انجام داد؟
سوال دوم اینه که : وقتی PSP برک شده ، ما چه طوری رمی که تو PSP از روی کامپیوتر بالا بیاریم.
حتی اگه باتری نو و رم و ترانس رو هم به PSP وصل کنیم فکر نکنم بشه این کار رو انجام داد.
:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:
بله احتياج به يه PSP ديگه هم هست كه سالم باشه و بريك نشده باشه.

در مورد سوال دومت هم اين كارو بايد با PSP اي كه سالم هست انجام بديد.
می شه لطفا یکی امتحان کنه ؟ :cheesygri
روش كلي درست هست، اما يه جاهايي از اون هنوز ايراداتي داره.

مثلا:

mspformat.exe
اینتر
mspformat k توجه k درایو psp شما میشود
اینتر
اوليش اضافي هست.

توجه psp بریک شده باید kernell 1.5 بوده باشد
PSP بريك شده مهم نيست اصلا كنرلش، اين PSP اي سالمي كه ما استفاده ميكنيم مهمه كه كرنل روي 1.5 قرار داده شده باشه.

حال به داخل درایو psp بروید باید شبیه عکس زیر شده باشد
اينو بايد قبل از اين عبارت ميذاشت:

حالا دوباره psp را به سیستم وصل کنید و فایل msipl.bin ایجاد شده را کپی کنید

در كل خوب بود، تشكر ميكنم از mahdijoon به خاطر اون مطلب.

xenophile

کاربر سایت
Mar 21, 2006
574
universal PSP unbricker

خب من تصمیم گرفتم که مسایل مبهم universal PSP unbricker را روشن کنم برای همین آموزشی تهیه کردم . امیدوارم مورد استفاده ی دوستان بشه .

pandora1.jpg

اول از همه باید یک psp دیگر به جز psp بریک شده داشته باشیم تا بتونیم باتری و مموری مورد نظر رو درست کنیم .
پس مواردی که لازم داریم :

1-یک psp سالم با فریم ور OE, M33 or WC یا روی kerenal 1.5
2-باتری یدک ( لازم نیست ولی ممکن است به کار بیاید )
3-مموری ( که نباید کمتر از 256 باشد )
4-دانلود فایل های مورد نیاز : http://psp.jim.sh/fanjita/pandora.zip
5-دانلود update 1.50 : http://www.psp-hacks.com/category/43

قدم اول
Psp را به کامپیوتر متصل کرده و مموری را در آن قرار دهید تا بتوانیم فایل های مورد نیاز را داخل آن کپی کنیم .

قدم دوم
حالا مموری را فرمت کنید ( کلیک سمت راست روی درایو مموری و گزینه ی Format ) . البته یادتان باشه که یک Back up از مموری خودتون داشته باشید .

قدم سوم
حالا باید توسط فایل mspformat که از فایل های بالا دانلود کردید , مموری را فرمت منطقی کنید .
پس فایل mspformat را در درایو C:\ کپی کنید , سپس از منوی Start روی گزینه ی Run کلیک کنید و تایپ کنید : cmd, سپس وارد محیط داس میشوید که باید دستور زیر را تایپ کنید :

C:\mspformat I

که حرف Iدرایو مموری شما خواهد بود . سپس Enter را بزنید .
من تو هر فروم یا سایتی رفتم دلیل این کار رو کسی نمیدونه !

formatmt3.png

قدم چهارم
مموری را خارج کنید , سپس USP را خارج کنید . ( مشکلی پیش نمی آید )
قدم پنجم
دوباره مموری را وصل کنید و داخل مموری یک فولدر PSP و داخل آن فولدری به نام GAME بسازید .
حالا فولدرهای battery و installer را داخل PSP\GAME کپی کنید .
داخل فولدر های فوق باید کپی شود :
battery باید فایل های زیر در PSP\GAME کپی شود :
pandora_battery
pandora_battery%

installer هم باید فایل های زیر که داخل پوشه هست در PSP\GAME کپی شود :
pbfirm_install
pbfirm_install%

قدمششم
حالا update 1.50 را که از لینک های بالا دانلود کردید را در شاخه ی اصلی مموری ( مثلا I:\ ) کپی کنید . ( فایل با نام UPDATE.PBP )

rootjj7.jpg

قدم هفتم
مموری را خارج کنید , سپس USP را خارج کنید . ( باز هم مشکلی پیش نمی آید )

قدم هشتم
دوباره مموری را با psp از طریق کابل USP وصل کنید .

قدم نهم
"installer" را روی PSP نصب کنید . بعد از اینکار در داخل شاخه ی اصلی مموری msipl.bin به وجود می آید .

قدم دهم
فایل msipl.bin را در pc باید اجرا کنیم .
باید فایل msipl.bin را در C:\ کپی کنید , سپس فایل msinst.exe که در فایل های بالا که دانلود کردید را هم درC:\کپی کنید . ( این دو فایل حتما بایید کنار هم باشند )

thissssssssssdk0.png

قدم یازدهم
دوباره از منوی Start روی گزینه ی Run کلیک کنید و تایپ کنید : cmd, سپس وارد محیط داس میشوید که باید دستور زیر را تایپ کنید :

Msinst.exe I msipl.bin
که حرف Iدرایو مموری شما خواهد بود . سپس Enter را بزنید .

ممکن است در این هنگام با پیغام "write MS BOOT CODE C:\>" مواجه شوید که آن را رد کنید و نادیده بگیرید .

قدم دوازدهم
مموری را خارج کنید , سپس USP را خارج کنید . ( باز هم مشکلی پیش نمی آید )

قدم سیزدهم
دوباره مموری را با psp از طریق کابل USP وصل کنید .

قدم چهاردهم
حالا از روی psp برنامه ی battery را نصب بکنید .

·تبریک میگم شما توانستید باتری و مموری unbricker درست کنید

مراحل پایانی

مرحله اول
مموری را داخل psp بریک شده قرار دهید .

مرحله دوم
باتری را psp بریک شده قرار دهید .

مرحله سوم
بعد از روشن کردن psp منوی ظاهر میشود که باتوجه با اطلاعات و دستورات آن را تکمیل کنید .

مرحله چهارم
لذت ببرید:biggrin1:

یک سری نکات هم در آخر داره که من از ترجمه پناهی جان استفاده میکنم :
توجه داشته باشيد كه FW كه در مموري استيك هست FW1.5 كامل نيست اما زير مجموعه ايي از اون هست از اينرو همه كاربرد از قبيل
flashers }چراغ راهنما} و ريكاوري رو نداره.
2-
الان PSP شما با تمام مموري استيكها سازگاري داره به غير از 32مگيها
.
3-
آيدي PSP به طور كامل بازگردونده نشده بنابراينو به طور كلي نتونسته آيدي رو به طور صحيح برگردونه و احيا بشه.
4-
پيشنهاد ميشه كه قبل از دانگريد يه نسخه پشتيبان از فلش بگيريد.
6-
در اين دانگريد همه سخت افزارها شناخته شده هست{مرحله 5}
7-
تمام نيازهاي FW1.5 رو برآورده ميكنه.

باز گرداندن مموری به حالت اول

psp را با مموری تبدیل شده و با باتری عادی روشن کنید , سپس به
settings> format memory stick رفته و مموری را فرمت کنید .

باز گرداندن باتری به حالت اول

psp را بدون باتر و با کبل برق روشن کنید . وقتی که بالا آمد باتری را قرار دهید . usp را فعال کنید .
magic battery creator را کپی کنید داخل مموری ( اگر قبلا انجا نبوده ) .....
بقیه :
After thats is copied (if it isn't there already) the program will start. Seen this screen before? Thats because you have!
- The only successful way I have found to restore your battery to a normal one with original flash is to, press square to write random version of flash. You can leave it here if you want but noone knows of there is a side effect to not having original flash. So if you have backed up your original battery flash restart the program and now you can press LTRIGGER and RTRIGGER to put it to normal. There is an error writing at 0x14 but everything is fine.
- You have to write a random flash first before your original because it restores your batteries flash but some reason thinks it's a jigkick still!! Writing a random one puts it to normal and flashing the original puts it back to how it was bought.
- Thats it your battery is back to normal

من نفهمیدم , کسی میدونه بگه !

امیدوارم استفاده ببرید ;)

آخرین ویرایش:

M3hD1

Fade to Black
کاربر سایت
Sep 24, 2005
1,943
نام
LiND

امیدوارم استفاده ببرید
براي برگردوندن باطري به حالت اول همونطور كه گفتي اول باطري رو دربياريد و با شارژر PSP رو روشن كنيد و بالا بياريد بعد از اينكه بالا اومد باطري رو توي دستگاه بذاريد و بريد به قسمت Game و Memory Stick بريد و Battery رو دوباره اجرا كنيد و اين بار گزينه دوم (فكر كنم دكمه دايره باشه ) رو اجرا كنيد تا باطري به حالت اول بگرده.

در ضمن بعد اينكه اين كارو كرديد مموري رو فرمت كنيد.

بنابراين اول باطري رو درست كنيد و بعد مموري رو فرمت كنيد.

google

کاربر سایت
Jun 17, 2007
220
یک سری نکات هم در آخر داره که من از ترجمه پناهی جان استفاده میکنم :
توجه داشته باشيد كه FW كه در مموري استيك هست FW1.5 كامل نيست اما زير مجموعه ايي از اون هست از اينرو همه كاربرد از قبيل
flashers }چراغ راهنما} و ريكاوري رو نداره.
2-
الان PSP شما با تمام مموري استيكها سازگاري داره به غير از 32مگيها
.
3-
آيدي PSP به طور كامل بازگردونده نشده بنابراينو به طور كلي نتونسته آيدي رو به طور صحيح برگردونه و احيا بشه.
4-
پيشنهاد ميشه كه قبل از دانگريد يه نسخه پشتيبان از فلش بگيريد.
6-
در اين دانگريد همه سخت افزارها شناخته شده هست{مرحله 5}
7-
تمام نيازهاي FW1.5 رو برآورده ميكنه.

باز گرداندن مموری به حالت اول

psp را با مموری تبدیل شده و با باتری عادی روشن کنید , سپس به settings> format memory stick رفته و مموری را فرمت کنید .

باز گرداندن باتری به حالت اول

psp را بدون باتر و با کبل برق روشن کنید . وقتی که بالا آمد باتری را قرار دهید . usp را فعال کنید . magic battery creator را کپی کنید داخل مموری ( اگر قبلا انجا نبوده ) .....
بقیه :
After thats is copied (if it isn't there already) the program will start. Seen this screen before? Thats because you have!
- The only successful way I have found to restore your battery to a normal one with original flash is to, press square to write random version of flash. You can leave it here if you want but noone knows of there is a side effect to not having original flash. So if you have backed up your original battery flash restart the program and now you can press LTRIGGER and RTRIGGER to put it to normal. There is an error writing at 0x14 but everything is fine.
- You have to write a random flash first before your original because it restores your batteries flash but some reason thinks it's a jigkick still!! Writing a random one puts it to normal and flashing the original puts it back to how it was bought.
- Thats it your battery is back to normal

امیدوارم استفاده ببرید ;)
[/QUOTE]
سلام دوست عزيز
اين قبلي رو ولش كن
يه آموزش جديد گزاشتم
اونو داشته باش
قربانت پناهي:love:

mahdijoon

کاربر سایت
Apr 7, 2006
126
نام
mahdi latify
ایول دمتون گرم

ولی قدم چهاردهم کمی نامفهومه ( از داخل psp یا pc )

در ضمن دستورات cmd من هم کاملاً درست بودند

من فکر میکنم installer , و baterry رو باید داخل psp اجرا کرد

به نظر شما برای psp سالم مشکلی پیش نمیاد

آقا یکی امتحان کنه و خبرش رو بدهد به همه

Last edited by a moderator:

mahdijoon

کاربر سایت
Apr 7, 2006
126
نام
mahdi latify
توجه توجه
دوستان در تمامی مراحل قطع usb شما باید قبل و بعد از قطع usb مموری را درآورده و یا وارد psp کنید حتی برای اجرای فایلها از داخل psp
اگر این کار رانکنید و یا احیاناً psp شما با مموری ریست شود باعث ساختن پوشه های رایج در مموری توسط psp میشود .

در ضمن باید یه تشکر ویژه هم از آقایان پناهی - mshd1- و xenophil داشته باشم

M3hD1

Fade to Black
کاربر سایت
Sep 24, 2005
1,943
نام
LiND
ایول دمتون گرم
ولی قدم چهاردهم کمی نامفهومه ( از داخل psp یا pc )
در ضمن دستورات cmd من هم کاملاً درست بودند
من فکر میکنم installer , و baterry رو باید داخل psp اجرا کرد
به نظر شما برای psp سالم مشکلی پیش نمیاد
آقا یکی امتحان کنه و خبرش رو بدهد به همه
من اين روش رو قبلا تست كرده بودم. اتفاقا يكي از PSP هايي كه درست كردم ماله بچه هاي همين سايته.

بله installer و battery بايد از داخل PSP اجرا بشه (همون PSP سالم)

توجه توجه
دوستان در تمامی مراحل قطع usb شما باید قبل و بعد از قطع usb مموری را درآورده و یا وارد psp کنید حتی برای اجرای فایلها از داخل psp
اگر این کار رانکنید و یا احیاناً psp شما با مموری ریست شود باعث ساختن پوشه های رایج در مموری توسط psp میشود .

در ضمن باید یه تشکر ویژه هم از آقایان پناهی - mshd1- و xenophil داشته باشم
البته من يه بار اصلا اين كار رو انجام ندادم و بازم مشكلي نبود.
بنابراين مهم نيست كه حتما قبلش مموري رو بكشين بيرون چون ظاهرا مشكلي ايجاد نميشه.

در مورد این کسی اطلاع داره
اينا همش fake هست.

google

کاربر سایت
Jun 17, 2007
220
psp احیا شده را با کدام برنامه دانگرید کنیم
اگه لطف کنید لینکش رو بزارید خیلی خوبه

سلام آقای لطیفی
دیگه دانگرید نمیخواد:
چونکه ما تو فلشش fw1.5 نصب کردیم { به وسیله همون باطری و مموری مخصوص} و fw1.5 کپی خور هست ولی برای اجرای بازیهای جدید و همچنین استفاده از امکانات وب باید به fw3.52m33-4 آپدیت کنیم که تو صفحه اصلی مهدی جان توضیح دادن.
موفق باشی
قربانت پناهی :love:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر