خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

comil2021

کاربر سایت
Apr 9, 2021
243
سلام

دوستان قبلا گفتم که بیشترین سابقه تولید تلویزیون در ایران رو ایکس ویژن داره و اگر قصد خرید تلویزیون داخلی دارید ایکس ویژن بهتره . در مرحله بعد جی پلاس هم خوب ظاهر شده

>>>>> در مورد دو برند دوو و اسنوا - تمامی مدل های همرده این دو تلویزیون دارای برد یکسان و پنل یکسان - کیفیت تصویر یکسان هستند . <<<<<

با این تفاوت که دوو با عنوان برند کره ای فروخته می شود ولی عملاً هیچ تفاوتی با اسنوا ندارد !!!!!

اطلاعات بیشتر :
قیمت، تنها تفاوت دو برند اسنوا و دوو است

comil2021

کاربر سایت
Apr 9, 2021
243
دوستان همنطور که میدونید رزولیشن 4k حدود 4 برابر کیفیت Full HD هست .

فیلم های با کیفیت پایین تو این تلویزیون ها نیاز به Cpu قدرتمندی داره تا محتوای تصویر رو به صورت واضح ، روشن و بدون نویز نشون بده .

در واقع تلویزیون های 4k قابلیتی به اسم Upscale دارند که محتوای با کیفیت پایین مانند فیلم های 720P و پایین تر (SD و شبکه های داخلی) رو ارتقا میده و به صورت با کیفیت در تلویزیون های 4k نشون میده .

و خروجی شما تصویر با کیفیتی دریافت میکنید .

چیزی که امروز من فهمیدم با جستجو و دیدن سایت رسمی و بررسی های (سایت دیجیاتو در اپارات) متوجه شدم هیچ کدوم از تلویزیون های داخلی (ایکس ویژن - اسنوا - دوو - تی سی ال)

قابلیت ارتقای تصویر یا Upscale رو ندارن ! بنابر این کیفیت شبکه های داخلی رو نمیتونن خوب نشون بدن ولی در نمایش تصویر های با کیفیت 4k و Full HD عالین .

اما تلویزیون های سونی ، سامسونگ و ال جی تمامی مدل ها قابلیت ارتقای تصویر رو به لطف Cpu و پردازنده گرافیکی دارن .

پس اگر شبکه ها و محتوای با کیفیت پایین براتون مهمه به موارد بالا دقت کنید .

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,896
دوستان همنطور که میدونید رزولیشن 4k حدود 4 برابر کیفیت Full HD هست .

فیلم های با کیفیت پایین تو این تلویزیون ها نیاز به Cpu قدرتمندی داره تا محتوای تصویر رو به صورت واضح ، روشن و بدون نویز نشون بده .

در واقع تلویزیون های 4k قابلیتی به اسم Upscale دارند که محتوای با کیفیت پایین مانند فیلم های 720P و پایین تر (SD و شبکه های داخلی) رو ارتقا میده و به صورت با کیفیت در تلویزیون های 4k نشون میده .

و خروجی شما تصویر با کیفیتی دریافت میکنید .

چیزی که امروز من فهمیدم با جستجو و دیدن سایت رسمی و بررسی های (سایت دیجیاتو در اپارات) متوجه شدم هیچ کدوم از تلویزیون های داخلی (ایکس ویژن - اسنوا - دوو - تی سی ال)

قابلیت ارتقای تصویر یا Upscale رو ندارن ! بنابر این کیفیت شبکه های داخلی رو نمیتونن خوب نشون بدن ولی در نمایش تصویر های با کیفیت 4k و Full HD عالین .

اما تلویزیون های سونی ، سامسونگ و ال جی تمامی مدل ها قابلیت ارتقای تصویر رو به لطف Cpu و پردازنده گرافیکی دارن .

پس اگر شبکه ها و محتوای با کیفیت پایین براتون مهمه به موارد بالا دقت کنید .
برند های داخلی تمام قطعاتشون چینی هست و گاها پنل های بی نام و نشون توشون استفاده میشه
مشکل پاور بخاطر قطعات بی کیفیت هم که توشون بی داد میکنه ( یک سر به نظرات دیجی کالا بزنید )
و بعضی از مواقع اشکالاتی پیدا میکنن که قابل رفع نیست
بنظر من قیمت تمام شده خیلی از این تلویزیون ها یک دهم قیمت فروششون هست

comil2021

کاربر سایت
Apr 9, 2021
243
دوستان یک سوالی دارم

فیلم های 4k کم حجم که HDR X265 10bit هستن رو تلویزیون 4k شما اجرا میشن ؟

ریلیز کدوم انکودر بدون دردسر رو تلویزیون 4k به راحتی اجرا می شن !؟ قبلا ganool دانلود میکردیم عالی بود .

دوستان اصلا خودتون فیلم های کم حجم 4k تست کردین مستقیما روی تی وی ؟ روی تلویزیون شما پخش میشه ؟!

آخرین ویرایش:

comil2021

کاربر سایت
Apr 9, 2021
243
یک سوال دیگه برای انتقال فیلم (HDR و 10bit) از کامپیوتر یا اندروید باکس ، کابل HDMI خاصی نیاز هست ؟ باید چه کابل HDMI بخریم برای این منظور ؟
که از کیفیت فیلم کم نشه .
ممنون :x

atzoriha

کاربر سایت
Sep 20, 2015
2,015
@comil2021
1-بله روی تلویزیون من که سونی هست و سیستم عاملش هم اندروید هست توسط نرم افزار هایی مثل vlc،mx، kodi و ... اجرا میشن
psa ، tigole ، pahe ، evo-2 و ...
3-بله پخش میشه ،میریزیم رو فلش یا هارد اکسترنال و از طریق ورودیusb تلویزیون با همون نرم‌افزارهایی که گفتم پخشش میکنیم
4-نه کابل HDMI خاصی لازم نیست،فقط خوب و باکیفیت باشه

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: comil2021

comil2021

کاربر سایت
Apr 9, 2021
243
@comil2021
1-بله روی تلویزیون من که سونی هست و سیستم عاملش هم اندروید هست توسط نرم افزار هایی مثل vlc،mx، kodi و ... اجرا میشن
psa ، tigole ، pahe ، evo-2 و ...
3-بله پخش میشه ،میریزیم رو فلش یا هارد اکسترنال و از طریق ورودیusb تلویزیون با همون نرم‌افزارهایی که گفتم پخشش میکنیم
4-نه کابل HDMI خاصی لازم نیست،فقط خوب و باکیفیت باشه

خیلی به من کمک کردین . ممنونم :Rose::Rose::Rose:

اسم انکودر ها رو که آوردین واقعا خیالم جمع شد چون اکثرا از همین ها دانلود میکنم .

• Like
Reactions: atzoriha

comil2021

کاربر سایت
Apr 9, 2021
243
سلام
دوستان با این که طرفدار شدید سونی هستم ولی تلویزیونی نظرمو جلب کرد .

LG QNED90 2021 تلویزیون با پنل Mini LED و 4k ال جی

images.jpg

در سایت حرفه ای بررسی تلویزیون هم نمرات بالایی گرفته و ازش تعریف زیادی شده

LG QNED90 Review (65QNED90UPA, 75QNED90UPA, 86QNED90UPA)

اگر میخواین تلویزیون جدید ، قدرتمند و همه کاره ای خرید کنید که هم HDR خوب و هم برای گیم و فیلم و ... عالی باشه این تلویزیون پیشنهاد میشه .

Upscale ارتقای تصویر به شدت عالی هم داره . یک تلویزیون خاص از ال جی .

comil2021

کاربر سایت
Apr 9, 2021
243
تلویزیون X80k سونی محصول سال 2022 ، جدید ترین تلویزیون میان رده سونی Sony X800K

hdr_jpg-jpg.254338

:-bd:bash::clap::Groupwave:
برای دیدن تصاویر بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید .

::::: گالری عکسهای TV گیمینگ شما ::::

آخرین ویرایش:

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
1,433
نام
رضا چشمی
من دیروز رفتم یه مدل سامسونگ TU 6500TH گرفتم تصویرش عالیه
کسی اینجا داره از این مدل ؟
برای ps5 میتونم استفاده کنم؟
مبارک باشه
من چند جا چک کردم مشخصات کامل رو نزده بود که چی هست.ولی با توجه به قیمت و مشخصات حداقلی که داده شده برای استفاده پلی استیشن 5 چندان توصیه نمی شه.
احتمالا VRR نداره
احتمالا 120 هرتز نیست
احتمالا HDMI 2.1 نداره
پردازنده اش دو هسته ایه که برای یه تلوزیون اندرویدی ضعیف به نظر می رسه(این مورد ربطی به پلی استیشن 5 نداره)

• Like
Reactions: mahabad

comil2021

کاربر سایت
Apr 9, 2021
243

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر